Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Divné chování HW tlačítek při zátěži

Ondrowicz (32)|12.7.2010 11:23
Poslední dobou mě na mém Diamondu začal trápit nepříjemný problém. Typicky pokud sleduju film přes TCPMP player, tak po několika minutách (někdy i 10 min) se začne telefon chovat divně, jako bych mačkal tlačítko pro zeslabování hovoru (přepne se tak postupně až do tichého modu). Když vypnu displej hlavním tlačítkem, tak se někdy sám zapne a dál se zeslabuje. Někdy pomůže nechat ho chvilku s vypnutým displejem a dál film nezapínat, někdy je nutné použít SW reset či vytažení baterie. Poté se telefon většinou chová normálně až do chvíle, než zapnu nějakou náročnější aplikaci (film), někdy se ale zeslabí i při přehrávání mp3 (pokud nechám delší dobu zapnutý displej). Zkoušel jsem hýbat tlačítky, jestli nejde jen o nějaký špatný kontakt, ale z chování mi spíš přijde, že problém vzniká při velké zátěži (že by přehřívání??)
P.S. HW reset nepomohl, hned po instalaci čistého systému mi při importu PIM dat při roztřiďování většího množství SMS udělal telefon totéž. A po dalším HW resetu a importu pouze kontaktů (ne starých SMS) a zkušebním přehrání videa to samé...
Setkal se s tím někdo?
Mám podezření na to přehřívání, ještě asi zkusím pár testů, případně upgrade na vyšší verzi WM, ale vypadá to na HW problém a reklamaci :((

Dodatek: Tak to asi tak nezávisí na HW zátěži, teď jsem nechal mobil se zapnutým displejem v klidu (bez spuštěných programů) a je to tu zas :((
Ondrowicz (32)|3.8.2010 18:58
Info pro ty, u kterých by se projevila podobná závada:
Telefon jsem dal na reklamaci a z té mi napsali, že se závada u nich při testu projevila a že provedli výměnu základní desky. Zítra si pro telefon jedu, doufám, že už bude OK ;)