Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Phone 7...otázky a odpovědi

Kilek (45)|24.6.2010 11:48
Mám přístup k zařízení s Windows Phone 7. Nemám moc prostoru pro šíření konkrétních informací, nebo přímo k půjčení zařízení....i když jsem si na tebe Pavle hned vzpomněl. Nemohu ani sdílet foto, nebo video. Můžu se vám pokusit zodpovědět vaše otázky pouze k systému WP7 jako takovému na základě live zkušenosti s prototypem.
Pavel Koza (4761)|24.6.2010 12:10
...nějak mi tu chybí šíleně-závistivej smajlík:)

Moje otázka je jednoduchá - jak moc je to funční a hotové jako celek? Do RTM už prý zbývá jen pár týdnů, tak jestli se mám začít těšit nebo bát...
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2010 12:54
To je jako: "...... my nesmíme ani naznačovat". :sarcastic: :?

Takže dotazy.
Je to opravdu tak jiné, hrozné a pro dlouholetého PPC/WM uživatele těžko použitelné, jak to vypadá na videíích?
Jak je to s multitaskingem?
Kilek (45)|24.6.2010 13:20
Systém jako takový je hodně laděný do phone, respektive do zune přehrávače....hýbe se to, nemrzne.....user interface je opticky maximalizovaný....funkce, ovládání a možnosti nastavení jsou naopak minimalizované. Základní funkce se podbízejí a jsou user friendly, zbytek je skrytý, nebo není přítomen vůbec. Takže celkový dojem je, že systém nevyděsí spíše potěší potenciálně nový segment z trhu. Otázka je, co to udělá s hardcore smartphouňákama...za mě zatím pozitiva mírně vítězí nad negativama.

Př. opticky maximalizovaného a funkčně minimalistického rozhraní:

Email...mezi předefinovanými účty (exchange, gmail, hotmail) je možnost vlastního...zeptá se to na email a heslo...nic víc nejde nastavit a automaticky zkouší pop3 a odtušit login id z nazvu schránky. Pokud neuspěje, zeptá se o upřesnění id, ale pro změnu např. z pop3 na imap musí uživatel nechat WM7 do schránky nejprve přihlásit a pak teprve úplně jinde, v nastavení celého systému - emaily - změnit na imap.

Nebo one note....v nové poznámce je možnost vložit seznam (za 1., za 2., ..), vložit záznam hlasu, vložit foto a tři tečky pro další nastavení....nic víc na uživatele nekouká, nerozptyluje ho.

Po vstupu do zpráv...jediná volba "plus" pro novou zprávu a tři tečky pro další nastavení, kde je zase jen "potvrzení o doručení" a "číslo sms centra"...nic víc.

Jakmile se firemní politika uvolní a schválí mi to, budu se snažit poskytnout něco pro ce4you exkluzivněji.
Zdenek Malinsky (9781)|24.6.2010 13:33
Možná jsem to přehlédl - co ten multitasking? Je? Není? Omezený?

No, když to tak vezmu, tak jsem PDA zredukoval na trošku mobil a sms + sync s exchange/PIM/RSS/internet. Takže mi může vyhovovat prakticky každá platforma. :D
Pavel Koza (4761)|24.6.2010 13:39
Umí už to víc Exchange účtů najednou? Jako to umí konkurence? Nebo to zvládne pořád jen jeden...

Jinak celkově asi klasika - když to bude fungovat, tak to bude super, všechno automaticky, ale jakmile to fungovat přestane, bude problém, protože možnosti hledat chybu budou dost omezené...
Kilek (45)|24.6.2010 13:50
multitasking je na první pohled "falešný", ne "plný" (někde jsem ten pojem zaslechl)...tzn. možnosti: za 1. skok na domovskou obrazovku (a z ní pak jinam) a nebo 2. zpět na předchozí činnost...víc možností zatím nevidím

tzn. pomocí zpět na předchozí činnost ( <- ) se do rozepsané zprávy dostanu, ale přes domovskou stránku a zprávy už jdu do celkového přehledu (rozepsaná zpráva je uložená)...přeskakovat libovolně mezi rozdělanýma aktivitama mi tedy nejde
Grachus_ce4you (81)|24.6.2010 20:37
Ja mam takovy specificky dotaz spojeny s hlaskami, ze Phone 7 bude podporovat jen .NET aplikace. Znamena to tedy ze vetsina aplikaci co jsem zvyklej pouzivat se stejne budou muset predelat do .NET? Chapu ze je uplne jiny zpusob ovladani a ze stejne minimalne GUI by se muselo predelavat... nejsou teda nejaky naznaky ze by tam sli i aplikace co jsou klasicky v C ci C++ a jen by se predelalo uzivatelske rozhrani? Ono mi preci jenom prijde divoky, pouzivat .NET aplikace na mobilech, aby byly nejak rozumne rychly, i kdyz zelezo s 1 GHz procikem uz frci celkem v pohode. Predem diky... :)
Kilek (45)|1.7.2010 14:20
Na dotaz MS ohledně C.....Pouze C# kod pouzivajici Silverlight nebo XNA frameworks bude podporovan. Oboje jmenované na .NET CF. Snad se v tom vyznáš, já moc ne.

Vytáčené připojení k internetu by němělo být podporováno, ani sdílení připojení k internetu s pc jako ve wm6.5.
Zdenek Malinsky (9781)|1.7.2010 15:57
[quote=Kilek]Vytáčené připojení k internetu by němělo být podporováno, ani sdílení připojení k internetu s pc jako ve wm6.5.[/quote]Jojo, MS dovedou potěšit. :sarcastic: :((

Kilek (45)|1.7.2010 16:35
Upřímně tenhle krok nechápu...to sdílení připojení. Maximálně mě napadá, že to bude umět wifi hotspot.
Zdenek Malinsky (9781)|1.7.2010 16:52
Když to budu mít u notebooku, tak to radši připojím kabelem (třeba i kvůli dobíjení) nebo energeticky úspornějším modrozubem, než wi-fi žroutem.
Navíc MS s příchodem WM 5 "zakázal" synchronizaci přes Wi-Fi, údajně kvůli bezpečnosti. Že by toto rozhodnutí nyní "přehodnotili"?
Kilek (45)|1.7.2010 17:30
pokud se chci připojit z ntb na internet přes UMTS v telefonu byl by wifi hotspot zajímavý řešení....např. Android šel ve 2.2 touhle cestou

kabel, bt = nastavování dialupu, comportů a často at komandů a při připojování často čekání na to, proč to zase nepůjde tentokrát (moje zkušenosti)
wifi = jednou nastavit klíč a hotovo
bjirka (380)|1.7.2010 18:03
Při sdílení internetu přes kabel se nemusí nastavovat žádné (číslo) vytáčení!
Při přenosu přes BT je rychlost připojení omezována (na cca 500kb/s) schopnostmi současného BT, takže to není argument pro nepoužití wi-fi!
Kilek (45)|1.7.2010 18:16
to je pravda, neuvědomil jsem si to...vzpomněl jsem si ještě na jednu negativní zkušenost...vzpomínám si, že při synchronizaci active syncu (která většinou následovala po připojení kabelu právě kvůli sdílení) bývalo sdílení připojení nefunkční a občas jsem s tím docela válčil....utínat sync a pouštět sdílení
pdq (380)|13.10.2010 18:41
Priatelia. Neviete nahodou ako to bude s navigaciu v nových WP7 od začiatku predaja? Bude sa dať použiť pristroj s WP7 ako navigácia? Skype, Tom a podobne. Dik.
Kilek (45)|14.10.2010 09:16
Skype ani Tomtom k dispozici není na Marketplace. Je k dispozici placená aplikace pro Google Voice "GoVoice" 2,49 GBP. WP7 má v základu Bing mapy podle kterých na prezentaci nějaká navigace probíhala...ala Google maps.

Poslední dny se Marketplace hodně plní...z původních 4 free aplikací je dnes cca 50. Placených je víc, ale dají se zdarma vyzkoušet s limitací.
Kilek (45)|14.10.2010 09:25
Doporučuju všem, abyste dali WP7 šanci. Ne vše vám asi sedne na začátku, ale časem něco z toho dokonce oceníte. Zvykl jsem si téměř na vše, kromě absence copy&paste a sdílení připojení (wifi tether)....Microsoft si myslí, že ošetřil vše a my se bez c&p obejdem, ale to se mu asi nikdy nepodaří. V prezentačním videu je myslím zmínka, že c&p bude integrován začátkem 2011. Co si myslí o sdílení připojení mi není jasné...nenapadá mě nic jiného, než že mě chce nasrat.
Zdenek Malinsky (9781)|14.10.2010 12:33
No, já se obávám, že než to u nás vůbec začne, pak než se všechny služby zase trošku v rozumné podobě rozjedou, tak velká většina starých uživatelů bude pryč. A navíc pro nové a mladé to zase není a nebude dost cool, crazy ani hustý, takže budou mít spíš iPhone a Androida. Pokud to nepodpoří operátoři mnohem výhodnějšími tarify, tak se obávám nejhoršího. MS věci, kvůli kterým zatím zůstáváme a nepřecházíme (today, sdílení netu, copy/paste atd. - snad už vše bylo několikráte vyjmenováno) totiž zcela nelogicky zazdil. A sorry, "chytrý mobil", který neumí ani zkopírovat číslo do již rozepsané sms, to si můžu vzít korunovou Nokii. :no:
Kilek (45)|14.10.2010 16:16
Je to revoluce v myšlení a v používání smartphone...a nezačal jí Microsoft i když v tom boří další hranice. WP7 porazí jakýkoliv nativní systém mobilního telefonu (LG, Samsung, Sony-E i Nokia) svou ovladatelností a snadným přístupem v základních komunikačních kanálech (telefon, sms, email a sns je prostě to nejlepší co jsem dosud viděl a zkusil). Zda bude soupeřem pro Android a OS-X ukáže trh....já si myslím, že s přehledem a že oba se mohou od WP7 v něčem učit. WM6.x prohráli svou bitvu už s Androidem, je tedy zbytečný pokládat si otázku, zda je porazí WP7.
Zdenek Malinsky (9781)|14.10.2010 17:28
Revoluce? Možná tak "krokvpředpětkrokůvzad", ne? :? :sarcastic: ProKristaPána, co je na tom revolučního:?: Jsme my dluholetí uživatelé PocketPC a Windows Mobile idioti, že je to pod naší rozlišovací úroveň a vidíme tak jen samá negativa? Mě to LG s WP7 přišlo jako můj prastarý Palm Pilot (ne od Palm, ale ještě od US Robotics) - sice to běželo na tužkové baterie a mělo jen černozelený displej (128 tisíc odstínů šedi :D ), ale na rozdíl od WP 7 mělo aspoň úkoly (to zcela nechápu-kdyby MS Exchange úkoly nepodporoval, ale takto?).

Můžeš mi tedy ty nebo někdo jiný vysvětlit, v čem je WP7 tak inovativní a co konkurence ještě neumí nebo ne tak dobře:?: :?: :?:
Možná jsem tam několik geniuálních věcí přehlédl, ale ve spoustě věcí mi počínání MS připadá, jako taktický ústup německé armády od Stalingradu, až k Berlínu.
Kilek (45)|14.10.2010 17:56
Musím říct, že po chvilce s WP7 jsem měl podobné pocity. Obávám se ale, že moje výřečnost těžko zastoupí tvojí vlastní delší zkušenost. Nebo je možný, že už jsem se moc vzdálil od doby, kdy mě rozlehlost a složitost WM6 oslovovala.

WP7 je revoluční ve zjednodušování všeho co s dnešním telefonem, jak sám píšeš, 95% lidí na týhle planetě dělá.

[quote=Zdenek Malinsky]No, když to tak vezmu, tak jsem PDA zredukoval na trošku mobil a sms + sync s exchange/PIM/RSS/internet. Takže mi může vyhovovat prakticky každá platforma. :D [/quote]

Pokud to je stále aktuální, tak by WP7 u tebe mohly uspět.

OneNote v kombinaci s Kalendářem mi přijde zajímavější, než Úkoly a Kalendář.

Tohle jste asi viděli: Microsoft and AT&T Press Conference on Windows Phone 7

btw rychlost psaní de la Vegy na tom zařízení 22:40 je hustá, ale s wp7 nějak zjišťuju, že reálná...na touchscreenu!
bobo.4150.sk (176)|14.10.2010 20:22
Toť som čítal na windowsphonethoughts, že Illium pripravujú verziu eWallet aj pre Windows Phone 7. Čo som ale predtým nevedel, alebo som nejako nepostrehol :sarcastic: je, že nebude možné synchronizovať súbory medzi telefónom a desktopom. A že je možnosť, že elektronická peňaženka bude synchronizovaná cez cloud... No neviem, ale posielať takýto súbor, aj keď silne šifrovaný, kadetade po internete...
Na druhej strane, keď som videl ten nový Dell, tak by som veľa rád videl Windows Mobile 6.5 na ňom :) Proste chutné zariadenie a bars použiteľné...
pdq (380)|14.10.2010 21:10
Tá čestina sa bude dať nainštalovať dodatočne?
Pokial by na nebrandovanom telefone, kupenom napriklad v Sunnysofte nesla nainstalovat tak by som sa asi stratil v systeme.
Ta štandardná Google maps navigacia nahradi plnohodnotne beznu navigaciu ako je Igo? Aspon do času, kým nebude Igo pre WP7?

Ktoré obmedzenie z tohto zoznamu sa podarilo do oficialneho uvedenia odstranit?
- Žádný systémový správce souborů
- Nemožnost přenosu souborů pomocí Bluetooth
- Zařízení nepůjde připojit k PC v módu čtečky karet (USB Mass Storage)
- Omezení dostupnosti aplikací třetích stran
- Chybějící podpora Flashe a Silverlightu v prohlížeči
- Velká závislost na softwaru Zune pro správu souborů a synchronizaci
- Žádné video hovory
- Nemožnost nastavení vlastních vyzvánění
- Hudební přehrávač neobsahuje ekvalizér
- Chybějící podpora multitaskingu
- Chybějící funkce kopírovat/vložit (počítá se s ní v budoucnu)
- Chybějící podpora DivX / XviD videoformátů (pouze možnost převedení na podporovaný formát přes software Zune)
- Nemožnost zdarma používat GPS navigaci (Bing maps)
- Nemožnost sdílení mobilního internetu (zařízení nepůjde použít jako modem)
- Zařízení s WP7 nebudou obsahovat slot pro paměťovou kartu.
- Zpočátku prodeje nebude v ČR dostupná česká lokalizace a nebude možné stahovat placené aplikace.

Este dotaz...neviete ci ma HD7 to sklo tvrdené? Niečo ako HD2.Nikde som sa nedočítal o tom.
Zdenek Malinsky (9781)|15.10.2010 11:37
Tak nevím :? na jednom nejmenovaném českém serveru mobil. cz se v jednom článku dočtu, že"
"Microsoft zároveň potvrdil některé vlastnosti nových Windows. Specifikace systému například vyžadují, aby daný telefon měl pouze pevně vestavěnou uživatelskou paměť, žádný z představených modelů nenabízí slot na paměťové karty. "

A v jiném článku tam zase píší: "Vnitřní paměť na uživatelská data má dnes jen průměrných 8 GB, což vzhledem k microSD slotu ani trochu nevadí. V tomto ohledu je nový Dell unikát, ostatní zařízení s novými Windows možnost rozšíření paměti nenabízejí."

EDIT 15.10. 19:00

Tak mi bylo vysvětleno, že prorežimní server LžiDnes, jehož je mobil.cz součástí píše kraviny, resp. to asi blbě pochopil, protože microSD slot mají více méně všechna WP7 zařízení, protože je to levnější, než tam tu pamět dávat napevno. Jen žádné z WP7 zařízení tu kartu neumí vyměnit, tj. karta pochopitelně vyměnit lze, ale zařízení ji nepozná/nevidí.
pdq (380)|15.10.2010 21:19
Niekde sa dočítam, ze browser v nových WP7 má flash a niekde pišu, ze nie. Viete niekto nieco blizsie? Ak nema tak to znamená, ze miesto, kde bude flashova animacia sa mi zobrazí cierné okno ??? Pretoze to by bol potom tento nový browser na tri veci...:mad:
Kilek (45)|15.10.2010 23:20
[color=green]zkusím odpovědět co vím[/color]

Ktoré obmedzenie z tohto zoznamu sa podarilo do oficialneho uvedenia odstranit?
- Žádný systémový správce souborů [color=green]ano, není....nechybí na rozdíl od Androidu[/color]
- Nemožnost přenosu souborů pomocí Bluetooth [color=green]ano, nelze[/color]
- Zařízení nepůjde připojit k PC v módu čtečky karet (USB Mass Storage) [color=green]ano, nelze[/color]
- Omezení dostupnosti aplikací třetích stran [color=green]zatím vše přes marketplace[/color]
- Chybějící podpora Flashe a Silverlightu v prohlížeči
- Velká závislost na softwaru Zune pro správu souborů a synchronizaci [color=green]naprostá....zune je ale jen pro multimedia, updaty a pro přístup telefonu na net skrze připojení, které má PC (ne opačně)[/color]
- Žádné video hovory [color=green]ano, nejsou[/color]
- Nemožnost nastavení vlastních vyzvánění [color=green]ano, pouze default[/color]
- Hudební přehrávač neobsahuje ekvalizér [color=green]ano, neobsahuje, ale jde stáhnout aplikace[/color]
- Chybějící podpora multitaskingu [color=green]již jsem popisoval dříve, viz. klávesa zpět[/color]
- Chybějící funkce kopírovat/vložit (počítá se s ní v budoucnu) [color=green]2011 snad[/color]
- Chybějící podpora DivX / XviD videoformátů (pouze možnost převedení na podporovaný formát přes software Zune) [color=green]zune vše zařídí, v přístroji se kodeky neřeší[/color]
- Nemožnost zdarma používat GPS navigaci (Bing maps) [color=green]ne, pokud ji někdo vyvine[/color]
- Nemožnost sdílení mobilního internetu (zařízení nepůjde použít jako modem) [color=green]ano, nelze[/color]
- Zařízení s WP7 nebudou obsahovat slot pro paměťovou kartu. [color=green]neobsahuje[/color]
- Zpočátku prodeje nebude v ČR dostupná česká lokalizace a nebude možné stahovat placené aplikace. [color=green]lokalizace nebude, ale marketplace je dostupný...platit půjde zřejmě přes US live id účet[/color]

Este dotaz...neviete ci ma HD7 to sklo tvrdené? Niečo ako HD2.Nikde som sa nedočítal o tom. [color=green]htc nemám zkušenost, ale sensitivita a odolnost displeje u LG Optimus 7 je nejlepší co jsem zatím viděl...mobil x-krát s klíčema v kapse na cestě do práce bez poškození....displej u HTC TD2 jsem zrakvil za týden[/color]

Takže asi tak...vypadá to drsně a musí být jasné, že ty omezení jsou něčím jiným vyvážena. Řekl bych, že ce4you přijde s detailní recenzí, tak uvidíme.
pdq (380)|16.10.2010 00:34
Takze WP7 je bez navigacie, prehliadač bez flashu...tak to začína fakt dobre...:no:
Naozaj neviem, čím su tieto obmedzenia vyvážené. Mozná tou ozaj rýchlou reakciou a fakt dobrým ovládaním co som videl na videach.
Ale dik za odpoved. Myslím, ze uz je kazdy fanda do komunikatorov, zvedavý na recenziu.
k.karel_ce4you (147)|16.10.2010 09:41
Všechny tyto nedostatky více než vyrovná moudrý dohled soudruhů z Microsoftu,který bdí, aby se k vám nedostal závadný obsah. Ten zbyteček naprosto vyrovná geniální a všemi žádaný systém šíření reklamy. Děkujeme já si to fakt nekoupím.
tombik_ce4you (116)|16.10.2010 14:26
Tak tohle je opravdu moc drsné, vlastně nic z toho čím já definuji smartphone nezůstalo zachováno :-(

No každopádně děkuji za informace :)
Petrzet (91)|11.2.2011 13:05
Jak to tedy vypada v realu? Uz jste to nekdo testli atd? Pekne kraviny co zakazali,totalni degradace,katastrofa,silne zvazuju ze utecu k Androidu.
Uvidime ale jeste co ted vymysli spolu s Nokii.
tomsoft (2734)|11.2.2011 13:14
Nevím co furt srovnáváte WP7 a Androidem ?
Každý je jiný a to co je v jednom, prostě v druhém není. Hotovo.
Až bude mít ASUS v nějakém PDA WP7, jdu do něj a co jsem zkoušel, tak vím, že tam budu mít vše co potřebuju, včetně správce souborů, možnost instalovat aplikace jinak než z marketu atd...
A pokud MS dostojí co slibuje, tak WP 7.5 schovají Androida do kapsy :)
podoba pavol (22)|31.3.2011 13:37
Takze dnes ma presla trpezlivost. Po asi mesacnom pouzivani HTC pro 7 som si objednal HTC desire Z. Som dlhorocny fanusik wm a to bol dovod preco som chcel pokracovat, ale toto je na mna vela. Po dvoch akoze updatoch je to cele na hovn.o.

1. kalendar - bez kategorii, nahlad neprehladny
2. subory (office) bez nejakeho manazera, hub je proste uplna hovadin.a, radenie suborov podla toho ktory bol posledne otvoreny!!!!! Ked ich tam budete mat 100 tak pan boh zaplat
3. USB mass storage - zabudni, takze vsetko upravovat v telefone (office) alebo posielat emailom do PC a upravit a poslat naspat - uz mam toho dost.
4. market 12.000 tis aplikacii = 11.990 hovadi.n, vyhlad je ze pribudene tyzdenne asi 500 hovadi.n
5. navigacia - zabudni najmenej 1/2 roka ak vobec a cena je otazna
6. SIM tolkit - zabudni
7. informacie o prenesenych datach, hovoroch, sms - zabudni
8. UNZIP s heslom - zabudni
9. LED dioda je len na zmeskane hovory a aj to funguje ktovie ako, ja som na to neprisiel
10. manazment hlasitosti tak to je asi zly for
11. pouzitie telefonu ako internet sharing nebodaj wifi router - zabudni

Kupil som si tieto programy:

ewalletGO - oproti verzii pre wm 6.x - uplna bieda, ziadne sub kategorie, heslo zadat len z default klavesnice, nepodporuje obrazky (takze nemozes nafotit napr. GRID kartu a zaheslovat)

outdoor navigation - celkom fajn ale hoci v mojej verzii mali podporovat offline mapy tak to nefunguje)

resco radio - niet co dodat - ok ako vsetko od resca

slovnik - celkom ok

ostatne programy na markete ako som spomenul podla mna uplne nepouzitelne s nejakym aspon naznakom pridanej hodnoty.

Ostatne detaily, ktore su bezne dostupne pre ine systemy ani nespominam.

Preco to vlastne pisem, aby som odradil od kupy toho kto od telefonu (nehovoriac od smartphonu) ocakava viac ako len telefonovanie (ani to tu nie je velmi podarene).

Ze telefon je rychli - ktory iny dnes nie je.
Ze ma dobry office - ktory iny ho dnes nema (navyse tu je uplne neprehladne vyriesene manazovanie suborov).
Ze ma dobry email a exchange - ktory iny ho dnes nema (tu este navyse chyba nejaka OK free aplikacia na tasks).

Mna nezaujimaju integracie facebooku do kontaktov, nejake debiln.e hry, twitre a dalsie chujo.viny.

Ak si niekto kupi WM7 tak len preto ze je fanusik a sam seba presviedca ze je to OK. Ak si ho chcete kupit pre pridanu hodnotu tak bud zostante pri wm 6.x, skuste nieco ine, alebo pockajte na cas ked sa bude dat pracovat s wm7, ale momentalne sa neda.

Nech ma nikto nepresviedca ze je tu x aplikacii pre ktore ale bude treba telefon odomknut a "sukat" to do telefonu nestandartne. Nekupil som si telefon za 500 eur aby som s nim kuzlil - to je drahy cirkus. Ze android a IOs bol na zaciatku horsi. O tom nepochybujem, ale kupite si dnes auto ktore je lepsie ako trabant ale horsie ako ostatne dostupne auta na trhu s rovnakou cenou, len preto ze o nejaky cas sa to zlepsi - no chcem vidiet toho debil.a (okrem mna lebo ja som si kupil wm7). Chcem nieco pouzivat teraz a nie cakat az to bude pouzitelne.
Kilek (45)|31.3.2011 15:03
amen, to je naprosto trefné a jestli dovolíš, zašlu to do Microsoftu v Čechách :) co dodat..ptám se čím dál častěji, proč to používám a plusy už na mínusama nějak nepřevažují
podoba pavol (22)|31.3.2011 15:34
Keby som vedel ze to niekde poslem (akoze ani neviem kde) a vedel by som ze ich to aspon trosku zamrzi tak to poslem hned. Takto ofikat ludi s takou hovadino.u (silna je reaklama, bohuzial oklamala aj mna). Lenze mam pocit ze by si s tym akurat tak vytreli p.rdel. A keby som vedel ze si s tym vytru p.rdel tak to poslem na smirglovom papieri.
htcjirka (1875)|2.4.2011 15:12
[quote=podoba pavol]Takze dnes ma presla trpezlivost. Po asi mesacnom pouzivani HTC pro 7 som si objednal HTC desire Z. Som dlhorocny fanusik wm a to bol dovod preco som chcel pokracovat, ale toto je na mna vela. Po dvoch akoze updatoch je to cele na hovn.o.

1. kalendar - bez kategorii, nahlad neprehladny
2. subory (office) bez nejakeho manazera, hub je proste uplna hovadin.a, radenie suborov podla toho ktory bol posledne otvoreny!!!!! Ked ich tam budete mat 100 tak pan boh zaplat
3. USB mass storage - zabudni, takze vsetko upravovat v telefone (office) alebo posielat emailom do PC a upravit a poslat naspat - uz mam toho dost.
4. market 12.000 tis aplikacii = 11.990 hovadi.n, vyhlad je ze pribudene tyzdenne asi 500 hovadi.n
5. navigacia - zabudni najmenej 1/2 roka ak vobec a cena je otazna
6. SIM tolkit - zabudni
7. informacie o prenesenych datach, hovoroch, sms - zabudni
8. UNZIP s heslom - zabudni
9. LED dioda je len na zmeskane hovory a aj to funguje ktovie ako, ja som na to neprisiel
10. manazment hlasitosti tak to je asi zly for
11. pouzitie telefonu ako internet sharing nebodaj wifi router - zabudni

Kupil som si tieto programy:

ewalletGO - oproti verzii pre wm 6.x - uplna bieda, ziadne sub kategorie, heslo zadat len z default klavesnice, nepodporuje obrazky (takze nemozes nafotit napr. GRID kartu a zaheslovat)

outdoor navigation - celkom fajn ale hoci v mojej verzii mali podporovat offline mapy tak to nefunguje)

resco radio - niet co dodat - ok ako vsetko od resca

slovnik - celkom ok

ostatne programy na markete ako som spomenul podla mna uplne nepouzitelne s nejakym aspon naznakom pridanej hodnoty.

Ostatne detaily, ktore su bezne dostupne pre ine systemy ani nespominam.

Preco to vlastne pisem, aby som odradil od kupy toho kto od telefonu (nehovoriac od smartphonu) ocakava viac ako len telefonovanie (ani to tu nie je velmi podarene).

Ze telefon je rychli - ktory iny dnes nie je.
Ze ma dobry office - ktory iny ho dnes nema (navyse tu je uplne neprehladne vyriesene manazovanie suborov).
Ze ma dobry email a exchange - ktory iny ho dnes nema (tu este navyse chyba nejaka OK free aplikacia na tasks).

Mna nezaujimaju integracie facebooku do kontaktov, nejake debiln.e hry, twitre a dalsie chujo.viny.

Ak si niekto kupi WM7 tak len preto ze je fanusik a sam seba presviedca ze je to OK. Ak si ho chcete kupit pre pridanu hodnotu tak bud zostante pri wm 6.x, skuste nieco ine, alebo pockajte na cas ked sa bude dat pracovat s wm7, ale momentalne sa neda.

Nech ma nikto nepresviedca ze je tu x aplikacii pre ktore ale bude treba telefon odomknut a "sukat" to do telefonu nestandartne. Nekupil som si telefon za 500 eur aby som s nim kuzlil - to je drahy cirkus. Ze android a IOs bol na zaciatku horsi. O tom nepochybujem, ale kupite si dnes auto ktore je lepsie ako trabant ale horsie ako ostatne dostupne auta na trhu s rovnakou cenou, len preto ze o nejaky cas sa to zlepsi - no chcem vidiet toho debil.a (okrem mna lebo ja som si kupil wm7). Chcem nieco pouzivat teraz a nie cakat az to bude pouzitelne.[/quote]

K tomu neni co dodat,popsal jsi to perfektne a pravdive.Pod to se podepisuji.

zhusak (24)|28.7.2011 03:48
Já jsem přešel už před pár měsíci. Nejdříve na zkoužku jsem vzal LG Optimus One (Android 2.2) a měsíc na to jsem si udělal radost se Samsungem Galaxy S (nahodil jsem custom romku 2.3.4). A spokojenost.:) Sice to není WM6.1 (třeba si zvyknout na jiný způsob synchronizace - místo Outlook-mobil používat Google-mobil + na androidu neexistuje tak kvalitní navigace jako TT nebo iGO), ale jinak je Android pokud jde o customizaci stejně dobrý a na všechny programy jde najít adekvátní náhrada. Zpátky k mobilním oknům už nemám v plánu jít. A nepřesvědčí mě ani spojení s Nokií včetně zdarma její navigace.
bartCZ_ce4you (75)|14.8.2011 10:18
[quote=podoba pavol]Takze dnes ma presla trpezlivost. Po asi mesacnom pouzivani HTC pro 7 som si objednal HTC desire Z. Som dlhorocny fanusik wm a to bol dovod preco som chcel pokracovat, ale toto je na mna vela. Po dvoch akoze updatoch je to cele na hovn.o.

1. kalendar - bez kategorii, nahlad neprehladny
2. subory (office) bez nejakeho manazera, hub je proste uplna hovadin.a, radenie suborov podla toho ktory bol posledne otvoreny!!!!! Ked ich tam budete mat 100 tak pan boh zaplat
3. USB mass storage - zabudni, takze vsetko upravovat v telefone (office) alebo posielat emailom do PC a upravit a poslat naspat - uz mam toho dost.
4. market 12.000 tis aplikacii = 11.990 hovadi.n, vyhlad je ze pribudene tyzdenne asi 500 hovadi.n
5. navigacia - zabudni najmenej 1/2 roka ak vobec a cena je otazna
6. SIM tolkit - zabudni
7. informacie o prenesenych datach, hovoroch, sms - zabudni
8. UNZIP s heslom - zabudni
9. LED dioda je len na zmeskane hovory a aj to funguje ktovie ako, ja som na to neprisiel
10. manazment hlasitosti tak to je asi zly for
11. pouzitie telefonu ako internet sharing nebodaj wifi router - zabudni
[/quote]

Tak, čas trochu pokročil. Dnes je to jinak. Nahrál jsem poslední DFT ROM z XDA. Samozřejmě, že telefon musíte nejdříve odemknout. Nahrát HSPL, tak jako v minulosti na jiných HTC zařízeních.
ROM je komplet v češtině, má implementováno Mango, vše funguje korektně jak má. Jedná se o ROM Windows Phone 7.5, verze sestavení jádra 7714. U předchozího sestavení 7713 nefungovalo
instalování HTC aplikací u HTC hubu, tady vše funguje korektně.

Tak, abych reagoval na tyhle body:
1.kalendář výborný, přehledný, synchro s live účtem, google funguje naprosto korektně (konečně!)
2. Office - od čeho je tlačítko s lupou ? vyhledávání funguje bez problémů
3. USB Mass storage funguje, je k tomu ale zapotřebí program do PC, taková utilitka, která se spustí
4. Market .... kapitola sama o sobě, s tím souhlasím, na podzim má ale vyjít oficiálně Mango pro ČR a s ním plně česká lokalizace, po vydání Manga IMHO bude masový nárůst
uživatelů Windows Phone a s tím nárůst aplikací
5. Navigace už přece je. Mám nainstalovaný Navigon, v CZ verzi, s CZ menu a CZ hlasovými povely. Funguje úplně skvěle, fix po spuštění navigace asi 5 s ! Mazec ...
6. SIM toolkit ...nevím, nepoužívám, tak jsem tohle ani neřešil
7. informace o sms a datech opravdu nemůžu tuto funkci najít, na druhou stranu, nezajímá mně to. Myslím, ale že na tohle bude časem něco na Market Place ...
8. Unzip s heslem dělám v pc,
9. LED dioda funfuje při nabíjení, při malé kapacitě baterie a indikuje zmeškané hovory ... tohle mi stačí
10. nevím, stačí mi hlasitost vyzvánění a médií
11. tethering je na marketu ....

No, abych to shrnul, WP7 s novým Mangem je výborné zařízení, myslím že po vydání ofic Manga pro ČR a celosvětově vůbec bude nástup této platformy masivní.
Zařízení je pružné, bez záseků, dělá přesně co má. Jsem dlouholetý uživatel WM 6.5, potom jsem si chvíli hrál s Androidem ... Nadchl mně svou jednoduchostí, to je snad
jeho jediný klad, ale jako pracovní nástroj ani náhodou, právě rivalita mezi google a MS dělá jeho hlavní nevýhodu.
MS Android bojkotuje, na synchro s outlookem atd, shánět aplikace třetích stran, ne zadarmo, pokud strpíte warez, klidně ...

Uvidíme co se na tomto zatím neoraném poli bude dít dál, IMHO má WP7 budoucnost před sebou, za rok o tomhle čase si povíme ;-)
anaiss1 (1)|1.11.2011 08:49
Nedavno jsem si pořídila mobil iPhone 4 na sbazaru, mohu jen doporučit. super jednání a ochota prodávajícího. Mají tam skvělé nabídky telefonů.
htcjirka (1875)|6.11.2011 08:35
[quote] USB Mass storage funguje, je k tomu ale zapotřebí program do PC, taková utilitka, která se spustí[/quote]

To ma do plnohodnotneho mass storage daleko,takze se stale nada mluvit o mass storage,zavadejici..

[quote]Navigace už přece je. Mám nainstalovaný Navigon, v CZ verzi, s CZ menu a CZ hlasovými povely. Funguje úplně skvěle[/quote]

Ale jako warez,navigon na Marketplace neumi zatim cesky..Ne kazdy je warezak a nekteri za aplikace plati..

[quote]LED dioda funfuje při nabíjení, při malé kapacitě baterie a indikuje zmeškané hovory ... tohle mi stačí[/quote]

Indikace zmeskanych hovoru je k nicemu,protoze je pevne nastaveno blikani jen na 5 minut,prijdes-li k telefonu po 5 minute musis stejne telefon zapinat,takze notifikace k nicemu..

Je to zatim ten nejhloupejsi OS na trhu,spise takovy pul OS.
Zdenek Malinsky (9781)|6.11.2011 13:40
[quote=htcjirka]Je to zatim ten nejhloupejsi OS na trhu,spise takovy pul OS.[/quote]Stačí se podívat, jaké má Microsoft příjmy z WP7 a kolik jim vydělává Android. To, že licenční poplatky plynoucí od výrobců Androidu převyšují tržby nebo zisky z WP7, snad hovoří za vše.