Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: Windows Phone 7...otázky a odpovědi

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Jak to tedy vypada v realu? Uz jste to nekdo testli atd? Pekne kraviny co zakazali,totalni degradace,katastrofa,silne zvazuju ze utecu k Androidu.
    Uvidime ale jeste co ted vymysli spolu s Nokii.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob Avatar uživatele tomsoft
    Registrace
    Apr 2008

Nevím co furt srovnáváte WP7 a Androidem ?
    Každý je jiný a to co je v jednom, prostě v druhém není. Hotovo.
    Až bude mít ASUS v nějakém PDA WP7, jdu do něj a co jsem zkoušel, tak vím, že tam budu mít vše co potřebuju, včetně správce souborů, možnost instalovat aplikace jinak než z marketu atd...
    A pokud MS dostojí co slibuje, tak WP 7.5 schovají Androida do kapsy

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Takze dnes ma presla trpezlivost. Po asi mesacnom pouzivani HTC pro 7 som si objednal HTC desire Z. Som dlhorocny fanusik wm a to bol dovod preco som chcel pokracovat, ale toto je na mna vela. Po dvoch akoze updatoch je to cele na hovn.o.

1. kalendar - bez kategorii, nahlad neprehladny
    2. subory (office) bez nejakeho manazera, hub je proste uplna hovadin.a, radenie suborov podla toho ktory bol posledne otvoreny!!!!! Ked ich tam budete mat 100 tak pan boh zaplat
    3. USB mass storage - zabudni, takze vsetko upravovat v telefone (office) alebo posielat emailom do PC a upravit a poslat naspat - uz mam toho dost.
    4. market 12.000 tis aplikacii = 11.990 hovadi.n, vyhlad je ze pribudene tyzdenne asi 500 hovadi.n
    5. navigacia - zabudni najmenej 1/2 roka ak vobec a cena je otazna
    6. SIM tolkit - zabudni
    7. informacie o prenesenych datach, hovoroch, sms - zabudni
    8. UNZIP s heslom - zabudni
    9. LED dioda je len na zmeskane hovory a aj to funguje ktovie ako, ja som na to neprisiel
    10. manazment hlasitosti tak to je asi zly for
    11. pouzitie telefonu ako internet sharing nebodaj wifi router - zabudni

Kupil som si tieto programy:

ewalletGO - oproti verzii pre wm 6.x - uplna bieda, ziadne sub kategorie, heslo zadat len z default klavesnice, nepodporuje obrazky (takze nemozes nafotit napr. GRID kartu a zaheslovat)

outdoor navigation - celkom fajn ale hoci v mojej verzii mali podporovat offline mapy tak to nefunguje)

resco radio - niet co dodat - ok ako vsetko od resca

slovnik - celkom ok

ostatne programy na markete ako som spomenul podla mna uplne nepouzitelne s nejakym aspon naznakom pridanej hodnoty.

Ostatne detaily, ktore su bezne dostupne pre ine systemy ani nespominam.

Preco to vlastne pisem, aby som odradil od kupy toho kto od telefonu (nehovoriac od smartphonu) ocakava viac ako len telefonovanie (ani to tu nie je velmi podarene).

Ze telefon je rychli - ktory iny dnes nie je.
    Ze ma dobry office - ktory iny ho dnes nema (navyse tu je uplne neprehladne vyriesene manazovanie suborov).
    Ze ma dobry email a exchange - ktory iny ho dnes nema (tu este navyse chyba nejaka OK free aplikacia na tasks).

Mna nezaujimaju integracie facebooku do kontaktov, nejake debiln.e hry, twitre a dalsie chujo.viny.

Ak si niekto kupi WM7 tak len preto ze je fanusik a sam seba presviedca ze je to OK. Ak si ho chcete kupit pre pridanu hodnotu tak bud zostante pri wm 6.x, skuste nieco ine, alebo pockajte na cas ked sa bude dat pracovat s wm7, ale momentalne sa neda.

Nech ma nikto nepresviedca ze je tu x aplikacii pre ktore ale bude treba telefon odomknut a "sukat" to do telefonu nestandartne. Nekupil som si telefon za 500 eur aby som s nim kuzlil - to je drahy cirkus. Ze android a IOs bol na zaciatku horsi. O tom nepochybujem, ale kupite si dnes auto ktore je lepsie ako trabant ale horsie ako ostatne dostupne auta na trhu s rovnakou cenou, len preto ze o nejaky cas sa to zlepsi - no chcem vidiet toho debil.a (okrem mna lebo ja som si kupil wm7). Chcem nieco pouzivat teraz a nie cakat az to bude pouzitelne.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

amen, to je naprosto trefné a jestli dovolíš, zašlu to do Microsoftu v Čechách co dodat..ptám se čím dál častěji, proč to používám a plusy už na mínusama nějak nepřevažují

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Keby som vedel ze to niekde poslem (akoze ani neviem kde) a vedel by som ze ich to aspon trosku zamrzi tak to poslem hned. Takto ofikat ludi s takou hovadino.u (silna je reaklama, bohuzial oklamala aj mna). Lenze mam pocit ze by si s tym akurat tak vytreli p.rdel. A keby som vedel ze si s tym vytru p.rdel tak to poslem na smirglovom papieri.

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od podoba pavol
    Takze dnes ma presla trpezlivost. Po asi mesacnom pouzivani HTC pro 7 som si objednal HTC desire Z. Som dlhorocny fanusik wm a to bol dovod preco som chcel pokracovat, ale toto je na mna vela. Po dvoch akoze updatoch je to cele na hovn.o.

2. subory (office) bez nejakeho manazera, hub je proste uplna hovadin.a, radenie suborov podla toho ktory bol posledne otvoreny!!!!! Ked ich tam budete mat 100 tak pan boh zaplat
    3. USB mass storage - zabudni, takze vsetko upravovat v telefone (office) alebo posielat emailom do PC a upravit a poslat naspat - uz mam toho dost.
    4. market 12.000 tis aplikacii = 11.990 hovadi.n, vyhlad je ze pribudene tyzdenne asi 500 hovadi.n
    6. SIM tolkit - zabudni
    9. LED dioda je len na zmeskane hovory a aj to funguje ktovie ako, ja som na to neprisiel

Kupil som si tieto programy:

ewalletGO - oproti verzii pre wm 6.x - uplna bieda, ziadne sub kategorie, heslo zadat len z default klavesnice, nepodporuje obrazky (takze nemozes nafotit napr. GRID kartu a zaheslovat)

outdoor navigation - celkom fajn ale hoci v mojej verzii mali podporovat offline mapy tak to nefunguje)

resco radio - niet co dodat - ok ako vsetko od resca

slovnik - celkom ok

ostatne programy na markete ako som spomenul podla mna uplne nepouzitelne s nejakym aspon naznakom pridanej hodnoty.

Ostatne detaily, ktore su bezne dostupne pre ine systemy ani nespominam.

Preco to vlastne pisem, aby som odradil od kupy toho kto od telefonu (nehovoriac od smartphonu) ocakava viac ako len telefonovanie (ani to tu nie je velmi podarene).

Ze telefon je rychli - ktory iny dnes nie je.
    Ze ma dobry office - ktory iny ho dnes nema (navyse tu je uplne neprehladne vyriesene manazovanie suborov).
    Ze ma dobry email a exchange - ktory iny ho dnes nema (tu este navyse chyba nejaka OK free aplikacia na tasks).

Mna nezaujimaju integracie facebooku do kontaktov, nejake debiln.e hry, twitre a dalsie chujo.viny.

Ak si niekto kupi WM7 tak len preto ze je fanusik a sam seba presviedca ze je to OK. Ak si ho chcete kupit pre pridanu hodnotu tak bud zostante pri wm 6.x, skuste nieco ine, alebo pockajte na cas ked sa bude dat pracovat s wm7, ale momentalne sa neda.

Nech ma nikto nepresviedca ze je tu x aplikacii pre ktore ale bude treba telefon odomknut a "sukat" to do telefonu nestandartne. Nekupil som si telefon za 500 eur aby som s nim kuzlil - to je drahy cirkus. Ze android a IOs bol na zaciatku horsi. O tom nepochybujem, ale kupite si dnes auto ktore je lepsie ako trabant ale horsie ako ostatne dostupne auta na trhu s rovnakou cenou, len preto ze o nejaky cas sa to zlepsi - no chcem vidiet toho debil.a (okrem mna lebo ja som si kupil wm7). Chcem nieco pouzivat teraz a nie cakat az to bude pouzitelne.
    K tomu neni co dodat,popsal jsi to perfektne a pravdive.Pod to se podepisuji.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Já jsem přešel už před pár měsíci. Nejdříve na zkoužku jsem vzal LG Optimus One (Android 2.2) a měsíc na to jsem si udělal radost se Samsungem Galaxy S (nahodil jsem custom romku 2.3.4). A spokojenost. Sice to není WM6.1 (třeba si zvyknout na jiný způsob synchronizace - místo Outlook-mobil používat Google-mobil + na androidu neexistuje tak kvalitní navigace jako TT nebo iGO), ale jinak je Android pokud jde o customizaci stejně dobrý a na všechny programy jde najít adekvátní náhrada. Zpátky k mobilním oknům už nemám v plánu jít. A nepřesvědčí mě ani spojení s Nokií včetně zdarma její navigace.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od podoba pavol

6. SIM tolkit - zabudni
    Tak, čas trochu pokročil. Dnes je to jinak. Nahrál jsem poslední DFT ROM z XDA. Samozřejmě, že telefon musíte nejdříve odemknout. Nahrát HSPL, tak jako v minulosti na jiných HTC zařízeních.
    ROM je komplet v češtině, má implementováno Mango, vše funguje korektně jak má. Jedná se o ROM Windows Phone 7.5, verze sestavení jádra 7714. U předchozího sestavení 7713 nefungovalo
    instalování HTC aplikací u HTC hubu, tady vše funguje korektně.

Tak, abych reagoval na tyhle body:
    1.kalendář výborný, přehledný, synchro s live účtem, google funguje naprosto korektně (konečně!)
    2. Office - od čeho je tlačítko s lupou ? vyhledávání funguje bez problémů
    3. USB Mass storage funguje, je k tomu ale zapotřebí program do PC, taková utilitka, která se spustí
    4. Market .... kapitola sama o sobě, s tím souhlasím, na podzim má ale vyjít oficiálně Mango pro ČR a s ním plně česká lokalizace, po vydání Manga IMHO bude masový nárůst
    uživatelů Windows Phone a s tím nárůst aplikací
    5. Navigace už přece je. Mám nainstalovaný Navigon, v CZ verzi, s CZ menu a CZ hlasovými povely. Funguje úplně skvěle, fix po spuštění navigace asi 5 s ! Mazec ...
    6. SIM toolkit ...nevím, nepoužívám, tak jsem tohle ani neřešil
    7. informace o sms a datech opravdu nemůžu tuto funkci najít, na druhou stranu, nezajímá mně to. Myslím, ale že na tohle bude časem něco na Market Place ...
    8. Unzip s heslem dělám v pc,
    9. LED dioda funfuje při nabíjení, při malé kapacitě baterie a indikuje zmeškané hovory ... tohle mi stačí
    10. nevím, stačí mi hlasitost vyzvánění a médií
    11. tethering je na marketu ....

No, abych to shrnul, WP7 s novým Mangem je výborné zařízení, myslím že po vydání ofic Manga pro ČR a celosvětově vůbec bude nástup této platformy masivní.
    Zařízení je pružné, bez záseků, dělá přesně co má. Jsem dlouholetý uživatel WM 6.5, potom jsem si chvíli hrál s Androidem ... Nadchl mně svou jednoduchostí, to je snad
    jeho jediný klad, ale jako pracovní nástroj ani náhodou, právě rivalita mezi google a MS dělá jeho hlavní nevýhodu.
    MS Android bojkotuje, na synchro s outlookem atd, shánět aplikace třetích stran, ne zadarmo, pokud strpíte warez, klidně ...

Uvidíme co se na tomto zatím neoraném poli bude dít dál, IMHO má WP7 budoucnost před sebou, za rok o tomhle čase si povíme ;-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Nedavno jsem si pořídila mobil iPhone 4 na sbazaru, mohu jen doporučit. super jednání a ochota prodávajícího. Mají tam skvělé nabídky telefonů.

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

USB Mass storage funguje, je k tomu ale zapotřebí program do PC, taková utilitka, která se spustí
    To ma do plnohodnotneho mass storage daleko,takze se stale nada mluvit o mass storage,zavadejici..

Navigace už přece je. Mám nainstalovaný Navigon, v CZ verzi, s CZ menu a CZ hlasovými povely. Funguje úplně skvěle
    Ale jako warez,navigon na Marketplace neumi zatim cesky..Ne kazdy je warezak a nekteri za aplikace plati..

LED dioda funfuje při nabíjení, při malé kapacitě baterie a indikuje zmeškané hovory ... tohle mi stačí
    Indikace zmeskanych hovoru je k nicemu,protoze je pevne nastaveno blikani jen na 5 minut,prijdes-li k telefonu po 5 minute musis stejne telefon zapinat,takze notifikace k nicemu..

Je to zatim ten nejhloupejsi OS na trhu,spise takovy pul OS.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od htcjirka
    Je to zatim ten nejhloupejsi OS na trhu,spise takovy pul OS.
    Stačí se podívat, jaké má Microsoft příjmy z WP7 a kolik jim vydělává Android. To, že licenční poplatky plynoucí od výrobců Androidu převyšují tržby nebo zisky z WP7, snad hovoří za vše.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. My Phone - synchronizace dat ve Windows
    Od Peter Stoličný v sekci Microsoft Windows Phone
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-09-2010, 21:23
  2. [Petice] Windows Phone 7 Series - We will not purchase locked down Windows Phones!
    Od anaxagoras_ce4you v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-03-2010, 22:21
  3. Budete programovat pro Windows Phone 7 Series?
    Od Pavel Koza v sekci Windows Phone 7
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-03-2010, 20:46
  4. Odpovědi na otázky, které jsem zatím nikde nenašel.
    Od anaxagoras_ce4you v sekci Touch Pro
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 22:20