Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Príslušenstvo a doplnky k HTC Touch HD2

radekhulan (315)|11.1.2010 20:10
@tomulinek: To není dobré pouzdro. Přesně v takovémto jsem před pár lety ztratil jeden smartphone, v taxíku. Stačí se zavrtět v sedadle, telefon spadne, a ani si toho nevšimneš. Chce to mít přišité z obou stran a protáhnout tím pásek.

Úplně nejhorší jsou ovšem Brando či podobné plastové "klipsny", ty se uvolní strašně snadno.

Takto je jediné správné uchycení, které drží za všech okolností:
tomulinek (216)|11.1.2010 20:20
@Radek: Nu, nemám úplně stejnou zkušenost – pouzdro se zásuvným klipsem jsem používal i s TyTN II – a k plné spokojenosti (chce to mít velký tlustý pásek a pevnou klipsu, což zde vypadá, že bude). Nu uvidíme v praxi. Zatím se více bojím masivního magnetu. ;)
radekhulan (315)|11.1.2010 20:31
No, já vím že jsi nadšený z pouzdra, je hezké, ale takový Krussel, co má vzadu dokonce 2 pevná poutka za opasek prostě drží vždy na 100%, toto na 80%. Těch 20% nemusí nikdy nastat, ale proč je riskovat? A nejedná se jen o telefon za 15t Kč, ale o data..
Nosac (86)|12.1.2010 12:07
naprostý souhlas... plastové klipsny jsem do 3 měsíců ulomil (sedání do auta apod) a klipsna na zasunutí na pásek... mnohokrát mne zachráníl jen svetr který telefon i s pouzdrem chytil....
Carpenter_ce4you (166)|13.1.2010 18:35
Dotaz k "SC USB Cradle" pro HTC HD2...

Dnes mi dorazila tato kolébka .
K mému překvapení má na přední straně přepínač mezi SYNC a CHARGE polohou.
Kolébka má USB výstup a vstup pro napájení (AC charger).

Má někdo doma stejný typ? Docela mě mate připojený "User Manual" resp. Quick Guide, podle které ho to skoro vypadá, že zařízení není možné zároveň nabíjet a synchronizovat. Tak jsem zapojil USB kabel i nabíječku a přepnul do polohy SYNC (varianta, která kupodivu v návodu vůbec není popsaná). Synchronizace proběhla no a teď jsem zvědav, jestli se bude telefon zároveň i nabíjet.

EDIT: tak se opravdu nabíjí, zdá se to být OK - jen je třeba nečíst návody
dodojoe_ce4you (30)|13.1.2010 20:00
podla rychlosti nabijania mozes zistit ci sa ti nabija z usb portu pc alebo adaptera..
jirisrba (44)|16.1.2010 21:23
koupil jsem USB kolébku na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], vloni ještě nebyla u sunnysoftu k dispozici.

Přepínač tam sice je, ale nepoužívám ho, nabíjí i synchornizuje zároveň. Externí zdroj dává 5V 1A, z USB teče kolem 500mA.

Nevýhoda, po delší nečinnosti se synchronizace sama odpojí, s microUSB originál kabelem se mi to nestávalo. Mechanický problém nebo problém konektoru to ale není, pokud zastrčím znovu USB do PC, opět se sesynchronizuje.
Mystix_ce4you (24)|19.1.2010 12:52
Mám také kolébku od Sunnysoftu a je to tedy dost fušérský výrobek za ty peníze. Za 650 máte kus plastu a kablík. Navíc ta podstava na které to stojí není nijak těžká, takže při ovládání (HW tlačítka) nedrží na místě,anebo si ji musíte přidžet. Dále zandavání a vyndavání telefonu ze stojánku také není nijak komfortní a jsou potřeba dvě ruce. A ještě k zmiňovanému přepínání. Marně jsem doufal,že to bude fungovat tak,že dám třeba telefon do kolebky v režimu pouze nabíjení, dle potřeby pak přepnu na sync a telefon se synchronizuje a potom třeba zase přepnu na nabíjení a telefon sync ukončí a začne se zase jen nabíjet. Ovšem není tomu tak. Musíte dycky vyndat telefon ze stojánku, přepnout na požadovaný režim a zandat.

Takže za ty peníze to nestojí!!!
jirisrba (44)|21.1.2010 13:37
USB kolébku jsem rozebral a musím konstatovat, číňan v mém případě na cínu "nešetřil". Znovu jsem všechny spoje proletoval, tak uvidíme, jak to ne/pomůže mému problému s odpojováním synchronizace.

Ad přepínač SYNC a CHARGE, HD2 potřebuje mít pro fast charge spojené RX and TX piny, čímž samozřejmě přijdete o možnost synchronizace. Rozpoznání režimu fast charge/sync se děje právě při připojení HD2 k napájení a to je také důvod, proč je nutné vždy HD2 z kolíbky vyjmout a znovu zandat.
tomulinek (216)|6.2.2010 15:02
Aplikace antireflexní fólie (nákup napřímo na e-shopu Brando) a – hodně rozporuplné pocity. Co je na QVGA displeji pohoda, to na WVGA vypadá hrozně. Posun barev, jejich rozostření a pokles kontrastu jsou těžko skousnutelné. Uvidíme, zda v běžném provozu převáží méně znatelná zapatlanost otisky a menší reflexe sluníčka. Pokud ne, fólie (i za ty nekřesťanské peníze) půjde do koše.

PS: Jinak, aplikace na displej v pohodě, v Brandu v tomto směru zapracovali na dobrých vlastnostech. (Kdo pamatujete starší typ fólie.)
htcjirka (1875)|6.2.2010 16:25
Matna folie at je jakekoliv znacky vzdy rozhodi a zprasi podani barev.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.2.2010 14:40
Je podle mě škoda mrvit optické vlastnosti skla plastovou další fólií... vždyť je to tvrzené sklo a popravdě už ho párkrát měl v ruce syn a to je velmi nešetrné zacházení :). A vida... ani ťuk :)
htcjirka (1875)|9.2.2010 18:26
Tvrzene sklo to sice je,ale kolega v praci ma skrabanec,neptej se me jak to dokazal,proste ma ho tam.Proto i tak pouzivam brando ultra clear folii.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.2.2010 20:01
Ale jo, dá se :), malej odkrágloval iPhone docela slušně :D, i sklo má limity, ale při trochu obezřetnějším nošení se mi to moc nestane, je ale pravda, že jde o preferenci. Stejně tak mě štvou nějaký obaly nebo tak. Teď jsem si jich pár objednal z eBaye - dají se tam sehnat silicon / tvrdý case zadního krytu (a za hubičku) a stran na HD2 - docela dobrý tip, kdo si to nechce poškodit. Právě zadní strana je bohužel to, co na HD2 zas tak kvalitní není :(
tomulinek (216)|9.2.2010 20:13
Inu, kdo říkal, že všichni lepí fólii Brando kvůli škrábancům. ;) Co mě nebaví, je displej jako zrcadlo (HD2 je škoda nevyužít jako navigace v autě) popiplané i sebemenším dotekem. ;) Ale asi si jdu s Leoškem zpět do naha, fólie je opravdu nepoužitelná (příjemně matná, ale obraz degraduje drsně).
Martin Ráž Hoch (1832)|14.2.2010 09:46
V autě bez problémů vedle zrcátka, tam sluníčko nemůže dokavaď to neotočim na střechu :)... popravdě mě překvapilo, jak bleskově HD2 reguluje podsvícení... tuhle jsem čuměl jako puk, když mi blesknul paprsek slunka na display a on hned ohulil podsvícení - to vše asi v půlvteřině. Moc pěkné, je to normál, ale potešilo mě, že je to markantní. A fólie jsem nesnášel už na plastovym u Touch Pro - popravdě mě vždycky psychicky točí, když tam mam smítko, bublinku nebo odlepený růžek... co já takhle vztekle zmuchal fólií :D
htcjirka (1875)|14.2.2010 12:18
Tak jsi mel spatne nalepenou,me se nikdy folie ani trosku neodlepovala a ani tam nemam jedinne smitko ci bublinku.Na srazu se me vzdy par lidi ptalo a ty tam nemas folii??Presto tam byla :D

[quote]Právě zadní strana je bohužel to, co na HD2 zas tak kvalitní není[/quote]

V cem neni kvalitni??Na skrábance netrpi tak nevim v cem.
tomulinek (216)|25.2.2010 16:40
Kapacitní stylus – zdarma a rychle. ;) (Aneb proč nevyhazovat antistatické sáčky od IT komponent.)
tomulinek (216)|9.3.2010 16:25
Nóo, tak tahle Bluetooth klávesnice od Branda vypadá s HTC mobilkem vážně dobře. Nemáte s ní někdo již zkušenosti?

http://usb.brando.com/bluetooth-foldable-keyboard_p01484c036d015.html
libor_m (1026)|9.3.2010 22:39
jen kdyby na tom šlo psát i česky a ne jen cesky :?
Haldo (138)|9.3.2010 23:16
HD2 je konecne doma, takze som objednal rovno drziak (kompatibilne s tym co uz mam v aute) a foliu.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110468544695&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:DE:1123
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360240961518



No a stale pokukujem po nejakom dual USB adaptery do auta. Narazil som na Griffin PowerJolt Dual USB Car Charger, ale SK maju vo vyluke parchanti :(.

http://cgi.ebay.com/U51-Griffin-PowerJolt-Dual-USB-Car-Charger-iPhone-iPod_W0QQitemZ320441925143QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item4a9bd3be17
libor_m (1026)|10.3.2010 08:43
[quote=Haldo]No a stale pokukujem po nejakom dual USB adaptery do auta. Narazil som na Griffin PowerJolt Dual USB Car Charger, ale SK maju vo vyluke parchanti :(.
http://cgi.ebay.com/U51-Griffin-PowerJolt-Dual-USB-Car-Charger-iPhone-iPod_W0QQitemZ320441925143QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item4a9bd3be17[/quote]
Uvědom si, že [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] má na výstupu pouze 500mA na každém portu USB. Originální CL od HTC má 1A. Pokud budeš mít v autě puštěnou třeba navigaci, tak se Ti Tvoje HD2 nestačí nabíjet.

To už si radši kup CL rozdvojku a do ní 2x tento malý adaptér, který po zasunutí do CL není skoro vidět.

Haldo (138)|10.3.2010 10:16
Je to za kazdych okolnosti 500mA alebo aj ked je vyuzivany iba jeden USB port?

V principe mi nevadi, ze sa nenabije, staci aby neumrel. Na navigaciu mam zatial MIO P550 s iGo. V telefone pouzivam navi iba ako nudzovku kvoli problemom s telefonovanim a navigovanim v rovnakom case. Cize mi vlastne ani nevadi ak jedno zariadenie v pripade potreby odpojim (baterka 2-3 hod s GPS este da) na nejaky cas a druhe sa zatial nabije. Takze mi vlastne staci jeden USB port a pocas dovolenky sa uz nejako zariadim :D.


Rozdvojku uz mam, ale zavadzia mi v aute, resp skor spolujazdcom. Tiez sa chcem vyhnut autonabijackam kde jedna ma miniUSB a druha mikroUSB. Zabera to vela miesta a vyuzitie miniUSB zatial minimalne.
libor_m (1026)|10.3.2010 10:58
No radši, než aby se mi HD2 pomalu vybíjela, tak radši budu mít ´jednu nabíječku s 1A a budu střídat (pokud nechceš používat rozdvojku). Ale je to věc pohledu. Jen jsem chtěl upozornit...
Haldo (138)|10.3.2010 11:09
Jj, mas pravdu. Pri pisani predosleho postu som si uvedomil, ze by som 2 USB vyuzil i tak iba na dlhych cestach a to je zatial u mna iba letna dovolenka. Takze ostanem pri jednom USB s dvoma kablami.
Alfa_ce4you (2)|11.3.2010 22:01
Zdravim,
resim ted jednu vec s HD2, a to pouzdro "na ven". Myslim tim do prirody, mimo mesto, s vetsim rizikem mechanickeho poskozeni. Idealne neco lehce polstrovaneho, s relativne vodeodolnou upravou, nylon (cordura) atd. Co jsem zatim narazila na podobna pouzdra, nejenze nepocitaji s dotykovym displejem, ale mivaji nekryte rohy telefonu, coz se mi ani trochu nelibi. Pokud jste nekdo resil podobny problem s vetsi uspesnosti, potesi me kazde doporuceni :)


EDIT: A kdyz uz sem pisu, muzu se rovnou podelit o rozpacite dojmy z krusell pouzdra pro HD2. Mela jsem s jejich pouzdry vzdy tu nejlepsi zkusenost, ale toto me prilis nepresvedcilo, ackoliv jde o stejne provedeni, jako jsem mela na svem minulem telefonu, diamondu. Kvalita zpracovani neni spatna, ale cekala jsem o neco lepsi, v plastove spone mi pomerne casto (cca 25% pripadu) zustava i druha cast (s "koleckem"), ktera by mela byt na telefonu a vec, ktera me stve asi nejvic, je ze horni okraj pouzdra zasahuje do displeje a horni lista je tim hure ovladatelna. Bohuzel i pres tyto nedostatky jsem zatim neobjevila jine pouzdro, ktere by se mi zdalo lepsi (kvalitni kozene, podobny koncept).
libor_m (1026)|11.3.2010 22:07
koukni sem
Alfa_ce4you (2)|11.3.2010 22:21
Ano, o tom vim, s lepsi cenou napr. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale mela jsem namysli neco, co by komplet krylo telefon, typove jako:
Sidon_ce4you (142)|12.3.2010 17:44
[quote=libor_m]Uvědom si, že má na výstupu pouze 500mA. Originální CL od HTC má 1A. Pokud budeš mít v autě puštěnou třeba navigaci, tak se Ti Tvoje HD2 nestačí nabíjet.[/quote]Pokud se mohu podělit o moji zkušenost, tak já už několik měsíců používám CL nabíječku Nokia DC-6, výstup 550 mA a nemám žádný problém že by pomalu nabíjela. Navigaci iGO mám puštěnou v autě neustále a jak na krátkých trasách tak ani na dlouhých s tím není problém. Před pár dny jsem se vrátil z Německa - iGO běželo skoro 15 hodin v kuse a žádný problém. Možná bude ale záležet na kvalitě nabíječky, proto jsem volil radši značkovou.
libor_m (1026)|12.3.2010 18:36
Ja pouzival Navigon Mobile Navigator a k tomu mel pustene MP3 pres HTC player a vybijel se.
Haldo (138)|13.3.2010 01:36
Nahodou nejaka bateria s vyssou kapacitou ako 1230, ale v slim prevedeni aby sa nemusel menit kryt, sa na trhu este neobjavila?