Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

odstranění zeleného highlightu

rriha (149)|25.10.2009 23:54
zelený - nebo jiný - highlight (HL) lze nemít rád z mnoha důvodů - od konkrétních (čitelnost) přes polokonkrétní (zelená neladí se vším a omezuje tedy) po zcela abstraktně/osobní (vztah ke hrachu).
Nenašel jsem uspokojivou cestu, jak HL změnit - vím:
EnergyROM (ER) má praktičtější tmavomodrý a v posledních verzích je poměrně kvalitně inkorporován všude...pokud Vám nevadí jiné atributy ER a chcete jiný HL, je ER dobrá volba.
At0mAng (AA) ROM má šedý a jsou to také dobré ROM...
Tenhle thread obsahuje info, jak to měnit - nejsem 100 dohldat, které soubory se týkají manila 2.1, které 2.5, co bude fungovat...

Je někdo ochoten se tím prokousat? Asi jsem už starej, ale kdysi to bývalo tak, že jakákoli věc, co visela na webu, v sobě měla informaci o tom, co a jak konkrétně modifikuje - xda mi přijde jako loterie - možná ten konkrétní cab bude chodit, možná ne.. a po vyzkoušení prvních pěti se mi systém rozsype tak, že už neumím říct, jestli by mi ten šestý nepomohl, kdybych ho instalova jako první ...cítím se zoufale.
urys (402)|26.10.2009 11:38
můžeš sem hodit obrázek toho zeleného HL? já vůbec netuším co by to mohlo být.

jinak ten thread je rok starej od té doby se hodně věcí změnilo a popošlo kupředu.
rriha (149)|26.10.2009 13:16
[quote=urys]můžeš sem hodit obrázek toho zeleného HL? já vůbec netuším co by to mohlo být.[/quote]
to není o obrázcích - měla by stačit informace, že se na HTC defaultně vše, co je vybráno, vysvěcuje zeleně - třeba listuješ v seznamu posledních telefonů a ten, na kterém jsi, má místo černého písma na bílém bílé písmo na zeleném podkladě, což vypadá ošklivě a v prudkém světle není moc čitelné...na windowsech na mém PC si barvu podsvícení vybrané položky mohu nastavit, na WM to nejde...pečené ROMky semtam mají tu barvu upravenou, liší se v tom, jak kvalitně - některý highlight je věcí manily, jiný věcí systému...třeba EnergyROM má tohle hezky, tmavomodrá úplně všude...

[quote=urys]ten thread je rok starej od té doby se hodně věcí změnilo a popošlo kupředu.[/quote]
v tomhle zrovna ne - z CADu jsem zvyklý, že (a) cokoli změním, půjde změnit zprátky, (b) než udělám změnu, tak mám k dispozici info, co vše ta změna udělá, (c) u každé instalačky mám info o tom, na kterou verzi OS/SW funguje...highlight u WM6.5 nejde nastavit stejně, jako to nešlo u WM6.1, a nikde není info...

když jsme u toho, tak to stejné platí o fontu a jeho velikosti v jednotlivých aplikacích - ale to dám do jiného tématu...
NaTuRaL_ce4you (170)|26.10.2009 13:30
ted jsem koukal na MANILA CUSTOMIZER - a je tam jiz pridana moznost TouchFocus ten by mel delat to ze zmeni barvu aktualniho tabnuti
urys (402)|26.10.2009 13:49
2rriha: aha, no takhle uz tomu rozumim. Asi to je tim, ze originalni HTC Rom vydrzela vzdy jen nabiti pres 50%, abych mohl flashovat, takze si te zelene moc neuziju - tj. neporadim, ale to co psal NaTuRal vypadá rozumně.

Tohle neni OpenSource, aby se HTC obtezovalo udelat nejaky changelog co kde se zmenilo a zmeni, takze bych se vubec nedivil, ze se po instalaci rok starych CABu na nejakou upravu Manily, vsechno uplne rozsype. Na XDA jsou nadsenci a dobrovolnici a ani Ti nemusi delat changelogy a uz vubec nemusi reagovat na zmeny, ktere nastanou - vetsinou to jsou mrtve projekty, protoze jejich autor ma davno neco jineho.

Ještě mě napadlo, že na XDA jsou thready, které se zabývají kompletním skinováním a změnou Manily, myslím, že i tam by mohla být změna fontů, highlitghtu, atd.

rriha (149)|26.10.2009 14:03
[quote=urys]Tohle neni OpenSource, aby se HTC obtezovalo udelat nejaky changelog co kde se zmenilo a zmeni, takze bych se vubec nedivil, ze se po instalaci rok starych CABu na nejakou upravu Manily, vsechno uplne rozsype. Na XDA jsou nadsenci a dobrovolnici a ani Ti nemusi delat changelogy....Ještě mě napadlo, že na XDA jsou thready, které se zabývají kompletním skinováním a změnou Manily, myslím, že i tam by mohla být změna fontů, highlitghtu, atd.[/quote]
No právě. Threadů je spousta, verzí Manily a WM taky, takže je defacto nemožné najít něco, co by mi s danou ROMkou fungovalo...celé to žere spoustu čau a začalo to proto, že bych rád měl UI podle svého - černý highlight, čitelný font a funkční staré Today+dostupné funkce Manily. Zkoušení mi žere spoustu času a kvůli absenci changelogu nejde dělat systematicky.
CAD, který mne živí, taky není OpenSource, ale vše je vždy zdokumentováno...

[quote=NaTuRaL]ted jsem koukal na MANILA CUSTOMIZER - a je tam jiz pridana moznost TouchFocus ten by mel delat to ze zmeni barvu aktualniho tabnuti[/quote]

Viz výše...koukal jsem na toto vlákno a zas mne poleklo, že nevím, co mám stahovat a instalovat...vlákno má 51 stran...kde najdu tu, kde je uveden cab pro mé TP2? Nemám čas to procházet, zkoušet a flashoat nanovo...prošel tím někdo přede mnou?

NaTuRaL_ce4you (170)|26.10.2009 15:30
no presne nedokazu rict jestli je to pro WVGA ale staci stahnout verzi 0.9, jinak pro WVGA ti asi doporucim MAX TTM, ale tam ti nereknu jestli jde zmenit Touch Focus

EDIT tak ted jsem koukal do manualu pro MAX TTM a jde to zmenit viz manual
rriha (149)|8.11.2009 10:45
nainstaloval, chvili s tim laboroval, nefungovalo...a ani mi to neni divne, vzdyt to prepisuje nejake soubory, ktere se v manile verzi od verze lisi....
Nolf (20)|9.11.2009 10:50
Nejsem si jist jestli je to přesně to o co ti jde. Pokud se mi nelíbí písmo a jeho podklad třeba v kontaktech nebo v nastavení atd změním téma v nastavení today - *.tsk.
Nahraješ si jich víc a zkoušíš. Ne všechny obsahují komplet nastavení barev a přebírají to od naposledy zvoleného nebo defaultního tématu. Proto chvíli trvá než najdu šedý nebo černý podklad a bílé písmo. Nelíbí se mi zelené ani modré z EnergyRom.

Pokud je řeč o něčem jiném tak můj příspěvek ignorujte.
mistm (477)|13.11.2009 11:03
mozna zkus tohle: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=535227 ... posledni prispevek na strance.
rriha (149)|16.11.2009 00:37
[quote=Mist]mozna zkus tohle: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=535227 ... posledni prispevek na strance.[/quote]
znal jsem starší verzi, tato mi narozdíl od ní na posledním buildu WM6.5 funguje (žádné dlouhé testování, změnil jeden highlight a po restatu byl opravdu jiný) .... považuji za odpověď a dík.

PS: jak je to s .tsk soubory? Co vše obsahují a ovlivňují? Dají se "vrátit"? Nemám se bát, že mi istalace .tsk něco nevratně pokazí? ...pokud by .tsk bylo jen uložené nastavení toho, co se dá uděat přes UITweaker, tak samozřejmě fajn...