Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak zabránit systému Windows Mobile, aby automaticky ukončoval aplikace: EverApp

Jirka S (75)|18.10.2009 11:24
Nevím, jestli jste se s tím setkali, ale když jsem si pořídil HTC Touch Pro, tak mi vadilo, že v původním systému (WM6.1) často docházelo k automatickému ukončování aplikací. Nemluvím tady o nastavení HTC Task Manageru - tomu jsem nedovolil aplikace zavírat, minimalizoval je. A nelze ani mluvit o vyčerpání kapacity paměti pro běh programů, protože z cca 200 MB paměti jsem měl obsazeno něco lehce přes polovinu. Pátral jsem v různých diskuzích, měnil registry určující hranici zatížení paměti, kdy systém teprve měl aplikace ukončit. Nic nepomohlo. Tak jsem to na určitou dobu vzdal. Pomohly mi hrátky s různými neoficiálními verzemi WM6.1 i WM6.5 z xda-developers, ale stejně se mi čas od času stalo, že byly aplikace systémem ukončeny (u WM6.5 jsem to i dokázal pochopit vzhledem k poměrně vysokým systémovým požadavkům). A proč mi to vadilo? Vlastně byla jediná aplikace, kterou jsem chtěl mít neustále v chodu - Smartřády. Načtení několika jízdních řádů netrvá sice věčnost, ale trvá déle než spuštění jiných aplikací.
Nedávno jsem čirou náhodou objevil aplikaci EverApp na Modaco.
Ta dělá přesně to, co potřebuji (spíš to, co bych očekával od systému) - udržuje v chodu aplikace, které potřebuji mít často a rychle k dispozici. Je potřeba ji celkem jednoduše nakonfigurovat - zadat cestu k programu, který bude vůči ukončení systémem imunní. Programů může být samozřejmě více. Spustit je lze pak dvěma způsoby - 1.) přes rozhraní EverApp (nepraktické), 2.) přes zástupce programu EACmdLine.exe se zadanými potřebnými parametry určujícími cestu k aplikaci, která bude imunní (praktické).
U bodu 2.) je nutné, aby byla v běhu služba EverApp - zautomatizovat to lze vytvořením zástupce aplikace \Program Files\EverApp\EAService.exe do složky \Windows\StartUp
Jako příklad uvedu zástupce zmíněného programu Smartřády: do notepadu zapiště
38#"\Program Files\EverApp\EACmdLine.exe" show "\Program Files\Smartrady\smartrady.exe"
a soubor uložte jako požadovanýNÁZEVaplikace.LNK (v mém případě tedy Smartřády.lnk).
Takového zástupce je možné umístit do nabídky programů (\Windows\Start Menu\Programs\) nebo třeba namapovat na něj hardwarové tlačítko. Nutno podotknout, že spuštění "imunizované" aplikace je možné jen přes výše uvedeného modifikovaného zástupce aplikace. Když dojde ke spuštění aplikace, která měla být imunizována, běžným způsobem, není chráněna.
Z toho vyplývá další celkem podstatná věc, s kterou jsem se vyrovnal - imunizovanou aplikaci neuvidíme v "alt-tab programech" (tj. správci běžících aplikací, jež umožňují snadné přepínání mezi nimi).
Také není vhodné imunizovat programy, které mají nestandardní běh v systému (S2U, iGo a možná pár dalších - viz web vývojáře).
Aplikace je freeware a pravděpodobně projde dalším vývojem. Pro znalé angličiny doporučuji zaměřit se přímo na MoDaCo.

Omlouvám se za asi zbytečně složitý popis, nejsem častým popisovatelem WinMo aplikací... a před vložením tématu jsem na českých serverech o EverApp nic nenašel, tak snad neopakuji něco, co bylo zmíněno.
Pavel Koza (4761)|18.10.2009 14:16
Dobry tip, diky:yes: A nezpusobuje tahle aplikace nejakou nestabilitu? Pravdepodobne zvysi prioritu procesu, ktere maji byt chraneny pred zavrenim, tak jestli to nejak neskodi...
Jirka S (75)|19.10.2009 16:47
Nezaznamenal jsem vůbec žádnou nestabilitu ani vyšší zatížení procesoru, prostě to funguje :-) Jen podotýkám, že chráněné aplikace se spouštějí "o něco" (cca 1 sekunda) pomaleji než z prosté minimalizace.