Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vůle a viklání telefonu

Llukkis (10)|15.10.2009 18:06
Zdravím... Chci se zeptat zda-li tu někdo řeší že se mu viklá horní a spodní část raphaela od sebe,přejetí horní a dolní části přes sebe a vytočení horní a dolní části po přitlačení do rohu horní části. Mně to celkem štve. Dík za reakce...
Pavel Koza (4761)|15.10.2009 18:14
Záleží na tom, jak moc se to projevuje... Jelikož jde o mechanické věci, tak určitá vůle tam je v toleranci, ale nemělo by to překročit určitou mez. Mám Raphaela před sebou a po vysunutí se viklá skutečně jen neznatelně, v zavřeném stavu je tam jistá vůle v rotaci, ale zase nic zásadního.
Llukkis (10)|15.10.2009 18:19
V té rotaci to není až tak otravné i když po přitlačení to udělá dobré 3mm. Hlavně jde o rozvírání dvou částí od sebe v zavřeném stavu a o přejetí horní části přes spodní rovněž v zavřeném stavu...
Pavel Koza (4761)|15.10.2009 18:33
Tak to je moc. Pokud není zařízení nějak mechanicky poškozeno (nadměrné poškrábání, známky pádu...), tak bych reklamoval.
kecinzer_ce4you (332)|15.10.2009 19:24
Mně třeba na sobě horní a spodní část nesedí úplně přesně už od začátku - spodní část dole u telefonu asi o 1mm přečnívá a směrem nahoru se ten rozdíl zmenšuje, ale stejně nahoře ta spodní část o krapet přečnívá.
Pokud však vytáhnu klávesnici, tak části k sobě drží perfektně.
Nejdřív mě to trochu štvalo, ale zase pořád lepší, než jako u kámoš, kterému se horní část dala jako zdvihnout do výšky o docela velký kus :D.

Obecně jsem z mechaniky TP velice zklamán.
Llukkis (10)|15.10.2009 21:37
Telefon mám téměř jak nový. A nejlepší na tom je že jsem ho s těmi všemi vůlemi a vikláním co jsem popisoval výše na reklamaci ve vps data už měl. Akorát jsem měl smůlu a nic z toho neuznali jako k reklamaci. A oprava na vlastní náklady by oprava stála přes 2000 kč. A k tomu všemu se mi jako bonus přidalo škvrčení a chrčení ve sluchátku při telefonátu a jako další bonus mi dost vynechává a blbne mezerník... To se však začlo projevovat až za nějakou dobu po návratu z vps.
kecinzer_ce4you (332)|15.10.2009 22:45
Tak vidím, že můžu být se svým telefonem ještě spokojen :D
Sako verife (476)|17.10.2009 00:11
asi mam jedinecnej kousek, ale zadny takovy problemy nemam, nastesti. :yes:
kecinzer_ce4you (332)|19.10.2009 19:31
Tak on si pod tím vynikající a pevná může každý představit něco jiného :)
Llukkis (10)|20.10.2009 21:21
Já jsem taky dost hodně háklivý na tyto věci. Proto jsem začal tuto diskuzi...
A pro příklad přikládám nějaké snímky mého raphaela a vůlí které na něm mám.
1.Vůle mezi horní a spodní částí a jejich rozvírání.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2.Vytočení horní části proti spodní po přitlačení v rohu horní části.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
3.Přejetí horní a spodní části přes sebe.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A reklamace neuznána...!!
trminek (88)|21.10.2009 00:09
Tak to je teda fakt dost, hlavně to přejetí.. Podívej se jestli ti na konci těch kolejniček nechybí takové pryžové kostičky. Jsou tam na dorazu, pokud se to ochodí dá se to vycpat izolepou a pak se to dovírá přesně. Ale tobě jakoby tam uplně chyběly...
vit100 (8)|14.11.2009 19:08
nevi nekdo kde se daji sehnat ty dorazy?
bartCZ_ce4you (75)|14.11.2009 21:11
já bych to neřešil a užíval, pokud to neuznali, tak je to IMHO v toleranci, upřímně řečeno, nikdy mně nenapadlo tohle zkoumat, a když už .... tak se dá objednat úplne nové kryty - kromě dotykové vrstvy a displeje (ty musíš objednat zvlášť) asi za 1600 peňez ...