Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Probíjení krytu u D2??

foreveryone (53)|11.9.2009 21:55
Už sem psal na smartmanii ale víc lidí víc ví :)

Dnes jsem ležel s noutbookem v posteli a D2 se měl připojenou přes originál usb kabel do slotu a měl zaplé nabíjení když jsem s šokem zjistil že ten pokovený rámeček telefonu probíjí !!! Normálně v ruce to nejde cítit je to velice slabý proud ale když jsem se telefonu dotkl omylem tenkou kůžičkou pod zápěstím skoro u loktu a jenom strašne lehce se dotkl rožku telefonu tak to celkem dost "štípe"
Tak mi řekněte je todle normální ????
Při použití stejného kabelu a síťové nabíječky se to neprojevuje, ani když vypnu nabíjení při připojení k notebooku.
Trochu mám strach aby to neodpálilo baterku nebo něco.
Pavel Koza (4761)|11.9.2009 22:00
Připojil jsem D2 do USB a nabíjel, celý ho olízal (zavzpomínal na školní olizování ploché baterky:) a nic. Není to moc vědecké, ale voltmetr nemám... Nicméně D2 nabíjím z USB obden a nikdy jsem neměl pocit, že je něco v nepořádku...
foreveryone (53)|11.9.2009 22:37
Na to jsem si taky vzpoměl :D ale vzhledem k tomu, že to jde cítit na ruce, tak se mi do toho moc nechce :D každopádně mě to celkem udivuje.

EDIT: tak sem zjistil že to probíjí i při napájení ze sítě :(
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2009 10:13
Nemohla to být třeba statická elektřina? Je divné, že to dělá z UBS, ale z nabíječky, odkud jde "více šťávy", ne. Zkoušel jsi to opakovat se stejnými výsledkem i mimo postel?


pro Pavla a další olizovače
Zkuste místo ploché raději 9V baterii :yes:
Xfantasy (184)|12.9.2009 10:29
Zkoušel jsem,ale u mého Topaze nic neprobíjí....
foreveryone (53)|12.9.2009 11:04
Zkoušel sem to mimo postel, a nakonec to dělá i ze síťové nabíječky, nic dramatického jak říkám při držení v ruce se to vůbec neprojevuje jde to cítit opravdu po jenom velmi lehkém dotyku tenkou vrstvičkou kůže na vnitřní straně ruky a telefon ještě musí ležet na nevodivém podkladu.
Taky jsem si všiml ještě jedné věci co mám na topazu asi špatně a to pravděpodobně špatně uchycený vibrační motorek nebo nějaká jiná součást protože když zapnu vibrace ( jakkoliv ) tak krom vodorovné polohy telefonu funguje naprosto korektně, ale ve vodorovné poloze jde doslova "slyšet" že tam něco "drnčí" nevím jak bych to popsal prostě je to zvuk jak kdyby ležel na drnčel na stole. Možná je tam uvolněná nějaká součástka která se pak dotýká kostry a to způsobuje to probíjení.
Myslíte, že je to na reklamaci ?

EDIT: tak sem to zkoušel proměřit měřákem s citlivostí 2000mikroampér a ani ťuk, nakonec sem ho aji olízal a taky nic, pak sem to necítíl ani na ruce už, tak nevím může to klidně být způsobeno tím že se statická energie při nabíjení indukuje do toho pokoveného rámečku a vytváří to jako kdyby magnetické pole, ani bych se možná nedivil se spoustou té elektroniky vevnitř a zvenku kovový obal. Asi to přestanu řešit nevím jak bych toto vysvětloval technikovy na reklamačním :D
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2009 11:11
No, pokud ti ta elektomasáž nevadí..... :D

Zkus kontaktovat servisní středisko link a prober to s technikem - může to být hloupost, ale může se tím předejít většímu i poškození.

scrollbol (42)|12.9.2009 11:15
Osobně si myslím že víc než na reklamaci je to na doktora
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2009 12:37
Myslíš Chocholouška? :O
foreveryone (53)|12.9.2009 14:40
Já se z toho zblázním :D
danruka (5)|25.12.2009 13:51
jasan take se mi to stalo. u kamarada jsem pripojil do pc a obal probijel. zavada byla v elektroinstalaci, u pc mel fazi prohozenou s nulou.