Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejde nalepit fólie - reklamace???

Micro_ce4you (11)|31.8.2009 17:40
Čaute mám dotaz na ty zkušené v reklamacích, abych ze sebe neudělal totálního blba ještě většího než jsem. První folie co jsem na HD dal byla origo a dole v pravém rožku mi prostě nepřilnula. Přes všechnu opatrnost při nalepování jsem to ale dával za vinu nějaké špíně nebo mastnotě, co na fólii ulpěla. Budiž, zakoupil jsem tedy dnes za nekřesťanské peníze Brando clear fólii a nalepil naprosto perfektně, bohužel spodní pravý rožek nepřilnul ani tentokrát. Samozřejmě před tím jsem displej jemně odmastil, ofoukal stlačeným vzduchem a vše potřebné. Vše je parádní, nikde žádné zrnko prachu ale ten spodní rožek stále nic. Tudíž to asi znamená, že je tam menší prohloubenina díky které tam fólie nedrží.
Myslíte si že se s tím musím smířit a nebo risknout reklamaci?

P.S. Jedná se o bublinku asi 2-3mm vysokou a tak 7mm dlouhou
dvzd (139)|1.9.2009 20:39
Jestli to spíše nebude špatným způsobem lepení fólie. Já lepím fólii zásadně za mokra. Nejlépe v bezprašné místnosti (koupelna s párou ve vzduchu nebo hodinu nechaný spuštěný zvlhčovač vzduchu v koupelně). Dislej otřít jelenicí namočenou v destilované vodě (ne do sucha), fólii opláchnout v destilované vodě, pak setřást trochu vodu a přiložit na displej. Případné vzduchové bubliny vytlačit prstem od středu ke krajům, skvrny od vody můžou pod fólií zůstat. Voda mezi displejem a fólii během pár hodin vyprchá a je to bez bublin. Výhoda je, že když se člověk netrefí, tak to může opakovat s jednou a tou samou fólií do nekonečna.
Micro_ce4you (11)|2.9.2009 10:29
Jo jo taky jsem si nejdřív myslel, že by to mohlo být tím, ale není.
Samozřejmě na mokro lepím a v koupelně taky. Přeci jen už pár folií jsem nalepil. Jde o to že když folii na to místo zatlačím tak chviličku drží, a pak je proti světlu vidět opravdu i malá prohlubeň. Malá ale bohužel dostatečná na to, aby folie nedržela.

Takže prosím ještě jednou reklamace, či nechat tak protože bych neměl šanci?
matoman (19)|2.9.2009 23:34
Nebrani to uzivaniu a pravdepodobne to nieje ani (Bez folie) viditelne, takze na reklamaciu to asi nebude.
dvzd (139)|4.9.2009 12:26
No pokud to je nějaká viditelná prohlubeň na displeji v jeho "zobrazovací" části, tak to na reklamaci určitě je. Mě ale folie v jednom místě také nepřilnula, je to u pravého kraje asi 3 cm od pravého horního rohu, je to ale jen u kraje, ne v "zobrazovací" části displeje, takže mi to nevadí. Neřekl bych, že tam je u mě ale nějaká prohlubeň. Je to orig. folie dodaná s přístrojem, jinou jsem ještě nezkoušel.
Micro_ce4you (11)|5.9.2009 21:59
ne ne není to v zobrazovací části, to by mě švihlo. Je to úplně na okraji toho v podstatě krycího sklíčka pod senzorovou klávesou sluchátka. Kašlu no to, ale štvě mě se furt koukat na bublinu. Nehledě na to, že když vyndávám mobil z pouzdra tak ten rožek někdy chytne tkaninu a snaží se sloupnout folii.