reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
HADES (209)|9.7.2009 09:50
Nejsem si úplně jistý zda to patří sem ale nenašel jsem vhodnější sekci :)

V průběhu srpna bych chtěl vyřešit otázku kterým zařízením nahradit můj stávající TyTN2 (Kaiser). Původně jsem měl na mušce Touch Pro2 ale před pár dny představený Samsung OmniaPRO B7610 začal moje původní rozhodnutí podkopávat. TP2 bych mohl koupit u Vodafonu se slevou za 13 577Kč, u B7610 zatím žádná oficiální cena není. Dovolil jsem si tedy prozatím udělat srovnání těchto dvou mašinek podle dostupných informací. Jde o subjektivní srovnání, jinému by třeba nevadil teleskopický stilus B7610 nebo by naopak preferoval 5-ti řádkovou klávesnici TP2. Pro mě důležité rozdíly jsem uvedl na začátek ve formě + a - obou zařízení, na konec jsem pak dal výčet rozdílů které pro mě nejsou příliš důležité. Některé z údajů vychází ze spekulací nebo domněnek, předpoklávám ale že se budou velkou měrou zakládat na pravdě.
Zde je tedy srovnání:

B7610:
+
výkonnější procesor
AMOLED displej
kvalitní fotoaparát (podle prvních snímků)
blesk
3,5mm jack
TouchWiz (minimálně podle prvních ohlasů vypadá dost zajímavě)
HW tlačítka
pravděpodobně (díky typu displeje) vyšší výdrž
-
teleskopický stilus
microUSB konektor (není zatím moc běžný)

TP2
+
naklápací displej
kvalitní hlasitá reprodukce
TouchFlo 3D
komunita XDA Developers
čeština
-
nekvalitní fotoaparát
minimum HW tlačítek


zanedbatelné rozdíly:
B7610 je trochu menší než TP2
B7610 má větší barevnou hloubku displeje, pokud ale vím tak WM6.1 umí využít jen 65k barev
TP2 má o 3mm větší úhlopříčku displeje
TP2 má 5-ti řádkovou klávesnici
TP2 má proximity senzor, možná bude i u B7610

Zatím převažují argumenty pro B7610, stejně ale budu muset měsíc počkat než se objeví na trhu a cena může celé rozhodování lehce zvrátit. Prosím tedy zdejší diskutéry aby přidali i svůj náhled na situaci a pokusili se vyjádřit ve prospěch Samsungu nebo HTC. Díky
Pavel Koza (4761)|9.7.2009 19:10
Sekce je úplně OK:)

Dokud nebude k dispozici finální verze Samsunga, tak nemá moc smysl porovnávat specifikaci, že to není úplně ideální dokazuje dlouhodobě E-TEN, respektive Acer:) Pokud mám informace, tak Samsung by měl být celý v češtině, přímo česká ROM.

Po pravdě řečeno, u takového zařízení je klíčová klávesnice a displej a oboje člověk pozná až při osobním ozkoušení, ze specifikace to nevyčte. Osobně se mi ten nový Samsung taky zamlouvá, uvidíme, jak se s tím poperou. Měl by se objevit relativně brzo. V každém případě bych skutečně počkal, hodnotit věci podle obrázků a parametrů se může vymstít:)
Bodamax (41)|12.12.2009 20:00
Nějaké další rady, který z těchto dvou? Po problémech, co čtu u TP2 to vidím asi na Samsunga, ne?
(podotázka: když bez klávesnice, tak HD1 nebo Omnia II - které ovládání je lepší?)
Hladová želva (2)|15.12.2009 23:13
Dobrý den. Již dva týdny používám B7610 a mohu jen potvrdit, že to rozhodně nebylo šlápnutí vedle. Display perfektní, velmi dobrá HW klávesnice, silný a rychlý procesor, snadné ovládání. Abych jen nechválil... Chyby v klávesách (HW) - některé symboly není možné zadat, ačkoli na tlačítku napsány jsou (např otazník, uvozovky...). Stále ještě neexistuje slibovaný upgrade na WM 6.5, který je v ceně (Samsung oficiálně tvrdí, že by měl přijít na přelomu roku a měl by také vyřešit drobné problémy s HW klávesnicí). Také jsem ihned zčásti vypnul uživatelské prostředí TouchWizz, které je sice krásné na pohled, ale ke spoustě nastavení se nedostanete.
Takže sečteno a podtrženo.... je to velice povedený přístroj, kterému jsem já dal přednost právě před HTC TP2 a určitě svého rozhodnutí nelituji.