Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uložený kontakt se nezobrazí ve zmeškaných hovorech

MrPierc (41)|8.7.2009 18:57
Dobrý den,
když mi někdo volá a já telefonát zmeškám, tak se mi zobrazí pouze číslo a nic víc ( a to mám kontakt uložen jak na sim tak na telefonu ).
Zobrazí se mi zmeškané kméno pouze u oblíbených lidí jinak ne.
To se mi zdá uplně na hlavu, tohle přeci musí umět každý telefon !!!
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2009 22:31
Mohlo by to být tím, že máš čísla na SIMkartě i v PDA. Nebo možná je nemáš ve tvaru +420 602123456
MrPierc (41)|8.7.2009 22:43
Já to testoval s předvolbou +420 i bez a nefunguje. Prostě neznámý.

Tenhle mobil je sice ve všem ostatním dobrý, ale v základech má banální chyby !
spb backup nemohu nainstalovat, protože potřebuje Activesync a ten nejde nainstalovat na Visty ( já je mám).
Takže jsem v ....

Mám dát hard reset a pak to prý půjde ( četl jsem zde na foru https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=10&t=33469&s=&sbd=& ).
Jenže si potřebuji zálohovat kontakty, ale nemohu, protože na Vistách nejde Active Sync
Zdenek Malinsky (9781)|8.7.2009 23:33
A já si pořád myslím, že je to tím dvojím uložením - do PDA i na kartě.

Banální chyby? Co konkrétně?

ActiveSync nainstalovat pochopitelně nejde, protože ten je pro XP. Na Vistách musís instalovat Windows Mobile Device Center.

A program jde instalovat i bez AS nebo WMDC - stačí do PDA stáhnout .CAB.

MrPierc (41)|9.7.2009 12:33
Omlouvám se, včera mi ulítly nervy. Mobil je skvělý, jen mě tohle vyvedlo z míry !
Stačí udělat zálohu přes SPB Backup [code]http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/backup/[/code] + udělat Hard reset a neimportovat do telefonu kontakty. Vyplatí se mít vše nainstalované na SD kartě, nemusíte pak nic instalovat :-) Děkuji všem za pomoc a sorry za nervy.
prokji (199)|13.7.2009 15:14
Chápu vaše rozhořčení , úplně stejně zuřil můj syn s prakticky tímtéž problémem. Protože já sám mám D2 v angličtině a všechno /včetně zobrazování,filtrování atd./ chodí naprosto korektně /používám pouze počeštění TF,které je nativní od HTC-změna hodnoty v HKCU-MUI CurLang na 405/,provedl jsem výzkum s výsledkem, že na vině je SunnySoftí čeština - přesně duplicita systémově důležitých složek: CONTACTS i KONTAKTY, MY DOCUMENTS i DOKUMENTY ... ale i MY SHOTS i SNÍMKY. atd. Bohužel u D2 nepomůže pouhé vypnutí IW ,ani volba ENGLISH při prvním startu D2 /IW se v tomto případě stejně nainstaluje,pouze se defaultně vypne,nicméně ten nesystémovej "bordel"tam je/, je nutné po prvním spuštění D2 s volbou ENGLISH ještě IW ODINSTALOVAT.Pak instalace TC a přepnutí na češtinu v registrech.Poté jsou Windows v angličtině, TF v češtině /věřte, že TF3D v 2.0 je tak propracováno, že při běžném používání do windows propadnete zřídkakdy/ a celý systém se chová jak má a je podstatně svižnější,než s tím sunnysoftím virem.Jen tak na okraj - úplně stejným způsobem jsem odstranil obdobné chyby na manželčině D1 /tam se navíc např. v české verzi ukládaly snímky nahodille do platných alb-adresářů-,systém jsem v tom nenašel , a i jiné divy se děly/a ani si za měsíc nevšimla, že má windows v angličtině. Osobně si myslím , že současný módní trend integrace počešťovacích cabů přímo do ROMs ve výrobě je spíše trápením zákazníka-podstatně slušnější by byla distribuce kopií IW na přibaleném CD, jak tomu druhdy bylo-pak si může zákazník alespoň vybrat , chce-li býti ladičem či uživatelem...Omlouvám se za poněkud delší příspěvek, doufám že obecnější platnost uvedeného jeho délku opodstatňuje...
Jackal1 (161)|13.7.2009 15:46
Musím se zastat D2 a banálních chyb. Jestli máte takové problémy co píšete, změňte ROM, nebo děláte něco špatně. Mám Visty a nemám problém. Zmeškaný hovor se objevuje i se jménem, opět žádný problém. Je to asi individuální, ale za to nemůže přístroj, ale SW, změňte ho. Právě jsem zakoupil Inesoft Phone 5.01, skvělí soft, hodně pomůže a odpoví na spoustu vašich problémů. ;)