Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nedrží Stylus - T-Mobile MDA Compact IV

petrik71_ce4you (16)|25.6.2009 09:19
Zdravím,

neumíte někdo poradit s nedržícím stylusem u Diamondu? Zřejmě se někde "vytřepala" nějaká kovová ploška, ke které se vždy stylus přichytl. Připomínám, že jde o verzi T-Mobile MDA Compact IV, která je podle všeho konstrukčně trochu jinak řešena i vevnitř. Děkuji za radu.
maxík69 (75)|25.6.2009 13:25
Mám stejný problém, navíc od té doby co nejde to magnetické přitahování mi nejde stylus zasunout až úplně nadoraz (tak 1mm přečnívá). Jelikož už mám po záruce, zkoušel jsem ho rozebrat, ale bez použití trochu větší síly to nešlo, tak jsem toho radši nechal. Na nějakejch ruskejch stránkách jsem našel rozebrání Diamonda, ale ten to má jiné. Kdybys přišel na to, jak Compacta rozebrat, dej vědět.
petrik71_ce4you (16)|25.6.2009 13:41
No já jsem měl právě pocit, že těsně před tím, než to přestalo fungovat, mi šel stylus dost těžce zastrčit, takže to vypadá, že jsem tam nějaký kovový díl (který mi teď chybí) zastrčil asi úplně :-)
maxík69 (75)|25.6.2009 14:07
[quote=petrik71]No já jsem měl právě pocit, že těsně před tím, než to přestalo fungovat, mi šel stylus dost těžce zastrčit, takže to vypadá, že jsem tam nějaký kovový díl (který mi teď chybí) zastrčil asi úplně :-)[/quote]
jj - přesně jak popisuješ, to samé u mě. Pak to povolilo, přestal fungovat magnet a stylus už nešel zastrčit až nadoraz. Když si sundáš zadní kryt a vyndáš baterii, tak asi v polovině dráhy stylusu tam něco kovového uvolněného uvidíš. Tím také skončíš, pokud se ti nepodaří rozebrat ostatní...
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2009 14:18
[quote=maxík69]Jelikož už mám po záruce[/quote]je to sice OT, ale nedá mi to: Opravdu máš po záruce? D1/MDA C IV snad není na trhu ani 1 rok. :O :? :oops:

petrik71_ce4you (16)|25.6.2009 14:28
[quote=maxík69]... asi v polovině dráhy stylusu tam něco kovového uvolněného uvidíš.
[/quote]
Nevidím tam fakt nic. Asi půjde do servisu, záruka ještě je. Nevíte někdo, jak jsou v servise v podobných případech rychlí?

maxík69 (75)|25.6.2009 14:29
Bohužel jsem porušil bezpeč. plombu, když jsem zkoumal jak by to šlo otevřít. Moje blbost. Jinak telefon mám od loňského léta.
Borli_ce4you (5)|26.6.2009 15:13
Vytiskni si na tiskarne maly bily napis VOID na cernem pozadi a nalep na prislusny sroubek - zaruka je na svete ( vyzkouseno - reklamace prosla )
Adow (1267)|29.6.2009 09:13
[quote=petrik71]Nevidím tam fakt nic. Asi půjde do servisu, záruka ještě je. Nevíte někdo, jak jsou v servise v podobných případech rychlí?[/quote]
Reklamoval jsem stejnou věc už 2x, pokaždé vyřešeno cca za týden. Po první reklamaci to ale do půl hodinky upadlo znovu :D. Reklamoval jsem na prodejně TMO.
petrik71_ce4you (16)|1.9.2009 10:53
Problém vyřešen reklamací, krom opravy vypadávajícího stylusu (dle servisu výměna housingu) mi vyměnili i dispaly (ten jsem reklamoval kvůli "olejové skvrně"). Doba opravy cca 3 týdny. Nicméně telefon stejně prodávám, na dotekový display jsem si prostě za rok nezvykl, opravdu není nad qwerty klávesnici, pokud člověk potřebuje skutečně pracovat.