Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera jako defaultní browser

qwido (70)|11.6.2009 20:31
Nevíte prosímvás někdo, jak nastavit operu (tu původní co je v romce) jako defaultní browser ?
Nainstaloval jsem totiž novou betu a po tom, co jsem zjistil, že není úplně použitelná jsem ji odinstaloval,
ale jako defaultní browser je teď nastaven ie.
V setings chybí zátržítko set default browser.
Bobanovicz (511)|12.6.2009 09:14
Přesně to samé ted řeším i já :)
Našel jsem dva postupy, můžeš je vyzkoušet, ale mě nefungují:

HKLM\Software\Microsoft\Shell\Rai\DEFBROWSER nastav 0 na Opera Browser a 1 na "\Windows\OperaL.exe"

Druhý způsob: zadej do adresního řádku Opery "open:config" běž na záložku "Install" zaškrtni položku "Browser First Time Launch" dej save a restartuj Operu.

Poslední věc co jsem našel tak sice funguje, ale není to nastavení v registrech, ale jedná se o script, který ti zpustí vybraný prohlížeč, to se mi moc nelíbí, radši bych to měl nastavené napevno.

EDIT: Tak jsem ještě chvilku hledal a našel cab, který funguje a Operu nastaví jako default.
qwido (70)|12.6.2009 13:05
Super, dik moc, ten cab funguje:yes:
zimmi (68)|16.6.2009 17:57
A nevěděl by někdo, jak tu Operu odinstalovat?
Zdenek Malinsky (9781)|16.6.2009 20:21
Je to součástí ROMky, tak jedině flashnout jinou, kde Opera nebude.
rein (104)|20.8.2009 16:35
Nechcem zakladat nove tema tak to davam sem.
Mam problem s predinstalovanou Operou na TP2 a to taky, ze som vyskusa novu operu 9.7b a docasne som ju pouzil ako default browser, po odinstalovani som mal problem pisany vyssie, to problem nieje, problem mam s tym ze mi prestala fungovat ZOOMovacia lista pod displejom, v ostatnych app funguje je to problem len Opery.
:?: Neviete mi poradit ako dosiahnem naspat tuto funkciu (HR krajne riesenie).
prdic_ce4you (10)|29.8.2009 13:21
Měl jsem stejný problém v 9,7 mi lišta jela jako posuvník a po odinstalování nechodila u default opery. Pomohl až hard reset bohužel. Nastavení chování lišty je v HKLM\Software\HTC\SmartTouch\Opera Browser a po resetu tam mám "FullPath" = "\Windows\Opera9.exe" a "WheelCount" = "12" decimal.
rein (104)|29.8.2009 17:46
Dik za postreh a snahu o radu, ale po urcitom case sa to nejako samo umudrilo a zacalo to normalne fungovat :O kde bol pes zakopany je medzi nebom a zemou a uz vobec nechapem ako sa moze nieco samo opravit.:?: