Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - přetrvávající problémy bt/wifi

mikrotom (63)|29.5.2009 15:11
Touch HD mám od konce loňského roku. Na většinu zábavy okolo zařízení HTC se systémem Windows Mobile jsem již rezignoval. Nemám tolik času, síly a nervů, abych neustále někde něco stahoval, updatoval, opravoval a pročítal tuny diskusí, řešících hromady chyb výrobce HW, SW i aplikací. Mám v něm tedy pouze oficiální ROMky (aktuálně tu poslední - WWE 1.56.405.1) a používám jej velmi střídmě, co se týká bezmyšlenkovité instalace všemožných aplikací (jede tedy skoro "holý"). Tuny drobných much musím přecházet, ale mám několik větších problémů, které mi fakt otravují život:

[l1st]
  • Při hovoru skrze bluetooth sadu ve voze (orig. systém BMW iDrive) se mi náhodně přerušuje/odpojuje bluetooth spojení. V důsledku toho hovor pokračuje skrze telefon a to ačkoliv bluetooth spojení s handsfree se po pár vteřinách obnoví. Na webu jsem viděl nějaké patche k přesně takovému chování, ale byly určeny pro jiná/starší zařízení HTC. V souvislosti s Touch HD nic... Nevíte někdo prosím o dostupném řešení pro Touch HD?[/*]
  • Při spojení telefonu s handsfree sadou ve voze prostřednictvím bluetooth se radikálně zpomalí běh celého telefonu. V podstatě téměř není možné používat zprávy/e-maily, protože překreslení jejich seznamu trvá jednotky vteřin, i když se hýbete pouze o jednu položku. Stejně tak reakce na pokyny typu "vytáčet" jsou zoufale pomalé, až v řádu desítek vteřin. Nevíte prosím někdo opět o řešení, které by odstranilo tento opruz?[/*]
  • Při zapnutém wifi mi telefon neustále nabízí nové wifi sítě, které nachází v okolí. Děje se tak přesto, že klepnu na volbu, aby nadále tyto zprávy neukazoval. Mým cílem je, aby se spojoval pouze s těmi sítěmi, které mám nastavené a povolené. Existuje nějaké jednoduché řešení?[/*]
  • [/l1st]

    Předem díky za radu ;-)

    T.


    hacin (20)|29.5.2009 16:58
    Je to divné, jsem na stejné ROM, BMW sice nemám, ale autem toho najezdim a natelefonuji toho ve voze spoustu a o problému nevím.
    Mám autoradio od sony MEX500BT a ani jeden výpadek ani zpomalení, opravdu netuším co se ti s HD děje.
    Panot (569)|29.5.2009 17:09
    Můžu jenom potvrdit, protože mám pro změnu autorádio JVC s bluetooth, kde využívám rovněž možnosti handsfree a žádné výpadky, nebo zpomalování chodu zařízení jsem nezaznamenal. Vše funguje jak má. Znamená to, že chyba nebude v HDčku. Používám originální ROM. Co se týká problémů s Wifi, tak ho vypni a zapni jen v momentě, když budeš v dosahu těch předvolených sítí.

    mikrotom (63)|29.5.2009 18:05
    K tomu samému autu se připojuji ještě z iPhone a HTC Touch Pro. U těchto přístrojů funguje BT bez problémů :-(

    Co se týká doporučení ohledně wifi: já vím, že wifi lze vypínat a opět zapínat (jde to třeba i 10x za den). Můj dotaz směřoval k vyřešení toho, proč se wifi sítě hlásí i když kliknu na volbu, aby se nehlásily...
    Bobanovicz (511)|29.5.2009 21:31
    Můžu jen potvrdit, že TOUCH PRO nemá žádné problémy se spojením s BT v BMW. To zpomalení, které přetrvávalo i po odpojení telefonu od BT do restartu mi dělala Nokia 6670.
    Co se týká nastavení notifikace WiFi tak to je bohužel chyba ve WM, která už se táhne hodně dlouho a není opravena ani ve WinMo 6.5
    mikrotom (63)|13.6.2009 12:35
    Nainstaloval jsem neofiko romku (WM6.5 v extra lite verzi) a všechny problémy ustaly. Stroj běží jak po másle, BT v pohodě... Ach jo, proč nás výrobci trestají originálními zabugovanými sračkami :(((