Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 6.5 - zkušenosti

Jackal1 (161)|15.5.2009 11:21
Mám ROM BSB 6.5D a jsem moc, moc spokojený. Žádné sekání, žádné restarty, žádné bugy, nic co by vadilo funkčnosti telefonu. Dvě ikony dole na liště kontektů mám také, ale je to otázka minuty to zmeniť. V samotné ROM to ale nejde, musíš využit na to určený program. Celkově je BSB 6.5D moc povedená ROM a svědčí o tom i diskuse, která je vedena v jejím vlákně. :-)
cednicek (35)|15.5.2009 11:28
Decetl jsem se na xda-dev, ze by mela co nevidet vyjit nova verze EnergyRom, ktera pry predci ocekavani, tak uvidime. Ale zatim bych rekl, ze podle diskuze EnergyRom ma vice problemu, hlavne obsahuje MS klavesnici a nefunguje poradne Volume (dle diskuze, pockam si na dalsi verzi).

Jinak tady se muzete podivat na finalni verzi Win 6.5 http://www.msteched.com/online/view.aspx?tid=5471dd4c-9d1f-47c8-85df-c3bf5bfe678c


Dalsi nazory s EnergyRom a srovnani s BsB vitany :)
xSam (24)|15.5.2009 11:39
Zajímavé,
evidentně se to na každém telefonu chová naprosto jinak:-)
kome_ce4you (56)|15.5.2009 11:45
Prehodit softwarove klavesy neni problem ,staci nato treba advanced config ,problikavani jsem zaznamenal jen u predchozi verze ,ale ta byla zalozena na jinem buildu. S prehravanim videa nemam jediny problem. Mam problem jen s iLauncherem ,v jeho nastaveni je rozlozeni pro WVGA zarizeni.
cednicek (35)|15.5.2009 12:13
Co me jeste zaujalo na EnergyRom je, ze obsahuje programy vhodne jen pro Raphaela, napriklad FlashLight. A kdyz se na to ptali v diskuzi autora, tak rekl, ze nevi, proc by to nefungovalo i na Diamondovi, ze ho nema, a tak nemuze overit. Ale myslim, ze vedet, ze Diamond nema LED diodu, to snad kuchar takovych ROMek znat aspon trosku muze :) Ale jsme jenom lidi, rad se necham prekvapit, s cim prijde...
macula_ce4you (691)|15.5.2009 17:42
S BSB 6.5D nejsem moc spokojenej.

- starý vzhled telefonní aplikace
- staré ovládaní hlasitosti
- pomalá
- občas nutno SR
kome_ce4you (56)|15.5.2009 18:06
Dialer je stejny jako jinde ,staci ho naskinovat.
Ovladani hlasitosti HTC by se opravdu hodilo
Pomalost a SR se me netykaji ,asi je to opravdu pripad od pripadu.
marco69 (37)|15.5.2009 23:26
ako tu BSB 6.5D ROM rozbaľujete? Mne to vždy vyhodí chybu: file has been corrupted.CRC error.
michpo (206)|15.5.2009 23:42
Zapomen na BsB 6.5D a stahni si novou 6.5E ;)
marco69 (37)|15.5.2009 23:50
ale robí mi to iste....
michpo (206)|16.5.2009 00:00
Ja teda nevim, ale me jde jak 6.5D tak i 6.5E rozbalit OK, zrejme chyba u tebe v PC. Zkus to rozbalit na jinym kompu nebo primo v Diamondovi ;)
rfarsky (4)|16.5.2009 16:22
Nemohl by někdo někam uploadnout romku BsB 6.5E nefunguje jim ani download.Chtěl bych to zkusit otestit ,když to tam tak vychvalujou.
Děkuji
shreck (16)|16.5.2009 18:51
Tak taky jedu na poslední verzi BsB65E a zatím spokojenost.:yes:

http://uloz.to/1782138/BsB65E.zip
rfarsky (4)|16.5.2009 20:12
Mám to tam a vypadá to opravdu dobře ,uvidím jak to bude stabilní,když se na tom udělá pár úprav z XDA tak by to mohlo bejt i použitelný.Zatím první dojem je,že klasická 6.1 byla přehlednější a pohotovější.
Jackal1 (161)|16.5.2009 20:13
Ano, ROM je rychlá a stabilní. Navigace se chytají během pár sekund. Mořím jí celý den a jsem na výsost spokojený. Verze D a E je velmi povedená ROM postavená na WM6.5. :-)
michpo (206)|16.5.2009 23:12
Taky tam mam BsB 6.5E a music rict ze dobry. System je pekne rychly a celkove me 6.5tka prijde propracovanejsi. Vracet se k 6.1 nechci, povazuju to za velky krok z5 ;)

Jen tak na test co to udela jsem tam nahodil i TF3D 2 a rozhodne tuto variantu nedoporucuju! Nejen ze se celej system zpomali, ale i obcas vytuhne uplne. Start systemu se navic vic nez zdvojnasobi! Dokonce se me uz napsalo po resetu, ze se nepodarilo nacist system a je nutny HR, ale po par poklepani na displej a zmackuni par cudliku se to vzpamatuje a nabehne :D

SPB Shell 3 funguje bezproblemove a pekne svizne, ale neni to muj oblibeny soft a par veci me v jeho ovladani vadi, takze to nepouzivam.
angerman_ce4you (37)|17.5.2009 10:11
mam stejnou zkusenost s TF3d ,pouzivam SPB Shell 3 a funguje v pohode a hlavne je daleko lepsi nez puvodni dnes v 6.5 romce tomu jsem na chut pravdu neprisel.Pred tremi lety na Voxovi to bylo fajn ale dneska me to prijde hodne nedodelany.
michpo (206)|17.5.2009 16:02
Brzy bude venku dalsi verze od BsB, to se akorat hodi, po tom neporadku co udelalo TF3D2 uz HR potrebuju a tak tam dam rovnou novou verzi ROM ;)
michpo (206)|17.5.2009 16:47
Tak a je to tu ;)

BsB 6.5F Black

Changelog

* Updated XIP & SYS to 21232
* Reverted back to old album with facebook uploader
* Fixed problem with camara sometimes showing black screen
* Set Google as default webpage for IE
* Some other minor changes

Link: http://rapidshare.com/files/234019006/BsB65F.zip
michpo (206)|18.5.2009 01:59
Tak uz nejakou dobu mam v telefonu nahranou BsB 6.5F a musim rict, ze je pekne rychla. Pomalu si zvykam na klasicke rozvrzeni windowsu 6.5. Par veci bych sice rad mel jinak, ale co uz...
Co se tyce pameti RAM, tak volno mam asi 50% coz se me libi ;)
Jelikoz je ale noc, tak nemam jak otestovat hovory a sms, takze toto testnu az zitra. Pokud se k tomu dostanu, tak testnu i navigaci.
To je zatim vse.

EDIT: Tak prinasim dalsi zkusennosti. Telefon je i po puldenni praci stale pekne rychly a pamet se taky drzi pri zemi, neleze to do zadnych vysin. Fotak funguje OK, zadna cerna obrazovka, album je rychle a neseka se. Dale jsem testnul jeste navigaci, konkretne TomTom 7 a slape to bezproblemove. Fix se dostavil do cca 10-15sec. Pochopitelne se stazenou databazi satelitu pres QuickGPS. Byl to prvni start GPS po nove ROM a HR.
No pokud jeste nekoho neco zajima, necht se pta, ja jsem maximalne spokojeny :yes:
acero (27)|18.5.2009 14:02
Ahoj,

tak jste mě všichni poměrně navnadili, abych taky vyzkoušel novou 6.5 ROM výše uvedenou. Mám k tomu ale dotaz - jsem laik, zatím jsem si vždy nahrával jenom ofiko ROM, takže nevím, jestli mi to vůbec půjde nainstalovat... Je potřeba něco navíc, nebo to můžu prostě spustit jako klasickou instalaci oficiální ROM z počítače? Je to v něčem náročnější?

Btw. Jak je to potom v 6.5 ROM s programama (G-Alarm, Office Mobile atd.), fungujou i zde?

Díky za odpověď.
michpo (206)|18.5.2009 15:29
Jedna se o neoficialni ROM, takze je nutne si zarizeni odemknout pomoci Hard SPL. Tento zasah zpusobi ztratu zaruky. Pokud si ale pred pripadnou reklamaci nahrajes ofiko ROM a pak nahrajes originalni SPL, tal je to bez problemu ;)

Programy me funguji vsechny co v 6.1 a Office Mobile je primo standartni soucast Windowsu, takze ho budes mit i zde.
Preju hodne zdaru.
acero (27)|18.5.2009 15:59
Díky, tak snad se zadaří, už jsem se vybavil (snad) vším, co budu potřebovat.

K BsB 6.5F Black mám ještě jeden dotaz - jaká je v něm použitá klávesnice, příp. dá se použít opět ta z Diamond2? Ta mi totiž dost vyhovuje...

Díky
JJDD (65)|18.5.2009 17:08
zdar... naistaloval jsem BsB 6.5F. Mam dotaz jak vypout na Win6.5 razeni SMS do thredu... nastaveni pro 6.1 mi nechodi.... :(
michpo (206)|18.5.2009 17:13
[quote=acero]Díky, tak snad se zadaří, už jsem se vybavil (snad) vším, co budu potřebovat.

K BsB 6.5F Black mám ještě jeden dotaz - jaká je v něm použitá klávesnice, příp. dá se použít opět ta z Diamond2? Ta mi totiž dost vyhovuje...

Díky[/quote]

Je tam klasicka Diamondovska klavesnice, ale muzes si tam samozrejme doinstalovat jakou chces ;)
Ja pouzivam Finger Keyboard 2 a jsem spokojeny.


[quote=JJ2]zdar... naistaloval jsem BsB 6.5F. Mam dotaz jak vypout na Win6.5 razeni SMS do thredu... nastaveni pro 6.1 mi nechodi.... :( [/quote]

Ano samozrejme to jde, v menu Start bez do Nastaveni a tam do System, dole najdes ikonku SMS Mode a tam uz si vyber ;)
JJDD (65)|18.5.2009 17:18
to Exceptor: Dik moc... to me nenapadlo....
rfarsky (4)|18.5.2009 19:15
Zkoušel někdo instalaci TomTom na BsB ,mě se to nedaří nainstalovat,instalačke se nechce ani spustit.A občas mám problémy s vyzváněním a budíkem.
blackman_82_ce4you (255)|18.5.2009 19:41
TT chodi, ta instalace mi dela problemy i na jinych ROM, pokazdo to vyresil HR :(
Jackal1 (161)|18.5.2009 22:09
Na BsB jsem měl plně funkčně nainstalovanou navigaci TT7 a NDrive, obě pracovali na 110%. Při instalaci žádné problémy. ;)
michpo (206)|18.5.2009 22:51
Sam mam TomTom 7 (konkretne 7.910 build 9185) a jak uz jsem psal vejs me jede bezproblemove. Instalaci sem nedelal, mam to ve vnitrni pameti takze po nahrani nove ROM a provedeni HR (bez smazani vnitrni pameti) to uz jen spustim a vse me jede tak jak ma a nastaveni programu zustava ;)
Navic sem program ani neinstaloval, ale jen nahral rozbaleny instalator a spustil, nabehlo to hned a bez problemu.
acero (27)|19.5.2009 09:29
Ahoj, tak ROMka BsB super, jsem spokojenej, jenom mám několik dotazů:

1) jak se dá na úvodní menu položka favorite people? v CHome Editoru mi to nějak nejde (resp. když přidám MyFaves, tak to nic neudělá).
2) v některých menu (např. volume control) má v nadpisu dost hnusný písmo (Courier) - je to nějaká chyba, příp. dá se to nějak změnit?
3) dá se nějak nastavit, aby defaultní složka pro fotky na úvodní straně byla My Documents\My Pictures na Internal Storage?
4) dá se nějak nastavit, aby mi to zobrazovalo den v týdnu - v původních rom to byl cab weekday...

Díky za rady, pokud bych ještě na něco narazil, tak se zase zeptám :-)
xSam (24)|20.5.2009 12:58
Takže opět jsem zkusil BsB 6.5F...
A potřebuji taky radu. Jak zmenšit ikony v nabídce start? Když nainstaluju vícero programů, tak než dojedu na konec tak to trvá už dlouho... Nehledě na to, že to je neuvěřitelně hnusný. Dají se nějak vytvářet složky?

Jak se zbavit dvou tlačítek contacts? Koukal jsem do Advenced conf. Nenašel jsem to tam...

Designově a programově mi hodně vyhovuje Energy rom, ale ta je doopravdy hodně nestabilní:-(

Please, help me...
vpx (529)|20.5.2009 13:34
zhusteni: na xda-developers je CAB, ktery dokaze zhustit ikony na vice radku, je od showaco, presnou cestu ted nevim, ale kdyz das search, tak to hned najdes

prenastaveni nabidky start: je taky na xda-developers od showaco, jmenuje se to reSTART.cab, umi to snad delat v menu start foldery i modifikovat ikony
vpx (529)|20.5.2009 13:39
[quote=acero]Ahoj, tak ROMka BsB super, jsem spokojenej, jenom mám několik dotazů:

1) jak se dá na úvodní menu položka favorite people? v CHome Editoru mi to nějak nejde (resp. když přidám MyFaves, tak to nic neudělá).
2) v některých menu (např. volume control) má v nadpisu dost hnusný písmo (Courier) - je to nějaká chyba, příp. dá se to nějak změnit?
3) dá se nějak nastavit, aby defaultní složka pro fotky na úvodní straně byla My Documents\My Pictures na Internal Storage?
4) dá se nějak nastavit, aby mi to zobrazovalo den v týdnu - v původních rom to byl cab weekday...

Díky za rady, pokud bych ještě na něco narazil, tak se zase zeptám :-)[/quote]

1) nemas nainstalovany plugin pro fave people - ATContacts
3) takhle primo to bohuzel nejde :( ale kdyz vytvoris na internal storage slozku DCIM a das do ni nejaky fotky, tak se plugin na to kouka a zobrazuje je.
Bohuzel ale HTC fotak nefoti do internal storage\DCIM, ale prave do internal storage\my documents\my pictures. Na to by sice melo pomoct nastavit registry v HKLM\Software\HTC\Camera\general\EnableDCIM na 1, to ale bohuzel nepomaha
kome_ce4you (56)|20.5.2009 14:10
[quote=xSam]Takže opět jsem zkusil BsB 6.5F...
A potřebuji taky radu. Jak zmenšit ikony v nabídce start? Když nainstaluju vícero programů, tak než dojedu na konec tak to trvá už dlouho... Nehledě na to, že to je neuvěřitelně hnusný. Dají se nějak vytvářet složky?

Jak se zbavit dvou tlačítek contacts? Koukal jsem do Advenced conf. Nenašel jsem to tam...

Designově a programově mi hodně vyhovuje Energy rom, ale ta je doopravdy hodně nestabilní:-(

Please, help me...[/quote]

Ja si nabidku start zeditoval ,takze mam ted 4 rady se zmensenyma ikonama,muzu ti poslat soubor ,ktery jen zkopirujes do windows a prepises ten puvodni. Slouzky muzes vytvaret ,treba pomoci totalcomanderu ve sloze \windows\Start menu\Programy.

V advanced configu vlez do menu ,tam najsi polozku more setting a pak key mapping. Tam muzes editovat soft klavesy i akce po dlouhem stisku dalsich tlacitek
xSam (24)|20.5.2009 14:35
kome, tak ten souborek by se mi hodne libil...
Muzes prosim poslat na xSamuell (zavinac) seznam.cz
Jinak dekuji moc za odpovedi:-)
kober (22)|20.5.2009 21:52
Tak nevím, dneska jsem to naflashoval a pro mě naprosto nepoužitelné, start menu je děsné, s tou plynulostí bych váhal, diamond mi jel dost z tuha, hodně nedodělaných věcí v gracice i funkčnosti, naprosto nestejnorodé prostředí.... k experimentování a vyzkoušení jo, ale na použití asi ne. Vrátil jsem se zpět k k pěkně šlapoucí Eržice
funkyhk (25)|20.5.2009 22:16
Ahoj, nevite, zda existuje nejaky tweak nebo neco podboneho co by u WM 6.5 zobrazovalo nabidku start stejne jako napr. u Wm 6.1 ? Diky
macula_ce4you (691)|21.5.2009 06:59
Bsb 6.5 F je podstatně rychlejší než předchozí verze, ale stále má problémy se stabilitou. Co se týče menu, tak to je jediný důvod, proč se nevrátím k 6.1, ale vydržím do té doby, než bude nějaká verze postavená na offic WM6.5.
wardaren (14)|21.5.2009 09:07
Nemate nekdo na disku cabik na tu zvetsenou START nabidku? Mam na mysli tu rozsirenou na ctyri sloupce.diky
vpx (529)|21.5.2009 09:13
[quote=wardaren]Nemate nekdo na disku cabik na tu zvetsenou START nabidku? Mam na mysli tu rozsirenou na ctyri sloupce.diky[/quote]

vpx (529)|21.5.2009 13:58
Kdyby to nekoho zajimalo, podarilo se mi do Titanium Weather 4.2 dodelat fungujici srazkovy radar v CR, ktery se updatuje automaticky stejne jako pocasi (je to uprava aktualizacniho mortscript scriptu). Pokud to nekdo pouziva, mohu napsat co presne a jak nastavit.


michpo (206)|22.5.2009 23:16
Tak je venku BsB 6.5G, zmen je hodne, bohuzel ted nemam cas abych to testl, tak behem vikendu to snad bude lepsi ;)

Jinak taky Energy ROMky sou ted nejaky novy, ale ty jsem nezkousel, takze nevim. Nicmene je NRGZ28 dela i s TF3D2 (vice variant), tak pokud nekdo chce, muze testnout zde.
bagio (338)|23.5.2009 11:01
Tak jsem tam dal tuhle : EnergyROM 1.0 Diamond 52109 Phoenix Standard LZX . Zatím to vypadá dobře,ale nejlepší na tom je,že si můžete vybrat jestli Titanium a nebo TouchFlo3D2 Rhodium . Takže fakt dobrý. Hraju si ,tak uvidíme :))
r.mrazik_ce4you (40)|23.5.2009 15:52
mam verzi s win 6.5...verze s touchflo2 pry zere moc pameti.
jsem celkem spokojeny,jen nechapu,ze tam jsou veci na touch pro...kdyby je autor dal pryc,bylo by to lepsi...ale jinak je to verze slusna a zatim si na nic stezovat nemuzu :)

michpo (206)|23.5.2009 19:41
Jo ono to TF3D2 zere vic nez klasicke TF3D, je to pochopitelne, je tam vic veci a taky, je to urcene pro zarizeni s vetsi RAMkou, takze pak je to OK ;)
denitex (101)|24.5.2009 21:53
Mam problem, po nahrani Rom se nemuzu spojit s ActiveSync. Nevite co s tim?
radekl_33 (42)|24.5.2009 22:39
Titanizer 7.2 obasuje spoustu možností, ale je potřeba doinstalovat pluginy, nejvíc jsem jich našel zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512121, ale ne všechny jsou pro diamonda a některé mi nefungují na nejnovější ROM 21234, navíc zde nejsou zdaleka všechny, které nabízí Titanizer. Zná někdo i další pluginy a jejich umístění?
cednicek (35)|26.5.2009 10:33
Chci se zeptat, mate uz nekdo zkusenosti s novou EnergyRom 52209? Existuji dve verze, TF3Dv2+Titanium nebo pouze Titanium. Uzivatele si obcas stezuji na male mnozstvi RAM k dispozici, mate zkusenost?
michpo (206)|26.5.2009 13:28
Energy ROM jsem nezkousel, ale to male mnozstvi RAM je u verze s TF3Dv2. Toto mensi mnozstvi volne RAM je pochopitelne, protoze Diamond ma mene RAM nez nove zarizeni, pro ktere je TF3Dv2 urcene. Vic volne RAM se uz docilit neda...