Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak přepnout zobrazení na šířku pro všechny aplikace?

vacan (76)|30.4.2009 13:33
Zdravím. Existuje nějaká možnost, jak aplikace, které to nativně podporují, donutit aby se zobrazovali na šířku? Například u takové wordu, pdf a případně ie (s operou jsou někde problémy s tapáním na odkazy - třeba v takovém rozhraní pro e-maily na hotmailu si neškrtnu :-( ) by se to hodně hodilo. Netrvám na to, že musí reagovat na polohový senzor, ale aby šly otočit.
Díky
Pavel Koza (4761)|30.4.2009 15:00
Existuje. Je sice skrytá, především proto, že TouchFLO 3D v tomhle zařízení funguje jen v režimu na výšku a i když si nastavíte režim na šířku, jakmile se zobrazí TouchFLO, opět se to přepne na základní režim. Se zobrazením panelu pro změnu orientace se nicméně objeví v možnostech akcí k přiřazení tlačítkům i operace otočit displej, takže pokud po tom moc toužíte, dá se to přiřadit tlačítku a otáčet manuálně a celkem pohodlně.

Změna se provede tak, že v registru najdete klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation a nastavít hodnotu HideOrientationUI na 0 místo původní jedničky.

Pak v Nastavení (tom klasickém, třízáložkovém) v položce Screen najdete formulář pro změnu.
vacan (76)|30.4.2009 17:18
Super - díky, funguje. Asi neexistuje možnost, jak záložku nastavení displeje, spouštět jako program - tak abych si jí mohl dát do rychlého výběru programů do TF?
Pavel Koza (4761)|30.4.2009 17:35
Zkuste tohle - rozbalit, .lnk soubor zkopirovat na zarizeni (nejlepe nejak do \Windows\Start Menu) a spustit. Na mem Diamondu to funguje, akorat asi bude problem s ikonkou...:)
vacan (76)|30.4.2009 18:02
Bomba! :-) díky :-)
lolis_ce4you (0)|3.5.2009 15:15
No, přes ten link to sice funguje, ale musíte mít spuštěný nějaký průzkumník a v něm program který chcete mít v landscape režimu spustit, protože spouštět to ze start menu v Touch Flo 3D by znamenalo, že by to pak po vypnutí toho screen nastavení landscape, šlo zas do portrait, protože to přejde zpět do Touch Flo 3D.
Není nějaký způsob jak přepínat mezi bežícími programy ( multitasking), jinak než přes ikonku vpravo nahoře ? Jinak totiž musíte přejít z bežícího programu křížkem do Touch flo 3D a až potom kliknout v pravo nahoře, a vybrat si z programů minimalizovaných v paměti. Tím pádem logicky vždy ztratíte landscape režim. Kdyby šlo namapaovat nějakou klávesu ( třeba klávesy volume up a down - ty jsou celkem k ničemu ) na přepínaní programů, tak by to bylo téměř dokonalé :) Mohli by jste si totiž připravit sadu programů, které chcete aby běžely landscape a jenom by jste si přes volume up mezi nimi přepínali. Je nutné za každou cenu se vyhnout Touch Flo3D, ale přitom ho zachovat !
htcjirka (1875)|3.5.2009 15:30
[quote=Pavel Koza]Existuje. Je sice skrytá, především proto, že TouchFLO 3D v tomhle zařízení funguje jen v režimu na výšku a i když si nastavíte režim na šířku, jakmile se zobrazí TouchFLO, opět se to přepne na základní režim. Se zobrazením panelu pro změnu orientace se nicméně objeví v možnostech akcí k přiřazení tlačítkům i operace otočit displej, takže pokud po tom moc toužíte, dá se to přiřadit tlačítku a otáčet manuálně a celkem pohodlně.

Změna se provede tak, že v registru najdete klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation a nastavít hodnotu HideOrientationUI na 0 místo původní jedničky.

Pak v Nastavení (tom klasickém, třízáložkovém) v položce Screen najdete formulář pro změnu.[/quote]

Pavle,na Touch HD s romku z Topazu se to chova uplne stejne,ale zmenou techto hodnot v registru chodi otaceni manily automaticky a nema snahu se otacet zpet.

Landscape rezim v Manile

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"EnableLandscape"="true"(string hodnota bez uvozovek)

a dale přidat Manilu v GSensoru na white list...

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList]
"Manila"="Manila"(string hodnota bez uvozovek)

Miras156 (14)|3.5.2009 20:47
A co prográmek GRotátor na jedničce chodil na dvojce jsem ještě nezkoušel. :)
vacan (76)|4.5.2009 17:35
No je tomu skutečně tak. Já už to pak nezkoušel, tak jsem si toho nevšim. Takže jedine, že si toho zástupce pustím v total commandrovi a přímo z něj pak pouštím požadovanou aplikaci. Te to sice hodně přes ruku, ale zaplaťbůch za to. Kdyby někdo věděl o nějakém elegentnějším řešení, budu velmi rád.
Díky
vapouk (15)|4.5.2009 19:23
Já používám aplikaci ChangeScreen 2.5. Jednoduše si zaškrtnu, že chci defaultně portrait a pak si udržuju seznam vyjímek, u kterých chci, aby se otáčely, případně rovnou startovaly otočené. V tvém případě by to bylo úplně naopak. Nastavil by sis defaultně otáčet a pak si jen přidával vyjímky pro aplikace u kterých to nechceš.
vacan (76)|4.5.2009 22:05
Díky - aplikaci určitě vyzkoušim...
jarca (2)|5.7.2009 23:18
zdravím, jsem laik a chtěl bych se zeptat jak se např. dostanu na [HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\WhiteList]. na registr jak udáváte díky
peha_ce4you (5)|18.8.2009 20:05
Aj mňa by to zaujímalo lebo ani cez Total commander a ani cez SKTools sa tam neviem dostať lebo na HKEY LOCAL MACHYNE nemám System\GDI\Rotation a ani v inom registry to neviem nájsť :bulb: Díky za rady ať už aké-kolvek :D
peha_ce4you (5)|18.8.2009 22:43
Tak už to funguje :D SKTools som nemal registrovaný takže nezobrazoval všetko no po registrácii to funguje a dajú sa tam upravovať všetky možné registre no to to je SKTools prográmek a je fantastický možno dakomu pomôže :D

[color=red]odkaz na warez smazán[/color]

peha_ce4you (5)|19.8.2009 22:16
No dneska som našiel novinku a funguje perfektne nič netreba zapínať len kliknúť na GYRÁTOR a minimalizovať ho a potom už uplne všetky veci sa otáčajú :D Tady je link:D

Gyrator
Využijte pohybového senzoru v Touchi HD naplno! Po nainstalování této aplikace bude docházet k automatické rotaci displeje ve všech aplikacích a programech.

http://www.smartwiki.cz/_media/pocket-pc/htc/gyrator.zip
Xfantasy (184)|22.8.2009 13:17
Ve verzi ROM X-Treme V8 je na otáčení aplykovaný softík G-Config ver.1 By Makeveral . Otáčí jen přidané aplykace.
htcjirka (1875)|22.8.2009 17:16
Peha nedavej sem odkaz na warez,tady neni zadne warez forum.
Jinak ja jsem nazoru,proc instalovat dalsi aplikace jako gyrator a jine,kdyz staci pridat programy pomoci novych stringů do složky WhiteList v registrech a pak se take otaci uplne vsechno automaticky.
Xfantasy (184)|22.8.2009 21:05
To asi proto,že tu nikdo za dvě strany nezmínil takový snadný způsob.Ta zmíněná aplykace je asi nadstavba white seznamu.