Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nueDynamicClock - aplikace pro šetření baterie, změnu frekvence procesoru, ... - zkušenosti

pytlak01 (14)|26.4.2009 03:04
Problém s rychlým vybíjením baterie u HTC Diamond je známý. S jeho řešením by částečně mohla sloužit aplikace nueDynamicClock, která umí dynamicky měnit frekvenci procesoru a ušetřit tak baterii bez narušení pohodlnosti práce. Zde si jednoduše nastavíte, v jaké situaci má mít procesor jakou frekvenci.
Více informací a možnost stažení naleznete zde nebo např. zde.
Vyzkoušel již někdo tuto aplikaci? Jaké jsou výsledky?
amos.zamba (44)|26.4.2009 08:25
Právě to zkouším, tak uvidíme...
wizaard.spaces.live.com/blog/cns!77C6B772D861C79!1355.entry
pytlak01 (14)|26.4.2009 09:32
Teď mě napadlo, jak asi se program chová při spuštěné navigaci? Nezkoušel jsi to? Nedochází k nějakému sekání, zhoršení plynulosti chodu, ...? Já to teď nemám možnost nijak vyzkoušet.
A ještě jedna věc. Jak se Ti program chová po restartu? Já ho musím pokaždé spustit a to mi vadí. Nelze ho nastavit tak, aby se spouštěl automaticky?
amos.zamba (44)|26.4.2009 09:46
Při navigaci to ještě nemám vyzkoušené. A to s tím spuštěním po restartu... jak poznáš že ti to nejede? Já mám pořád v settings - system tu ikonu procesor, tudíž si myslím, že to jede.
All.Os (75)|26.4.2009 10:13
Vzhledem k tomu, že čip od Qualcommu použitý v Diamondu umí automaticky měnit výkon procesoru v závislosti na využití, je tato utilita asi zbytečná.
pytlak01 (14)|26.4.2009 17:58
amos.zamba: Už je to OK. Asi jsem to měl špatně nainstalovaný, tu ikonu jsem tam neměl. Snad to tedy jede. Jak to ale ověřit nevím.

All.Os: Pokud tu frekvenci skutečně měnit umí, asi by byla utilita zbytečná. Jde ale i o to, v jakém rozsahu ji mění automaticky. Třeba tahle utilita donutí procesor jít s frekvencí ještě níž. Je to potřeba vyzkoušet.
All.Os (75)|26.4.2009 22:52
Tak pak dej vědět, třeba se to opravdu na výdrži projeví... Jenom aby to nemělo efekt opačný - že ta aplikace na pozadí neustále v provozu měníce frekvenci bude žrát ještě víc :-)
pytlak01 (14)|28.4.2009 20:09
No, dnes jsem se dostal na tři dny na jedno nabití (při "normálním" provozu). Běžně jsem nabíjel jednou za dva dny. Ale nevím jestli jsem podvědomě PDA "nešetřil". Bohužel nemohu vše testnout a porovnat bez používání PDA (jen čistý pohotovostní stav).
Jaké jsou zkušenosti Vás ostatních?
funkyhk (25)|29.4.2009 20:58
Jak uz zde bylo zmineno nedivil bych se kdyby si pristroj sam urcoval na jakem taktu pobezi. Nastavil jsem si jej na 256Mhz standardne. Ocividne to fungovalo jelikoz bylo znatelne male zpomaleni, ale po vypnuti a naslednem zapnuti displeje se to vratilo na puvodni hodnotu 528MHz, takze Diamond ten soft asi nejak prebiji, ale na druhou stranu proc by vyrobce delal neco co uz v diamondu je a vedel o teto skutecnosti min nez kdokoliv zde.
pytlak01 (14)|1.5.2009 01:15
Neexistuje nějaká aplikace, která by průběžně zaznamenala rychlost procesoru? Pak by nebyl problém porovnat na jaké frekvenci běží procesor v různých situacích bez této "šetřící" utility a poté s ní.
TAURUS_ce4you (1)|22.7.2009 17:18
Mě to nejde nainstalovat.Vždy to vyhodí hlášku error a zda chci provést restart:-( Co s tím?