Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft online

Honzin_ce4you (3)|22.2.2009 18:51
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, mám u microsoftu založený email xxxxx@windowslive.com a potřeboval bych vědět jak nastavit mé HTC TyTn s WM 5 pro synchronizaci, pošty, kalendáře, kontaktů, ... prostě všeho co půjde ;-) Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Zkoušel jsem teď google a taky zyb, ale ani jedno mi nepřijde, že by bylo kvalitní :-(

Díky za informace
lelouch (331)|22.2.2009 19:00
No, ono to nepůjde až tak jednoduše... Zaleží od toho, zda jde pouze o dodatečnou funkci k velikému Outlooku anebo se budeme tvářit, jako kdyby nebyl. Mezijiným je důležité, o kolik emailových účtů jde a jakých, jak často je třeba do nich koukat atd.

Co se týká informací jako jsou kontakty a pod., nejlepší free službou je v současnosti Dashwire. Ale ukládání dokumentů, maily a podobně - na to jsou za těchto okolností desítky odpovědí.
Honzin_ce4you (3)|22.2.2009 19:25
Npo o tom jsem něco četl, ale údajně to není zase až tak kvalitní a bezpečné. Jinak co se týká té mojí synchronizace, tak jsme se asi nepochopili, já bych to chtěl používat tak aby se mi emaily co mi přijdou na hotmail dostali do tel. a tak si je synchronizoval tak jak o tom psal nějaký uživatel v diskuzi pod tímto článkem https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=332
lelouch (331)|22.2.2009 19:47
No, to bude problém... Obecně - hlavní průšvih je ve verzi Windows Mobile. Windows Live služby jsou integrované do systému až od verze 6.0. Na nastavení Hotmailovského účtu je tam pak zvláštní položka, takže není třeba nic nastavovat extra. Pokud vím, s upgradem na WM 6.1 není na TyTNu žádný problém, takže nejschůdnější (i když ne zrovna jednoduchá) cesta vede nejspíš tudy.

U starší verze je nejjednodušší cestou oklika přes veliký Outlook a tzv. Outlook Connector, který umí natahat Hotmail/Windowslive maily do Inboxu a odtud do zařízení. Tyto opruzy jsou v Hotmailu schválně, protože klasický POP3 nebo IMAP přístup je k dispozici až v placené verzi. Za daných okolností je Gmail lepší volbou, jenom třeba mít na paměti některé jeho zvláštnosti - ale odsud lze stahovat více-méně bez problémů.

Co se týká Dashwire, žádná jiná rizika než ta co jsem popsal pod tím odkazem tam nejsou - a ta nejsou nijak kritická. Se spolehlivostí jsem zaznamenal opravdu jenom drobnosti... Ale jistě, pokud člověk oželí těch několik věcí navíc (archivace registrů hovorů a pod.), MyPhone může stačit. V tom článku je to myslím popsané více než dobře...
Honzin_ce4you (3)|22.2.2009 20:06
Ohledně toho Tytn, to co jsi poslal bylo na II a já mám I ;-) ale to je fuk, do toho bych se asi stejně nepouštěl, protože to mám jen pučené z práce na testování a nevím jestli bych do toho mohl až takhle rýpat. Jinak o tom MyPhone jsem četl a čekám na aktivační email z kódem. Tak počkám nebo až budu mít svého HTC Touch Cruisera ;-)

Díky za pomoc
lelouch (331)|22.2.2009 20:14
Ono ve skutečnosti - žádný kód nečekej. Přišel akorát mail, že už se mohu přihlásit. Takže se stačí zkusit přihlásit na https://myphone.microsoft.com - to je jediný konkrétní údaj, který v mailu je. Předpokládám, že ten tvůj pouze někde čeká ve frontě za miliony jiných...

EDIT: Pouze něco neklaplo s linkem...