Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zvýšení výkonu grafického čipu

Geoffrey_ce4you (189)|18.2.2009 10:12
Tak jsem dneska pročetl forum na XDA, kde řeší ovladače grafiky pro HD. Stáhnul jsem si z tohoto linku 3D Driver ty ovladače, nainstaloval 3D hologram a vyzkoušel bez nahraného ovladače. Pak jsem nahrál ovladač a musím říct, že se skutečně výrazně zvedl výkon zpracování grafiky. Nevím zatím, jaký to bude mít vliv na jiné programy, např. navigaci, ale za zkouškou to stojí.

Teď jsem provedl takovou malou zkoušku s IGO8. které se mi normálně cuká a šipka nejde plynule jako např. TomTom. Nastavil jsem trasu a dal rychlý průlet. Grafika jede prakticky plynule, rychlost mi to ukazuje 108 km/h. Ještě zkusím v reálu v autě.
Crusader_ce4you (624)|18.2.2009 10:23
Jen dávej pozor, tyto ovladače kolidují s Operou (Opera po nainstalování ovladačů zamrzá při zavírání a soft reset nutný). Já je měl a díky tomuto problému byl ovladač odinstalován. Ale uvidíš, třeba budeš mít štěstí :)
Geoffrey_ce4you (189)|18.2.2009 10:26
Používám jen Omini a NetFront. Jak jsem psal, chce to vyzkoušet.
radospol (175)|18.2.2009 10:57
No Laurentius dal do novej ROM 7,5ky ATI d3d driver (Quartz),takze by to nemalo aspon v jeho ROM robit nejaky problem s operou.
janox (216)|19.2.2009 07:35
Inač dikes za ten "grafický urýchlovač" - včera som ho vpálil na origoš ROM, a musel som robiť HR - HD vôbec nešlo naštartovať a sekalo sa hneď na začiatku štartu.:no:
NEODPORÚČAM:mad: :evil:
UserN1 (172)|19.2.2009 09:22
Zalezi take jak si tam drivery vpalil. Drivery jsou vyzkousene a funguji, nicmene hlavni problem je ten, ze zpusobuji v nekterych pripadech pad Opery. Proto je casto v ukuchtenych romkach moznost prepinat mezi origo drivery a drivery ATI. Jinak co se tyka 3D grafickeho vykonu jsou na tom ATI drivery skutecne lepe, rozdil ale nepoznate na navigacich stylu iGO a jinych, ty stale bezi pres 2D a ne 3D ovladace...
Nesli (409)|19.2.2009 10:46
TO JANOX

Samozřejmě tato možnost tu existuje vždycky, když do ROM dáváš něco neofiko a tuplem třeba ony Drivery na grafiku, takže se nesmíš vstekat, že to zrovna na tvojí ROM nejde a že jsi musel urobit HR.
- Vždy před takovouto operací udělej zálohu zařízení !!