Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Funční SIP VoIP na Touch HD s 802.cz - řešení bez zamrznutí GPS

Bronek_ce4you (24)|17.2.2009 00:54
Pro ty co zatím marně jako já pátrali po fungujícím nastavení VoIP např. pro službu 802.cz nebo jinou na bázi SIP, mám zde fungující nastavení, vyzkoušené na Touch HD - anglické verzi ROM. Převzaté CABy z WM6 a dřívějších zařízení způsobovaly konflikt ovladačů a zablokování GPS čipu a aplikace QuickGPS (nešlo uložit data).

1. Nainstalovat RAPHAEL_VOIP.cab
2. Nainstalovat SipConfigTool_2_0_1.CAB
3. Softreset

Oboje doporučuji nikoliv na kartu, ale do zařízení. Poté se v Programs objeví zástupce Sip Conf Tool, který je potřeba vyplnit název profilu a přihlašovací údaje včetně SIP serveru. V Tools/Sip Over 3g/Gsm je možno povolit přenos v mobilní datové síti, ale to doporučuji jen šťastlivcům v dosahu 3G/UMTS. Přes GPRS/EDGE to samozřejmě z důvodu velké latence nemá cenu. Po uložení aktivovat d Settings/Today/Items položku Internet Calling, skočit do nastavení Phone, zde se překliknout na kartu Internet a nastavit si režim provozu jak chcete VoIP používat.
Na Today obrazovce již plugin funguje se správnými hláškami oproti verzi WM6, kde již byl plugin přihlášen, ale pořád psal Search. Pokud jsme správně přihlášeni k SIP serveru, je vypisováno Available (v tento moment realizujeme odchozí hovory stále přes GSM/UMTS), po tapnutí na plugin se hláška změní na Selected a to jsme již ve VoIP (indikováno zároveň pouze 2 čárkami na ukazateli signálu v horní liště). Aktivní síť, resp. název operátora, je také v záhlaví phonepadu, aby byla indikace i při ručním vytáčení čísla.

Předpokládám, že totožný postup bude fungovat pro další VoIP sítě na bázi SIP, jako je Voipex, apod.
janox (216)|17.2.2009 16:33
Tento problém so zablokovaním GPS čipu som už popisoval - ale nikto nereagoval:
V piatok ráno som zapol iGo8 a po cca minute začal sekať až prestal úplne fungovať. Taktiež nefunguje Garmin a ani Google maps nemôže nájsť GPS satelity. Skúšal som asi 5 x po sebe HR a raz sa aj začal chytať ale po cca 5 minútach zasa nič. Teraz sa už vôbec nechytá a nemôže nájsť žiadne satelity. Sťahoval som aj Quick GPS ale nepomáha. Pred tým fungovalo 2 mesiace všetko na 100% a fix vždy do 10-20 sekúnd. Nič som neinštaloval ani nemenil. V sobotu som urobil asi 7x HR, ale nič. Už som myslel, že servis to istí. Večer som zapol pri okne GPS a zázrakom začalo fungovať.
Po inštalácii všetkého poviného bordelu zasa nešlo.
Takže na radu pána zo servisu HTC som stiahol do PC program Visual GPS, ale ten hádzal chybu s portom COM4. Tak zasa 3x HR a nič.
Trochu som poGooglil a stiahol som "BeeLineGPSInstall.CAB" do HD a nechal som ho na okne cca 30 minút aby hľadalo GPS. Zasa nabehlo, potom HR- inštalácia bordelu a odvtedy šlape zasa na 100%. Naozaj neviem, čo si mám o tom myslieť.
Viete to niekto vysvetliť???:?: :?: :?:
P.S.
Toľko HR čo som urobil tento víkend som neurobil na troch PDA za celý rok 2008.:mad: :evil:
jsman (61)|25.2.2009 22:25
Tak jsem se dostal do stejné situace jako janox. GPS najednou jako by nebyla :( Zatím se mi nepodařilo ji rozchodit, žádný program ji "nevidí". Jak přesně jsi nastavil to "nechal som ho na okne cca 30 minút aby hľadalo GPS"? Neustále mi to prohledává COM porty, ale na konci hledání to vždy hodí hlášku, zda má zkoušet znovu. Nevím, jak to udělat, aby se hledalo pořád dokola. Můžeš mi, prosím, popsat, jak jsi přesně nastavil BeeLineGPS? Díky.

Omlouvám se, že je tenhle příspěvěk tak trochu OT, ale nemůžu najít původní téma, na které se janox odvolává.
janox (216)|26.2.2009 05:04
Ako som písal - tento problém som popisoval v dvoch/troch častiach tohto fóra, ale nikto nereagoval, teda asi tento problém je ojedinelý. Niekto tu spomínal, že, (opakujem) spôsobuje to inštalácia CABov, ktoré s vraj urobené pre staršie WM ako je WM 6.1, čo vraj spôsobuje zablokovanie GPS čipu. (neviem/nerozumiem) Čo sa týka toho BeeLineGPS, jednoducho som to nainštalil a po 20-30 minútach to "pomaly" začalo nabiehať, ako keby to "POSTUPNE OŽÍVALO". Podotýkam, že pred tým som urobil naozaj veľa HR a ten BeeLineGPS som inštalil na "ČISTÉ" HTC ako prvý a jediný program až som ho "ROZCVIČIL".
Ten BeeLineGPS som iba spustil a začal vyhľadávať sám - nič som tam nenastavoval - ale port je COM4 a BAUD je 57600. Čo som ešte nastavoval, to si nepamätám presne, lebo som bol na pokraji nervového kolapsu z 10xHR a viac.:mad:
V každom prípade hodne trpezlivosti a nervov.:yes:
Maj sa
jsman (61)|26.2.2009 15:12
Díky za info, podařilo se mi včera nakonec GPS rozchodit, tady je postup:
https://www.ce4you.cz/forums/_redirect_post.asp?action=post&p=316647
Trautenberg (50)|21.3.2009 23:59
Fakt to funguje s GPSkou dohromady? Nerad bych delal dalsi hard reset.

Co pouzivate na presmerovani zvuku z repraku do sluchatka telefonu?
Vojtěch Barták (180)|27.3.2009 12:57
Bylo by možné detailněji popsat nastavení SIP v zařízení pro 802.cz? (Viz první příspěvek)

Ještě jedna věc, Touch mi dělá to, že dojde ke spojení, ale po chvíli samovolně spadne (přijde mi že se to děje jakmile začne přenos dat ode mě na odchozí číslo...) - kromě displeje se totiž odpojí i wifi...