Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes - flash crash

dave.5 (3)|18.1.2009 00:04
Zdravím, mám takový problém.. mám hermese, takřka zděděného.. dostal jsem ho ve stavu, kdy je tam nahraná romka WM6.1, fungující. Ovšem jsou tu dva problémy, ten první je, že se telefon tak po cca 30 minutách zasekne a musí se softresetnout.. a to s různými romkami, zkoušel jsem jich mnoho.. Druhej a to neméně podstatnej problém je ten, že nefunguje GSM modul... při bootování napíše hlášku No GSM... zkoušel jsem nahrát jen Radio rom, a to hodně verzí abych odstranil případnou možnost nekompatibility OS romky a Radio romky.. vždy se při nahrávání tel. sekne při 0% a zastaví se.. takže se radio romka nenahraje, s OS romkou takovéhle problémy nejsou.. zkoušel jsem i flash přes SD kartu a nepomohl, stejně se "sekne"... potřeboval bych pomoct co s tim, popř kolik by stála cca oprava v servisu (je po záruce) a nebo jestli by tu byl někdo z prahy kdo by to byl schopen zfunkčnit za nějaký úplatek.. díky :-)
Pavel Koza (4761)|18.1.2009 00:10
1. Muzete se zkusit domluvit a ukazat na Prazskam srazu, ale jeden byl zrovna dneska a dalsi bude az za mesic.
2. Podle toho, co pisete, nevypadate zrovna na laika, takze si dovolim pochybovat, ze nekdo vymysli neco zazracneho a funkcniho. Pokud se to nenaflesuje z duvodu chyby a pise to, ze chybi GSM modul, tak je bud v haji GSM nebo je v haji pamet, kam se zapisuje firmware pro radio. V kazdem pripade je oprava formou vymeny zakladni desky a to je lepsi koupit si nove zarizeni (urcite to bude stat hodne tisic). Pripadne muzete zkusit patrat, dost casto nekdo prodava vrak zarizeni s prasklym displejem, tak byste to mohl dat dohromady takhle.

Ale ze by nekdo zakouzlil a pomohl, kdyz to nevyslo Vam, to si nemyslim...
dave.5 (3)|18.1.2009 00:44
jé, tak to je velká škoda že jsem si toho srazu nevšiml dřív... co se týče toho, tak na tom něco bude, přemýšlel jsem o koupi druhého, ale zatím se mi do toho nechce vrážet zas několik dalších tisíc, budu muset popřemýšlet, nebo spíš pohledat nějakej ten rozbitej... jinak jsem našel řešení v pinech JTAG, ale zatím jsem teda nenastudoval ani nevyzkoušel.. přeci jen už je to zásah do hardwaru a zas to nechci až tak moc uspěchat, i když se zkazit na tom už asi nic nedá.. ale díky za názor a rychlou odpověd:-)
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2009 13:59