Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P835 codename Galaxy7 (Galaxy5) - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

zoner (10)|17.4.2010 10:55
Nabíječky jsem zkoušel různé /od 500 mA do 1 A/. Baterku neoriginální jsem koupil na Mobilnaut.cz se stejnou kapacitou. Dokonce jsem tam jednu vyreklamoval, že má nedostatečnou kapacitu. Vyměnili ji, ale napsali, že ta původní byla v pořádku. Takže nevím, co mam dělat. Jaky by měla mít odpor?

Díky

Zoner
pitka (1346)|19.4.2010 20:26
No tak to nemusíš měřit ani vnitřní odpor ani kapacitu.
Určitě doporučuji koupit originální baterii, tady jinou radu neposkytnu.

PS : vždyt´je to relativně nové zařízení, proč si už měnil baterii ?:O
zoner (10)|20.4.2010 11:20
Dobry den,

měnil jsem originální baterii, protože také držela jenom 12 hod. Ale je to docela zvláštní, že by 3 baterky (originální a 2 neoriginální) měly na chlup stejnou výdrž. Ještě mě napadlo, zda to nemůže být zapnutou GPS, protože z toho menu, kde se zapínají Bluetooth, WiFi, telefon atd. není možné zapnout nebo vypnout GPS. Jak to tedy funguje s tou GPS. Zapíná se pouze programem (např.Garminem) nebo něčím jiným?
Co dalšího může mít velkou spotřebu nebo jak vyresetovat P835 do defaultního stavu?

Díky za odpověď

Zoner
pitka (1346)|24.4.2010 12:51
Samozřejmě je GPS vypnutá, čeká na příkaz od navi SW aby se mohla zaktivovat.
Sežeń si originál nabíječku (i baterii) s těmito parametry :
DCout : 5V, 0.9A, 4.5W
ACin : 0.3A

Jakou máš HW revizi ?

Systém nabíjení tady vysvětlovat, jelikož je to dosti složitý proces. Je samozřejmě důležitý jak samotný proces nabíjení tak i vybíjení.
A velkou roli hrajou i typ baterie, vnitřní odpor, impedance atd., nedá se jen spoléhat na kapacitu a další povrchní údaje.

to Permar :
jak ti dlouho vydržela baterie ?
permar (552)|24.4.2010 14:05
Ráno třeba 100% a odpoledne jsem už nabíjel : pár emailu,muzika cca 2hod, internet,volání............
zoner (10)|25.4.2010 10:24
Než bych začal kupovat novou nabíječku nebo baterku, chtěl bych se zeptat, zda není někdo z majitelů P835 z Prahy nebo okolí. Rád bych někoho poprosil o vyzkoušení mé baterky na svém P835. Jinak poradí někdo, kde je dobrý obchod s orig. příslušenstvím pro P835?

Díky za odpověď
Zoner
permar (552)|25.4.2010 10:30
Koukni zde www.sil.cz , zde je vše origo od Asusu.
zoner (10)|25.4.2010 14:57
Díky za info. Bohužel se mi stala jedna věc. Udělal jsem hard reset P835 a po něm systém sice nastartuje, ale nelze vystoupit z kalibrační obrazovky. Prostě kalibraci nelze ukončit, pořád naskakuje kalibrační kříž a žádným způsobem (zkoušel jsem všechna tlačítka) nelze vystoupit z kalibrační obrazovky.
Poradí někdo, co s tím.

Zoner
tomsoft (2734)|25.4.2010 15:43
to: zoner
Zkus znovu HR nebo re-flash.
Nebo - když to v tomto stavu připojíš na USB dostaneš se přes AS do \windows\StartUp (pospuštění) ?
zoner (10)|25.4.2010 18:23
Zkoušel jsem opakovaně HR, ale bez výsledku. Ve Windows se zařízení přihlásí, ale ActivSynch nebo Windows Mobile Center ho hlásí jako nepřipojené, takže nelze spustit re-flash.

Zoner
pitka (1346)|25.4.2010 20:20
Kdo ti původně flešoval systém ?
Flešuje se přeci přes kartu.
tomsoft (2734)|25.4.2010 23:27
to: zoner
Takže se nedostaneš nějakým způsobem do \Windows\StartUp ?
A co jiná ROM?
zoner (10)|26.4.2010 11:33
To Pitka: P835 jsem koupil přeflasnutou, takže jsem ROM neflasoval. Udělal jsem jenom hard reset a vznikl problem s kalibrací. Dá se nějakým způsobem udělat recovery-flash z SD karty? Nebo má někdo jiné řešení jak zprovoznit telefon?

To Tomsoft: driver Asus USB Synch je spuštěn, ale MS ActiveSynch (nebo Windows Mobile Center) píše, že zařízení není připojeno. Zřejmě není spuštěna adekvátní aplikace jako MS ActiveSynch na P835. Tím pádem se vůbec nedostanu na P835 a nelze flashovat ROM přes MS ActiveSynch.

Děkuji

Zoner
pitka (1346)|26.4.2010 19:18
A reaguje touch na dotyky ? Zkus dotyk i mimo křížky.
Nebo je jakoby úplně mrtvý ?
zoner (10)|26.4.2010 22:14
Dotyková obrazovka reaguje, kliknutím na křížek dochází k jeho přesunu na další pozici. Při posledním křížku dojde místo ukončení kalibrace pouze k probliknutí obrazovky a křížek se umístí na začátek kalibrace a tak se může kalibrovat do nekonečna. Žádný křížek není mrtvý. Touch obrazovky pořád zůstává.

Zoner
pitka (1346)|27.4.2010 19:47
Jestli ti nejde dokončit kalibrace, tak mi zařízení pošli.
Napiš mi soukromou zprávu na detaily.
zoner (10)|16.5.2010 07:53
Pitka,

psal jsem ti do schranky, ale nedostal jsem odpoved.

Zoner
tomsoft (2734)|16.5.2010 16:29
Tak vydrž :)
Pitka se dnes vrátil z velké a daleké akce na Moravě :)
Možná už je doma, ale vzhledem ke zdravotnímu stavu tady hned tak nebude, možná si ho nechají i ve špitále :(
Takže až bude živ a zdráv, určitě se ozve....
pitka (1346)|19.5.2010 22:11
to Zoner :
psal jsem ti koukni nebo mi napiš ještě jednou

Děkuji Tomsoftovi za trpělivost při zprovoznění IGO08 na P835.;)
Díky němu jsme (možná i jedni zmála na světě), úspěšně rozchodili starší verzi IGO08.
Konečněěěě.
permar (552)|18.6.2010 11:51
[quote=zoner]Dotyková obrazovka reaguje, kliknutím na křížek dochází k jeho přesunu na další pozici. Při posledním křížku dojde místo ukončení kalibrace pouze k probliknutí obrazovky a křížek se umístí na začátek kalibrace a tak se může kalibrovat do nekonečna. Žádný křížek není mrtvý. Touch obrazovky pořád zůstává.

Zoner[/quote]
Měl jsem podobný problém,doporučuji zkusit ještě HR, a pokud ti ani toto nepomůže ,tak ho pošli "pitkovi" on už si s tím poradí. A nebo nový flasch ROMky.
pitka (1346)|31.8.2010 16:23
[color=red]Mám velikou prosbu pro majitele P835.
Jelikož při mých experimentech jsem si poškodil bootloader tak mi zařízení nebootuje.
K obnovení a zprovoznění bych potřeboval půjčit na jeden až dva dny funkční zařízení.

Kdo bude chtít nějakou náhradu/záruku či finační kompenzaci tak jsem plně otevřený.

Prosím kontaktujte mě na zdejší email.
Děkuji předem.
[/color]