Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - nová ROM 1.19.831.0 ke stažení

salkomafia_ce4you (0)|18.2.2009 20:04
Koukal jsem na duttyho web, ale zatím je tam napsané TEST. Že by to nebyla zatím jeho finální verze 1.8?
opicka_ce4you (149)|18.2.2009 23:10
Tak jsem se rozhodnul testnout novou ROM: [color=red]Ruu_Signed_Dutty's_HD_V1.8_XTREME_5.2.211018.1.6.0_Test[/color]
Už se těším jak bude šlapat. Právě flashuji a když už jsem v tom, tak jsem flashnul i radio na 1.10.25.25 / 52.57.25.30U.
Jakmile tam natlačím své oblíbené programy a budu ho den, dva ... používat, tak napíšu nějaké info ;).


radospol (175)|18.2.2009 23:19
Tak som ju flashol a super zatial. Kalendar z touch flo konecne ukazuje cely mesiac. Ponuka v tel. zozname je super!
Vitezslav2 (226)|18.2.2009 23:33
Poradite mi nekdo s tou romkou?Díky.
radospol (175)|19.2.2009 02:31
S akou romkou,co chces poradit? Trosku upresni.
janox (216)|19.2.2009 07:19
Chlapi - pripájam sa aj ja ku kolegovi nado mnou a upresním za seba.
Na HTC PRO mám ROM PROven 1.14 a super v porovnaní s origoš (iba pre porovnanie).
Už by som "apgrejdol" aj HD a tak sa pýtam -
1. Akú viete odporučiť fakt dobrú rýchlu a overenú ROM a Radio - pls dajte link (niečo ako PROven 1.14)
2. Rád by som aby mala minimálne rovnakú výbavu ako origoš ROM a pokiaľ možno aj nejaké tweaky naviac (tak ako PROven 1.14 kto to viete porovnať)
Moc by ste mi helpli, pretože sa už v tom začínam strácať a chytám chaos čo je na Diamond, PRO a HD (máme doma všetky tri a riešim ich súčasne)
Dikes moc za všetky rady :yes:
opicka_ce4you (149)|19.2.2009 07:58
heh ..
si udělej adresáře pro každý zařízení a do nich nasypej unlock, roms a radia. Každopádně nevím jaký unlock jsi používal pro ostatní zaří zení, ale pro HD funguje [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (HKCSL WWE 1.19.831.0). Je včetně rádia, takže Radio flashni až po flashnutí samotné ROM. Teď momentálně testuji Ruu_Signed_Dutty's_HD_V1.8_XTREME_5.2.211018.1.6.0_Test, ale mám s ní zatím dost problémů. Jinak se mi líbí. No snad se to vyladí na dalších verzích.

Jinak rovnou dávám mé skušenosti s [color=red]Dutty's HD V1.8 XTREME test ROM[/color]:
doinstalováno: spb time, tcpmp, spb gprs monitor, smaper, tomtom a smsdrfix
Klady:
- TF3D plnej kalendář
- submenu jsou fakt graficky moc pěkné
- zajímavé apps v ROM (Call Recorder, Enable Landscape, eT9MyWords, HTC GPS Tool)
- pěkně přepracovaný file explorer
Zápory:
- nestabilní - seká se display (zůstávají poslední použité apps)
- TF3D se restartuje haluzově
- moc restartů za tu chvíli co rom používám
janox (216)|19.2.2009 08:05
Ty brďo - čo to čítam, tak to radšej zostanem pri origoš ROM - tá je aspoň bez problémov čo popisuješ, teda aspoň sa mi neprejavujú.
Dikes
tomsoft (2734)|19.2.2009 08:27
to: opicka
heh, tak to díky za info. Měk jsem v plánu vyzkoušet tuto ROM "Dutty's HD V1.8 XTREME test", ale jak vidím, tak příznak TEST je oprávněný a bude asi nějakou dobu trvat než to "duttythroy" trošku namaká :)

A tak pro změnu vyzkouším novou verzi od "Laurentius26" - "L26 V7.5", která je alespoň dle referencí na XDA dost dobrá, tak odpoledne vyzkouším.
Zatím teda od "Laurentius26" bylo vždy vše OK a jeho ROMky patří k těm lepším, tak uvidíme jestli budou jeho slova
"... ROM je ještě rychlejší" pravda :)
Vitezslav2 (226)|19.2.2009 08:32
[quote=radospol]S akou romkou,co chces poradit? Trosku upresni.[/quote]

Můj příspěvek výše.Díky.
opicka_ce4you (149)|19.2.2009 08:47
jj, je to stále test verze ...
doufám, že ji vychytá, protože graficky je fakt cool.
UserN1 (172)|19.2.2009 09:16
Duttyho 1.8 vypada opravdu zajimave, ale co tak ctu tak zatim asi jeste pockam a prejdu z L7.4 na L7.5...Kazdopadne se na ni moc tesim, je to zas o kus dale nez drive :)
A co teprve pomalu ale jiste se ladici ROM WM 6.5 :D
romaneek_ce4you (0)|19.2.2009 10:33
Ahoj všem,
také jsem tam včera kopnul Dutty's HD V1.8 XTREME a musím říct, že u mě maká perfektně..
Doinstaloval jsem: SPB Backup,Tsowen taskbar, češtinu od Sunnysoftu, CZ Total comander, Batti, Resco Keyboard pro, S2U2, SMSdrFIX, iContact,ACT 3,3, Core Player, S64 better Video quality..
Na kartě mám TT, IGO, Garmina atd. a vše šlape jako hodinky..
Žádný restart ani podobné zamrzání se nekonalo.. Jen jsem si vše doinstaloval znovu a přes SPB Backup obnovil vše kromě systémových dat.

Takže co se mne týče, doporučuji...
Romaneek :-)
radospol (175)|19.2.2009 11:15
suhlasim s romannek,len par malych bugov mam. Vkalendary mi nefunguje tlacitko today,proste sa mi to nehodi do dnesku. A v total commandery mi nie dobre zobrazuje napis menu(je to moc velky font,tak nezobrazi cely napis,len Sú,namiesto subor)

Mas rovnaky problem?

A ako ti funguje album? V landscape rezime mi nejde posuvat fotky zo strany na stranu,ale musim ich posuvat zhora nadol,alebo opacne.

Inak vsetko fachci jak ma,neseka sa,ziadny SR...

Nove touch flo je super kopec vylepseni,file explorer je tiez vylepseny(ked prechadzas nejakymi jpg,tak ti dole zobrazi nahlad viz. pripojeny subor),
Cele touch flo aj kalkulacka v landscape rezime je tiez zaujimave,klavesnicu som uz asi spominal,proste luxus odozva vybracii...pridane eT9MyWords je super,ked ti automaticky do T9 pridava vsetky slova co kedy napises v sms.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


romaneek_ce4you (0)|19.2.2009 11:49
4radospol: ty bugy jsou u mě stejné, ale v totalcomanderu jsem měl stejný problém i u jiných rom..
+ jsem teď zjistil, že mi nejde přidat město pomocí "weather database editor" __ hold Plzeň místo Tachova :)

Věřím, že podobné věci dříve či později Dutty vychytá..
opicka_ce4you (149)|19.2.2009 12:06
ok, jdu udělat HR a znovu. divné ...
mattakh (49)|19.2.2009 12:44
Flashuje tu nekdo pomoci nahrani na SD kartu a pres ten bootloader? Vzdy kdyz mi to skoci do bootloaderu tak mi napise no image file a tot vse .. i kdyz to mam nahrane v rootu se spravnym jmenem .. co delam spatne?
tomsoft (2734)|19.2.2009 12:54
Já osobně jsem to ještě nijak jinak než z SD karty nedělal. Nemusím k tomu mít PC, USB kabel atd...
Zkopíruju soubor "BLACIMG.nbh" na root SD karty, která je FAT32 SDHC 8GB SanDisk a vždy 100% OK.
mattakh (49)|19.2.2009 12:58
mam FAT32 SDHC tusim taky sandisk, nakopiruju do rootu, vypnu zarizeni, drzim vol down + power, skoci bootloader kde mam spl - 1.14.olinex po chvili skoci neco s tim image file a hned na to no image file found a skoci zpet na uvodni obrazovku bootloaderu ..

edit: tak mam kartu od transcend, to by ale problem byt snad nemel ne?

edit2: tak na xda mi nekdo psal, ze mel s transcend kartou stejny problem, jdu zkusit kingstona..
tomsoft (2734)|19.2.2009 13:05
No předpokládám, že snad ne. Já jsem ještě zkoušel A-Data a taky v pohodě. Jak tam ten soubor kopíruješ, může být třeba nějak poškozen nebo něco podobného. Jestli soubor na SD kartu kopíruješ v PC ve čtečce, tak je to snad OK. Pokud jinak např. přes USB.... může být problém v přenosu.
Zkus jiný způsob kopírování onoho souboru na kartu, zkusil bych (jestli je to možné) formátovat kartu přímo v zařízení. Název souboru vždy zapisuji VELKÝMI písmeny.
Nebo jinou kartu :)
opicka_ce4you (149)|19.2.2009 13:06
Mě to přes SD nešlo. Takže klasika.
mattakh (49)|19.2.2009 13:11
Ok tak kdo bude mit stejny problem jako ja je to tou 8GB kartou od Transcendu co prisla s telefonem, s ni to proste nejde, dal sem 4GB Kingstona a flashuju v pohode... Diky vsem za pomoc..
Crusader_ce4you (624)|19.2.2009 13:14
Tak jsem Duttyho 1.8 také vyzkoušel a jelikož bugů bylo docela dost, tak jsem se zase vrátil k původní. Pro někoho to asi nebude důležité, ale jelikož já dost cestuji, tak se občas rád podívám na nějaký ten filmeček. S Duttyho 1.8 kou se nedá ani jeden film otevřít v HTC Albu a při použití CorePlayeru je z filmu slide prezentace. Jako další mi vadilo chybné řazení kontaktů začínajících písmenkem s diakritikou. Divně se chová i Opera, na druhou stranu zase podporuje flash (pro mně ne příliš podstatné). Je to škoda, protože jinak je nová manila opravdu mnohem vychytanější a více finger friendly.
opicka_ce4you (149)|19.2.2009 13:34
I po HR se mě prostě seká a blbne jak sv*na. Takže asi go out ... :(
radospol (175)|19.2.2009 13:55
Crusader: na core player mi idu filmecky uplne v pohode.
mattakh (49)|19.2.2009 15:26
Funguje vám datové připojení přes operátora na této nové duttyho romce? Já osobně mám vodafone a i když mi to datové připojení nastaví tak mi to pořád vyhazuje chybu, že se nemůže připojit.. a i když to nastavuju kde to nastavuju.. wifi běží, ale mobilní net za boha ne.. nevím kde co dělám špatně a automatické nastavení skrze sms vodafone zatím pro tento telefon nemá..

A ještě otázka je někde na netu ta ROMka která byla v HDčku prvně? ta co s ní vyšla první počeštěná verze HDčka, sosnul bych si jí také a někde schoval, pro jistotu.. když mi někdo hodí odkaz přímo na ní budu vděčný, případně jestli má někdo nějakou počeštěnou zálohu té původní..

Případně když mám udělanou kompletní zálohu přes spb backup a dám obnovit, přepíše mi to tuhle duttyho romku a vrátí do stavu před flashováním?

Jinak je tahle romka celkem v poho takže si ji asi nechám chvíli, moc bugů co píšou lidi na xda sem nezaznamenal, grafikou apod je fakt nádherná, kalendář, přechody grafický.. super..


edit: tak uz mi to jde.. jeste sem zkusil novou romku od Laurentiuse a musim rict, ze je stabilnejsi, ale zase neni vzhledove tak cool . :P
salkomafia_ce4you (0)|19.2.2009 18:30
Ahoj,
pokud myslíš ROM která se prodává v CZ zařízeních, tak to je tato:

http://rapidshare.com/files/194127710/HTC_Stock_ROM_BLACKSTONE_1.14.401.3__22273__WWE.zip
radospol (175)|19.2.2009 18:56
[quote]Funguje vám datové připojení přes operátora na této nové duttyho romce? Já osobně mám vodafone a i když mi to datové připojení nastaví tak mi to pořád vyhazuje chybu, že se nemůže připojit.. a i když to nastavuju kde to nastavuju.. wifi běží, ale mobilní net za boha ne.. nevím kde co dělám špatně a automatické nastavení skrze sms vodafone zatím pro tento telefon nemá..[/quote]

Mne ide v pohode,ale ja mam O2 sk

[quote]Případně když mám udělanou kompletní zálohu přes spb backup a dám obnovit, přepíše mi to tuhle duttyho romku a vrátí do stavu před flashováním?[/quote]

Ja som to urobil a nechcel sa mi spustit touch flo vobec,stale sa len nacital a nic,tak som flesom romku este raz a obnovil som len veci okrem systemu a ostatne veci som si dohadzal rucne.
tomsoft (2734)|19.2.2009 22:15
Tak jsem dnes zkoušel všechny tři nové ROM.
L26_THDV7.5_WWE
Duttys HD V1.8 XTREME
Davideuck_V-5
Musím říct, že ta od Duttyho má asi velkou budoucnost, ale v současné době není 100% funkční. Vím, že na HD je RAM dostatek, ale ROM Duttys je opravdový žrout RAMky. Po spuštění OS je vždy RAM tak na cca 50% což u jiných není. Osobně se mi tato ROM velce zamlouvá, většina programu jdou bez problémů včetně navigace igo.
Rom Davideuck_V-5, která je taky stará jen jeden den, není vůbec špatná a určitě stojí za zkoušku. Je zase laděna trochu do designu než do rychlosti, ale to už je asi zvyk autora. Starší verzi V-4 jsem používal pár dnů a nemůžu si na nic stěžovat.
Rom L26_THDV7.5, klasika od profíka :) Zůstávám u této, alespoň do doby než bude trochu vylepšena ROM by Duttys nebo dokud sám autor Leo neudělá verzi s novým TF3D :)
mattakh (49)|20.2.2009 08:49
Taky sem zakotvil u Laurentiuse i když musím říct, že od duttyho byla graficky fakt nádherná, ale to, že žrala od začátku 50+ procent RAM mne taky zaskočilo :) nicméně těším se až vyladí všechny bugy, pak na ni asi přejdu.. Laurentius ji má nádherně rychlou a vše, ale graficky to tak vymakané nemá..
Petr001 (24)|20.2.2009 10:11
Zdravim Panove,

tak jsem prave pokoupil HD (puvodne jsem mel ASUSka 535) no ten displej fakt mazec! Zatim spokojenost! Jen ta GPSka me zlobi, jako asi vsem.

Zatim mam puvodni ROMku, dnes budu neco flashovat... mate nekdo zkusenosti s tim ze po flash na novou romku/radio GPska jede? (bez lagu)
S jakou romkou mate zkusenosti?

Diky
Petr
mattakh (49)|20.2.2009 10:17
GPSka sama o sobě asi lag nemá, třeba v google maps mi ukazuje naprosto přesně, nevím proč u mě osobně třeba v iGo ukazuje lehce později..

Jinak dobrá romka je ta od Laurentiuse

[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=481388[/code]

teď na ní běžím a zatím naprosto bez problémů a je rychlá..
Petr001 (24)|20.2.2009 10:37
Zkousel jsi i jine softy pro GPS?

Obsahuje tahle ROMka k nove radio? nebo musim jej nahrat zvlast?

DIky
Petr


Edit: jo uz jsem to nasel, obsahuje to nove radio :-)
romaneek_ce4you (0)|20.2.2009 11:52
Ahoj, co se mého softu pro GPS týče, tak:
1. IGO 8 - jede výborně, svižně, bez sekání, do auta ideální
2. Tomtom 7 + 8verze map - malinko pomalejší, teď už ho moc nepoužívám (igo je igo)
3. Garmin mobile + topo czech pro - na kolo
4. OziExplorer - turistika, toulání po lesích, +do japonska :-))
mattakh (49)|20.2.2009 12:00
No vzhledem k tomu, že na HDčko sem pročítal desítky stránek jen kvůli iGo, aby šlapalo v tom rozlišení apod korektně tak sem ostatní ani nijak nezkoušel, ale co kde psali lidi, tak se všemi softy je problém stejný.. Nicméně jde si na to zvyknout, horší je to ve městě kde to neznáš a je tam hodně ulic hned vedle sebe, to se člověk může splést, ale jinak to až tak strašné není, alespoň u mne ..
opicka_ce4you (149)|20.2.2009 12:32
Pokud jde o mě, tak já jsem měl napřed 1.14 pak 1.19 a na obou dost velký lagy. Jak jsem nainstaloval Dutty V1.7 nebo 1.8 tak ty lagy jsou opravdu minimální oproti předchozím verzím ROM. Jinak GPS používám i BeeLine a ten valí úplně bez lagů. Co se týče iGO8 tak je super, ale radary jsou špatně a to je důvod proč jezdím s Tomem ... Mimochodem dejte někdo regulérní odkaz na iGO8 pro HD.
triperko (17)|20.2.2009 16:40
Chlapi , mam Romku L26_THDV7.5_WWE , stabilni , rychla ( ROM Duttys HD V1.8 XTREME byla graficky moooc pekna , ale opradu mnoho bugu... )
Nicmene na jeden problem jsem narazil . Mam ve Worldu ulozenou stranku s internotovejma odkazama, (nevim jak zazalohovat Bookmarks z Opery ) a zatim u vsech Rom jsem vzdy na odkaz tuknul a automaticky se mi spustil v Opere.
Ted tuknu a - cannot be opened..........
Rom L26_THDV7.4_WWE fungovala v pohode .
Navite nekdo , jak asociovat odkazy s Operou , nebo popripade jak zazalohovat Bookmarks z Opery ?
Nasel jsem pouze nejakou utilitku od Rstein.... ale ta mi hazi hned po spusteni chybu.
Jeste jeden poznatek , po otoceni displaye se sama Opera nepreklapi.
Resi to ale Changescreen .
Vitezslav2 (226)|20.2.2009 21:31
Tak jsem si nainstaloval novou ROM,před tím jsem si zálohoval všechno přes Sprite Backup.Ale když teď ten soubor SB nainstaluju,tak nic obnovený nemám.Jak je to možný?
Vitezslav2 (226)|20.2.2009 23:24
Je nějakej způsob,jak v ROM version: 1.19.831.0 ,,počeštit" prostředí Touch Flo ?Díky za radu.
opicka_ce4you (149)|24.2.2009 13:48
[quote=Tresik]Zdravim Panove,
tak jsem prave pokoupil HD (puvodne jsem mel ASUSka 535) no ten displej fakt mazec! Zatim spokojenost! Jen ta GPSka me zlobi, jako asi vsem.
Zatim mam puvodni ROMku, dnes budu neco flashovat... mate nekdo zkusenosti s tim ze po flash na novou romku/radio GPska jede? (bez lagu)
S jakou romkou mate zkusenosti?
Diky
Petr[/quote]

koukáš se dobře, stačí to přečíst celý, pochybuji, že ti to někdo bude přepisovat ..

Víte někdo kde je návod na LOCK zařízení? Budu ho vracet a kupovat jiné .. si mám nějake divnej kus, kterej funguje jinak než ty ostatní ... co jsem si všimnul ..
Petr001 (24)|24.2.2009 14:28
Ahoj navod na lock HD je nekde na www.smartwiki.cz jinak na XDA foru,

[color=red]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jako zasadne dulezita vec je ze pred lockem musis nahrat puvodni verzi ROM + puvodni radio!!!!!!!!!!![/color]
pak je postup stejnej jako pri unlocku, akorat puvodni soubor (ten pro unlock) vymenis za verzi puvodni!

vice to popisujou na wiki xda, jestli chces hodim ti navod... popr prelozim
Petr

[quote=opicka]
koukáš se dobře, stačí to přečíst celý, pochybuji, že ti to někdo bude přepisovat ..

Víte někdo kde je návod na LOCK zařízení? Budu ho vracet a kupovat jiné .. si mám nějake divnej kus, kterej funguje jinak než ty ostatní ... co jsem si všimnul ..
[/quote]

opicka_ce4you (149)|24.2.2009 14:49
stačí když mě sem pinkněš link ...
thx
Petr001 (24)|24.2.2009 14:53
Proc jej chces vlastne vracet?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217

Jak preflesovat původni SPL (bootloader) -Krok za krokem -jen z důvodu vráceni zbozí, napriklad reklamace!

[color=red]0. nejprve obnovte puvodní verzi ROM, a puvodni verzi rádia.obnova SPL bootloader udelame az na posled!![/color]
1. stahnete verzi původního vaseho SPL bootloaderu (stahnete na linku uveden vyse)
2. stahnete originalni hardspl z prilohy v xda foru (opet z linku vyse).
3. spuste hardspl exe ale jeste na nic v RUU neklikejte. jen nechte hardspl.exe rozbalit soubory pro flash.
4. rozbaleny soubor *.NBH nahradte stazenym (tedy tou puvodni verzi bootloaderu SPL take koncovka *.NBH)
5. pokracujte s RUU (nebo spustte SSPL-Manual.exe ručne, když RUU když se nachazi v bootloaderu 1.07.OliNex) , jde to 100%, restart, hotovo.
+6.pro overeni, vstupte do bootloader modu, vidite cislo verze na "tribarevne obrazovce",mela by ted ukazovat 1.14.0000.je to.
+7. Zadnej stres: kdyz je zarizeni zasekle v bootloader modu s verzi Hard-SPL a potrebujes zarucni opravu, mzes stale nahrat dodavany SPL.
opicka_ce4you (149)|24.2.2009 14:54
dikes :)

bjirka (380)|24.2.2009 20:56
Návod na vrácení původního SPL do HD v češtině včetně obrázků: http://www.wmmania.cz/content.php?id=1112
radospol (175)|26.2.2009 20:31
Duttys HD V1.9 XTREME

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=483822
opicka_ce4you (149)|26.2.2009 20:38
No nechci ho, protože koukám, že mě oproti ostatním trošku nechápe ... jakože třba kamarád si ho koupil taky a já jsem mu tam nasypal přesně to co mám já a mu to fungovalo daleko líp než mě :(
opicka_ce4you (149)|26.2.2009 22:22
[quote=radospol]Duttys HD V1.9 XTREME
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=483822[/quote]
nemužu najít link na download jen V1.8 :/
radospol (175)|27.2.2009 00:56
Sak tam, post c.4: najskor je tam na stiahnutie 1.8 a pod tym 1.9

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Heslo:

HD TEST V1.9 XTREME by Dutty


Petr001 (24)|27.2.2009 08:24
1.9 Extreme, tak ji mam v HD, je celkem rychla, stabilni, akorat jsem neprisel na to jak ukoncit napr. Edge pripojeni primo z horni listy, dale napr zapinani wifi je nejaky divny :-D