Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - problém - vadný displej

luboshek (31)|21.6.2009 18:37
díky za nabídku,to mám trochu z cesty,jsem z Litoměřic.
Šroub jsem nakonec opatrně odvrtal (ze mě si příklad neberte! :D ),zbytek závitu vyšrouboval...
ejmaco (0)|22.6.2009 22:25
... já jsem úspěšně rozbral celý mobil, vyndal display a při pokusu oddělit dotykovou vrstvu jsem ho rovněž úspěšně prasknul. Tak jsem objednal komplet nový display. Ze mě si taky příklad neberte ;)
luboshek (31)|23.6.2009 06:42
[quote=ejmaco]... já jsem úspěšně rozbral celý mobil, vyndal display ... [/quote]

tak to je v háji...a jde z toho zjistit,jak je to tam přidělaný? nerad bych to zlomil taky.

ejmaco (0)|23.6.2009 19:03
... co jak je přidělaný? Jestli myslíš komplet display, tak ten drží po stranách na dvou malých asi 3x7 mm oboustraných lepících páskách přilepených k plastovému šasi co je na něm čočka fotoaparátu. S trochou šikovnosti to není tak strašný odlepit. Display jsem rupnul až když jsem ho měl komplet venku a snažil se od něj oddělit dotykovou vrstvu, která je k němu nalepená po celé ploše průhlednou hmotou. Nevím, jestli je to oboustranná lepící páska, nebo něco jako silikon. Zkoušel jsem to žiletkou opatrně, jak to jen šlo, bohužel neúspěšně. To sklo displaye nemá ani milimetr, nechápu, že to někdo může bez poškození oddělit. Jestli to nafotím, tak to sem dám.
vai_ce4you (10)|24.6.2009 01:09
Možná mám řešení. Jako první než začnete šroubovat a rozebírat diamonda ho otočte a ještě ve složeném stavu z něj odlepte dotykovou vrstvu. čekám na dodání oboustranné folie 3M a tak jsem zatím zkoušel jen zda to půjde a šlo to celkem v pohodě. Jen si nejsem jistý zda šla ta správná vrstva.
Každopádně je to přilepené nějakým lepidlem konzistencí podobným chemoprenu.
juratrilobit (39)|24.6.2009 15:16
foto toho odlepence by se šiklo ;) ,myslím tím fotku jak to vypadá pod tou dotekovkou.
ejmaco (0)|25.6.2009 20:44
... foto mám, ale nejsem zaregistrovanej na žádným serveru, kam bych ji umístil. Jestli někdo má tu možnost, tak mi pošlete SZ s mailem, já pošlu fotku a lupne se to sem.
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2009 21:45
Nikde být registrovaný nemusíš, stačí fotku upravit na rozumnou velikost a pak přiložit sem do vlákna ke svému příspěvku. Napíšeš text příspěvku, jako normálně a pak klikneš u tohoto příspěvku na Soubor a obrázek přiložíš.
juratrilobit (39)|30.6.2009 15:29
tak že dotekovka je nalepena na šasi a na dotekovce je nalepeno lcd pokud jsem pochopil správně,no kluci teda pěkná piplačka.
luboshek (31)|30.6.2009 20:04
myslím,že tohle samodoma nikdo nevymění :-( ...zkoušel jsem to znovu rozebrat,ale nerad bych kupoval novej displej jako kolega ejmaco
juratrilobit (39)|1.7.2009 08:43
zase taková hrůza by to neměla být,ale pro jistotu už raději koupit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. v přepočtu necelých 900 a pokud by se lcd demontáží nepoškodil ,tak lze např v aukci prodat.
ejmaco (0)|1.7.2009 13:07
[quote=juratrilobit]tak že dotekovka je nalepena na šasi a na dotekovce je nalepeno lcd pokud jsem pochopil správně,no kluci teda pěkná piplačka.[/quote]

... jj, přesně tak. Rozebrat to domrti zas až tak velký problém není a to včetně vyndaného komplet displeje. Jako nemožné, ikdyž vím, že to někteří dělají, je podle mě až oddělení dotykové vrstvy od vlastního LCD bez poškození. Kdo to zvládne, tak před ním smekám. :yes:
itHTC (1)|3.7.2009 20:41
Dobrý den. Rád bych dal info všem uživateům HTC, kteří mají problém s reklamací olejové skvrny.Jediný autorizovaný servis v ČR - autorizované servisní středisko VSP data a.s. v Táboře nemůže opravovat tuto závadu v rámci záruky DLE NAŘÍZENÍ VÝROBCE. Nejedná se o žádný byznys servisního střediska, jak se mnozí na tomto fóru domnívají. Problém s olejovou skvrnou, tzv. "newton ring" výrobce opět prošetřuje. Nezbívá nám, než počkat si a nechat se překvapit, zda servisnímu středisku povolí, či nepovolí na tuto závadu uplatňovat záruční podmínky. Hezký víkend
juratrilobit (39)|6.7.2009 14:03
tak to je slovo do pranice,držím palce ať se výrobce umoudří :yes: . jo a díky za informaci.
Bimbaldi (19)|10.7.2009 10:40
Posílal jsem svého Diamonda na servis kvůli pár nedostatkům, co se mi udělaly behem užívání. Na displej jsem měl také pár poznámek, a to právě zmiňovanou olejovou skvrnu, tvorbu žlutých fleků nad nadpisem HTC a sníženou citlivost z pravé a levé strany displeje.
Na O2 prodejnu jsem to dával 2.7.2009 (mezitím víkend a svátek) a 8.7.2009 jsem se díky servis stránce VSPData dověděl, že vady na displeji mi byly uznány, displej vyměněn. Zboží bylo 9.7.2009 vyexpedováno a nyní čekám, až mi dají vědět z O2 prodejny termín vyzvednutí (podle sledování zakázek DPD si už zboží v brně převzali).
Zasílám Vám obrázky žlutých fleků, snad to někomu pomůže. Běžně tyhle fleky vidět nejdou, ale při bílém obrázku jsou znatelné.
Má první zkušenost se servisem VSPData a spokojenost, už jen s tou rychlostí.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
00327376_Dve_5qF.jpg
luboshek (31)|12.7.2009 14:08
[quote=juratrilobit]zase taková hrůza by to neměla být,ale pro jistotu už raději koupit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Bimbaldi (19)|19.7.2009 20:02
Zdravím, tak mám Diamonda pár dnů ze servisu, kde mi vyměnili displej a dnes se mi tam opět ukázala nějaká skvrna. Nemáte s tím nějakou zkušenost? Je to něco jiného, jak olejová skvrna, třeba na to je nějaký trik, jak se toho zbavit.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zdá se mi to stejné, jako zde: [url=http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=61&t=9648&start=15] co tam psal p. Jiří Hrma.
Koupil jsem si schválně na Diamonda pevný kožný obal a dal na displej Brando folii, ať je vše v pořádku a stejně jsem to zase neuhlídal :(
Mrzí mě to, nejsem nijak majetný, Diamonda jsem si oblíbil a pořád nějaké komplikace :(
Zdenek Malinsky (9781)|19.7.2009 21:58
:oops: :(( koukám, že ty kdyby sisi koupil trpaslíka, tak ti přes noc vyroste, co? :sarcastic:

EDIT
takže asi reklamace reklamace
Bimbaldi (19)|20.7.2009 12:04
Ve středu bych měl jet na prodejnu, kde to přijímají na opravy, tak to zkusím :(
PoldaFirma (1)|28.7.2009 00:19
Zdravím, večer nebo snad již brzy ráno...
Mám tkay probém s T-mobile MDA Compact IV....
kdyz jsem si telefon poridil ze znackovky loni v srpnu tak jsem byl tak nadsenej ze jsem si ani folii nenalepil asi cca po 14 dnech jak tak na to sahate a volate atd.. mno a tak se mi na to nalepil nejakej bordel ... tak jsem to dal dolu a pak jsem si vsiml jeste neceho tak jsem se snazil nekde poceste dom stylusem to odsrabnout udelal jsem ryhu malinkatou... ale byla tam... telefon fungoval az na urcity chyby ale displey ok .. pak asi po8 mesicich najednou to prestalo volat fungovat proste se to sekalo hazelo to nejaky softwarovy chyby, kdyz jsem vypnul a zapnul tel tak nenaskocilo zadejte Pin ale RGB mod... mno proste strasny sel jsem na reklamaci a asi po 5 dnech mi volali ze je znicenejdisplej jakasy vstva... mno tak borec od me hustil ze jednou jak se to promackne tak to nefunguje... a presvedcoval o tom ze uz ani bez vymeny fungovat nebude... mno ale proste i na znackovkce kdyz sjem ho vypl pred ni a zapl tak nejel jpak zas jel tak jsem to borcovi rikal a zacal couvat s tim ze se to nekdy stane ale ze to proste se musi vymenit.. prosto se ptam co si o tom myslite vy pac reklamacka neuznana tak me pekne nastvali... pac po 8 mesicich to proste je snad blbost... ryhu kterou udelam v srpnu aby se to vytentovalo uplne za 8 mesicu ne?
THC-HTC (1)|3.8.2009 22:09
Nedávno jsem zasílal svého Dajmonda na opravu s nefunkčností dotykové plochy na které byla zmíněná olejovka. K mému překvapení celý blok (přední kryt, LCD, a dotyková plocha) byl vyměněn v rámci záruky. Je vidět že HTC aspoň potichu přiznalo svou výrobní vadu a začalo tento problém řešit v rámci záruky. Takže všem bych doporučil zkusit reklamovat.
Duddits (217)|14.8.2009 10:58
Tak jsem taky uspel v ramci zaruky s naprosto stejnou zavadou :yes:
htcjirka (1875)|22.8.2009 23:03
Jeste aby ne,protoze ona olejova skvrna,je nekvalitni lep.
Displej se sklada ze trech casti-displeje samotneho,dotykova vrstva a na ni je nalepena ta predni cast-to uz je jen kus cca 1mm plastu.
Kdyztak sem hodim fotky.
kubislav_ce4you (11)|11.9.2009 22:00
tak jsem reklamoval newton ring a podle online sledovani opravy jsem se docetl, ze: Zjištěná závada: Závady popisované zákazníkem se projevily.
Zpráva technika: Na zařízení byla provedena záruční oprava: Výměna LCD panelu, test funkčnosti telefonu proběhl v pořádku.
tak jen doufam, ze telefon prevezmu v poradku bez komplikaci...
fretak (265)|12.9.2009 19:32
Tuto skvrnu mam na svem starsim PDA, uz snad 3 roky, a naprosto je to bezproblemu. Jinak neco takoveho si zakaznik nezpusobi, pokud by si na displej sedl, ci necim velmi silne zatlacit, vypadalo by to uplne jinak :)
Kosik01 (6)|8.10.2009 10:02
Nezlobte se za můj dotaz, ale marně se snažím najít nějaké číslo, kam zavolat do HTC ČR kvůli reklamaci.
Kde jste ho kdo našel?

Díky!
Bobanovicz (511)|8.10.2009 10:33
To jsi asi moc nehledal, vid.
Kosik01 (6)|9.10.2009 00:10
ooo, dekuji :) Hledal jsem "pouze" na ofic. webu HTC :evil:
Zdenek Malinsky (9781)|9.10.2009 06:42
link

Můžeš reklamovat i u prodejce. Ono by to tak dle zákona mělo být, ale když si to pošleš odvezeš do Sezimova Ústí sám, tak je to určitě rychlejší.
kralk (43)|11.10.2009 19:58
Tak jsem s reklamaci olejove skvrny u Diamonda dopadl tak, ze mi po nedodrzeni zakonne lhuty 30ti dnu na vyrizeni reklamace vratili penize... Oficialni vyjadeni bylo, ze to servis nestihl opravit - takze bud toho opravdu maji hodne, nebo to nekde zasantrocili.... Kazdopadne tahle zkusenost s HTC mi na par mesicu/let staci - koupil jsem ho loni v lete za necelych 12tis a uz za rok spatne funguje dotykova vrstva, jsou vystoupla ovladaci tlacitka, loupala se barva atd. Proste kvalita zpracovani za 12tis me teda opravdu nenadchnula a to se ke kazdemu telefonu chovam jak nejlip umim....
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2009 22:12
Bóže, ty naděláš, jak když těch 12 tisíc jsou celoživotní úspory celého širokého příbuzenstva. Stane se. Musíš to brát tak, že je to spotřebka a nic není bezporuchové. A navíc HTC servis patří k těm lepším, takže si útěkem k jiné firmě moc nepomůžeš (to nejen mezi PDA). Vím, že to člověka [s]nas[/s] naštve, ale když nejde o život....
kralk (43)|12.10.2009 12:35
Mno o penize jde prece vzdy az na prvnim miste ale v tomhle pripade spis naopak protoze jsem na tom jeste vydelal - spis me stve ze at si koupis v dnesni dobe skoro cokoliv (a tim nemyslim jen PDA, tlf, elektroniku) ale obecne, vsechno se tvari jako spotrebka a na nic se nemuzes spolehnout, kazdopadne to uz je trosku OT diskuse :) kazdopadne s tebou musim souhlasit, kdyz nejde o zivot jde o ho#no ;) howg
fretak (265)|14.10.2009 11:04
[quote=kralk]Tak jsem s reklamaci olejove skvrny u Diamonda dopadl tak, ze mi po nedodrzeni zakonne lhuty 30ti dnu na vyrizeni reklamace vratili penize... Oficialni vyjadeni bylo, ze to servis nestihl opravit - takze bud toho opravdu maji hodne, nebo to nekde zasantrocili.... Kazdopadne tahle zkusenost s HTC mi na par mesicu/let staci - koupil jsem ho loni v lete za necelych 12tis a uz za rok spatne funguje dotykova vrstva, jsou vystoupla ovladaci tlacitka, loupala se barva atd. Proste kvalita zpracovani za 12tis me teda opravdu nenadchnula a to se ke kazdemu telefonu chovam jak nejlip umim....[/quote]

No vidis, lepe to ani dopadnout nemohlo. Ted si muzes koupit LEPSIHO diamonda2 za 9 tisic, cimz ti zbudou 3 tisice a bude mit nove zarizeni :D
kralk (43)|15.10.2009 20:44
to niky:

mas recht, akorat s tim rozdilem ze se mi do HTC nechtelo a tak jsem sel do Samsungu Omnie II a zatim jsem spokojenej, uvidime jak dlouho mi to vydrzi :D
prokji (199)|18.10.2009 13:58
To jsi moc dobře neudělal - konkrétně D2 je velice povedená-perfektní souhra HW&SW- /i po stránce zpracování-kombinace kov/plast /.má parádní displej a širokou podporu na xda...za půl roku absolutně žádnej problém/máme v rodině dva/. Nicméně tvoje volba - ať ti Omnie slouží...
P.S.- stejně mám podezření , že ty chybně lepený dotykovky byly jen běžnou výrobní vadou určité série-manželka má D1 ze 12/2008 , známý mají celkem dva /listopad 2008/ a s tímhle problém neměli....
luboshek (31)|20.10.2009 15:31
Tak dnes jsem obdržel telefon z VSPData a byla provedena výměna celého předního panelu. Jaké bylo moje překvapení, když vše bylo opraveno v rámci záruky - měl jsem Diamantíka z druhé-neznámé ruky. Bohužel po vybalení jsem zjistil, že magnet držící stylus je fuč - takže putuje zpátky :( .
Pokud se v tom někdo chce rejpat, mám doma jednu dotykovou vrstvu ;)
kralk (43)|21.10.2009 12:55
[quote=prokji]To jsi moc dobře neudělal - konkrétně D2 je velice povedená-perfektní souhra HW&SW- /i po stránce zpracování-kombinace kov/plast /.má parádní displej a širokou podporu na xda...za půl roku absolutně žádnej problém/máme v rodině dva/. Nicméně tvoje volba - ať ti Omnie slouží...
P.S.- stejně mám podezření , že ty chybně lepený dotykovky byly jen běžnou výrobní vadou určité série-manželka má D1 ze 12/2008 , známý mají celkem dva /listopad 2008/ a s tímhle problém neměli....
[/quote]

Mno priznam se ze D2 jsem mel v ruce jen chvilku, nicmene pokud porovnam neporovnatelne :) tzn. D1 vs. Omnia2 je to znat, Omnia hlavne v reakci telefonu je paradni (a to jsem v D1 jsem mel custom ROMku "uvarenou" z XDA) a Omnii nejdrive s WM6.1, ted s WM6.5 a rychlost se jeste o trosku zlepsila takze sveho rozhodnuti nelituju. Az cas ukaze jak to vypada s dilenskym zpracovanim :) jo a co se týká těch vadných sérií tak já měl D1ku z července 2008.

peterpan (19)|30.10.2009 09:34
Display jsem ted menil. Celkem to jde. Tedy napoprve jsem mel obavy, ale ted uz jsem v klidu. Olejovku po vymene jsem mel asi na cca 2minuty pak zmizela. LCD je koupene skrze ebay, stejne tak dotykovka. LCD je mene kvalitny, barvy jsou trosku moc svetle, ale chodi to. Dotykovka ma naopak vetsi citlivost nez puvodni verze. Nevyhoda vymeny je jen lepeni, ale i to lze zvladnout. Hold sroubky se v teto tlousce nejak nenosi. I kdyz uvnitr jich je take par. Jo a ten servis nechapu jak to nemohl stihnout. Ty to maji jeste jednodussi protoze meni celek/LCD+dotykovka+housing/ a osazuji pouze vnitrni elektroniku. Coz je prace na cca na 10minut kdyz uz to ma clovek nacviceny. :)) Jo asi jsou vazne dobri! ,))))
Eliška_ce4you (5)|19.1.2010 14:45
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat ohledně závady displeje HTC. Když jsem jednou zapínala HTC, tak mi přestal svítit, takže se mi nějak rozbilo podsvícení a dříve se mi vybíjí baterie. Na displej skoro nevidím, jen když je hodně velká tma. Tak jestli nevíte čím to je. Nebo kolik by tak stála oprava. Děkuju za odpovězení Eliška:)
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2010 15:24
Záruční oprava je zdarma.

A nestačilo by prostě jen upravit sílu podsvícení?
Eliška_ce4you (5)|19.1.2010 18:55
Bohužel, když upravim sílu podsvícení, tak je to stále tmavé, že to přečtu jen, když je tma. Ve světle mám smůlu.
Zdenek Malinsky (9781)|19.1.2010 20:08
Je to ještě v záruce?
Zkoušela jsi soft reset (restart, pich stylusem) nebo hard reset (pozor, před tím zazálohovat)?
A co zkusit jinou ROM?
Eliška_ce4you (5)|20.1.2010 22:11
Zkoušla jsem oba resety, ale stále mi to nejde:-(.. a co je to ROM??
Zdenek Malinsky (9781)|20.1.2010 22:30
Myslel jsem naflashovat jinou ROM. U mobilů se tomu říká firmware. Je to operační systém + programy přesně pro daný typ zařízení. Ovšem když nepomohl HR, tak se obávám, že nepomůže ani flashnutí (navíc by to s ohledem na viditelnost displeje mohl být problém) a bude to asi hw vada.

Ptal jsem se na záruku - pokud je zařízení ještě v záruce, tak to rozhodně reklamuj.
Eliška_ce4you (5)|20.1.2010 22:34
No záruku nemám:-(.. proto se to snažim nějak vyřešit:-(
Zdenek Malinsky (9781)|20.1.2010 23:14
Nechci tě nijak podceňovat, ale jsi si jistá, že problém není způsobený chybnou obsluhou? :oops: :?

Na cenu se můžeš přeptat v servisu, displej nebo jeho části se dají koupit např. tady.

Pokud jsi z Prahy nebo nedalekého okolí, můžeš se stavit na některém srazu.

Ale je otázkou do pranice, zda je ten problém způsobený displejem,nebo něčím jiným.
Eliška_ce4you (5)|20.1.2010 23:25
No mou chybou to podle mě neni. Nikam mi nespadnul nebo tak. Tohle se mi stalo, že se mi vypl vybitou baterií a když jsem ho zapínala, tak nešel zapnout. Po delší době se zapnul a displej nijak moc nesvítil. Zkoušela jsem to nějak opravit v nastavení, později jsem to restartovala, ale je to stále stejné. Jinak děkuji za přiložené informace :-)
Zdenek Malinsky (9781)|21.1.2010 11:06
Opravdu nevím, jakou máš s PDA zkušenost, jak tohle máš dlouho, zda bylo nové a jdi první majitelkou nebo to bylo koupené v bazaru atp., takže bych asi doporučil následující:
1. Zkusit říci někomu známému s PDA, aby se na to podíval a posoudil. Můžeš zajít i na některý sraz ce4you - nejbližší bude v sobotu 30. ledna nekuřácký a potom 20. února PPS v Levanduli.
2. Zavolat do servisu a přeptat se technika na možný problém a cenu za opravu a pak dle toho se rozhodnout, zda má cenu nechat opravovat v servisu nebo provádět výměnu displeje (je-li to diplejem) svépomocí nebo prodat na součástky a koupit jiný novější model. D1 se v bazaru prodává za 5-5,5 kKč, novější a myslím i lepší D2 kolem 7 kKč.
Suoraj (704)|13.2.2010 09:32
Nemá cenu popisovat to co už tu x krát je. Nejdřív olej uprostřed a pak tmavá v horním rohu a znecitlivění displeje :?

Tak jsem dneska rafika poslal do nemocnice...
00340915_olejova_skvrna_ZUGe.jpg
korps (134)|6.4.2010 11:28
Ked ste to reklamovali co vam menili? Len LCD displej? Reklamoval som olejovu skrvnu, napisali mi ze menili LCD displej (80H00792 nevie niekto co to je presne?) ale skrvna je na tom istom mieste. Mam pocit ,ze nic nebolo vymene... Ako spoznam ci skutocne sa nieco menilo?