Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Ericsson XPERIA X1 - obecné zkušenosti a problémy

Krizon4 (68)|1.2.2009 13:02
Preptam se - stava se vam ze se X1 softresetuje pri vysunuti nebo zasunuti klavesnice ? Me pomerne casto, pricital jsem to problemum se stock ROMkou, ale ted se mi to stalo i v bootloaderu. Na netu jsem o tomhle problemu zadne zminky nenasel, takze pomalu zacinam podezirat vadny hardware, a smirovat se s reklamaci.
hrtak_ce4you (314)|1.2.2009 14:33
toto urcite neni standardni chovani, pokud si neflashoval, tak bych rovnou reklamoval
PiTRiS_ce4you (257)|3.2.2009 00:58
poptám se i tady - má někdo zkušenosti s BT sluchátky, konkrétně dálkovým ovládáním na nich? problém je, že kdykoliv zmáčknu play/pause tlačítko, tak se mi zapne (rozsvítí display a tak)... přitom prev/next funguje jak má, tj přehodí track, zařízeí zůstává "uspaný".. nejdřív sem myslel že to je přehrávačem (conduit pocket player), ale dělá to i ve wmp a dalších... měl sem tam i různý rom (orig, xperience, jack V2) a změna žádná :/
Pirmin_ce4you (10)|27.2.2009 11:23
Caute. Ako zistim na xperii mac adres wifi? Nemozem to nikde najst. dik
snakewinter (17)|2.3.2009 14:22
:yes:
janox (216)|7.3.2009 06:34
Zdravím všetkých - nemôžem na Xperii nájsť hlasové vytáčanie - predpokladám, že ho nemá. Má niekto súbor čo by som tam nainštalil aby som mohol vytáčať cez HF?
Dikes

Opravené - našiel som CVSD (Cyberon Voice Speed Dial)- funguje super ako origoš na HTC.

Takže ďalšia oprava - problém pretože CVSD nejde namapovať na dlhý stisk vytáčania hovoru.
Ako by sa to dalo namapovať na dlhý stisk vytáčania hovoru. Na tlačítka pod displejom to ide, ale tie mám namapované na niečo iné.

Takže zasa oprava - našiel som AEButtonPlus - funguje dobre, ale zasa nefunguje priradenie na dlhý stisk. Inak super som si pokecal sám zo sebou, položil som si otázku a zasa som si sám odpovedal. Dobré fórum na Xperiu...
Dá niekto radu, alebo to tu na Xperii vôbec nikto nečíta???

Tak ma napadajú možnosti:
1. Xperiu si kupujú "tínédžri" ktorým je to jedno a na počúvanie MP3 "TO" stačí.
2. Imidžisti, ktorí ani nevedia, ako vlastne funguje, ale dobre vyzerá na stole vedľa krabičky cigariet.
3. Ostatní, ktorí ani netušia, že toto fórum existuje.
4. Zopár takých ako ja, čo berú X1 ako druhé PDA na pobavenie vo voľnom čase, ale v princípe ich hnevá, keď niečo nefunguje tak ako by malo
- alebo nie???
Sony Ericsson musí žiariť radosťou nad spokojnosťou svojich spotrebiteľov:yes: - chudák HTC:mad: :no:
Kolda.o (114)|10.3.2009 20:11
tohle je prispevek za vsechny prachy - pokud neumis nebo neznas tak omez kritiku nebo obdobne vylevy.
Ja na Xperii nemuzu nadavat a neradim se do zadne z uvedenych kategorii.
htcjirka (1875)|10.3.2009 21:33
Pridavam se ke Koldovi,Xperia je velice povedene zarizeni a funguje na vybornou.
To co jsi napsal(Janox),k tomu se ani radsi vyjadrovat nebudu :no:
janox (216)|10.3.2009 21:40
Ahoj Kolda.o
Som rád, že aspoň niekto nazrel do diskusie okolo Xperie.
Ja nenadávam na Xperiu ani na Sony Ericsson a ani na žiadneho majiteľa Xperie (som jedným z nich) - len by ma zaujímalo, či som naozaj sám, ktorému nefunguje hlasové vytáčanie, alebo to naozaj nikomu nechýba.
Apropo - keď si sem nazrel - daj aspoň ako moderátor svoj postreh na môj skromný problém...
Prosím prosím :D

Ahoj htcjirka - vážim si Tvojich príspevkov do diskusie okolo HTC :yes: - zopár krát si pomohol aj mne, tak daj pls radu, alebo aspoň napíš:
nepoužívam hlasové vytáčanie alebo tak nejak...;)
Dikes
akikaze (2)|2.4.2009 22:15
Ahoj. Potreboval bych poradit jak dostat tematka do X1. A zajimalo by me jestli je normal, ze se ukazuje jen devet panelu a kdyz pridam new tak,musim nahradit nektery z deviti ulozenych. Dekuji.
htcjirka (1875)|3.4.2009 08:37
Temata pro wm s priponou .tsk nakopiruj nejlepe do rootu /windows.Pak si ho vyberes v Start-settings-today.
Co se tyce panelu ty nepouzivam,ale vzhledem k tomu ze na obrazovku se jich vejde 9 bude to i zaroven maximum.
Kolda.o (114)|3.4.2009 09:19
[quote=janox]Ahoj Kolda.o
nefunguje hlasové vytáčanie, alebo to naozaj nikomu nechýba.
Apropo - keď si sem nazrel - daj aspoň ako moderátor svoj postreh na môj skromný problém...
Prosím prosím :D
Dikes [/quote]

Ja ho nepouzivam - testoval jsem Cyberon Voice Speed Dial i utilitu primo od MS
Otestuj a uvidis co ti bude lepe vyhovovat - ja to nepotrebuji.
BohoušM (8)|14.4.2009 15:28
Zdravím, mám možná blbý dotaz, ale dva roky jsem používal Vario a zvykl jsem si na jeho diktafon jedním tlačítkem, nyní jsem inovoval a mám Xperii, a nastal problém, ne a ne ji naučit na jedno tlačítko nahrát hlasovou poznámku. Mělo by to fungovat jak jsem se dočetl v Helpu tak že podržím dlouho zelené tlačítko a poznámka se klasicky objeví v Notesu, ale nefunguje to, nevíte kde je chyba? Dík za odpověď. Bohouš.
janox (216)|14.4.2009 15:59
Ak Ťa to ukľudní, ani mne to na zelené tlačítko nefungovalo dokonca ani sa mu nedala priradiť táto funkcia v programe AEButtonPlus. Teda priradiť sa dá, ale nefunguje na zelené tlačítko. Na iné tlačítka ide ale potreboval som to dať na zelené. Neprišiel na to že prečo to nejde, ale budem rád, ak niekto poradí.:?:
BohoušM (8)|14.4.2009 16:04
Dík, ale jak, nebo lépe jakou aplikaci jsi přiřadil k tlačítku, nevadilo by mi že to je na jiném tlačítku. Zkoušel jsem RECORD z AppButons ale ta nefunguje. Dík za pomoc.
janox (216)|14.4.2009 16:19
Najskôr si musíš nainštaliť program, ktorý vie nahrávať a potom ho priradiť k tomu tlačítku - napríklad tento - najskôr samozrejme treba rozbaliť na cab.:yes:
BohoušM (8)|14.4.2009 16:27
Dík, tomu rozumím, myslel jsem využít původní aplikaci, jinak Tvůj .zip nejde rozbalit ( poškozen, nebo neplatný hlásí ). Bohouš.
htcjirka (1875)|14.4.2009 17:15
Jde rozbalit v pohode.
BohoušM (8)|14.4.2009 23:00
Vážení přátelé, dík za informace, ale je možno udělat z Xperie diktafon ??? Bez instalace progamů třetích stran ? Dík Bohouš.
janox (216)|15.4.2009 07:46
Mám obavy, že asi nie. Jedine za pomoci stylusu - notes/View Recording Toolbar/tap a nahrávaš. Či ide priamo nahrávanie priradiť k nejakému HW button, to netuším. V tomto iba v dobrom spomínam na Kaisera. Inak neviem, čo Ti vadí na programoch tretej strany. Sú free a fungujú dobre tak neviem...:O
htcjirka (1875)|18.4.2009 10:41
Nové Radio  1.14.25.55

K dispozici je nova verze Radia

Prvni reakce vypovidaji o zlepseni Wifi,BT a GPS.
Ti kdo maji problem se signalem v oblastech s horsim pokrytim,zlepseni jen opravdu mirne.

Vice jiz na xda-developers
Mpety (26)|21.4.2009 12:47
asi blbí dotaz ale jak se děla HR ??? se mi nějak nepovedlo flešnout a sekl se mi v color režimu............předem díky
jardan_ce4you (16)|21.4.2009 12:54
google za 3 vteriny:
http://www.xperiax1.net/forum/xperia-x1/546-tutorial-soft-hard-resets.html
Mpety (26)|21.4.2009 13:17
jo už jsem to našel, nestihl jsem to smaznout ..........ale stejně nepomohl :?
pecos_oldd (3)|4.5.2009 00:36
Máte také problémy s příjmem signálu v oblastech s horším pokrytím? Tam, kde ostatní ještě volají, moje Xperieuž většinou nestačí. Verze ROM 1.03.927.11 a verze rádia 1.10.25.18. Docela mi to štve, nevím, jestli je to u Xperií běžné.
Pak mám ještě jeden dotaz. U minulé verze jsem telefon probouzel z klidu potvrzovacím tlačítkem, což nyní nejde a musím ho probudit tlačítkem vypínání. Lze to nějak upravit?
Díky za odpovědi.
fido_cz (61)|4.5.2009 16:47
Na XDA je dostupna novejsi verze radia - 1.14.25.55, tak ji muzes zkusit.

To probouzeni se nekde nastavuje, urcite to najdes, ja ted nemam X1 u sebe.
htcjirka (1875)|4.5.2009 20:49
[quote] U minulé verze jsem telefon probouzel z klidu potvrzovacím tlačítkem, což nyní nejde a musím ho probudit tlačítkem vypínání[/quote]

Start-settings-system-keylock a tam si vyber jestli chces probouzet jen tlacitkem power anebo zmacknutim nekterych z tlacitek
pecos_oldd (3)|4.5.2009 23:49
Díky. U minulé verze jsem to měl a ted na to ne a ne přijít.
mtauf (17)|22.5.2009 11:09
Asi něco nechápu, můžete mi, prosím, poradit? Stáhnul jsem si to nové radio, ale ať čtu tu diskusi jak chci, nepochopil jsem, jak mám v Xperii *.nbh soubor updatovat.
O to rádio samotný mi ani tak nejde, ale avizované zlepšení Wifi a GPS by se mi docela hodilo.
Dík
fido_cz (61)|22.5.2009 17:14
Pres kartu stejnym zpusobem jako fw.
mtauf (17)|24.5.2009 20:39
[quote=fido_cz]Pres kartu stejnym zpusobem jako fw.[/quote]
Dík za odpověď, ale moc mi nepomohla. Nešlo by to malinko rozvést? Nejsem ani zkušený uživatel Xperie, ani znalec WM. Klidně snesu i návod "pro blbce".

Čiko_ce4you (78)|26.5.2009 07:58
mtauf: Hned na úvodní stránce máš odkaz na návod od Pavla Kozy.
mtauf (17)|26.5.2009 10:40
Díky, našel jsem, ale nebyl jsem úspěšný. Skončil jsem na barevných pruzích, které měly probliknout, ale mně se to na nich kouslo. Ať jsem měl soubor pod původním názvem nebo přejmenovaný na Kovsimg.nbh, vždy se objeví barevné pruhy, ty přejdou na bílou obrazovku s modrým textem Loading ..., pak se objeví No image file a skočí zpět na barevné pruhy. Pak už jde pouze vyndat baterka.
htcjirka (1875)|26.5.2009 18:30
Použij nejlepe čistou kartu,zformátovanou na FAT 32.Pak nakopíruj soubor nbh na kartu.Tam ho přejmenuj,po prejmenovani bude vypadat jeho nazev takto Kovsimg.nbh
Potom vyjmi baterii,znovu vloz a současně stiskni a držt tlačítka pro snížení hlasitosti a tlačítko pro zapnutí zařízení tak dlouho, než se na obrazovce objeví barevné pruhy. Pokud je všechno v pořádku,po chvili se spustí samotný proces flashování.
Balu_CZ (7)|31.5.2009 10:02
[quote=mtauf]Díky, našel jsem, ale nebyl jsem úspěšný. Skončil jsem na barevných pruzích, které měly probliknout, ale mně se to na nich kouslo. Ať jsem měl soubor pod původním názvem nebo přejmenovaný na Kovsimg.nbh, vždy se objeví barevné pruhy, ty přejdou na bílou obrazovku s modrým textem Loading ..., pak se objeví No image file a skočí zpět na barevné pruhy. Pak už jde pouze vyndat baterka.
[/quote] .. ehm, možná to bude dotaz mimo mísu, ale extrahoval jsi ten soubor exe soubor před tím, než jsi jej přejmenovával?

htcjirka (1875)|31.5.2009 11:06
On flashuje samotne radio,to neni distribuovano v exe souboru
mtauf (17)|1.6.2009 09:49
Asi jsem úplnej Tupoun, ale nechodí:
- z xda-developers stáhnu soubor Xperia_Radio_1.14.25.55_By_Fedinand.rar
- archiv rozbalím a Extrahuju soubor Xperia_Radio_1.14.25.55_By_Fedinand.nbh
- soubor Xperia_Radio_1.14.25.55_By_Fedinand.nbh přejmenuju na Kovsimg.nbh
- na MicroSD 4GB zformátované na FAT32 (FAT16 se stejným výsledkem) zkopíruji soubor Kovsimg.nbh
- MicroSD strčím do Xperie, vyndám baterku, zapnu za současného držení tlačítka ztišení zvuku, probliknou barevné vodorovné pruhy, objeví se na chvilku modrý text na bílém pozadí Loading ..., pak problikne No Image File a vrátím se na barevné pruhy, ze kterých není návratu.

Ještě mě napadá - nevadí tomu české WM 6.1? Nečeká to jiný ovladač?
htcjirka (1875)|1.6.2009 14:10
Neni jednodussi flashnout celou ceskou rom R3A pres oficialni SEUS??Ktera uz tuto novou verzi radia obsahuje??
Jinak flashnout pomoci Custom RUU pres PC.
mtauf (17)|2.6.2009 08:08
Tak jsem to vyřešil instalací R3A. Díky všem za pomoc a trpělivost. (stejně by mě zajímalo, proč se mi radio nedařilo upgradovat samostatně)
mtauf (17)|3.6.2009 13:50
Neumíte mi poradit, jak zobrazit detailnější informace o stavu baterie? Z WM5 jsem byl zvyklý na zobrazení v % na hlavním panelu, u WM 6.1 na Xperii se zobrazuje jen ikonka na horní liště a pro trošku jemnější zobrazení se musí překliknout na zobrazení stavu. Je to nepohodlné a navíc to odsune do pozadí běžící SW. Možná, že jde jen o zvyk, ale přesto bych trošku lepší informace uvítal. Používám Xperii jako GPS navigaci v terénu a údaj o stavu baterky je dost důležitý.
Děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|3.6.2009 14:06
SBSH iLauncher, Spb Pocket Plus, Batti, PowerStat ....všechny zobrazují stav baterie jako "čárku" v horní části displeje.
htcjirka (1875)|3.6.2009 19:15
[quote=mtauf]Neumíte mi poradit, jak zobrazit detailnější informace o stavu baterie? Z WM5 jsem byl zvyklý na zobrazení v % na hlavním panelu, u WM 6.1 na Xperii se zobrazuje jen ikonka na horní liště a pro trošku jemnější zobrazení se musí překliknout na zobrazení stavu. Je to nepohodlné a navíc to odsune do pozadí běžící SW. Možná, že jde jen o zvyk, ale přesto bych trošku lepší informace uvítal. Používám Xperii jako GPS navigaci v terénu a údaj o stavu baterky je dost důležitý.
Děkuji[/quote]

Na zobrazovani v procentech pouzij tento cabik,ktery prikladam.Nejprve je potreba nainstalovat sdkcerts.cab, po te % baterie.cab a pok soft reset a je to.
(jinak lze pouzit i na ostatnich WM zarizeni jakymi jsou napriklad Touch HD,Diamond 2,Touch Pro 2 atd....)
mtauf (17)|4.6.2009 11:28
Díky moc. Vyzkouším
mtauf (17)|8.6.2009 12:02
A mám další problém. Už podruhé se mi stalo, že jsem večer utrhl Xperii z nabíječky a ráno jsem našel telefon ještě horký a úplně vybitý. Poprvé jsem si nebyl jistý, jestli jsem tam nenechal něco spuštěného, ale tentokrát mám 100% jistotu, že tam neběželo nic, co by mohlo baterku žrát. Byl aktivován pouze telefon, žádné GPS, Edge, WiFi a pod. služby neběžely.
Nemáte někdo představu, co by to mohlo být? Resp. stalo se to už někomu?
Většinou mám zkušenost opačnou, že když zapomenu zapnutou nějakou bezdrát. službu, telefon se mi uspí a ráno se zapne, spící službu si aktivuje a to vše beze ztráty kapacity.
Díky
mtauf (17)|23.6.2009 10:35
Nikdo nevíte, co by mohlo tento problém způsobit? Škoda, stává se mi to čím dál častěji. Potřeboval bych alespoň vysledovat, jestli je to nějaká HW závada nebo jestli v době, kdy se telefon takhle vybíjí, tak tam neběží nějaký proces, který utilizuje CPU víc, než je zdrávo. Dá se to nějak?
Zatím vím, že když začne baterka hřát, tak mám telefon restartovat a že se to spraví. Ale nějak mi to nepřipadá, jako cílové řešení.
Díky za jakýkoliv tip.
htcjirka (1875)|1.7.2009 20:07
Je tu opet novejsi verze radia vyextrahovaneho z Korejske R3BA015 rom.Nese oznaceni 1.16.25.48
Mezi jeho prednosti patri opet o kus lepsi kvalita signalu.Blize tradicne na xda-developers
Vy co mate problem se signalem,muzete ho vyzkouset.Mejte na pameti ze za lepsim vysledkem signalu bude i vetsi spotreba baterie.Obecne to tak byva.
Dale nezapominejte,ze pokud by jste se rozhodli pro flash tohoto radia je treba mit HardSPL
Rio_ce4you (4)|19.7.2009 06:46
U xperie se mi začal hrozně sekat windows, každou chvilku zamrzl. A teď už jen po restartu se zobrazuje jen úvodní obrazovka s nápisem Sony Ericsson a dál už to proště nejede.

Asi není na co čekat a poslat ho na Kladno ne?:?
htcjirka (1875)|19.7.2009 10:26
Urcite bych zacal Hard Resetem(neplest se soft resetem),nejspise ti to zpusobila nejaka doinstalovana aplikace.
Rio_ce4you (4)|19.7.2009 11:15
Hard reset jsem zkoušel několikrát.
Žádnou aplikaci jsem neistaloval, protože xperii mám zatím pár dní.
htcjirka (1875)|19.7.2009 12:28
Co prehrani firmware pres oficialni SEUS??