Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - problém - Připojení přes BT na PC - chybí služby

Erdkin (55)|8.11.2008 19:12
Při spárování BT s počítačem se mi sice oba najdou, ale na PDA nejsou žádné "poskytované služby" pro PC, takže nejde spustit BT synchronizaci ActiveSync. Přitom při připojení jiného zařízení (HF, jiný mobil) tam služby jsou.
Pravděpodobně tam nějaké spojení PDA-PC přes BT je (např. lze z PC odeslat soubor na PDA, zpět ale ne). Chybu v BT na straně PC asi vylučuji, předchozí PDA s ním funguje v pohodě. Připojení kabelem jde, ale potřeboval bych právě synchronizaci přes BT.
Napadá někoho něco ???
Erdkin (55)|10.11.2008 09:43
Doplnění po zkouškách na dalších dvou PC i s jiným BT donglem. Klíče se vymění, ale na PDA nejsou žádné služby pro PC. Přenos dat jen z PC na PDA, zpět nejde. HW chyby na PC tedy téměř určitě vylučuji, měl jsem v úvaze i blokování firewallem, ale i ten je na ost. PC jiný.
Dělám někde chybu ??? Je pro sprárování s PC (WXP) potřeba nějaký další soft ???
:mad:
Erdkin (55)|10.11.2008 14:39
Tak jsem snad zvítězil. Pomohla přeinstalace BT ovladačů Microsftu novými ovladači od WIDCOMMu.
:) :) :)
vilem.tel (14)|13.11.2008 15:26
Ahoj. Máš na mysli ovladače do XP nebo do WM? Můžeš je sem poskytnout? Mám stejný problém. Dík
Erdkin (55)|14.11.2008 11:44
Mě pomohlo tohle
http://www.cyber-shot.cz/navody/instalace-konfigurace-bluetooth-widcomm/

PC a PDA se už přes BT spojí, ale synchronizace PIM stále jde jen přes kabel, zatím pátrám dál
Dwein (5)|25.11.2008 19:49
doufám, že se ti to podaří vyřešit páč mám ten samej problém:( a nechci pořád připojovat PDA k počítači přes kabel aby se neničila baterka
Pavel Koza (4761)|28.11.2008 15:25
Já to kvůli recenzi teď zkoušim, na Vistách to běhá bez problému, ale na EEE s Widcommem to nejde a nejde. Prostě se nezobrazí profil ActiveSync a tak smůla. Na tom samém EEE ale Diamond a další běhají bez problémů. Zkusím také nahrát novější ovladač, uvidíme.
Smaarty_ce4you (0)|9.1.2009 11:08
Ahoj. Chtěl jsem původně založit nové téma, ale nakonec svůj dotaz položím zde. Není to sice úplně to samé, ale asi to hodně souvisí. Marně totiž hledám cestu, [color=blue]jak zprovoznit synchronizaci ActiveSync přes Bluetooth[/color]. Přes USB kabel to funguje, ale BT zatím vůbec.

S počítači si rozumím, ale v oblasti Pocket PC a připojování BT jsem novic, tak popíšu můj postup co nejpodrobněji. Nicméně nemyslím si, že bych dělal něco špatně, ale po několika dnech experimentování a lámání téhož ve všech možných směrech už fakt nevím...

V Omnii i v PC (Win XP Pro) mám bluetooth zapnuté, obě zařízení se vidí. V PC dám požadavek na spárování, Omnia (dále jen O) se ozve, že ji chce někdo napárovat, povolím, na obou stranách zadám PINy a zadaří se. Od té doby můžu směrem z PC přistupovat do O přes "My Bluetooth Places", např. si prohlížet fotky. Když však v aplikaci ActiveSync v O dám z menu "Připojit portem Bluetooth", tak mi to vždy končí hláškou "Nelze najít stávající partnerství Bluetooth s počítačem, který podporuje program ActiveSync. Chcete toto partnerství nyní navázat?".
Pokud dám ANO, dostanu se do konfigurace BT, avšak tam se mi zdá vše vyplněné správně - na kartě "Zařízení" vidím partnerské PC, po jeho rozkliknutí vidím služby z PC, mezi kterými mám zašktnutnou službu "Sériový port". Dále mám na kartě "Porty COM" zadaný i odchozí port (COM6), ikdyž nevím, zda je to pro tyto účely potřeba.
Na straně PC běží BT služba jménem "ActiveSync", využívající COM9. V nastavení aplikace ActiveSync mám zvoleno "Povolit připojení k jednomu z následujích portů:" a vybrán "COM9". Někdy zde zaškrtnu i "Povolit bezdrátové připojení zařízení připojeného k počítači", ale nemá to na nic vliv a nevím, jestli je to potřeba a k čemu to je. Při stisknutí tlačítka "Připojit" z tohoto nastavení to očmuchává všechny COM porty, vč. COM9, ale nepřipojí se.

Fakt už nevím, co je špatně a proč to nejde... Předem díky za pomoc.
Erdkin (55)|9.1.2009 19:32
Taky jsem s tím bojoval (nakonec jsem tohle vlákno založil), ale podařilo se mi zvítězit až před pár dny. Téměř úplně :-) mi pomohlyaž nové BT ovladače od Widcommu (verze 5 a něco), které jsem si nahrál do WXP. To téměř úplně znamená, že na domácím počítači mi to běhá s BT USB donglem od Delocku, zatímco v práci, kde mám dongle od Trustu to zatím stále nejde. Jestli na tom má vliv použitý dongle nevím jistě, ale oba počítače jsou přibližně stejně nastavené (samozřejmě oba plně aktualizované, SW přibližně stejný) a tak to zatím svádím na použitý HW, protože po spárování s počítačem doma se mi na Omnii u něj objeví možnost ActSync, zatímco v práci ne ????
Jak jsem pochopil, asi máš Widcommové ovladače taky (viz My BT places). Možná bude třeba zkontrolovat jestli v BT configuration běží služba ActiveSync (měla by se dát spustit automaticky, ale mě se neustále drží na manuálním spuštění - zatím se to nevyřešilo, ale dá se to vydržet).
Možná tedy pomůže: aktualizce ovladačů, pak nové spárování, zapnout na PC v Advanced Configuratin-Local Services službu ActSync a nebo zkusit jiný BT HW (u donglů je to jednodušší, u vestavěných vyřadit a použít externí ???). V PC by podle mého názoru volba "Povolit bezdrátové připojení zařízení připojeného k počítači" měla být povolená, bez ní to asi nepůjde.

Přeju hodně úspěchů při pokusech. Nejsem sice odborník na PPC, ale nějaké zkušenosti mám z předchozího (HP HW6515 - 3 roky) a tak jsem byl trochu překvapený, že u Omnie jsem musel dost laborovat, u HP to šlapalo na první pokus.
Smaarty_ce4you (0)|9.1.2009 22:41
Ahoj, díky za reakci. Během mých pokusů jsem de-facto také reinstaloval ovladače k BT, když už jsem nevěděl kudy kam a zjistil, že na netu jsou k dispozici novější. Ale zdá se, že to asi nepomohlo. Původně jsem měl asi ovladače přímo z Windows, nyní mám Broadcom verzi 5.1.0.2900. Mám notebook s integrovaným BT, čili nějaká změna HW pro mě nepřipadá v úvahu, nechci externí.
S propagací BT služeb z PC do telefonu problém není. Jak je v PC zapínám nebo vypínám, tak se v telefonu objevují nebo zase mizí. Služba ActiveSync mi běží a vidím ji i v mobilu. Resp. v mobilu se nezobrazuje pod jménem "ActiveSync", ale jako "Sériový port". Je to 100% ta samá, zase ověřeno jejím vypnutím/zapnutím. Taky mě napadlo, jestli nemůže být zrada právě v odlišném jméně, ale na druhou stranu si to vysvětluji tak, že v BT konfiguraci si můžu všechny služby přejmenovávat jak chci, ale důležité je typ služby, které mobil sám přiřadí její standardní jméno (obdobně jako mám jména ostatních služeb v PC v angličtině, zatímco v Omnii česky). Ale jak teď čtu, tobě se na Omnii přece jen objevuje služba "ActiveSync"???
Jakou máš jazykovou verzi Windows doma a v práci? Nemůže to být nakonec nějaká nekompatibilita pramenící z různých jazykových verzí PC a Omnie?
Erdkin (55)|10.1.2009 09:40
Verze WXP jsou různé (doma Home, v práci Prof, obě české se SP3 a dále aktualizované). Závislost na HW bych asi mohl vyzkoušet vzájemným prohozením BT donglů, ale když tak až po víkendu. Na druhou stranu se mi do toho moc necce, abych si to "neroz....l", když už to jakž takž funguje ;-)
lelouch (331)|10.1.2009 13:18
Panové, dovoluji si vás upozornit, že Omnia má (jako většina dnešních PPC a Smartphone) BT 2.0, který se od jedničky dost zásadně liší - přinejmenším díky trojnásobně vyšší rychlosti jinak pracuje s paralelními datovými toky (když běží několik služeb současně) - což je bezpochyby případ ActiveSync (PIMExchange, PAN, Cable Stack...). A z mé zkušenosti je na trhu stále většina donglů v lepším případě BT 1.1, 1.3.

Takže v první řadě si ověřte verzi donglu, protože když se nedomluví na úrovni datových toků, už tam začínají problémy. Nemluvě o tom, že že jednička byla problémová odjaktěživ a v driverech těžko můžete očekávat podporu novějších druhů služeb (PAN například) - a většina komunikací AS přitom používá TCPIP...
lelouch (331)|10.1.2009 13:55
Pavle, ve tvém případě (když přes ten dongle jiné stroje běhají) to může být specifičtější. Pokud si správně vzpomínám, Samsung byl jedním z posledních výrobců, kteří začli vůbec BT do svých mobilů integrovat. Takže se dá očekávat, že se s jedničkou vůbec nepotkali a neřešili zpětnou kompatibilitu (u "hloupých telefonů" je to obvykle jedno - běží tam obvykle vše přes simulaci sériového kabelu).

Pak stačí, aby BT modul a ovladače v Omnii prostě nepočítali se spojěním přes BT 1.0 (omezení frekvenčního rozsahu, delší timeouty, propustnost) a je na problém s paralelním během služeb jako u ActiveSyncu zaděláno.
Erdkin (55)|10.1.2009 15:06
Asi jsi uhodil hlavičkou o hřebíček :-)
Ten Trust dongle v práci je opravdu postarší (asi 3 roky) a vzhledem ke značce asi i jednodušší.
Hlavně že mi to šlape doma. Ten Delock - mám dojem, že je to přesně tento typ:
http://www.cybex.cz/Hardware/Radice/DeLock-Bluetooth-USB-Mini-Class-2-80m-v20-EDR/produkt=8119063/kategorie=149/
pracuje po troše přemlování jak má (jen ten autostart je mi záhadou, ale dá se s tím žít).


lelouch (331)|10.1.2009 15:31
Mno, podle typu donglu ty widcomm ovladače nepřekvapily, je pro ně přímo určený...

Jo, ještě blbá otázka - je v Activesync zašktlá volba, že se má automaticky aktivovat při připojení zařízení? ;) A mimochodem, alespoň v mých WM 6.1 se stejně synchronizace přes BT zapíná ručně z mobilu (v ActiveSyncu - SynchNow). Jinak automaticky funguje pouze síť tam i zpátky...

A nakonec -nevím, jestli to platí i v tomto případě, ale zkusil bych teď odinstalovat a znovu nainstalovat ActiveSync. Protože je to systémová služba a navíc od Microsoftu, má tendeci se při instalaci rozhodovat, jak se nakonfiguruje. Když narazila na neplnokrevné BT spojení je možné, že se rozhodla systému hlásit jako spustitelná pouze manuálně a widcomm pouze papouškuje...

EDIT: Jo, zapoměl jsem se virtuálně zasmát :D :D :D tomu donglu - že prý je to Class 2 s dosahem 80 metrů... Tak to ani náhodou. Class je vysílací třída a nejsilnější s dosahem 100 m je Class 1 s maximálním povoleným vysílacím výkonem 100 mW. Class 2 má limit 40x nižší (2,5 mW) - což stačí na těch klasíckých 10 metrů - a často ani to ne... Takže těch zbylých 70 metrů asi ten signál nosej trpajzlíci...
Smaarty_ce4you (0)|12.1.2009 15:56
Jen pro informaci hlásím drobný, ale pro výsledek zatím nepodstatný pokrok od mého předchozího příspěvku - už jsem přemluvil obě zařízení, aby mi Omnia v přehledu Bluetooth služeb počítače zobrazovala název služby "ActiveSync" místo "Sériový port". Toť zatím vše, dál stále končím na zmíněné chybové hlášce, kdy ActiveSync na Omnii nemůže najít partnerství Bluetooth s počítačem. Zkusil jsem přeinstalovat celý ActiveSync, ale bez nějakého viditelného dopadu nebo zlepšení.
Co se týká verze BT, tak v diagnostice ovládacího panelu k BT mi to píše [color=blue]HCI Version: Bluetooth HCI 1.2[/color] a [color=blue]LMP Version: Bluetooth LMP 1.2[/color].
Erdkin (55)|12.1.2009 19:42
Gratuluju, jsme na tom teď stejně :-((

Sice mi při aktivaci služby Widcommový BT program hlásí, že se Omnia připojila k ActSync přes COM5, ale samotný program ji nenajde. Na Omnii stejná hláška, že nemůže najít patrnerství... Zkrátka se mi to nějak "ztratilo"???
Vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že ten Delock dongle jede taky na BT 1.1 (podobnost s výše uvedeným typem je pouze fyzická - střívka jsou asi taky postarší), učinil jsem poslední pokus a objednal si nový dongle s BT 2.1
http://eshop.sestavsi.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=266023
Ty tři kila už mě nezabijou a dongle nebude z notesu tak trčet. Zítra odpoledne si pro to jdu a snad se zbavím problémů s BT kompatibilitou
lelouch (331)|13.1.2009 07:51
No, pánové, jak jsem se pokoušel kolem toho BT u Omnie trochu pátrat, už jsem si není tak jistý, zda i ta verze 2.0 pomůže. Nevím, zda je to jenom lemplovstvím Samsungu, ale v mém HTC manuálu je o Bluetooth popsaných tak 10 stran na různých místech (Bluetooth modem, ActiveSync přes bluetooth, sdílení sítě...) a v Omniáckém jsou popsané vlastně jediné dvě operace - spojení se sluchátky a přenos souborů (když nepočítám chytrou radu ohledně nastavení COM portu). Takže pro mě je v podstatě záhadou, jaké služby vlastně ten její BT podporuje (v HTC manuálu je u specifikace úplný seznam 16ti služeb). Pokud jsou ty vnitřní drivery u Omnie opravdu očesané, dvojka nepomůže... Ale rád bych se mýlil - dohledat to ovšem není kde.

Jediné co mě napadá je zkusit se juknout přes BT služby PC, nechat vyhledat zařízení a nechat si zobrazit služby Omnie odsaď. Pro plnou funkčnost ActiveSync by tam měly být minimálně PAN (Personal Area Network) a ActiveSync-Over-Bluetooth - někdy se označuje i jako legacy application over SPP (což je Serial Port Profile). Jenomže to u novějších služeb klapne pouze jestli je tam SDAP (Service Discovery Application Profile)...

Jinak při výběru donglu doporučuji min verzi 2.0+EDR (Enhanced Data Rate), což je přesně specifikace u Omnie (v zásadě jde verzi BT 2.1 s teoretickou přenosovou rychlostí přes 3Mbit/s). Podle řečí v manuálu o dosahu bych si to tipnul na vysílací třídu Class 2 t.j. dosah 10 metrů. To samé mám já, ale protože notebook má Class 1 (dosah 100 metrů) drží se vzájemně i přes cihlové zdi tak do 15 metrů. Pokud vám tedy nejde o spotřebu (ono těch 100 mW zasa taková zatěž není ani pro noťas), radši si kupte dongle s větším vysílacím výkonem a tedy Class 1. Cenově to nebývá rozdíl, akorát jich bývá na trhu méně, protože na některých evropských trzích jsou zakázány (ve Francii například). A v kamenných obchodech bacha, opravdu se tam dodnes většinou válí jedničky a prodavačů je lepší se neptat - ti obvykle o nějakých verzích nemají páry...

A nebojte, vono ta dvojka nějaký ten pátek vydrží, pro 3jku se ještě ani nedomluvili na specifikaci...
Erdkin (55)|13.1.2009 20:41
Tak kouzlo se povedlo, už jsem "zase" na synchronizaci přes BT!!!
Nebylo to tak jednoduché, po odinstalaci starých driverů i programu jsem ještě vydrhnul registry a nainstaloval SW dodané na CD. To bylo sice české, ale na nic, protože tam sice byla čeština, ale nenabízelo to skoro žádné služby. Naštěstí jsem při shánění informací o BT donglu narazil u bratrů Slováků na důležitou informaci, že se dají stáhnout i další ovladače (http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=at297F8T016NF), takže je to u daného typu asi fyziologické. Znamenalo to další odinstalaci, čištění registrů a novou instalaci. Pak to stále ještě nechodilo, reinstaloval jsem tedy ActSync a pro sichr dal dongle do jiného USB portu. No a nakonec se to chytlo.
V PC mám zapnutou službu BT serial port na COM5, v Omnii se to pro změnu hlásí jako služba ActSync - ale domluví se (zatím, jsem zvědavý, jestli mu to vydrží ???).
No a z notesu mi čouhá jen asi 5 mm čudlík, takže taky spokojenost
Smaarty_ce4you (0)|13.1.2009 21:32
Zdravím. Nevím přesně čím to, snad nějaké erupce na Slunci nebo co, ale podařilo se mi to dnes zprovoznit a [color=red]již také synchronizuji přes Bluetooth[/color]! :cool:

Bohužel nevím přesně, jak se to stalo. Původně jsem Vám sem chtěl jenom napsat, jaké služby vidím v PC (vlastní a z Omnie), a k tomu jaké služby z PC zase vidím v Omnii. K tomu jsem ještě zkoušel přes BT ikonu v PC spouštět průvodce "Add a Bloetooth Device" no a tak nějak se to povedlo. Nicméně pokud by někdo trpěl na podobné problémy, zkuste toto (opravdu bez záruky, že je to ten zaručený postup, jsou to jen mé vzpomínky na poslední kroky):

- mít zapnutou BT v PC i Omnii, obě vzájemně spárované, případně i v ActiveSync nakonfigorovanou, ikdyž nefungující konfiguraci sériového portu
- PC: otevřít Bluetooth Configuration, v Local Services smazat položku/y sériového portu (může se jmenovat např. Bluetooth Serial Port nebo ActiveSync)
- PC: předchozím krokem by měla zmizet (odškrtnout se) konfigurace sériového portu
- Omnia: v kartě BT Zařízení prohlédněte a aktualizujte seznam služeb, které Omnia přijímá z PC, služba Sériový port nebo ActiveSync by měla zmizet
- PC: v Bluetooth Configuration, v Local Services dát "Add Serial Service", nechat výchozí nastavení (jméno Bluetooth Serial Port), pouze zaškrtnout automatický start
- PC: přes BT ikonu spustit "Add a Bloetooth Device", vybrat zařízení, v seznamu služeb vybrat ActiveSync a dokončit průvodce
- PC: otevřít konfiguraci aplikace ActiveSync, povolit připojení k portu a vybrat správný port, který jsme 2 kroky zpátky vytvořili
- Omnia: v kartě BT Zařízení zaktualizujte seznam služeb z PC, mělo by se objevit ActiveSync (případně zkusit prohodit pořadí tohoto a předchozího kroku)

Někdy v tuto chvíli mi vše začalo fungovat, když mi Omnia z ničeho nic a k mému překvapení zahlásila, ať pro šetření baterie po skončení synchronizace nezapomenu vypnout Bluetooth... Od té chvíle vše v pohodě.
Tak snad to někomu pomůže, ikdyž fakt nevím, čím byl tento nebo podobný postup jiný od toho, než jak jsem laboroval dosud. Hodně zdaru!
lelouch (331)|13.1.2009 23:08
Gratuluji!

Jak z vašich dvou případů zdá už je jasné, kde soudruzi z KKDR (Koreské kapiitalisticko-demokratické republiky) udělali chybu...

Omnia evidentně na PC volá přímo službu ActiveSync. Protože jde pouze o aplikační službu nad protokolem sériového portu, drivery u verze jedna sice službu poskytnou, ale ve verzi 1.0 předtím správně nenakonfigurují sériový port. U verze 2 je to jinak, tam se mohou služby volat navzájem, takže pokud aktivujete třebas FTP službu, automaticky se spustí i PAN (síť). Je to proto, že v době specifikace BT1.0 bylo těch služeb výrazně méně a byly to vesměs ty jednodušší.

To co provedl Smaarty je totiž v celku jednoduché - vypnul službu ActiveSync, díky čemu mohl samostatně konfigurovat SPP (Serial Port Protocol). Zapnul u něj automatické spuštění a pak "nad něj" posadil spátky ActiveSync. Za normálních okolností tohle by si mělo (kvůli zpětné kompatibilitě) vyžádat zařízení - "aktivuj a zapni SPP, aktivuj ActiveSync". Omnia místo toho zjevně volá přímo AS, což starší drivery 1.0 na PC nakonec udělají, ale neumí před tím automaticky nakonfigurovat a spustit SPP.

Jenom bych opravil jedno Smaartyho tvrzení - žádné služby si zařízení vzájemně "neposílají". Když v PC odškrtnete službu, v Omnii zmizí kvůli tomu, že ve skutečnosti vidíte seznam DOSTUPNÝCH služeb na druhém zařízení. A když je služba vyplá, není dostupná, proto se nezobrazí.

Zjednodušeně pak návod zní, v BT 1.0 musíte nejdříve vypnout službu ActiveSync na PC, nastavit sériový port (COM a automatické spuštění) a pak opět zapnout službu ActiveSync. Take nebo tak bych (jestli tu volbu máte) vřele doporučil jít spíše do BT 2.0 - přinejmenším kvůli trojnásobné rychlosti, kupě opravených chyb ve specifikaci 1.0 a kvůli zabudované podpoře AUTOMATICKÉHO spouštění služeb z připojeného zařízení podle potřeby. A navíc, možnosti ruční konfigurace služeb jsou odvislé jen a jen od driverů a u některých může jít o podstatně složitější maturitu...
Erdkin (55)|13.1.2009 23:29
Chtěl bych podotknout, že se tak asi chová Omnia i vůči BT 2.x (na které jsem přešel - a nelituji). Protože mi to po chvíli spadlo, jel jsem nastavení podle Smaartyho znovu a zadařilo se až po malé úpravě posledního kroku:
- Omnia: v kartě BT Zařízení zaktualizujte seznam služeb z PC, mělo by se objevit ActiveSync - pak je třeba nejdříve uložit nastavení zařízení bez zaškkrtlého AS, pak znova otevřít, aktivivovat AS a znovu uložit. Zkrátka klasické windowsí "VYSTOUPIT-NASTOUPIT". Alespoň mě se to osvědčilo.
lelouch (331)|14.1.2009 07:23
No, jak se zdá, jde nějakou součást firemní kultury Samsungu... Stačí dát do Googlu "samsung bluetooth bugs" a dostanete přes 2 miliony výsledků - ale u takové (mnohem rozšířenější) Nokie pouze 300 tisíc. Co dodat?
a je to_ce4you (1)|10.3.2009 11:58
Vážení přátele, problém se synchronizaci jsem řešil asi 3 dny, vyzkoušel jsem všechny postupy, které byly popsány, vše seriózně přidané i odebráno a nic, nejelo a nejelo. A co pomohlo? Odinstalování ovladačů v PC pro BT a následně znova naistalování stejných ovladačů. Heuréka, vše funguje. Doporučuji Všem, kteří řeší problém se synchronizaci přes BT. Odinstalujte zařízení z PC a znova nainstalovat,než začnete přemýšlet a řešit problém s COM porty. Ušetříte si spoustu času a hlavně nervu. Přeji mnoho úspěchu. Rád se podělím se zkušenosti. r.lokaj@seznam.cz
lelouch (331)|10.3.2009 12:07
Problém je, že tohle pomůže NĚKDY. Díky všem možnostem kombinací různých BT zařízení, OS a driverů bývá pokaždé ten pes zakopán někde jinde. Reinstalace driverů pomůže jenom pokud ty dosavadní nebyly aktuální a proto neobsahovaly novější protokoly. Žel, mnohokrát i přes nejnovější ovladače občas přenos blbne kvůli rozdílným verzím a různě ošetřenou tolerancí k jiným timeoutům, paralelním přenosům apod.

Takže jo, může být. Ale rozhodně to není tak univerzální řešení jak by se mohlo zdát - nakonec i lidé výše několikrát přeinstalovávali drivery a bez úspěchu...
Franky52 (186)|10.3.2009 15:11
Mám stejný pocit. Nic 100procentního na BT v Omnii neexistuje. Ta moje zvládá hravě přes BT soubory přijímat, ale absolutně nezvlává odesílání. yzkoušeny všelijaké způsoby, dokonce hardwarový reset a flešnutí ROMky. A nejde odesílání, a nejde odesílání...
Pítr_ce4you (15)|18.4.2009 15:56
Cavte,
nechcem zakladat nove tema, tak to dam sem.
Taktiez sa snazim rozchodit spojenie PC s Omniou cez bluetooth.
Postupoval som podla navodu v ActiveSync na PC, najprv sa mi to nedarilo, potom som zmenil postup a spojenie sa podarilo, ale az do chvile ked som na PC vypnul bluetooth. Ked som ho opat zapnul, dostal som v app ActiveSync v Omnii po stlaceni 'pripojit cez bluetooth' hlasku , ze sa neda pripojit, pretoze potrebny port je uz pouzivany inym zariadenim ... .
Moj postup:
- zapnul som bluetooth, na PC aj na Omnii
- v Omnii, nastavenie bluetooth - pridat zariadenie, som vyhladal PC a pridal, pricom odomna chcelo heslo, zadal som ho, to iste som zadal aj na PC, vypisalo, ze spojenie uspesne (aj na PC aj v Omnii)
- na PC som spustil Ovladacie panely - Bluetooth zariadenia, v zalozke COM porty som dal pridat novy prichodzi, naslo mi COM18
- na PC som spustil ActiveSync - Nastavenia, 'Povolit pripojeni k jednemu z nasl. portov' som povolil a vybral COM18
- v Omnii som v nastaveni bluetooth klikol na PC, dal aktualizovat, naslo ze PC podporuje sluzbu ActiveSync, zaciarkol som ju a dal ulozit
- v Omnii v app ActiveSync som dal pripojit cez bluetooth a vuala, vsetko funguje (ak nepocitam, ze v ActiveSync je tlacitko Synchr. stale zasednuta, nepristupne), hned po pripojeni sa otvori v ActiveSync na PC okno volby pre synchronizaciu, tu som skoncil (synchr. som nespustil este ani raz, zatial som nepotreboval), dal som hned Cancel, v ActiveSync potom mozem normalne prezerat data na Omnii.

Problem nastane ako som napisal vyssie, ked na PC vypnem bluetooth a znova povolim. Opacne to funguje v pohode, na Omnii vypnem bluetooth, opat povolim a opat sa mozem bez problemov v ActiveSync pripojit.

Chcel som vyskusat aj postupy v predch. prispevkoch, ale akosi stale nemozem najst sposob ako zobrazim okno pre Bluetooth Configuration.
V ovladacich paneloch mam len Bluetooth zariadenia so zalozkami Zariadenia Moznosti COM porty Hardware.
Myslim si, ze prave to co bolo popisane v predch. prispevkoch by mi mohlo pomoct, ale zial nemozem najst to okno Bluetooth Configuration.

Mam win XP Home Edition SP2, PC - Fujitsu Siemens notebook
BTW1: Nikdy sa mi nepodarilo preniest subory z PC do Omnie a naopak cez bluetooth tak, ze v exploreri dam odoslat cez bluetooth (ani ked som ich mal prepojene cez ActiveSync).
BTW2: Ako zistim, aku verziu BT mam na PC?

Prosim o pomoc.
Dik


lelouch (331)|27.4.2009 12:07
Protože toto téma je stále otevřené, přidám jednu zkušenost, o které jsem se někde dočetl, ale zaboha si nevzpomenu kde...

Některým uživatelům Omnie nechtěl AS spolupracovat, pokud použili při spárování zařízení kratší pin - ale po zadání osmiznakového pinu se najednou všechno rozeběhlo. Já vím, nezní to zrovna logicky, ale teoreticky to možné je (pojistka Omnie proti spouštění AS při připojování HF které se většinou párují pomocí 1234 nebo 0000)...
Pítr_ce4you (15)|27.4.2009 13:38
No ja nastastie nemam problem sparovat omniu a HF aj ked pouzivam 4-miestny PIN. Zvlastne vsak je, ze ked mi niekto vola, zvoni okrem HF aj omnia :(.
A hlasove ovladanie omnie pomocou Voice2Go funguje tiez iba priamo cez mikrofon a repr. v omnii, aj ked v HF mikrofon je, nerozumiem tomu. K mojmi predoslemu prispevku sa niekto nedokaze vyjadrit, pls.

pitr
lelouch (331)|27.4.2009 14:05
Bacha, je třeba číst pozorněji. Předně, tohle vlákno není o handsfree ani o aplikacích pro ovládání hlasem. Pro tyto věci vřele doporučuji extra vlákno.
A za druhé - jistěže se k HF dá spojit čtyřpinovým kódem - těch osm platí pro AS.

Ke zbytku: Zde platí, že kdo umí, pomůže. My dva třebas máme společný pouze ten notebook FSC - ale já na něm mám Visty, kde je již podpora BT zabudována. Pokud si správně vzpomínám, v podpoře notebooků u Siemensu se válely ovladače Toshiba - takže je možné, že právě ty je třeba použít. Já Omnii nemám, takže nemůžu ani nic zkoušet či ověřovat. Kecám do toho zde pouze proto, že BT obvykle rozběhám (téměř) na všem...
Franky52 (186)|27.4.2009 18:50
2 lelouch:
Člověče, hned bych tě vzal za slovo. Já se svou Omnií mohu přes BT soubory jen přijímat. Odesílání možné není. A už si na tom vylámali zuby kdejací experti. Začali konstatováním, že je to naprostý nesmysl, že to musí jít a že chybu dělám já, pak to chvíli zkoušeli a nakonec jen krčeli rameny. A k dispozici byly dvě Omnie se stejnou ROMkou a prakticky se stejnými nainstalovanými programy a obě spárované...
Erdkin (55)|2.11.2009 19:11
Dovoluji si znovu otevřít toto téma, které jsem kdysi založil.
Teď jsem na tomto problému zase musel začít pracovat, neboť jsem si "polepšil" a pořídil si novou mašinku s W7 (64b). A jsem tam kde předtím. PC a Omnia se vidí, prohazují si přes BT soubory, ale synchronizace s Outlookem jde jen přes kabel, přes BT ani ťuk. Připojení přes BT v PC je povolené, v Omnii je u služeb ActSync taky povolené, ale při pokusu o propojení se nestane nic, jen to nabídne připojení s jiným počítačem.
BT adaptér mám Belkin mini, zkoušel jsem ovladače BT z W7 i další od Wicommu, vše bez úspěchu.

Zkoušel někdo spojit Omnii s W7 a s jakým úspěchem???
t0m (87)|4.11.2009 10:12
Používám ActiveSync přes BT s W7 RTM 32bit cca měsíc, a celkem bez problémů. Jednou to nešlo a musel jsem rebootovat - ale už nevím jestli notebook nebo omnii. Asi jsem ti moc nepomohl...