Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - interní GPS - obecné zkušenosti

slider2006 (5)|4.6.2009 14:56
Pekny den, mam prosbu mam Samsung Omniu i900 a pouzivam IGO 8 verzia 8.4... len jednej veci nerozumiem ked nemam v omnii t-mobile kartu nepripojim sa na GPS pred tym com mal Aus P535 a ten v pohode fungoval aj bez kerty dakeho operatora ako teda vlastne funguje Omnia? ideme do zahranicia a nerad by som potom zaplati vysoky ucet pretoze sa na gps pripajam cez t-mobile...

Dakujem za radu Ivan
Franky52 (186)|4.6.2009 23:34
To bude zřejmě tím, že Omnie pro GPS používá telef. anténu. K žádnému přenosu dat však nedochází. Jen musí být, laicky řečeno, aktivní anténa...
slider2006 (5)|5.6.2009 06:36
Dakujem za odpoved docela ma potesila:-)))
eizo_ce4you (2)|18.6.2009 12:34
Tak jsem vyřešil veškeré potíže s TomTomem pomocí gpsgate 2.6 maká to naprosto suprově, naběh do deseti vteřin, a nemusí stahovat polohu satelitů.
Mudrunka (547)|18.6.2009 12:40
eizo,
no neppovídej, to jsou tedy věci..... Mohl by ses nějak více rozepsat?;)
eizo_ce4you (2)|18.6.2009 13:46
No prostě to nechodilo přesně jak se tu píše. Pak jsem na youtube našel ukázku jak to nastavit, a je to jednoduché po spuštění si sám namapuje porty, vytvoří vyrtuální vypneš a zapneš telefon zapneš tomtoma nastavíš příjímač na ten vyrtuál port a jedem.
Mudrunka (547)|18.6.2009 16:52
eizo,
no, jsi doopravdy dobrej. To jsem tedy opravdu netušil, že to jde tak jednoduše :))
t0m (87)|22.6.2010 07:41
Moje úplně poslední zkušenost s GPS na Omnii i900:

Od koupě i900 mě štvalo, že GPS není schopna (s vypnutým XTRA) dlouhodobě fungovat bez občasného vypnutí a zapnutí celého telefonu. Podrobnosti jsou tady. Upgrade rom na "nejnovější" českou verzi, již letitou BPHJ4/UHHJ3 nepomůže. Upgrade na novější anglické verze by asi pomohl, to ale Samsung nechce oficiálně povolit bez ztráty záruky. Rozhodl jsem se tedy bojovat a reklamovat a reklamovat.
1. záruční servis - upgrade na BPHJ4/UHHJ3, nepomohl
2. reklamace - i když byla problém hlášen jako softwarový, servis provedl výměnu základní desky!!!! - nepomohlo to
3. reklamace - telefon vrácen, s tím, že je v pořádku
4. reklamace - po osobní domluvě v Britexu Kladno, jak chybu najít, servis závadu uznal
Odstoupil jsem od kupní smlouvy a dostal zpět peníze. Pikantní je, že v servisu ani po výměně základní desky nevěří, že jde o problém software.
Nikoho nenabádám, aby postupoval stejně. 4 reklamace jsou dost velký opruz. Dělal jsem to jen z principu a s trochou najivní naděje, že by se výrobce mohl dozvědět, že softwarový zmetek není dostatečný ani pro český trh.