Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 5.2.20758 1.4.1- 4eDitions

harmony (38)|15.10.2008 19:25
Ok, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď a kvalitnú prácu...

Z dialerov som preferoval tieto dva:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=429179

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=395086

Jeden Talian sa tu práve dotazuje na problém s tlačidlom CALL: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2682793&postcount=539
KlokanSoft (200)|15.10.2008 20:51
Jaksi jsem se zase zdržel hlasování, koukám :D
Co se tu semlelo kolem klávesnic, tak bych nechal tak jak to je, opravdu je pak na každém ať si dotáhne svoje.

Ba dokonce já bych měl vítku k RescoExplorexu :? poslední verze mi opravdu nějak nesedla jak funkcí tak i ovládáním a vyhovuje mi 2007_v6.17.
Tedy nevím jak ostatní, někdo třeba radši i Total Commander. Jestli to opravdu nepovažujete za důležité uvítal bych Resco_Explorer_2008 vyhodit.
Opravdu je to věc co se dá zase dotat.

Co se týče přidaných utilitek, si myslím, že těch neni nikdy dost a každá má něco do sebe i přesto, že se pak používají jiné nadstandartní "placené" aplikace.
Opravdu bych držel Romku tak akorát, věřte že tlustá holka je sice hodná, může být i hezká, ale jinak nic moc :D :D to si jí radši vykrmim sám :D :D

EDIT: za mě asi poslední výtka, jestli nebudou další změny beru jako FINAL

PS: na wmmanii by měli opravit článek "Nejlepší ROM pro ASUS P535 s WM 6.1"
to už tady přeci víme která :D :D :D P535_128_PITKA_b5 !!!!
pitka (1346)|15.10.2008 21:06
Tome, Resco je tak udělané, že ho lehce odinstaluješ nebo dokonce přeinstaluješ.
Nejlépe je použít skvělou utilitku Pocket Mechanic.
KlokanSoft (200)|15.10.2008 21:15
Jeste jeden poznatek.
1 Update ROM a Power + reset.
2 Po usazeni RESET
3 a po navratu se automaticky zapne WIFI.
Kdyz se kouknu do moznosti ikonka dole vpravo, nabizi zapnout. Tedy jako zapnu / vypnu a je vypnuta, pak znovu RESET a je to uz v poradku. Je to tim že si Sedá si ta ROMKA?
pitka (1346)|15.10.2008 21:24
to harmony :
hmm, čtu to. Oba ty dialery používají stejný engine. To víš to se stává, ale snad ti to fixnou.

to KlokanSoft :
vím o tom, je tam totiž použit takový malinký fix na wifi (tzv. delay launcher , neboli prodleva gwes). Je možné, že někdy nenačte dostatečně rychle z registru.
no worry, baby......;)


Final verze ještě bude, objevil jsem ještě chybku ve VoiceCommanderovi.
A ještě vám přidělám na jedno z tlačítek Volbu (WM5NewMenu), pak to bude OK.
KlokanSoft (200)|16.10.2008 01:36
No to bude prostě bájo.
Taky nevíš kdy chodit spát :D :D :D :D
jo a s Resco jsem se už skamarádil, nakopal jsem mu zadek funguje podle mě :D
a jdu si hrát a ladit, prostě ničit, než bude další verze :D
trubg_ce4you (47)|16.10.2008 10:02
Pánové..laický dotaz...dostanu pak všechny prográmky na novou Romku pomocí Spb Backup?anebo mne čeká složité instalování vše znovu?díky za Vaši práci..zdravím...:)
KlokanSoft (200)|16.10.2008 10:42
vcelku ano jsou dve moznosti full navrat a nebo jen data, ale to je tak na otestování, taky mě čeká celá čistá instalace, jestli chceš aby to super běhalo jak má.......
Tonislav (23)|16.10.2008 10:57
Tak uz jsem stastny majitel p535 s PITKA ROMkou...zatim jede vsechno svizne ale asi tu ram stejne posilim...
Timto chci verejne odekovat Pitkovi a Kesu za pomoc..jsem skuteny analfabet a po hodinach laborovani pitka "nasel" muj problem:D Holt v sipkach nahoru nebo dolu je opravdu rozdil :sarcastic:

Mam jen jeste dotaz: V tech prvnich verzich nebo aspon nahledech byla obrazovka s nejakym programkem (neco jako spb mobile shell ) vzhled asi co jsem tak nekde videl ASUS today... jde to nekde stahnout??? a doinstalovat? Mam strach abych jinak sviznou rom nezpomalil nainstalovanim shell...

Jinak jeste jednou diky
trubg_ce4you (47)|16.10.2008 11:07
Zase přitroublý dotaz:) Ram rotšíříš jak?Díky
harmony (38)|16.10.2008 11:21
Na poslednú chvilu ma napadla ešte jedna vec, či by nebolo dobré pridať do tejto ramky Task Manager and Program Launcher - WkTASK. Je to velmi malý ale užitočný soft (aj v CZ)

[color=blue]http://soft.photoracer.net/docs/wktask_en.html[/color]



KlokanSoft (200)|16.10.2008 11:27
Ne prosim, já třeba žíju Qmenu, taky taskmanager a jiné............
Ať si to každý už okoření podle svého, tobě by zase určitě nechutnali moje věci........:D
Skipy (110)|16.10.2008 11:32
Teď mně pošťák dovezl Asusa se 128MB. Trvalo to skoro tři dny, ale hlavně že to je. Napadl mě taky ještě jeden prográmek do ROM a sice něco malýho na editaci registru. Resko explorer moc neznám takže nevím jestli to umí. Při přechodu z UK na CZ rom a obráceně se změní název karty a pokud má někdo na kartě zálohu tak se na ňu bez editace registru asi nedostane.
harmony (38)|16.10.2008 11:34
Myslim, že to zvláda i Total Commander.
KlokanSoft (200)|16.10.2008 11:36
Ne, PROSIM, ty app nekde urcite mate kdyz jste je instalovali, takze si to kazdy doda.
co se tyce zalohy, stejne jen zkusebni, proste si udelejte volny vikend a vse nahodte znovu......
Pitka pomoct, uz ne dalsi softy. Začíná docházet k tomu o čem jsme mluvili a čeho jsem se bál :? :?
Skipy (110)|16.10.2008 11:38
To vím. Sem si nevšiml, že tam je.
KlokanSoft (200)|16.10.2008 11:43
NEJNI :D :D :D :D
harmony (38)|16.10.2008 13:02
Už asi netreba do toho ďalej vrtat, ja som spokojný aj s betou 5. :D
harmony (38)|16.10.2008 14:21
[quote=pitka]
PS. prošlo mi rukama již spoustu dialerů a vlastně jsem nikdy nebyl spokojený.
Nejlepší zkušenosti mám z Crossbow. Pravidlo je čím jednodušší tím lepší.
Ale jestli najdeš nějaký funkční a pěkný ta mi dej prosím vědět.[/quote]

Niečo by sa našlo: 1.Opal 2. Touch
00300201_opal1_4xk.jpg 00300201_opal2_WRDb.png 00300201_touch1_lgUr.jpg 00300201_touch2_B6rG.jpg
Skipy (110)|16.10.2008 14:30
[quote=KlokanSoft]vcelku ano jsou dve moznosti full navrat a nebo jen data, ale to je tak na otestování, taky mě čeká celá čistá instalace, jestli chceš aby to super běhalo jak má.......[/quote]

To není tak docela pravda, v poslední verzi nabízí SPB Back obnovu po změně ROM a dokonce to funguje.

Skipy (110)|16.10.2008 17:29
Ještě jeden poznatek k telefonu. Pokud se vytočí číslo, ze seznamu zmeškaných, z adresáře je to vlastně jedno kde se číslo vybere tak naskočí orazovka s tlačítky dole a to je všechno. Na orig. telefonu se zobrazovalo volané číslo a stav hovoru (délka), jestli je obsazeno atd...
KlokanSoft (200)|16.10.2008 18:32
no nevim, neni to problém tvého dialeru, normalně vyberu zadám vytáčení a naskočí dole klávesnice,
nahore jmeno, telefon, doba hovoru, fotka.........
Skipy (110)|16.10.2008 18:48
Jo, máš pravdu, už sem tam nainstaloval jiný.
kesu (548)|16.10.2008 19:55
[quote=KlokanSoft]

PS: na wmmanii by měli opravit článek "Nejlepší ROM pro ASUS P535 s WM 6.1"
to už tady přeci víme která :D :D :D P535_128_PITKA_b5 !!!![/quote]

Článek se týká těch nejlépe poladěnych ROM s EN WM 6.1. Tahle lahudka od Pitky s naším rodným jazykem si zaslouží svůj vlastní članek. Aby byla všem pěkně na očích. Počkám na první final a pak taky začnu testovat. Začal bych už i teď, ale bohužel s časem si teď moc nerozumím.

EDIT: Koukám,že dneska byla final vydána, tak že se brzy připojím k testerům.
pitka (1346)|16.10.2008 20:04
Tak FINAL je venku, link, fixy a úpravy na první straně.

Neznamená to, že je to FINAL tak se nedá něco upravit. Ale systém je stabilní a bez větších problémů.

Tak si to užijte......;)
kesu (548)|16.10.2008 20:10
Ješte dotaz na pitku: Všechny důležité fixy už sou integrovány? (Wifi,Foto,SDHC atd? )

Jinak padla tu otázka jestli integrovat nějaký další programy nebo ne. Myslím si, že kdo co potřebuje si vždycky muže doistalovat, ale přecejenom, nejaký extra šikovný nenáročný utilitky by přišli vhod. Mile to potěší...

Doporučuji například:
GB-Soft Tweak (umožnuje nastavení a automatické odpojení GPRS)
nějaký PIM manager
zajímavý je taky Pocket tweak (nejruznější nastavení zařízení)
Softkey manager
ObexInboxEx (Podroblé info během prenosů přes BT: Více info),
ModeSMS (vyber mezi modem konverzace a klasickym modem z WM6)
kvalitní Java Emulátor, jako je třeba JBed3DModRuFix

... Všechny zde zmíněné utility se přímo itegrují do systému a odstraňují nedostataky WM 6.1. Jejich velikost je zanedbatelná a na rychlosti zařízení není nijak omezena, ba naopak přidají spoustu nových možností, které většina uživatelů ocení.

Když už je tady ve vývoji první česká ROM, tak at stojí doopravdy za to a je našláplá nebo ne?

Jinak Pitkovi za jeho práci mod děkuji, ses vážně borec :yes:
pitka (1346)|16.10.2008 20:17
to Kesu :
Na první tvůj dotaz, je odpověd´na první straně.

Všechny uvedené SW se dají stáhnout a je opravdu na každém co nainstaluje.
At´žije svobodná volba....;)

Ono se to pořádně ani nedá, jelikož jeden chce to a druhý ono. Už jsem se s tím setkal na P750ce.
Také to není dobré z hlediska updatů programů, ono se to uživatelům z takovéto ROM hůře odebírá.
A takto si to odinstaluješ a zupdatuješ komfortněji. Takže nic osobního ;)
kesu (548)|16.10.2008 20:27
No jak myslíš, ty seš tu šéf :yes: Byl to jen navrh, jak tomu trochu dodat šmrnc :) Ale máš pravdu, pokud někdo bude chtít dodá si co potřebuje i když některé z uvedenych programů netreba aktualizovat a měli by být na pevno současní ROM (třeba to posílaní pres BT),ale už mlčím :D
kesu (548)|16.10.2008 20:30
Ještě ohledně RAM, Asi je lepší uvádět volné místo po startu a ne použité, teda pokud to v prvním příspevku chapu dobře.
pitka (1346)|16.10.2008 20:57
Nejsem šéf, jen služebník :D

Jediný co bych přidal je Opera, bez které se pořádně nedá.
Všechny programy i OS, procházejí neustálými updaty a změnami. Podívej se na NETCF a ani ted´to není poslední verze. Nebo jádro, AKU, podpora SDHC.
Dále třeba Dr.Yar Bluetooth, dialery, ovladače, SIM/kontakt managery atd.........
To nemá smysl ani dál jmenovat, bohužel tak to je a jinak asi nebude.
KlokanSoft (200)|16.10.2008 21:33
Pro méně zkušené, jsem upravil ROM USB Loader a přeložil do CZ. :bulb:
Sosněte, rozbalte, dovnitř dejte rozbalenou Pitka_ROM - GalaxyII.nb0
Postupujte v poradi 1, 2

http://uloz.to/852125/P535_128_PITKA.ZIP

Předem upozorňuji že správnost postupu má asi 6 možností, ale stejný cíl.
I ten co jsem popsal nedržím, je to spíše pro ty co začínají.
Výtky výtány......
kesu (548)|16.10.2008 22:18
to pitka

JJ to máš pravdu, jen ta podpora SDHC si myslím že je konecne pořesena dusledne, ze uz to funguje vsem, je treba jeden patch a uprava v registru...urcite bych to tam implementoval

Jinak Opera- bezva napad. I když s tou 64MB RAM to stejnak na delsí surfovaní není. za chvíli dojde pamět
pitka (1346)|16.10.2008 22:22
Na malou pamět´ === velký upgrade na 128 MB a vše vyřešeno. :D
I výkon jde nahoru.

Když bude čas, zapřemýšlím i o READY verzi. Ale nic neslibuji.
Času málo a chtěl bych ještě doladit 750ku.
pitka (1346)|16.10.2008 23:33
BTftp snad není potřeba.
Mně jede přes zabudovaného BT managera : internet, ActiveSync, transfer do PC, P750 i Nokie (ven i dovnitř).
No co víc si přát ?
Nezkoušel jsem tedy klávesnici, externí GPS a sluchátka.
KlokanSoft (200)|16.10.2008 23:55
sluchátka - drátové, můžu doplnit, že ok, včera se mi to nechtělo držet v ruce tak asi 10 hovorů a potom normální stav.
BT ucho zatim nemám :? nevím pořád jaký........
Tak to tam jdu ještě prásknout tu finalku.........
Skipy (110)|17.10.2008 07:39
Poznatky k obnovení ze zálohy SPB Backup. Obnovení při přechodu z 6.0 CZ na 6.1 UK v pořádku, z 6.1 UK na 6.1 CZ pitka do verze beta_5 taky v pořádku, ale na final verzi se při SR kousne na modré obrazovce. Bylo by možná dobrý zkusit (ten kdo tam má final) jestli obnova ze zálohy SPB funguje.
KlokanSoft (200)|17.10.2008 08:26
SPB Backup.
JJ :(( potvrzuju.......

Jen teď nevím co dál, jestli nahodit čistou, nebo jak :?:
Skipy (110)|17.10.2008 08:48
Už sem to tam dostal. Chce to při obnově v možnostech zatrhnout obnovení při aktualizaci ROM, normálně se tato volba nezobrazuje a na další obrazovce vybrat taky obnovení při akt. ROM.
KlokanSoft (200)|17.10.2008 08:59
Tak to zkouším, dík za nakopnutí, to mě nenapadlo jelikož jsem to považoval za stejný jádro.:!:
No pak mám ještě problém auto zálohy, která běží ráno 02, vždy crachla a to na všech verzích.:?:
Zatím jsem to nepovažoval za důležité, provádím ručně, a myslím, že se to usadí po čisté instalaci....., snad.
No a potom se občas stane, že se rozpadne karta, vidím adresáře ale už soubory v nich ne, musím kartu vyndat / zandat (4G,class 6, SDHC):?:

Edit: Tak restor se chytil, ale stejně se těšim na čistou install....:bulb:

:!: :!: :!: :!:
9:15 - test plánované zálohy OK, jen pak když to udělalo restart opět vyskočila jako připojená wifi :-(
když mi to udělá ráno v 02, budu mít ráno 1/2 baterky v čudu :-( než to ráno jako zapnu a vypnu, už jsme si tu o tom s Pitkou psali......
pitka (1346)|17.10.2008 10:10
Tome, WIFI se dá nastavit, že po třeba 30 sekundách vypne sama.
Zkus Nastavení > Wifi > Nabídka > Upřesnit a tam Vypnout wifi není-li připojeno :


A ty si nedáš pokoj s těmi zálohami, co ?;)
Když už jseš u toho, zkoušel si i jiný zálohovací SW ?

Tu rozhozenou kartu, bych tipoval na ten zálohovací soft. To většinou dělá SW, který přistupuje (zápis) na kartu.
Zkoušel si třeba jinou čistě zformátovanou ? Děla to také ?
KlokanSoft (200)|17.10.2008 11:11
WIFI - jsem to ale trubka- OK

Jiný zálohovací SW ? :?: :?: Ani náhodou na SPB nedám dopustit :!: , ale říkám je to pořád vše patlama hatlama, až to bude na čisto bude to OK.:yes:

Tu rozhozenou kartu, bych tipoval na ten zálohovací soft.
Nehrozi, v klidku s Lite to běhalo v pohodě.........
ALE to spíš bude teď zmatený těma změnama a karta by taky zasloužila format. :bulb: víš........

možná odpoledne začnu: 1234 a na čisto......
časově teď nestíhám:((
trubg_ce4you (47)|17.10.2008 19:38
Poradí někdo jak na velký upgrade ze 64MB na 128MB?:?:
KlokanSoft (200)|17.10.2008 20:32
[quote=trubg]Poradí někdo jak na velký upgrade ze 64MB na 128MB?:?: [/quote]

Musíš být trochu konkrétnější co cheš poradit, čim více detailů tím lépe....:bulb:
trubg_ce4you (47)|17.10.2008 20:57
V podstatě vše..včera jsem si nahrál Pitkovou Romku a vše jede pomocí poslední verzeSPB backup výborně..akorát pár prográmků jsem musel znovu zaregistrovat..teď už zase nemá dušička pokoj a pořád se dočítám o upgrade Ram v P 535 ze 64 na 128MB..ale zatím nikde nenajdu nic konkétního..jde to?je to složité?poradí někdo nějaký návod?:sarcastic:
tomsoft (2734)|17.10.2008 21:06
Zdravím pánové, hlásím příchod - "I'm back"

První věc, co jsem udělal, je - stáhnul jsem ROM 6.1. CZ a vyjádřil bych to asi tak:
"Opravdu profesionální práce - P A R Á D A" hraju si s tím asi od 16:00 a nic nenašel co by nešlo.
Zkoušel jsem i to co tu někdo psal, obnovu celého systému včetně všech programů (SPB Mobille Shell a jiné...)
a vše je zcela fungující na 100%. Jediní co jsem změnil je údaj v registrech v klíči IGO8 a to změna názvu SD karty, což je pochopitelné.
Jinak je vše na 99,99% :)

Tu "setinu" bych přisoudil programům jako RescoExplorer, AsusBackup, ACServiceStart, MTPlanner, PreAutoRun, WM5NewMenu, které mi nic neříkají, prostě je nepoužívám nic víc.
Jak psal "pitka" jdou jednoduše vyhodit.
Pak ještě drobnosti jako
- Zrušení některých zástupců na "ToDay"
- Zrušení otázky OS o nainstalování aplikace bez digitálního podpisu
- Datum a čas na jednom řádku
- Software klávesy - změna (nastavení všech 4 možností pro Tačítko 1 a 2 - z důvodu zrušení WM5NewMenu)
- Odstranění ikony na ToDay pro otočení disleje

Ale samozřejmě, že jediný a největší DÍK patří "pitkovi". Fakt super práce.

P.S.
Já si tu ROM fyzicky upravil
Přidány - odebrány drobné aplikace:

Přidáno:
1-Calc
PHM TrayLunch
PHM RegEdit
WKTask
SoftReset
Total Commander CZ
Adobe Reader LE
MemMaid
QuickMenu
pBar
NotePad (bez asociace souborů)
vxUtility
XnView

Odebráno:
WM5NewMenu
RescoExplorer
AsusBackup
ACServiceStart
MTPlanner
PreAutoRun


Upraven systém:
Zrušení některých zástupců na "ToDay"
Zrušení otázky OS o nainstalování aplikace bez digitálního podpisu
Datum a čas na jednom řádku
Software klávesy - změna (nastavení všech 4 možností pro Tačítko 1 a 2)
Odstranění ikony na ToDay pro otočení disleje


[color=green]Tímto Slibuji, že takto upravenou ROM, nikde nezvěřejním.[/color]
pitka (1346)|17.10.2008 21:18
Nazdar, doufám, že ti dopadlo všechno dobře. Ale asi jo, když ses to toho takhle pěkně opřel.;) ;)

Jenon malý koment :
Security Off je součástí buildu (neuváděl jsem, ale po pár pokusech na to zkušení příjdou)
Acsetting je cleaner programů, to bych nedoporučoval odebírat 64kařům.

Tak si to užíííj.

KlokanSoft (200)|17.10.2008 21:21
[quote=trubg]V podstatě vše..včera jsem si nahrál Pitkovou Romku a vše jede pomocí poslední verzeSPB backup výborně..akorát pár prográmků jsem musel znovu zaregistrovat..teď už zase nemá dušička pokoj a pořád se dočítám o upgrade Ram v P 535 ze 64 na 128MB..ale zatím nikde nenajdu nic konkétního..jde to?je to složité?poradí někdo nějaký návod?:sarcastic: [/quote]

No obnáší to to, že se asus rozloupne a vymění se mu paměťové chipy.
To stojí nějakou korunu za práci a za chipy.
Když poprosíš našeho P535 Krále, určitě ti vyjde vstříct a domluvíte se.
No a pak už vítej mezi námi majiteli tohoto vyjímečného zařízení.

PS: kdyby jsi nevěděl, chtěj a sháněj Pitku :D
tomsoft (2734)|17.10.2008 21:30
to: pitka
Jo snad to bude už OK.
Jenom jsem to asi nepochopil [quote]Security Off je součástí buildu[/quote] to znamená, že to hlásí to že tento program není bezpečný.... nebo to nehlásí.
Já když jsem si tam hodil tvou ROM, tak jak jsem ji stáhnul, tak při každé instalaci čehokoli, jsem musel kliknou na "ANO", abych mohl pokračovat.
kesu (548)|18.10.2008 00:02
Tak pánové, menší reklama, kterou si tato ROM určitě zaslouží. http://www.wmmania.cz/content.php?id=1051
KlokanSoft (200)|18.10.2008 09:51
Co je špatně? Hádám, že ten seznam, ale ten by si to měl načítat z woken ne?
No každopádně je fakt, že ty soubory jsem tam we woknech ani nenašel:?
Jak to tedy je:



TomSoft:
Už jsi mi testnul tu kartu ?