Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat GPS do PDA bez Bluetooth a USB host?

tomasslavicek (20)|3.9.2008 14:50
Jsem spokojeným majitelem PDA HP iPAQ rx1950. I v dnešní době stále slouží dobře, není ani teď tolik zařízení s tak velkým a rozumně zapuštěným displejem, kvalitním zvukovým výstup s 3.5 jackem, WiFinou... Jedinou funkcí, co bych chtěl v poslední době využívat, je příjem GPS signálu. Bohužel zařízení nemá Bluetooth, takže mám ztížený výběr příslušenství. Pokusil jsem se prohledat na internetu jaké jsou možnosti, ale k rozumnému výsledku jsem nedošel (možná snad ten poslední). V dnešní době tahle kombinace není tak běžná, budu rád za jakékoliv vaše doporučení, ať jako osobní zkušenosti nebo nasměrování, kam bych se ještě měl podívat. Díky!

Co jsem našel za možnosti:
  • [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] To už by vypadalo rozumně... Nebo jsou ještě nějaké podobné? Díky za doporučení...[/*]
lake_ce4you (48)|9.9.2008 16:13
Vy jste asi poslední klasik - připojovat GPS přes seriový port... Fandím Vám.
-------------------------------
Máte-li rád retro styl, zkuste externí modul Delorme Tripmate, nebo Delorme Earthmate II (ten má SIRF chip). Velikost asi jako chlapská dlaň (earthmate jako menší počítačová myš), takže se musí nosit v batohu a kabelem připojovat k PDA. Informace viz např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .
Bluetooth řešení je modernější, méně komplikované a tedy méně zábavné. Ale Vy nemáte BT, takže Spectec SDG-812 nebo SDG-813 jsou mimo hru.
O jednom Spectec 810 bych možná věděl. Ještě se ozvu.