Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tvorba skinu, úpravy existujících

krt.ecek (24)|20.8.2008 08:30
Ahoj všem:)
momentálěn řeším problém, že žádný ze skinů který jsem na interentu našel se mi nelíbí na 100% tak postupně spojuju upravuju a podobně, proto bych se chtěl zeptat zda nikdo neví o nějaké stránce s dokumentací k tvorbě skinů pro IGO8.

Konkrétně teď řeším proužek po kterým by se pohybovala šipka, nebo by se probarvoval podle vzdálensoti od křižovatky (jako bylo v iGO 2006)

Předem moc dík, za jakoukoliv radu
Bucci_ce4you (217)|20.8.2008 09:37
nevim jestli ti pomůžu ale timhle způsobem má diMka 1.3.17 přebarvovanou hodnotu vzdálenosti ke křižovatce... daleko černá - blízko červená (mezi tim hnědá, oranžová, ...)
krt.ecek (24)|20.8.2008 09:43
Jdu na to kouknout jak to má udělaný, ale i přesto rád bych našel nějaký ucelený přehled co co dělá
krt.ecek (24)|20.8.2008 14:44
No moc mi to nepomohlo, ale už jsem to vymyslel jinak aby to fungovalo, jen to udělat a hend mám další dotaz:evil:
Mám ve skinu který upravuju obrázky s poloprůhledným pozadím a jsou to bmp, jak to z toho dostanu tak aby to bylo stejný (poteřbuju jeden trošku oříznout)
tomsoft (2734)|20.8.2008 21:17
No pokud jde o nějakou úpravů obrázku z igo (BMP) jako zvětšit, zmenšit, natáhnout, oříznout, tak není snad nic lehčího :)
Jen zvolit ten správný soft, který obrázek zase uloží do stejné bitmapy a počtu barev, aby se neztratila ta polo nebo plná průhlednost.
V čem ty obrázky upravuješ?
macleod (91)|20.8.2008 21:49
Ucelenej manuál nejspíš nikde nenajdeš, nejlepší zdroje jsou fóra úpravců jako pdamill.com, navifriends.com apod.
Ten proužek před křižovatkou - nezkusil jsi prostě zkopírovat ten z iGO2006 ? Nový iGO má rozšířený možnosti a syntaxi, ale ty starý hodnoty by mohly taky fungovat, konkrétně v tomto případě. Nebo tě aspoň navedou na správnou cestu.
Na úpravu obrázků s průhledností se mi nejvíc osvědčil Photoshop.

A se svým skinem se můžeš taky pochlubit :)
krt.ecek (24)|21.8.2008 07:52
Na úpravy obrázků používám gimp (freeware) jen tam byl rpoblém trošku s tou průhledností, ale to se vyřešilo. Přibližování ke křižovatce už mám také skoro hotovo, jen upravit barvu, na první pokus jsem zvolil červenou a to ej moc agresivní.

Jak jsem řekl jen upravuji skin, nevytvářím (ani nevím kde jsem ho vzal, ale pak sem dám oba)


EDIT: tak jsem ho vzla tady: http://www.adivor.it/forum/f72/transparent-8391/ a pro šťourali, vím že tma přibližování ke křižovatce je, ale je to malé a není to moc vidět, prpto ot předělávám (problém je že tam to funguje pomocí funkce rotate že to natáčí tu šipku okolo středu o určitěj úhel)

EDIT2: a jen pro info dělám to v rozlišení 320x240, pokud má někod nějakej nápad jsem ochoten ho zapracovat, pokud se mi líbí (přeci jen dělám to hlavně pro sebe)
krt.ecek (24)|21.8.2008 10:35
Tak ten můj upravenej skin je tady: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

náhled na něj je zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] )

EDIT: funguje pouze v rozlišení 320x240 (jiný nemám, tudíž nemám důvod upravovat)
tomsoft (2734)|15.9.2008 23:38
to:krt.ecek
Taky něco sem tam upravím, ale asi bych nikdy neřekl [quote]funguje pouze v rozlišení 320x240 (jiný nemám, tudíž nemám důvod upravovat)[/quote] Když něco upravím, tak minimálně pro oba rozlišení 240x320 a 320x240. Jinak pěkné, ale jen pro velmi malou skupinu lidí.