Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problemy s pripojenim k ICQ pres GPRS

BlastFX (57)|13.8.2008 01:37
Od vcerejsiho (12.8.2008) odpoledne se mi nedari pripojit k ICQ z pres GPRS (jsem u O2).
Zkousel jsem tri klienty: Slick, QIP PDA a mChat.
Zkousel jsem login servery login.icq.com a login.oscar.aol.com na portech 5190, 80 a 443.
U vsech to bylo stejne-nemohl jsem se pripojit pres GPRS, ale kdyz jsem to pichnul do pocitace a bralo to net pres activesync nebo kdyz jsem se pripojil k wifine, tak to jelo. Slick mi haze chybu Auth failed. Socket error Host not found. Error number 11001. Zkousel jsem to vygooglit a zjistil jsem, ze to same se deje lidem po celem svete. Naposledy se to pry delo, kdyz lonelycatgames (distributor slicku) spadl server, ale tenkrat nefungoval jenom slick, tentokrat mi nefunguje nic.
Nevite co s tim?
EDIT: Tak jsem zkusil i pouzit proxy server (v QIPu) a taky nic. Zacinam byt docela zoufalej-za 30 hodin odjizdim na tyden na misto, kde neni internet :-(

Off Topic: Je normalni, ze Opera 8.65 pro WM nepodporuje diakritiku pri zadavani pomoci HW klavesnice (space second function)?
BlastFX (57)|13.8.2008 05:31
Tak jsem to ted zkusil znovu a mam novou chybu: "Failed to log-in to Icq network. Error: Connection reset by peer. Error number 10054".
Sanozrejme jsm zkousel tu radu, co je na tech forech, co najde google, kdyz zadam tu chybovou hlasku, abych zmenil acces point z automatic na Internet, ale nepomohlo to.
Nevite, co s tim?
landov (54)|13.8.2008 08:39
Potvrdzujem chybu "Socket error Host not found. Error number 11001", pouzivam Slick, mam T-Mobile SK...trva to uz 2 dni
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2008 08:52
S ICQ jako protokolem jsou problémy čím dál tím častěji - to není nic nového. Řešením je buď používat originální ICQ (nebo Agile - to nemívá problémy) nebo prostě přestat to neštěstí úplně používat.
BlastFX (57)|13.8.2008 10:02
Tak ja mam MSN i Skype, ale, navzdory vsi me snaze, vetsina mych kamaradu zustava na ICQ (podarilo se mi presvedcit 2), tak musim tak. :-(
Agile vykousim ;-)
A s tou Operou nemate nejaky reseni (krome psani pismen s diakritikou pomoci SW klvesnice-to je k zblazneni)?
zigzag (226)|13.8.2008 10:57
tak sem vyzkousel qip pda (built 2020) pres gprs t-mobile a pripojil sem se bez problemu

pozn.: pripojuju se dost casto by wifi pres o2 optrickou linku i 4g t-mobile a zatim vzdy bez problemu
BlastFX (57)|13.8.2008 12:55
Tak Agile jede v pohode, Slick se prihlasi, ale neukazuje online kontakty a QIP a mChat porad nejedou.

EDIT: Tak Slick uz zase hazi 10054 :-(
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2008 14:28
Ono dle licečního ujednání je jediný dovolený ICQ klient ten přímo od ICQ. Samozřejmě existuje množství alternativ a tak se tomu ICQ snaží všemi možnými i nemožnými způsoby zabránit. Pak záleží, jak rychle alternativci najdou řešení.
BlastFX (57)|13.8.2008 14:43
To me taky napadlo, ale to nevysvetluje, proc to funguje, kdyz se pripojim k netu pres activesync, nebo wifinu.
PhSnake (872)|13.8.2008 15:41
blastFX: potom mas asi nejaky problem s nastaniami. Pozri router ci nemas zakazane nejake porty/protokoly(UDP) a pod cez wifi, cez async si pozri ci mas nastavenu plnu synchronizaciu(nie len guest) a hlavne verziu asyncu. Okrem toho tak ako zdeno pise ICQ(AOL) menia porty a robia zmeny v protokoloch kazdu chvilu.ja pouzivam fring a som spokojny. skus.
BlastFX (57)|13.8.2008 16:36
Spatne sis to precetl-kdyz se pripojim pres activesync, nebo wifinu, tak to DE, zatimco kdyz se pripojim pres GPRS, tak to nefunguje a tam neni co nastavovat (a zbytek netu mi funguje). A tema portama to asi taky nebude-pouzivam stejny porty i servery jako na PC (kde mi to funguje).
A nefungovalo to ani prez proxy, takze to to ani by to nemelo bejt ani tim, ze by to blokovala telefonica.
A pri tom vsem jeden klient funguje a zbytek ne.

Tak a ted se ukaz, frajere...
PhSnake (872)|13.8.2008 17:15
ja neviem ale ja som mal podobny problem s T-Mobilom UK-pouzival som mchat(neskor fring) a znicoho nic to prestalo ist - blokoval to T-Mo lebo pri icq/msn a inych usetris na SMS. Takze odporucam si to overit.
BlastFX (57)|13.8.2008 19:58
Tak jsem jim tam volal, ubezpecili me, ze ICQ rozhodne neblokuji a ze jestli to ted nefunguje, tak je to urcite v dusledku prave provadenych planovanych zmen a jestli to nefunguje, mam to zkusit reinstalovat. Zkusil jsem reinstalovat vsechny klienty, co nefungovaly (Slick, QIP, mChat), Slick se prihlasil, ale neukazal nikoho online (i kdyz vim, ze minimalne tri online byli) a po chvili me to koplo, ostatni klienty porad nic a i nadale jedinym fungujicim klientem je Agile.
PhSnake (872)|14.8.2008 08:02
potom to vyzera na zmenu protokolu/portu od ICQ. Agile bezi cez vlastny "medziserver" skus este fring(www.fring.com)ja som s nim mal prob. len raz. aj to len asi na par hodin. Alebo pockat na update klienta
htcjirka (1875)|14.8.2008 08:14
Pouzivam Qip,ktery jde naprosto bez problemu,dale me funguje IM+ i Slick.
Zdenek Malinsky (9781)|14.8.2008 08:20
[QUOTE="BlastFX"]Tak jsem jim tam volal, ubezpecili me, ze ICQ rozhodne neblokuji a ze ....[/QUOTE]Neverte nikomu v svete sirem.......to me taky tvrdili, ale u jednoho operatora mi sync s exchange jde a se druhym ne.
8310 (98)|14.8.2008 11:05
Mám taky O2 a zkoušel jsem se připojovat přes GPRS na ICQ programem QIP build 2031 a přes login server login.icq.com a port 5190 a nefungovalo to, tak jsem zkusil přes login.oscar.aol a port 5190 a po chvíli jsem se připojil.
zigzag (226)|14.8.2008 14:31
a telnetem je sluzba na login.icq.com na portu 5190 dostupna?
BlastFX (57)|15.8.2008 02:22
Bohuzel momentalne nemam prostup k PC (a behem nasledujiciho tydne nebudu mit) a nevim, jak to zjistit z pda.
zigzag (226)|15.8.2008 08:07
tady si stahni prislusny CAB instalace 30 denni trial verze aplikace Mocha CE Telnet (pro me HTC Cruiser (tedy touchscreen) to byl tento) a muzes zkouset. mne telnet na login.icq.com na portu 5190 odezvu ma.
BlastFX (57)|17.8.2008 23:46
tak uz to vsechno jede :-)
zigzag (226)|20.8.2008 08:14
cim to bylo?
BlastFX (57)|21.8.2008 00:58
nemam tuseni-proste to yacalo fungovat (teda jen pres login.oscar.aol.com, pres login.icq.com furt nic.
Michael99 (32)|22.2.2009 13:31
Dobrý den,

rád bych se s někým poradil ohledně připojení icq přes gprs.....mám siemense looxe n560, operátora Vodafone-předplacenou kartu. Opera mi v PDA bezproblému funguje, ale žádný icq klient se mi nechce připojit. Zkoušel jsem už SLICK, QIP, AGILE, ale nic. Stáhl jsem si tedy SPB GPRS monitor, ale ani tak mi to nejde a já vážně nevím v čem je problém.
QIP mi píše network error: No path could be found to destination
Agile píš pro změnu: All connections failed, switch to contactlist?
Slick toto: Fatal system exception....či něco podobnýho a restartuje se mi pda....případně Auth failed: socket error host not found. Error number 11001

Nevíte prosím co s tím? Děkuju.
PhSnake (872)|23.2.2009 08:46
mozes este skusit nimbuzz alebo fring. Je mozne ze operator to nejak blokuje(instant messaging je konkurencia SMS - ja som qoli tomu mal problemy v UK a skoncilo to na Fair Trade office, nakoniec mi T-Debil UK zaplatil tusim 4mesiace aby som to stiahol)
In.Take (4)|23.2.2009 19:21
muzete mi poradit kde stahnu ten agile pro mda vario? dekuji.. jinak me to celej den dela taky pripojim se treba z 8 pokusu jen 3 a za poslednich 5 h sem se nepripojil ani jednou nevim co s tim mam vodafone
Zdenek Malinsky (9781)|23.2.2009 23:11
Problém může být jednak v samotném ICQ, který se snaží zabránit používání jiných než originálních klientů (zkus přímo to neštěstí od ICQ) a druhý problémek může být u Vodafone, který přecenil své sítě během akčích slev na mobilní internet.
Michael99 (32)|2.3.2009 11:28
Tak jsem zkusil přímo to neštěstí od ICQ a to bez problému funguje.....ale je to fakt neštěstí:sarcastic: , ...normálně používám na mobilu JIMMa a přes to, že je to "jen" javová aplikace, je to úplně jiný kafe.....graficky i uživatelsky mnohem lépe propracované. Chtěl jsem jsem ho tedy zkusit dát do PDA, stáhl si java emulátor, ale JIMM se nespustí, hodí to nějakou hlášku o certifikátech či co a konec. Tak bych se chtěl poradit jak rozchodit třeba ten QIP? Díky
Zdenek Malinsky (9781)|2.3.2009 12:33
Je to soft, který běhal ještě na 2002, takže 5-6 let minimálně a myslím, že na něj ICQ od vytvoření ani nesáhl. Proto jsem varoval;)
qwaser (15)|2.3.2009 19:27
to Michael99:
k tomu Qipu.. já používám verzi 2120, když jsem ji nainstaloval tak mi to taky házelo nějakou podobnou hlášku, pak jsem to přeinstaloval znovu a nějak si pořádně projel nastavení a fungovalo to.. pokud máš tuhle verzi (starší mi nechtěla jet žádná), tak si všechno zkontroluj, jestli to máš dobře nainstalováný, nastavený a uložený, jinak nevim kde by mohl být problém
Michael99 (32)|3.3.2009 10:48
Tak super, QIP mi funguje, prošel jsem si nastavní a už to frčí....skvělý, díky.