Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - ROM, flash a ladění...

stabo_ce4you (21)|22.9.2008 20:11
to kurosavarob: Problem se zvukem jsem mel take, vyresil flash ROM.
maxtreme (248)|22.9.2008 20:28
Žere počeštění romky těmi caby paměť a zpomaluje to chod telefonu nebo nikoliv?
vodopadek (274)|22.9.2008 20:51
to maxtreme: opravil jsem to cabem odsud http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=408109 je to tread kolem swiftbl romky.. a jmenuje se to PhoneDialer_PinkBar_BugFix.cab
jinak pocesteni pouzivam jenom v touchflo a to jeste kvuli pritelkyni ja bych to ani nepotreboval.. pres touchfloconfig si nastavis cestinu a zbytek mam v anglictine.. myslim ze neni ani treba pocestovat zbytek systemu nejaky extremni ubytky pameti neregistruji...
maxtreme (248)|22.9.2008 21:15
U TF3D vim ze cestina nic nežere ale zajímá mě čeština kompletní která se nahraje těmi dvěmi caby..
maxtreme (248)|22.9.2008 22:41
Sháním HTC ET9MYWORDS.. nevíte kde se dá stáhnout?

A která rom je rychlejší a lepší? otestujte..
Ruu_Signed_Duttys_Diamond_5.2.20753_V2.1_Full_CVSD
SWIFTBL WWE DIAMOND ROM V7.0 FULL - CE OS 5.2.20753 (Build 20273 AKU 1.3.3)
mogul-m (42)|23.9.2008 03:47
Proc si to proboha neotestujes sam? Neveris snad svemu usudku? Asi ne, protoze jak jsem si vsiml, staci aby se tady nekdo zminil, ze nejaka jakasi jina ROM je prokohokoli lepsi nez kterou zrovna pouzivas a hnedle se tady poptavas jaka ze z nich je vlastne lepsi... Jak jsem si vsiml, uz mas svoje MDA odemcene a preflasovane, tak trosku prispej taky svejma testama a rekni nam co vylezlo z tveho snazeni. A nazor ze kazda nova ROm je lepsi té stávající je trosku zcestne, coz dokazuje jak se tu rozepisujete o problemech, ktere nachazite a s kterejma se potykate. Dutyho 1.9 je bez problemu. Vyhovujici jak rychlostne, tak obsahove. Skutecne nechapu co ocekavate a proc opoustite neco, co funguje. Zasadni zmeny prijdou zase az s novou verzi oficialni ROM a ty "novejsi" verze OS veskutecnosti ani nepoznate. Nekdy me to prijde jako " marketingovy tah" jednotlivejch "kucharu", aby svoji ROM "exkluzivovali". A jak je videt, tak se jim to dari.
Ovsem kdyz vas to bavi a vyzivate se v reseni problemu, pak se sem hodi "proti gustu........"
tommom (78)|23.9.2008 09:43

S tim, která ROMka je rychlejší a lepší je opravdu vhodnější si to vyzkoušet sám, ovšem nemůžu souhlasit s tim, že rozdíl příde až s novou ofiko ROMkou od HTC - myslim, že se stačí mrknout na výsledky benchmarku, nebo si to otestovat sám - to zlepšení je vidět většinou s každou novou ROM;)

Pro mě asi nejlíp funguje ROM od SwiftBL..jak sem psal, používám starou (animovanou) Manilu a nejlíp mi funguje s touhle ROMkou - při srovnání Dutty´s ROM je tahle pro mě fak rychlejší. Další rychlá je pro mě "Panosha Shine On 1.9", ale bohužel občas kraví:sarcastic:

Jinak bezkonkurenčně nejrychlejší podle benchmarku (sám se taky zkoušel) je WM6.1 WWE CE OS 20721, Build 20721 V1.0 Vanilla by Swtos, ultra light verze - je teda potřeba si s tim ještě hodně pohrát;) :)
amos.zamba (44)|23.9.2008 09:59
Nevíte kde seženu nejnovější oficiální ROM a počeštění na ni. Psal jsem do servisu HTC (VSP Data a.s. - GSM Servis ) a ti furd dokola..... ať tam přijedu nebo ať jim pošlu tel. Kdyby to nebylo na druhém konci republiky a kdybych telefon nutně nepotřeboval k práci tak by to šlo. No prostě ochota nade vše. VIVA HTC servis.... Díky moc
maxtreme (248)|23.9.2008 10:53
To: mogul-m

Ohledne toho novější=lepší jsme se ptal na radio a ne na romku..

A co se tyce romek tak si je testuju sam, ale nevim jak jsou na tom napr v benchmarcich protoze s tim delat neumim tak se ptam. Nepripadne mi na tom nic tak hrozneho.. od toho ty fora prece jsou.. Jinak ted mam SwiftBL Diamond 7 (16mb) a jede pekne ale u dutty V2.1 me láka implementovaná škála softwaru..
Nosac (86)|23.9.2008 11:34
Ahoj všem,

mám Diamonda od Sunnysoftu a chci nainstalovat zde chválenou Duttyho romku V2.1 provedl jsem hard SPL jak je popsáno zde a prošel celá témata včetně searche a nikde jsem nenašel odpověď proč již po 5té píše chybu ERROR 262 connection failed....

Prosím nevíte čím to ?????

Předem děkuji
Jojo_ce4you (15)|23.9.2008 11:43
Tak ja som necakal ... neriesil som stiahnutie orig romky a rovno som tam konecne vrazil 2.1 od Duttyho ... je to fakt velky rozdiel oproti originalu ... vela veci co som nevedel vyriesit zrazu funguju uplne v pohode ...

ale neviem ako tam dam podporu slovenciny ... neviem to nikde naist ... viete mi niekto pomoct ? ...
vodopadek (274)|23.9.2008 12:46
to NOSAC: zkus toto: http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-298516.html tam mas popsano co je to za chybu... pripadne zkus preinstalovat active sync pripadne windows mobile device center pod vistou
vodopadek (274)|23.9.2008 12:49
to JOJO: v programech v diamondu mas touchflo config tam si nastavis touchflo do slovenstiny.. system mit ve slovenstine nemusis tech par vyrazu v anglictine zvladnes ne?:)
tommom (78)|23.9.2008 13:40
[quote=vodopadek]to NOSAC: zkus toto: http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-298516.html tam mas popsano co je to za chybu... pripadne zkus preinstalovat active sync pripadne windows mobile device center pod vistou[/quote]

No active sync pod XP mi dělá problémy pořád - u Vist je to v poho, takže flashuju jen pod nima:)

kurosavarob (47)|23.9.2008 14:04
to stabo: Prosím na jakou romku jsi to preflashoval, ze problem se zvukem odpadl? Taky se to projevovalo i v IG8? a teď se to neprojevuje? Když ne do fora, tak na ICQ 294 741 884. Děkuji

to všichni: kdo má zkušenosti s nahráním zpět originálního SPL po HardSPL otevření. Podělte se.
blackman_82_ce4you (255)|23.9.2008 17:52
nejde nejak v registrech poresit aby slo nataceni video ve VGA???
stabo_ce4you (21)|23.9.2008 18:49
Delali mi to u ROMky s kterou sem to koupil takze to byla nejspise 1.37 takze sem pak hodil 1.93 a u te uz to nedelalo, a ne neprojevovalo se to v iGO ale proste po case prestal jit a mohl jsem delat s hlasitosti co sem chtel, stejne jak ctu tvuj problem byl bych uz davno v servisu pokud ti flash ROM nepomohl :)
Nosac (86)|23.9.2008 19:03
děkuji všem, ale ani jedna věc nepomohla a to i změna usb portu (jinak mám XP) nevíte....???? nevím jestli mám znova zkusit ten unlock... atp, jsem v koncích :(
Jojo_ce4you (15)|23.9.2008 20:20
[quote=vodopadek]to JOJO: v programech v diamondu mas touchflo config tam si nastavis touchflo do slovenstiny.. system mit ve slovenstine nemusis tech par vyrazu v anglictine zvladnes ne?:) [/quote]

to neni problem ... problem je ze tam nemam žčťľ .... a tak dalej ... toto by som potreboval ... SK klavesnicu :)
Jojo_ce4you (15)|23.9.2008 20:50
A mame tu novu romku ... Ruu_Signed_Duttys_Diamond_5.2.20753_V2.2_Full_CVSD
vodopadek (274)|23.9.2008 23:46
to jojo: no slovencinu nevim ale pokud ti bude stacit cestina tak jak tam dostat cesky znaky je tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402121 ... mam vyzkouseno funguje perfektne..
kralk (43)|23.9.2008 23:50
Ahoj, tak jsem přešel ze základní ROMky 1.37 na Duttyho V 2.0 a následně V2.1 - co se týká rychlosti obecně je to hodně velký posun dopředu a byl jsem mile překvapen. Zatím jsem nenarazil na žádný vážný problém kromě dvou - video call soft tlačítko které ani na xda zatím nikdo rozumně nevyřešil a druhý pro mě mnohem důležitější problém a tím je stabilita Opery a prohlížení stránek. U základní 1.37ky se mi nikdy nestalo že by se mi Opera zasekla tak, že jsem PDA musel natvrdo resetovat tlačítkem pod krytem. Také se mi nikdy nestalo že bych prohlížel nějakou stránku a najednou se Opera zavřela a ja skončil v TouchFLO. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Zkoušel jsem prohlížet stránky přes wifi, bez SIM karty, se SIMkou, přes EDGE atd. ale v podstatě to dělá pořád - jako testovací stránku používám idnes kde se to zasekne skoro vždy. Flash ROMky jsem prováděl dle instrukcí včetně HardResetu po nahrání nové ROM.

EDIT: tak zasekávání Opery jsem jednoduše odstranil vypnutím pluginů v nastavení Opery. Teď to šlape bez problému ;)
Nosac (86)|24.9.2008 08:07
Prosím ještě jestli nevíte co s tou chybou 232 connection problem (mám už i reinstalovaný actieve sync) v boot loaderu jasně vypsání 1.30 Olinex SPL,,,, fakt nevím, nikdy mi flash nedělal problém a až nyní mám pocit že jsem jediný kdo není schopen tuto jednoduchou věc provést, flash jsem zkoušel s 3mi různými romkami a furt nic, po hard resetu, v bootloaderu atp... budu vděčný za každou radu...
euro07 (33)|24.9.2008 08:34
Jaký je rozdíl mezi Ruu_Signed_Duttys_Diamond_5.2.20753_V2.2_Full_CVSD a Ruu_Signed_Duttys_Diamond_5.2.20753_V2.2_Full_MVSD. Děkuji
vodopadek (274)|24.9.2008 08:37
staci preci cist na xda ne?

* ChangeLog V2.2 Sept 23
* Fixed Threaded SMS
* Fixed Cyberon Voice Speed Dial Over Bluetooth
* Fixed reverse Scroll error
* Password to Rom is [ duttys diam V2.2 5.2.20753 ] without brackets

First one has Cyberon Voice Dial Second one has Microsoft Voice Control.... to je to to oznaceni co si zvyraznil...
vodopadek (274)|24.9.2008 08:42
to nosac: videl bych to na problem mezi klavesnici a zidli jak se rika...:)
1) spoji se ti telefon pres active sync? provede se synchronizace? pokud ne tak to je problem...
2) mas moznost nekde vyzkouset spojeni pod vistou? zda se ze problem u hodne lidi dela prave ten active sync.. ve viste je to v pohode
Nosac (86)|24.9.2008 10:53
To Vodopadek: Děkuju zkusím jinak AS se mi připojí a synchronizuje to je OK zkusím VISTU....

EDIT: tak ani Vista neprošla (s nainstalovaným WM DVC pro 6.1) stejná chyba....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaachchchchchcjooooo
mogul-m (42)|24.9.2008 12:30
Urcite je to v XP-ckach. Me nez napadlo preflashnout to na vistach, tak jsem delal ruzne vylomeniny v XP. Ten zavadec RUU-cokoli.exe si s XP proste nerozumi. Takze rozhodne to odskouset ve Vistach.
Jojo_ce4you (15)|24.9.2008 12:58
[quote=Nosac]Prosím ještě jestli nevíte co s tou chybou 232 connection problem (mám už i reinstalovaný actieve sync) v boot loaderu jasně vypsání 1.30 Olinex SPL,,,, fakt nevím, nikdy mi flash nedělal problém a až nyní mám pocit že jsem jediný kdo není schopen tuto jednoduchou věc provést, flash jsem zkoušel s 3mi různými romkami a furt nic, po hard resetu, v bootloaderu atp... budu vděčný za každou radu... [/quote]

Toto iste robilo aj mne ... dokial som nedal ... HardSPL_Olinex137_Unsigned ... potom som tam vtlacil Olinex 1.40 ... a potom uz Duttyho romka sla ako pomasle :D hlaska 232 connection problem sa uz neobiavila ... :yes:

Drzim palce ...
Jojo_ce4you (15)|24.9.2008 13:08
[quote=vodopadek]to jojo: no slovencinu nevim ale pokud ti bude stacit cestina tak jak tam dostat cesky znaky je tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402121 ... mam vyzkouseno funguje perfektne..[/quote]

Chlape ... pocuvaj ma pozorne ... vrtam sa v tom cude 5 den ... neviem nic o tom preco to tak funguje ... dolezite pre mna je ze to tak funguje ... len mi musis vysvetlit co mam s tymi dvoma suborcekmi spravit, co som stiahol z hore uvedenej linky ... a nepis mi ze ich mam nakopirovat do telefonu ... staci ak mi napises ze kam :D :D :D

ale fakt je ze si mi strasne moc pomohol ... tak ma nenechaj v stichu ani teraz prosim ...

Mesiac som bol s toho diamantu uplne rozhodeny ... ale ked mi niekto povedal ze to ma GPS tak som zacal zahant na to soft ... a to bolo cca pred tymi 5 dnami ... dneska mam vdaka tebe super vecicku ktora robi to co potrebujem, kedy to potrebujem a pozeram sa na diamant uplne inac ...

Ozaj ked uz tu tak pekne analizujem sam seba ... ako mam tu ciernu svinu donutit aby internet siel onli wifi ... nechcem spojenie cez operatora ... chodim v miestach kde je net volne pristupny ... vies na to nejaku fintu ?
pavouk_ce4you (11)|24.9.2008 13:08
[quote=Nosac]To Vodopadek: Děkuju zkusím jinak AS se mi připojí a synchronizuje to je OK zkusím VISTU....

EDIT: tak ani Vista neprošla (s nainstalovaným WM DVC pro 6.1) stejná chyba....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaachchchchchcjooooo[/quote]

Mám podobný problém jako Nosac. Když jsem se pokoušel flešnout na diamonda jakoukoliv novou romku tak v posledním kroku se to sekne a na odečtu je stále 0 %. Samozřejmě jsem nejdříve nainsatlovat hardSPL a to verzi 1.30 (což se mě ukazuje i při instalaci nové romky na displeji když se objeví barevná pole). Pro upřesnění uvádím, že jsem to instaloval v XP. Myslíte si, že by pomohlo přeinstalovat hardSPL na verzi 1.40 ? Při doběhnutí neúspěšné instalace to hlásí error 262. Pokud ně něco přijdete byl bych velice vděčný, protože už jsem s toho pakoň.
Jojo_ce4you (15)|24.9.2008 13:10
VRAZ TAM TERAZ 1.40 ... a pojde ti to :yes:
Schumi_ce4you (41)|24.9.2008 13:18
Já mám Diamonda, sice teprve od včerejška ( před tím Cruise), a vše šlo úplně bez problémů.Napřed jsem tam hodil " Unsigned-Hard-SPL-Diamond-OliNex" ( odkaz tu někde byl ) a potom Duttys Diam V2.1 a vše šlapalo hned napoprvé.
vodopadek (274)|24.9.2008 14:50
zkusil bych toto jak uz jsem psal: Unsigned-Hard-SPL-Diamond-OliNex ve verzi 1.4 viz. zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=400950 a stim to funguje bez problemu... alespon u mne.. ta verze 1.30 se mi moc nepozdava.. ani jsem o ni nikde neslysel.. HardSPL vim ze je verze 1.37, 1.40 a 1.93 1.30 byla puvodn verze v diamondovi ale neodemknuta...
kurosavarob (47)|24.9.2008 14:52
Tak problém s vypadávajícím zvukem je vyresen! Volal jsem do servisu. je to častá závada a je to závada na základní desce. Pristroj mam poslat nic nepomuze. A ted ten PROBLEM: odemknul jsem jej pomocí Diamond Unlock 1.40 Olinex.

Jak zpět zamknu SPL?
Je potřeba mít originální SPL.. soubor se jmenuje SPL-1.23.0000.nbh (originální SPL)

Jenže jak jej tam zpět dostat.

Vyzkoušel jsem stejným postupem jako Hardl otevření.. jen místo souboru: RUU_Signed.nbh jsem tam dal originálná SPL-1.23.0000.nbh (kterou jsem přejmenoval na RUU_Signed.nbh, aby ji to bootovaci zarizeni Olinex vzalo)

Provedena aktualizace, ale žádná změna. Stále je to odemčeno a papá to neoriginální ROM navíc při hard resetu to píše SPL Olinex, coz neni pri posilani do servisu ideální.

Poradí někdo prosím?
Děkuji
vodopadek (274)|24.9.2008 14:57
to kurosavarob: jeste vyzkousej toto: http://diamond.n3o21.cz/index.php/Jak_na_HardSPL viz. varianta A nekde na korejskym foru jsem cetl jak vratit puvodni SPL prave timto preskoceni SPL.. akorat ten odkaz kde jsem to vycetl nikde nemuzu znovu najit...
pavouk_ce4you (11)|24.9.2008 15:04
Zatím díky za všechny rady, až vyzkouším Unsigned-Hard-SPL-Diamond-OliNex ve verzi 1.4, tak dám vědět. Bohužel už to nestihnu dneska, tak pokud byste ještě na něco přišli, tak sem s tím.
Nosac (86)|24.9.2008 15:41
Děkuju děkuiju děkuju,,, 1.4 SPL pomohloooooooo jede,,, teď se konečně těším na plně funkčního diamonda
vodopadek (274)|24.9.2008 15:46
to NOSAC: SLAVA...:D no hlavne ze uz ti to funguje.. jak jsem rikal holt cesty mezi klavesnici a zidli jsou nevyzpytatelny:D
kurosavarob (47)|24.9.2008 16:23
Originální SPL... tak jsem o krok dale podle návodu jak na to u Raphaiela.. ale potřebuji teď , když chci spustit třeba aktualizaci rom , toho softu hodí to chybovou hlášku
"Správná inicalizace aplikace (0xc00000135) se nezdařila. Klepnutím na tlačítko OK můžete aplikaci ukončit. Je to velmi podobný exe jako při nahrávání duttyho romky.. tento exe potřebuje mit něco v systému doinstalováno? a případně co? na druhém PC to normálně běželo včera, jenže to PC je v opravě (shoda okolnosti)
vodopadek (274)|24.9.2008 16:32
to kurosavarob: cti tady... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=396073&page=5 a vyzkousej dle popsaneho.. a zkus ten jejich soubor:)
EDIT: no mel by u toho souboru byt napr. soubor s radiem, nebo soubor s ROMkou tedy s priponami .nbf
kurosavarob (47)|24.9.2008 18:53
Nahrání originální SPL zpět a tím uzamčení Diamonda pro servis vyřešeno

Potřebné soubory najdete zde:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2324837&postcount=20 (je potřeba být registrovaný,ale tak to snad všichni jste)

Postup:
0. V přístroji mějte oficální ROM včetně oficiálního Radio, které k této romce náleží
1. Stáhněte archiv RUU-SSPL-withoutNBH.zip a rozbatle si jej někde na disku
2. v těchto archivech jsou jednotlivé verze SPL, takže si vyberte, kterou verzi potřebujete (ideál ta co tam byla původně, pokud jste si ji poznačili)
stockSPLs_htchackerssign.zip
RUU_Signed135stocksigned.zip
RUU_Signed_SPL193stock.zip
3. soubor SPL se může jmenovat například takto: SPL-1.34.nbh, tento soubor nakopírujte do složky, která vznikla rozbalením RUU-SSPL-withoutNBH.zip
4. rozbalenou složku i s obsahem (včetně např. SPL-1.34.nbh) nakopírujte také do telefonu
5. v telefonu spusťe SSPL-Manual.exe a telefon celý zčerná
6. spusťe v počítači soubor ROMUpdateUtility.exe
7. pokračujte standardními kroky dokud se neobjeví 100% a hotovo, přístroj se resetuje, nechte jej zcela nabootovat a naformátovat
8. Zkontrolujte zda se celá operace povedle držením volume dolů + tlačítko reset a najede trikolorní obrazovka kde už by se mělo místo 1.24OxiLen mělo zobrazovat např. SPL-1.34.000

9. klidně si vyzkoušejte nahrát nějakou neoficiální romku a hlasí to ERROR 262 UPDATE ERROR

Doufám, že jsem pomohl dalším se stejným problémem.

p.s. díky vodopádek, který se mi snažil celou dobu max pomoc
vodopadek (274)|24.9.2008 20:41
jsem rad ze se ti to podarilo:) tak at reklamace probehne v poradku a diamantik se ti vrati brzy domu:) a diky za slova uznani:)
pavouk_ce4you (11)|25.9.2008 08:34
Tak jsem tam včera lípnul olinex 1.4 a vše proběhlo v pohodě, takže díky moc všem co poradili. Ještě bych se chtěl zeptat na jaký romce jede bez problémů tom tom 7. Pokud jsou nějaké špeky při instalaci, tak prosím o stručný návod. Dík za odpovědi.
mpis (120)|25.9.2008 08:47
to pavouk:
už jsem vyzkoušel asi 6 různých ROMek a TT7 jel bez potíží na všech
langosh_ce4you (40)|25.9.2008 11:27
Zdravím, nevíte pls někdo, kde by se našla čeština z ROM 1.93...

Díky Roman
r.mrazik_ce4you (40)|25.9.2008 13:36
mel bych taky dotaz,kde by se dala stahnout original Tmobile romka 1.37.113.3 csy...nebo nejaky navodit jak tu romku vytahnout primo z pristroje? chtel bych zkusit nahrat si tam jinou a tuhle zazalohovat...moc diky
grumpfl (61)|25.9.2008 13:41
Sorry za hloupý dotaz, ale zatím nebyl čas se tomu podrobněji věnovat a na louskání 30ti stránkového vlákna opravdu nemám sílu - může mi někdo pls doporučit současnou nejlepší ROMku pro Diamonda? Češtinu nevyžaduji a TouchFLO3D bych si zatím nechal. Ještě dodám, že moje současná verze je hodně stará - někdy z doby launche.

Díky za odpověd.
langosh_ce4you (40)|25.9.2008 14:34
Hodně to záleží na osobních preferencích (něco jako obecná nejlepší ROMka pro Diamonda asi neexistuje). Dle xda fóra bych volil mezi SwiftBL a Duttym...
grumpfl (61)|25.9.2008 14:52
V zásadě bych řekl, že jsem obyčejný uživatel, který nevyžaduje žádné složitější věci - wifi/bt používám minimálně, data zkrz mobilní připojení vůbec, s počítačem to synchronizuju málokdy (pouze kvůli nabíjení nebo kopírování souborů, maily nebo dokonce exchange na tom neprovozuju), takže mi jde o stabilitu a rychlost, případně větší konfigurovatelnost TouchFLO (pokud to nějaká ROMka umožňuje, obzvlášť vypínatelnost určitých panelů bych ocenil)