Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 50 z 50

Téma: GSM Net Monitor ver. 0.9.0. Alfa Preview - lokalizace polohy bez GPS na vámi zvolených mapách!

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Já bych jen zmínil (nevšiml jsem si toho v diskuzi), jestli by nešlo přehodit logiku ikonek pro zapínání sledování a logování. Intuitivně člověk čeká, že označují aktuální stav, a ony místo toho značí stav, do jakého se plug-in přepne po tapnutí.
    Jinak na Kaiserovi s WM6.1 EN funguje, po instalaci a soft resetu mi to jednou vytuhlo, tuším, že chvilku poté, co jsem zkusil zobrazit mapu, která se nepovedla (Seznam nějak protestuje). Do filesystému jsem se po kabelu i tak dostal. Vyřešil jsem to vyndáním baterky, po náběhu ok. Uvidím, až zkusím znovu mapu.

EDIT: jako LAT a LON se zobrazuje N/A. Přístupový kód mám aktivován i zadán do tabu "BTS GPS souřadnice" správně i s e-mailem, poněkolikáté to kontroluju. Připojení k inetu funguje (momentálně po kabelu), před chvílí jsem postahoval všechny tři CSV-čka.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Jack_Brody
    Já bych jen zmínil (nevšiml jsem si toho v diskuzi), jestli by nešlo přehodit logiku ikonek pro zapínání sledování a logování. Intuitivně člověk čeká, že označují aktuální stav, a ony místo toho značí stav, do jakého se plug-in přepne po tapnutí.
    Ano, jsou to de facto tlacitka (ne stavove ikony), ktere signalizuji, co se stane PO stisknuti tlacitka. "Zatuhnutí" má na svědomí většinou nekompatibilita mezi today pluginy (po intenzivním testování na různých zařízeních, několika desítkách soft resetů s různými pluginy na Today obrazovce a poté, co Net Monitor běžel 10 hodin v kuse a stále stahoval data, jsem skeptický k tomu, že bych mohl Net Monitor odladit lépe => navíc, kdybych část kódu nesdílel s placeným projektem, tak se na nějaké podobné intenzivní testování "free" projektu pro "komunitu" vykašlu :-) ).

Citace Původně odesláno od Jack_Brody
    EDIT: jako LAT a LON se zobrazuje N/A. Přístupový kód mám aktivován i zadán do tabu "BTS GPS souřadnice" správně i s e-mailem, poněkolikáté to kontroluju. Připojení k inetu funguje (momentálně po kabelu), před chvílí jsem postahoval všechny tři CSV-čka.
    Je potřeba rozlišovat dva NEZÁVISLÉ údaje LAT a LON zobrazované na různých místech v Net Monitoru.
    Na záložce Podrobnosti se čtou údaje z csv soubouru. Pokud máte staženy csv soubory, nemusíte být připojen k internetu - v CSV souborech AFAIK LAT a LON údaje nejsou (GSMWeb je nepublikuje), proto vidíte N/A. CSV soubory musí být dostupné v adresáři, který je zadán v konfiguraci na záložce Databáze BTS (položka s názvem Složka s uloženýmí databázemi BTS).

Na záložce GPS Data se zobrazují GPS souřadnice, které se vždy načítají ze serveru.
    Jestliže se z nějakého důvodu nepodaří data načíst, je nutné poslat číslo chyby, které se na záložce zobrazí. Podle toho jsem schopen dohledat příčinu problému.
    Zde je přesný postup, jak rozchodit komunikaci se serverem s GPS souřadnicemi.
    Se serverem dle mého logu čile komunikuje několik stovek uživatelů, kteří si nestěžují. Jako perličku uvedu, že nejaktivnější je nějaký (dle net id) Ind, který denně vygeneruje kolem 150 dotazů. :-)

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jj, podle onoho odkazu jsem při zprovozňování postupoval. Ona teď už záložka "GPS data" zčásti funguje - souřadnice jsou (a možná i byly předtím), ale místo mapy je bílé okno (předtím byla nějaká chyba vygenerovaná Seznamem, škoda, že jsem si neudělal screenshot). To nic, dle tohoto tempa by to zítra mohlo fungovat celé. :-)

V CSV souborech souřadnice skutečně nejsou, na to jsem se díval. K jakému účelu vlastně LAT/LON na záložce "Podrobnosti" slouží?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

1) Ano, serverová část vám běží, GPS souřadnice stahujete - wap.mapy.cz mají výpadky. Jestliže znáte alternativu k mobilním mapám, stačí změnit v konfiguraci URL zobrazovaných map.
    2)V CSV souboru při psaní prvni verze Net Monitoru byly předpřipraveny sloupce Latitude a Longitude - na GSMWEBu se patrně později rozhodli GPS souřadnice veřejně nepublikovat.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

V posledni dobe, jak nekteri psali, je problem se zobrazenim map Seznamu. Zkusil jsem enkodovat URL, zmenit URL, ale v Pocket IE (jehoz jadro vyuziva Net Monitor pri zobrazovani mapy) se URL s operatorem LOC nezobrazi. Poslal jsem report chyby do Seznamu (viz popis chyby nize), jsem zvedav na odpoved.

"Dobrý den,
    Při pokusu přejít na adresu http://wap.mapy.cz/mapDetail?appy=134414488&ref=search&appx=133884255 &zoom=15&mapType=base&itemOffset=0&query=LOC%3A49. 6564%2014.7767&ppy=134414488&ppx=133884255&cardId= coordinates_X133884255Y134414488#mapImg vždy dostanu chybu.: „Omlouváme se, v tuto chvíli je služba nedostupná. Opakujte dotaz nebo to zkuste později...“

Zkoušel jsem zadat adresu na dvou zařízeních s OS Windows Mobile 6.0 a 6.1.
    V mobilní Opeře adresa funguje bez problémů.

Děkuji předem za reakci
    René Stein"

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. kreslení v mapách
    Od vejvik v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 17-03-2012, 23:39
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-03-2007, 14:28
  3. cisla popisne v mapach
    Od iq18 v sekci Jakou si vybrat / koupit navigaci?
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 05-02-2007, 00:21