Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pretaktovanie

mariasx (2)|22.7.2008 15:05
Mam uz slabu baterku a chcel by som podtaktovat frekvenciu procesora. Mam T-Mobile MDA Comapact I, processor ARM INtel PXA27x, 416 Mhz

Stiahol som soft Speed v 1.1 ale bojim sa ho pouzit. Neviem hlavne ako. Mate s tym niekto skusenosti?

Dakujem
Dreix (56)|22.7.2008 21:34
Ja osobne jsem o taktu uvazoval uz hodnekrat, ale nikdy jsem k tomu nakonec nedospel :D Strach, ze si prevarim CPU byl moc velky :))
dodger_ce4you (145)|23.7.2008 00:14
Odporúčam xcpu scalar, možeš procesor podtaktovat na 104 MHz a pretaktovať na cca 663 MHz
Ale byť tebou tak si kúpim baterku a vymením ju za pôvodnú.
btw je tu aj samostatny thread o pretaktovavani https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=3179
mariasx (2)|23.7.2008 08:00
[QUOTE="dodger"]Odporúčam xcpu scalar, možeš procesor podtaktovat na 104 MHz a pretaktovať na cca 663 MHz[/QUOTE]

Dakujem za pomoc.

Dakujem aj za info o threade o pretaktovani. Nkdy som nevedel efektivne vyhladavat v tomto type fora. Asi bude rozumnejsie pouzit GOOGLE a dat este retazec site:www.ce4you.com

[QUOTE]Ale byť tebou tak si kúpim baterku a vymením ju za pôvodnú. btw je tu aj samostatny thread o pretaktovavani[/QUOTE]

Zijem v Bratislave a nepodarilo sa mi najst kamenny obchod pre prislusenstvo k PDA. Pravda je, ze som asi hladal malo.
CommanderZ (1798)|23.7.2008 08:50
Uvarit to pretaktovanim mho moc nejde, jakmile to trochu prezenes, tak se ti to zasekne a je treba SR (nebo v horsim pripade HR).
Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2008 12:33
Proto se všude radí, že před všemi pokusy s taktováním (registry...) je dobré nejprve udělat zálohu.