Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Program vypínající rádiovou část dle harmonogramu

stris (98)|2.7.2008 12:36
Zdar
Neznáte program, který by vypl telefon dle naplánovaného rozvrhu. Hledám něco, co mi vypne rádiovou část dejme tomu od 22:00 do 06:00 tak, aby prostě v noci nikdo nevolal a nevyzařovalo z nočního stolku do hlavy "zničující paprsky" :o). Dík
ZAKY_ce4you (53)|2.7.2008 12:49
Program od SK Software " SKSchema " - umi toho mnohem vic.Proste parada :yes:
honza-l (74)|2.7.2008 13:59
Já používám PhoneWeaver a jsem naprosto spokojenej. Tam si nastavíš profil na určitý čas nebo na konkrétní událost - status kalendáře (Zaneprázdněn, Návštěva, atd) umí vypínat/zapínat všechny moduly (GPS, GSM, Bluetooth,wi-fi) nastavovat podsvícení přepínat profily vyzvánění i případně spustit danou aplikaci. Např. já mám jednouduchý profil pro pracovní den - když vstávám, tak se mi zapne GSM modul a vypne se vyzvánění (v práci se mi telefon válí na stole a já u něj často nejsem, tak aby nerušil kolegy), odpoledle se zapne vyzvánění a podsvícení na 75% a na noc se vše vypne a podsvícení jde na 20%
hujer_ce4you (142)|3.7.2008 09:18
A co třeba něco z českých luhů a hájů (sorry, malá reklama ..)

Aplikace DontForget
stris (98)|3.7.2008 15:16
No, chytrý telefon si pořizují lidé z mnoha důvodů. A u mě je to zrovna ta, že je zde ohromná možnost variability, takže když zjistím, že by se mi hodila určitá aplikace, prostě kouknu na net a nainstaluji.
Telefon nabíjím na pracovním stole, proto nemám žádný rituál před spaním, ke kterému bych si vypnutí GSM přilepil a přestože se snažím telefon vypínat, mockrát se mi stane že si lehnu, uvelebím se a pak si uvědomím, že nemám telefon vypnutý. Takováto aplikace mi usnadní boj bezi vstanutím a vypnutím, nebo ponecháním telefonu tak a bohužel, když se na to vykašlu, čeká mě telefon od rozčíleného zákazníka, kterému dodávám internet a jemu ve dvě hodiny ráno nejde stahovat pošta, protože má seznam výpadek.
Podporu na telefonu mám od 8:00 do 20:00 a pomocí aplikací, které mi kolegové nahoře poradili, jej mimo tuhle dobu prostě odpojím. Pro své potřeby ale potřebuji mít přístup k datům na telefon, takže chci vypnout jen GSM část. Jednoduché :o)

Těm co poradili samozřejmě děkuji, kouknu na něco, co mi bude vyhovovat
stris (98)|11.9.2008 07:51
zdar
Byl jsem nějaký čas bez telefonu a tak na tom pracuji až teď. Tetsuji tedy SKSchema, které mi funkčností připadá vynikající a jestli bude fungovat to co slibuje, 11 dolarů není zase tak moc. Každopádně bojuju s nastavením. Já jsem generace, která se učila rusky a tak angličtinu louskám blbě, ale dle výrobce umí program zadat i PIN na SIM kartě po zapnutí dle schématu. Bohužel jsem tuto volbu nenašel :o/.
Druhá věc: Zadal jsem jeden script, který mi GSM část vypne v 21 hodin a druhý script, který mi ji zase pustí v 6 hodin. Chci to tak dělat každý den, ale zadal jsem to tak, že jsem zaškrtnul všechny dny a pak jsem zaškrtnul všechny měsíce. Určitě tam je volba ve smyslu "použít vždy", že? :o)
Lobo_ce4you (514)|11.9.2008 08:20
Pin zadáš takto:
vytvoř si novou událost v Queue, jako Command vyber Wireless-GSM on. A pak buď na řádku Parameters nebo na druhé záložce Special, zadej svůj Pin.

Pro každodenní opakování nezadávej žádný dny, týdny, měsíce ani roky. Všechno nech prázdný. Pak se ti událost bude opakovat každý den v určený čas.
drsnake_ce4you (24)|12.9.2008 09:12
Toto sem taky dlouho zkoumal než sem na to přišel, ale mam s tim další problém.
Ráno se mi sice telefon přihlásí k síti, zadá i pin,ale na obrazovce je stále okno v kterém po mě chtěj zadat pin( přesto že ho SKSchema zadalo samo) Musím ji tedy kaý den stronovat.

nějaký nápad? nebo případně jde někde v registrech nastavit aby po přihlášení nenaskakovalo toto okno automaticky po zapnutí GSM části?

Díky


HP ipaq 614c
Lobo_ce4you (514)|12.9.2008 10:58
Když jsem to zkoušel, tak mi taky to okno někdy zůstalo otevřený. Dá se to vyřešit velice jednoduše a zase pomocí SKSchema. Jakou verzi programu máš? Tu nejnovější 1.2.10? Je v ní jiný editor skriptů. Jestli máš tuto verzi tak si vlez do Script a vytvoř tento skript:

#gsmon(1234)
#tap(453;27) #sleep(10000)


#gsmon(1234) - zapne radio a zadá pin
#tap(453;27) #sleep(10000) - po 10 vteřinách simuluje kliknutí stylusu na tlačítko OK a tím zavře okno s požadavkem na zapnutí pinu. Ty první čísla (453;27) jsou pozice, kde mám já OK tlačítko (mám VGA rozlišení) a to číslo (10000) znamená 10 sekund, který bude program čekat po zadání pinu než nasimuluje kliknutí stylusu. První čísla je potřeba upravit podle tvýho umístění OK tlačítka - při vytváření skriptu vyber simulaci tapnutí stylusu. Těch 10 sekund je taky jako příklad. Budeš si muset zjistit čas na tvým pda, kdy je možný okno zavřít.

Pak si ten skript ulož a vrať se na Queue a tam si otevři původní událost a v řádku Command vyber File a najdi si ten uložený skript.

Kdybys potřeboval poradit, tak mi pisni.
TheMelin (1642)|12.9.2008 11:14
Nebo třeba PhoneAlarm
8310 (98)|12.9.2008 22:43
Ještě taky existuje:
PhoneTimer
WirelessTime a rk-Sleep

ten program rk-Sleep dokáže vypnout/zapnoutí tel. část podle polohy určené pomocí BTS.
mio-teo.info (10)|14.9.2008 15:42
A existuje i vynikající AutoFlight, který také dokáže nejen v daný čas vypnout a zapnout GSM modul, ale třeba spustit alarm, resetovat PDA, spustit vybranou aplikaci, přepnout profily, zapnout přesměrováni hovorů... ;)