Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: HTC Touch cruise + SPB soft+ dojmy

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ahoj všem,

po dlouhém vlastnictví FS Loox 560 jsem přesedlal na Touch cruise. Nejsem nijak nadšený ze systému telefon a diář dohormady. Zejména z důvodu nemožnosti psát si a zároveň telefonovat. Vím, že můžu nosit sluchátko, ale....nabíjet,nezapomenout atd. Zapínat hlasitý odposlech je zejména na jednáních ( a před manželkou ) nevhodné. No ale chtěl jsem to zkusit. Narazil jsem na několik problémů a rád bych věděl, zda se jedná o mou neschopnost, či systémové chyby.
    - neuvěřitelně dlouho se mi sychronizuje Kalendář a to i přesto, že jsem dobu synchronizace stáhnul pouze na 2 měsíce. Dříve jsem měl 6 měsíců
    - dále jsem se rozhodl jako spousta z vás, že si diář zpříjemním SPB softwarem. A zde jsem narazil. Nejdříve se ještě na mnohem delší dobu prodloužila synchroniazce Kalendáře. Dále, a to byl výrazně větší problém, se mi začalo stávat, že večer po práci, když jsem chtěl synchronizovat, tak ERROR a synchronizae proběhla stylem, že to co bylo na PC se znovu zapsalo do PDA. Tedy všechna data ze dne byla v háji. Sice se mě to zeptalo, zda to chci udělat manuálně, či takto, ale jak si mám pamatovat co jsem si přes den zapisoval ? Pracuji jako obchoďák, tedy dělám třeba 30 zápisů za den. Na zahraničních fórech jsem našel několik threadů, kde o tom bylo psáno. Víceméně jsem pochopil, že o tom nikdo nic nevím a HTC se k tomu nevyjadřuje. Na spojitost s SPB jsem narazil pouze jednou a nikdo na ni nereagoval.Dále jsem našel radu, že to dělá synchronizace emailu a je lépe ji vypnout. To mi přijde stejné, jako rada, ať netelefonuju, neb bych si mohl vybít baterku. Dalším problémem SPB phone je, že když mám nepřijatý hovor a kliknu na ta tlačítko s hovory, otevře se mi vždy poseldní dialogové použité okno. Tedy třeba úplně jiná osoba. Většinou pospíchám a mnoho telefonů jsem měl tak nechtěných
    - tedy můj dotaz. Narazil na prolblém s SPB již někdo další ? Pokud ano, jak to vyřešil ?
    - ja to vyřešil tak, že jsem SPB odistaloval a zjistil jsem, že HTC Today je celkem praktická a i se mi líbí :-). Navíc vše funguje jak má, kromě tedy té delší synchronizace diáře. Tedy po 14 dnech, ztracených datech asi za 3 dny a mnoho hodinách zkoušení, hard a soft resetů mám zařízení v původním stavu a jsem spokojen :-)
    -další věcí, co mě trápí, je malé podsvícení displeje. Zejména ve slunečních dnech je displej prakticky nečitelný. Nápad ?
    - baterie se asi větší neprodávají ?
    - celkově jsem se zařízením spokojen, líbí se mi předinstalovaný Quick GPS, což je věc, která je parádní a navigace je naběhlá ihned.
    -jen to telefonování se zapisováním jsem bez pecky či bluetoot handsfree nevyřešil, no ale nemůžu chtít všechno, že....

Mějte se

Aleš
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

- s tou synchro - já nemám problém ... Mám pocit, že to co je nové od poslední synchro ať už v PC nebo v PPC se po spojení přepíše (aktualizuje) i v druhém zařízení .... nějaký čas to ovšem trvá, ale bavím se tady o 10tkách vteřin max ....
    - s tím otevřením posledního hovoru - je třeba ještě přes jednu ikonku na seznam všech hovorů ... taky mně to mátlo, ale zvykl jsem si ;-) Jestli se tedy bavíme o stejné věci ;-)
    - já s podsvícením jaxi nemám problém .... mám to na 2/5 a pohoda. Na slunku - přiznávám - horší, ale dá se a vždycky taky můžu podsvětlení zesílit ;-)
    - baterie se větší prodávají, stačí hledat. Z CZ shopů jsem viděl na palmpc.cz a myslím, že již je i na ofiko HTC shopu .... :-O

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No, musíš nejdřív zavřít to okno, pak dát teprve seznam všech hovorů, tedy to, co je v originále na jedno kliknutí, je tady na 3. Ale hlavně jde o to, že jsem točil často někoho, koho jsem nechtěl
    Podsvícení - no problém bez sluníčka taky nemám, mluvím právě o práci venku když svítí, pak je to fakt v háji. Původně jsem o tom uvažoval jako o nouzové navigaci na motorku, ale to bych asi daleko nedojel vzhledem k tomu, že právě jezdím jen za sluníčka a navíc nemám moc času to při jízdě studovat či si to dokonce clonit
    Synchro - tak já se spíš bavím v minutách. Budu to muset ještě pořádně otestovat
    Baterie - dík, to mě jen tak napadlo, když jsem psal ten předchozí příspěvek, ani jsem nikam nekoukal ještě

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Tak jsem ted koukal na ty baterie a mam v zarizeni 1350 mA a vetsi jsem tedy nenansel ani na palm ani na htc

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Hledal jsi špatně ;-) , je tady:
    Baterka 2200

EDIT: btw, baterka je širší než ta origo, tudíž počítej s tím, že TC bude trošičku širší - cca 3-4mm - dle prodejce ;-)

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Dík, jen budu muset koupit zase nový obal :-) To jsou drahý hračky...

BTW ... nevíte někdo, jak vytáčet číslo zapsané v kalendáři či v úkolech ?

Dík

Podobná témata

1. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 04-02-2011, 16:33
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 24-01-2010, 06:52
  3. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-11-2008, 00:44
  4. Koupit HTC Touch Cruise (HTC P3650) nebo HTC Touch Diamond?
    Od Vitezslav2_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-08-2008, 19:32
  5. Touch Cruise - problém s foťákem a nefunkční soft-reset
    Od Had_CB_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 25-07-2008, 11:18