Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Language Extender a automatické doplňování slov

yasmeene2 (794)|8.6.2004 12:44
Mhů to doplňování slov mi nějak nejede. Buď to de anglicky a když to v nastavení vypnu tak vůbec. A ano, používám leng klavesničku. A ano, v nastavení lengu mám doplňování zapnuto.

Ještě dotaz, při instalaci této nové verze mi to nedalo na výběr mezi velkou a malou lokalizací. Jde to nějak, než vypnout překlad prostředí?
Kopecek_ce4you (91)|8.6.2004 15:38
Ahoj,
mam trochu problem. Stahnul jsem si aktualizaci lokalizace LEngFull_IMEI_protected_3775_WM2003.cab, nainstaloval, ale nechodi mi doplnovani slov.

Doplnovani slov mam ve volbach LEngu zapnute (Nastaveni->Vstup->LEng keyboard->Volby->Doplneni slov) a stejne nic. Co s tim?

Docela rad bych zas lokalizaci pouzival. Odesel jsem od ni proto, ze jsem mel original ROM od T-mobile (1.52) s LEng b.3243+patch z www.t-mobile.cz/mda
Fungovalo mi to tak mesic a najednou z niceho nic se zacala zasekavat GSM cast. Pri kliknuti na ikonu anteny nasledoval reset, nedalo se dovolat (volajici slysel vyzvaneni, MDA2 ani nepip) atd. UPOZORNUJI, ze to bylo vse s original T-mobile dodavanou ROM+LEng a i po Hard-resetu. Nechtel jsem zratit zaruku, byl jsem i 2x v GSMMobil servisu a pak se nastval. S povzdechnutim, ze to holt jinak nejde si uvaril vlastni ROM a LEng z vyhodil.

Ted koukam, je nova verze, tak ji vyzkousim. GSM po dni provozu zatim dobry (uvidime jeste tak za 1-2 mesice), jen to dopnovani slov by se mi hodilo...a nechodi... sakrys...

Dik za radu.
Mirek
PavelR. (2184)|8.6.2004 16:58
[QUOTE="hybo"]No, ja bych doporucil, aby zalohovani bylo treba automaticke s moznosti nstavit kam, nebo treba alespon na "cudlicek" :-) [/QUOTE]

... jistě :) ... podle zpráv, které mám se bude AWC v LEngu dále vyvíjet a toto byla jedna z mých prvních připomínek. Mimo jiné se chystají další jazyky a vylepšení predikce nabízení slov atd. ...

[QUOTE]jinak slovni zasoba je resena urcite lepe, nez slovnikem.[/QUOTE]

... ano, včera jsem zkoušel i sunnysoftí verzi automatického doplňování a právě u InterWrite 8.4 jsem narazil na onu slovníkovou databázi CZ slov (viz výše) - tj. LEng podle mého to má řešeno opravdu lépe a alespoň pro mne je použitelnější (zkouším se na to dívat nezaujatě :) ... ). Navíc má možnost učení se novým výrazům, což by byla rovněž věc, kterou bych u InterWrite postrádal (co není může ale být a asi bude v další verzi, že? ... )

PavelR.
PavelR. (2184)|8.6.2004 16:59
[QUOTE="Wuffi"]Kde se da tato verze koupit a je nejaka sleva pro majitele verzi dodavanych treba s puvodnim DataPhone?[/QUOTE]

... pokud mate WM2003 muzete pouzit, zde vystavenou verzi :) Samozrejme musite mit puvodni seriove cislo ...

PavelR.
PavelR. (2184)|8.6.2004 17:07
[QUOTE="Kopecek"]
Ted koukam, je nova verze, tak ji vyzkousim. GSM po dni provozu zatim dobry (uvidime jeste tak za 1-2 mesice), jen to dopnovani slov by se mi hodilo...a nechodi... sakrys...
[/QUOTE]

Zkus:
1. odinstalovat předchozí verzi (nutné)
2. vypnout původní anglické doplňování slov
3. popř. zazálohovat zařízení a nainstalovat LEng po HW resetu

PavelR.


Kopecek_ce4you (91)|8.6.2004 20:30
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Kopecek"]
Ted koukam, je nova verze, tak ji vyzkousim. GSM po dni provozu zatim dobry (uvidime jeste tak za 1-2 mesice), jen to dopnovani slov by se mi hodilo...a nechodi... sakrys...
[/QUOTE]

Zkus:
1. odinstalovat předchozí verzi (nutné)
2. vypnout původní anglické doplňování slov
3. popř. zazálohovat zařízení a nainstalovat LEng po HW resetu

PavelR.
[/QUOTE]

Mel jsem tu starou verzi v ROM, ale ne nainstalovanou. Dik za postup, ale nova verze uz sedela v mem MDA, kdyz jsem to cetl. Tak jsem si rekl fajn, odinstaluju ji, softreset a znova ji nainstaluju....

A je to v riti!

Po odinstalaci prestali chodit vsechny lokalizovane aplikace, vcetne ActiveSync, Exploreru, atd. Jeste ze jsem odpoledne synchronizoval s FullBackupem. Jelikoz nejede ActiveSync nejde nasypat do MDA2 ani instalaci LEngu.

Zkusim jeste nasypat jeste jednou lokalizaci na SD a znuvu to na MDA nainstalovat.Pokud to nepomuze,tak nezbyva nic jineho nez HardReset. Pri te prilezitosti si uvarim novou ROM na zalkade 1.72 a soupnu si tam i nove Radio 1.14.

Takze pro ostatni bacha - odinstalace LEngu nemusi projit uplne korektne (resp. odinstalace projde ale pak... ;-) ).

Mirek
PavelR. (2184)|8.6.2004 20:42
[QUOTE="Kopecek"]
Zkusim jeste nasypat jeste jednou lokalizaci na SD a znuvu to na MDA nainstalovat.Pokud to nepomuze,tak nezbyva nic jineho nez HardReset. Pri te prilezitosti si uvarim novou ROM na zalkade 1.72 a soupnu si tam i nove Radio 1.14.
[/QUOTE]

Pozor, LEng není možné instalovat nikam jinam než do RAM - tj. neinstaluj jej na SD! Před instalací je nutné odebrat předchozí verzi ...

PavelR.
madamare (167)|8.6.2004 20:46
Máš pravdu vyskúšal som to a urobilo mi to isté.
Kopecek_ce4you (91)|8.6.2004 21:11
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Kopecek"]
Zkusim jeste nasypat jeste jednou lokalizaci na SD a znuvu to na MDA nainstalovat.Pokud to nepomuze,tak nezbyva nic jineho nez HardReset. Pri te prilezitosti si uvarim novou ROM na zalkade 1.72 a soupnu si tam i nove Radio 1.14.
[/QUOTE]

Pozor, LEng není možné instalovat nikam jinam než do RAM - tj. neinstaluj jej na SD!
PavelR.[/QUOTE]

Jasne, neinstaluju. .. by me ani nenapadlo... ;-) Asi jsem se spatne vyjadril. Pri prvni instalaci jsem pres ActiveSync nasypal .cab do MDA2 a pak pustyil instalaci. Ta po dokonceni smaze .cab... (takze v MDA2 uz instalak neni)
Po odinstalovani mi prestal chodit ActiveSync, takze jsem nemel zpusob, jak do MDA opet instalacni .cab nahrat. Proto ta SD karta - ve ctecce na PC jsem na ni nahral instalacni .cab, pak SD dal do MDA a pustil instalaci - jeji destination je samozrejme main RAM v MDA. SD slouzila jen jako transporti meduim instalacniho .cabu...

Zkusil jsem stejny pokus -instalace-deinstalace znova a zas stejny stav. Znova jsem pomoci SD prenesl .cab a LEng nainstaloval. Vypada to, ze to vse ted chodi, ale LEngu se uz do HardResetu nezbavim. ;-)
No nevadi. Jestli funguje, neni taky proc... jooo ted mi ale zacalo chodit i cz doplnovani textu. Pokud se mi GSM cast nebude za cas zasekavat, tak ve svem milaaaassskovi LEng necham.

Konecny vysledek a moje skroman analyza - LEng zrejme nahrazuje (nebo preregistruje) nejake systemove .dll nebo tak neco a pri odinstalovani se to proste neda do puvodniho stavu.

P.S.: Jinak nic proti LEngu, myslim, ze je to zdarily a hlavne uzitecny produkt. Osobne mi LEng keyboard vyhovuje uplne nejvic ze vseho, co jsem zkousel a testoval. Lokalizace appz je podle meho taky zdarila. Jsem tak trochu rejpal, paac jsem z branze - snazim se prostredky k obzive opatrovat programovanim, takze obcas delam i celkem nestandardni postupy a stouram a vsimam si veci, kterych si normalni uzivatele treba ani nevsimnou... ;-)

P.P.S.: Uz natuty vim, ze ROM 1.52 a LEng 3243 se kterym dodava T-mobile CZ MDA2ku obsahuje dost vaznou chybu. Pokud se provede lokalizace (pouziti jen LEng klavesnice nevadi), v MDA2 se tak zhruba po mesici + - spolehlive zasekne GSM a nepomuze ani HardReset. Jen presmahnuti ROMky (coz mi delali vzdycky v GSMMobil servisu na P9 - nebo jak se to jmenujou). Ma to pak ty typicke priznaky - tap na ikonu anteny=reset, misto signalu jen "!" a hlasky typu "sit neni dostupna". Odzkouseno - stalo se mi to 3x nez jsem zjistil v cem to je. Mozna by stalo za to sdelit to MC a ty by mohli malicko zatlacit na T-mobileCZ aby pohnul s updatem ROMky. a dodavala se i novejsi lokalizace.Nakonec T-mobile v okolnich zemich ma updaty uz dlouho, jen nas CZ nic...

Mirek K.
PavelR. (2184)|8.6.2004 21:40
[QUOTE="Kopecek"]... zacalo chodit i cz doplnovani textu ...[/QUOTE]

... supr :)

[QUOTE]
Konecny vysledek a moje skroman analyza - LEng zrejme nahrazuje (nebo preregistruje) nejake systemove .dll nebo tak neco a pri odinstalovani se to proste neda do puvodniho stavu.[/QUOTE]

... vyzkousim na mem iPAQu a dam vedet ...

[QUOTE]Jsem tak trochu rejpal ... [/QUOTE]

... nekdy to muze byt velmi uzitecna vlastnost :)

[QUOTE]
Uz natuty vim, ze ROM 1.52 a LEng 3243 se kterym dodava T-mobile CZ MDA2ku obsahuje dost vaznou chybu. Pokud se provede lokalizace (pouziti jen LEng klavesnice nevadi), v MDA2 se tak zhruba po mesici + - spolehlive zasekne GSM a nepomuze ani HardReset. [/QUOTE]

... ani hard reset??? :O LEng se instaluje jen do RAM a vzadnem pripade neovlivnuje cokoliv v ROM ...

[QUOTE]
Ma to pak ty typicke priznaky - tap na ikonu anteny=reset, misto signalu jen "!" a hlasky typu "sit neni dostupna". Odzkouseno - stalo se mi to 3x nez jsem zjistil v cem to je.[/QUOTE]

... MDA2 jsem používal s Language Extenderem přes půl roku (od ROM 0.89 až po 1.60) a nikdy se mi nic podobného nestalo ...zvlášť mne udivuje ten měsíc (resp. jakýkoliv časový úsek) jako podmínka k projevení této chyby :)

PavelR.
Kopecek_ce4you (91)|9.6.2004 10:16
[QUOTE]
Uz natuty vim, ze ROM 1.52 a LEng 3243 se kterym dodava T-mobile CZ MDA2ku obsahuje dost vaznou chybu. Pokud se provede lokalizace (pouziti jen LEng klavesnice nevadi), v MDA2 se tak zhruba po mesici + - spolehlive zasekne GSM a nepomuze ani HardReset. [/QUOTE]

... ani hard reset??? :O LEng se instaluje jen do RAM a vzadnem pripade neovlivnuje cokoliv v ROM ...

[QUOTE]
Ma to pak ty typicke priznaky - tap na ikonu anteny=reset, misto signalu jen "!" a hlasky typu "sit neni dostupna". Odzkouseno - stalo se mi to 3x nez jsem zjistil v cem to je.[/QUOTE]

[QUOTE]
... MDA2 jsem používal s Language Extenderem přes půl roku (od ROM 0.89 až po 1.60) a nikdy se mi nic podobného nestalo ...zvlášť mne udivuje ten měsíc (resp. jakýkoliv časový úsek) jako podmínka k projevení této chyby :)

PavelR.[/QUOTE]

Jasne ze v ROM ani nic menit nemuze. Taky vcelku nechapu jak je to mozne. Hlavne je divne ze az tak po mesici (proste jako by za nejaky cas pretekl nejaky buffer ci co). Jaaa si to fakt nevymejslim! :)

Proste mi to delalo. Vzdycky se mi zasekla GSM cast. Kdyz to bylo v tomhle stavu tak pro tapnuti na ikonu anteny nasledoval reset. Kdyz mi nekdo volal slysel vyzvaneni, me ale MDAcko ani nepiplo.Kdyz jsem sel do Telefon->Nastaveni site, dal vyhledat sit, tak mi to zadnou nenaslo atd. Zajimave bylo, ze i v tomhle stavu se ale po nekolika (5-20) softresetech obcas GSM nabehla, dalsi softreset ale zase spolehlive GSM zasekl.

Nicmene fakt je takovy, ze ani po HardResetu se GSM cast nechytla. Jo, nez jsem na to prisel, tak jsem vzdycky po hardResetu instaloval i LEng s plnou lokalizaci.

Nemuze to souviset treba s necim jako jsou nejake buffery nebo nejaka cast pameti, ktera se ani HardResetem nesmaze?Vim napr., ze informace o delce hovoru neni dotcena ani HardResetem. Nekde musi byt nejaka sdilena pamet pro Radio a tak, ne? Nevim, s PPC nemam zkusennosti - hadam jen podle toho, ze jsem podobne zarizeni (prenosne terminaly pro sber dat) v minulosti v jedne firme programoval...

Kdyz se flashla ROMka, bylo to v pohode a pekne to zas fungovalo (mesic). V GSMMobil servisu mi to vzdycky presmahli (samozrejme oficialni verzi ROM) a mel jsem na mesic klid. Ale fakt jen tak zhruba mesic. Ale jezdit tam kazdy mesic... Stejne jsem to nakonec nevydrzel a kdyz jsem videl, ze T-mobile se zrovna k nejakym, update moc nema, tak si uvaril vlastni ROM z 1.60ky a bylo po problemech. LEng jsem do ni dal, ale instaloval jen keyboard, protoze lokalizace s 1.66 nechodila (takove ty %? apod.).

Ted uz mam pokoj, vse chodi jak ma a ja po vcerejsich vecerne-nocnich testech se mi LEng moooc zamlouva a vypada to ze lokalizace mi se soucasnou 1.66 chodi a doplnovani slov se zda byt taky plne funkcni (a hlavne je straaasne sikovne , moooc se mi libi - snad i pro to, ze neni na zaklade slovnik 1.p. ;-) ). Takze si ho tam moc rad necham a budu ho pouzivat.


V soucasne dobe mi vse chodi jak ma a zadny problem nemam. Jen me napadlo, kdyz jsem si vsiml Vaseho propojeni na MC, ze by mozna bylo dobre Vam tuhle chybu nahlasit.Proste delala to jen original 1.52 - proste to, co jsem dostal v krabici od T-mobile.


Mirek K.

P.S.: Mozna je to tim, ze jsem koupil jeden z prvnich kousku, ktere se dostali na pult. Mozna je to taky tim, ze jsem byl jediny, kdo vydrzel tak dlouho s originalni ROMkou :D
Kleid (213)|9.6.2004 10:42
Sunnysoft: Prave probiha dovyvoj verze kdy bude lokalizace podporovat uceni zadavanych vyrazu a slovnik pro napovidani je rozvnez prepracovavan. Slovniky lze jednoduse stahnout a presunout do PDA. Novy slovnik bude v brzke dobe k dispozici.
PavelR. (2184)|9.6.2004 13:15
[QUOTE="Kopecek"] Jaaa si to fakt nevymejslim! :)[/QUOTE]

... jasně, věřím ... ale netuším, co to způsobuje :)

[QUOTE]
LEng jsem do ni dal, ale instaloval jen keyboard, protoze lokalizace s 1.66 nechodila (takove ty %? apod.).[/QUOTE]

... ano, tato věc se tu již diskutovala. "Stará" verze LEngu byla dělána jen na 1.52 a 1.60. Novější ROM (tj. 1.72) obsahuje AKU2 a změny v něm provedené měly za následek tebou popisované chování ... :)

[QUOTE]
Ted uz mam pokoj, vse chodi jak ma a ja po vcerejsich vecerne-nocnich testech se mi LEng moooc zamlouva a vypada to ze lokalizace mi se soucasnou 1.66 chodi a doplnovani slov se zda byt taky plne funkcni (a hlavne je straaasne sikovne , moooc se mi libi - snad i pro to, ze neni na zaklade slovnik 1.p. ;-) ). Takze si ho tam moc rad necham a budu ho pouzivat.[/QUOTE]

... supr :)

PavelR.
Wuffi (1599)|9.6.2004 13:30
Nechci byt nejaky urejpany ale nechapu proc si SunnySoft (Kleid???) nevytvoril vlastni tiskove oznameni a nepise sve novinky tam. Vidim jediny duvod proc by to tak delal (a kazdemu chytrejsimu cloveku to asi docvakne), a ten mi prijde vypocitavy a nefer. Takze panove ze SunnySoftu - prectete si nadpis tohoto tematu... Pokud vim Vase cestina se jmenuje InterWrite a ne Language Extender ;) :D
Pavlucha (1496)|9.6.2004 15:06
[QUOTE="Wuffi"]Nechci byt nejaky urejpany ale nechapu proc si SunnySoft (Kleid???) nevytvoril vlastni tiskove oznameni a nepise sve novinky tam. Vidim jediny duvod proc by to tak delal (a kazdemu chytrejsimu cloveku to asi docvakne), a ten mi prijde vypocitavy a nefer. Takze panove ze SunnySoftu - prectete si nadpis tohoto tematu... Pokud vim Vase cestina se jmenuje InterWrite a ne Language Extender ;) :D [/QUOTE]

NAPROSTÝ SOUHLAS :evil:
Pavlucha (1496)|9.6.2004 15:07
... a ještě jedna drobnost je na upgradu LEng asi opravená - po instalaci nové aplikace není třeba SoftReset !!! :D
PavelR. (2184)|9.6.2004 15:10
[QUOTE="Pavlucha"]... a ještě jedna drobnost je na upgradu LEng asi opravená - po instalaci nové aplikace není třeba SoftReset !!! :D [/QUOTE]

... ano je to tak (bylo to již v dřívějších verzích, tuším, že i 3382) ...

PavelR.
Dangar_ce4you (19)|9.6.2004 19:31
Hmm mam MDA 2 dny, odinstaloval jsem lokalizaci a prestalo mi taky vsechno fungovat, nemohl jsem otevrit pruzkumnika, nabidku programy proste nic, jen mi to hlasilo ze neni dostatek mista v ramce (coz byl samozrejme nesmysl) tak jsem musel udelat hard reset. Dalsi dost divna vec je ze kdyz jsem si zmenil Today skin tak po navraceni zpet mi zustalo pismo bile v nabidce start tak ze to bylo naproste necitelne s T-Mobile skinem a musel jsem si tam dat windows default :).

Koukam ze mam taky starou verzi Rom 1.52. Mam si zajit do nejakeho servisu aby mi to flasnuly? Nechce se mi na to instalovat programy a po mesici to vsechno resnout a zacit znova. Poradte prosim nekdo. Kde to flashuji v Praze? Nemuzu si to udelat sam - aniz bych prisel o zaruku?

Jirka
HELEKAL PETR (195)|9.6.2004 20:56
Chci se zeptat, jestli musím mít LEng build 3775 ( pro MDA 2) nainstalovaný v EXTEN. ROM??? Zkoušel jsem odinstalovat předešlou verzi LEng, provedl jsem vypnutí angličtiny a Hardresetoval jsem. Ale to doučování češtiny stále nikde.
PavelR. (2184)|9.6.2004 21:04
[QUOTE="Dangar"]
Dalsi dost divna vec je ze kdyz jsem si zmenil Today skin tak po navraceni zpet mi zustalo pismo bile v nabidce start tak ze to bylo naproste necitelne s T-Mobile skinem a musel jsem si tam dat windows default :).[/QUOTE]

... to je celkem známá věc týkající se právě ROM 1.52 a tudíž s novou verzí lokalizace, o které je tato diskuze, nesouvisí ... na ce4you se tento problém diskutoval již několikrát ...

[QUOTE]
Koukam ze mam taky starou verzi Rom 1.52. Mam si zajit do nejakeho servisu aby mi to flasnuly? Nechce se mi na to instalovat programy a po mesici to vsechno resnout a zacit znova. Poradte prosim nekdo. Kde to flashuji v Praze? Nemuzu si to udelat sam - aniz bych prisel o zaruku?[/QUOTE]

... žádný s českých operátorů oficiální upgrade bohužel nenabízí ... :(

PavelR.
PavelR. (2184)|9.6.2004 21:19
[QUOTE="HELEKAL PETR"]Chci se zeptat, jestli musím mít LEng build 3775 ( pro MDA 2) nainstalovaný v EXTEN. ROM???[/QUOTE]

... ne, není potřeba, aby instalační cab byl v Extended_ROM tvého MDA2. Pokud jsi provedl tvrdý reset a dostal se až do fáze, kdy se začaly instalovat aplikace z Extended_ROM (např. Caller ID, Album atd.), stačí když po prvním restartu v menu instalace lokalizace zvolíš volbu "bez lokalizace". Verze Language Extenderu, která byla součástí původní ROM se tak nenainstaluje a ty budeš moci po zkopírování nové verze LEngu s AWC do MDA2 (tj. cab soubor vystavený v této diskuzi) instalaci spustit přímo v RAM tvého MDA2 klepnutím na již zmíněný cab soubor.

PavelR.
Kopecek_ce4you (91)|10.6.2004 11:45
Tak jsem zjistil jednu neprijemnou vlastnost. LEng ve verzi 3775 mi nedoplnuje v Pocket Outlooku (Inbox) telefoni cislo nebo mail, kdyz pisu do "Pro:"

Driv mi to fungovalo tak, ze pokud jsem napsal treba "Ko", prohledala se databaze kontaktu a zobrazil se mi kontakty odpovidajici kontakty. V pripade uctu SMS to doplnilo cislo na mobil, v pripade jineho uctu E-mail adresu.

LEng misto toho nabidne slova ze slovniku (klasicke doplnovani textu)... :(

Pokud zvolim strandardni ne-LEng klavesnici, tak to chodi jak ma - takze problem je v LEngu. Starsi verze to umela, takze bych to videl na nejaky bug....

Mirek K.
PavelR. (2184)|10.6.2004 12:59
[QUOTE="Kopecek"]Pokud zvolim strandardni ne-LEng klavesnici, tak to chodi jak ma - takze problem je v LEngu. Starsi verze to umela, takze bych to videl na nejaky bug....
[/QUOTE]

... starsi verze totiz neumela doplnovani slov a problem je prave v AWC - tj. jak jsem byl informovan s LEng KBD zatim nelze pouzit jine doplnovani nez to, co je jeho soucasti (tedy pokud je zapnuto) :(

PavelR.
Kopecek_ce4you (91)|10.6.2004 13:04
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="Kopecek"]Pokud zvolim strandardni ne-LEng klavesnici, tak to chodi jak ma - takze problem je v LEngu. Starsi verze to umela, takze bych to videl na nejaky bug....
[/QUOTE]

... starsi verze totiz neumela doplnovani slov a problem je prave v AWC - tj. jak jsem byl informovan s LEng KBD zatim nelze pouzit jine doplnovani nez to, co je jeho soucasti (tedy pokud je zapnuto) :(

PavelR.[/QUOTE]

Neprijemne. Takze bud vypnout AWC (coz bych nerad) nebo pri zadavani prijemce proste prepnout klavesnici na jinou nez LEng....
Snad to hosi z MC preci jen nekdy vyresi...

Diky

Mirek K.
Wuffi (1599)|10.6.2004 13:33
Ehm, nechci vypadat blbe, ale me to normalne funguje? Sice napred zobrazuje LEng navrhy na slova, ale pak se objevi misto toho ramecek s kontaktem (Jmeno Prijmeni ) a kdyz na to tapnu tak se to doplni...?
Kopecek_ce4you (91)|10.6.2004 13:38
[QUOTE="Wuffi"]Ehm, nechci vypadat blbe, ale me to normalne funguje? Sice napred zobrazuje LEng navrhy na slova, ale pak se objevi misto toho ramecek s kontaktem (Jmeno Prijmeni ) a kdyz na to tapnu tak se to doplni...?[/QUOTE]

Tak to me ani omylem. Jakou mas verzi ROM, LEngu a jak mas nastavene dolnovani slov original a jak v LEngu?

Mirek K.
Dangar_ce4you (19)|10.6.2004 13:39
[QUOTE="Wuffi"]Ehm, nechci vypadat blbe, ale me to normalne funguje? Sice napred zobrazuje LEng navrhy na slova, ale pak se objevi misto toho ramecek s kontaktem (Jmeno Prijmeni ) a kdyz na to tapnu tak se to doplni...?[/QUOTE]

Me to taky nefunguje :sarcastic:
Wuffi (1599)|10.6.2004 13:43
ROM 4.01.16, puvodni doplnovani 1 slovo po 2 pismenech, LEng myslim taktez...
hybo (3107)|10.6.2004 13:52
myslim, ze neni technicky problem pri detekci oken, kde AWC nema jit zaridit, aby se docasne samo vyplo :-)
Kopecek_ce4you (91)|10.6.2004 13:52
[QUOTE="Wuffi"]ROM 4.01.16, puvodni doplnovani 1 slovo po 2 pismenech, LEng myslim taktez...[/QUOTE]

To je mozna ono - ty mas MDA, ja MDA2...
U me to to proste nechodi...
Kopecek_ce4you (91)|10.6.2004 13:59
[QUOTE="hybo"]myslim, ze neni technicky problem pri detekci oken, kde AWC nema jit zaridit, aby se docasne samo vyplo :-) [/QUOTE]

Presne tak...
PavelR. (2184)|10.6.2004 14:51
[QUOTE="Kopecek"][QUOTE="hybo"]myslim, ze neni technicky problem pri detekci oken, kde AWC nema jit zaridit, aby se docasne samo vyplo :-) [/QUOTE]

Presne tak...[/QUOTE]

Na mém iPAQu mi to rovněž nefunguje, do MC jsem to již reportoval :)

PavelR.
Bud_Bundy (116)|14.6.2004 10:31
Vyzkoušl jsem si novou verzi LEng a doplňování jmen u sms mi také nefunguje. Dále by mě zajímalo jak řešíte psaní sms s doplňováním slov. Automatické doplňování je super, používám ho hlavně v kalendáři, poznámkách, atd. Ale u sms se mi samozřejmě doplňují slova včetně háčků a čárek, což je na prd, takže při psaní sms stejně musím ťukat všechno ručně jako do teď.
Kopecek_ce4you (91)|14.6.2004 13:41
[QUOTE="Bud"]Vyzkoušl jsem si novou verzi LEng a doplňování jmen u sms mi také nefunguje. Dále by mě zajímalo jak řešíte psaní sms s doplňováním slov. Automatické doplňování je super, používám ho hlavně v kalendáři, poznámkách, atd. Ale u sms se mi samozřejmě doplňují slova včetně háčků a čárek, což je na prd, takže při psaní sms stejně musím ťukat všechno ručně jako do teď.[/QUOTE]

Mám přesně stejný problém. Myslím, že něco jako možnost odčeštění je celkem banalita na implementování. Malá konverzní tabulka a jedna funkce. Pak by stačilo mít v menu volbu, zda češtinu v AWC ano, nebo ne , případně u kterých aplikací ji defaultně vypínat (opět přes detekci oken). Něco jako maj v SPB PocketPlus na Close button.

Čeština v SMS je dost nepříjemná. Hlavně pro příjemce....

Mirek K.
reditel_ce4you (206)|14.6.2004 13:47
Ja uz jsem radeji take vratil zpet na predchozi verzi. Doplnovani jmen u sms mi citene chybi...
Kopecek_ce4you (91)|14.6.2004 13:48
[QUOTE="reditel"]Ja uz jsem radeji take vratil zpet na predchozi verzi. Doplnovani jmen u sms mi citene chybi...[/QUOTE]

No, ja se jeste snazim drzet a neustale prepinam klavesnici pri zadavani jmen. Jde mi to ale taky pekne na nervy...
reditel_ce4you (206)|14.6.2004 13:55
[QUOTE="Kopecek"][QUOTE="reditel"]Ja uz jsem radeji take vratil zpet na predchozi verzi. Doplnovani jmen u sms mi citene chybi...[/QUOTE]

No, ja se jeste snazim drzet a neustale prepinam klavesnici pri zadavani jmen. Jde mi to ale taky pekne na nervy...[/QUOTE]


Chybu jsem jiz min. tyden nahlasil ,tusim, p. Machalovi na Moravia consulting. Prislibil, ze s tim neco provedou.
Bud_Bundy (116)|14.6.2004 14:07
Rád bych touto cestou požádal PavlaR zda by pro nás všechny mohl v MC zjistit jaká je situace. Zda se pracuje na úpravě LEng a to konkrétně na doplňování jmen v adresátu sms a zda se neuvažuje o ořezávání háčků a čárek v sms nebo něčem podobném. A pokud ano, tak kdy by jsme se mohli dočkat. Předem velice děkuji.
yasmeene2 (794)|14.6.2004 18:37
Mě to funguje (vkládání kontaktů) mam mda2 1.72ku. Máš zaplou současně i anglickou AWC? Já jo..
PavelR. (2184)|14.6.2004 18:54
[QUOTE="Bud"]Rád bych touto cestou požádal PavlaR zda by pro nás všechny mohl v MC zjistit jaká je situace. Zda se pracuje na úpravě LEng a to konkrétně na doplňování jmen v adresátu sms a zda se neuvažuje o ořezávání háčků a čárek v sms nebo něčem podobném. A pokud ano, tak kdy by jsme se mohli dočkat. Předem velice děkuji.[/QUOTE]

... poslal jsem dotaz na své bývalé kolegy. Určitě vím, že problém s doplňováním kontaktů byl Paragonu reportován. Ohledně SMS u WM2003 Phone Edition se teprve ukáže - každopádně je to dobrý nápad na zlepšení ... :) Jinak vzhledem ke svému současnému chaotickému stavu nebudu schopen vývoj v této oblasti moc sledovat, tudíž zkus pls. ořezávání znaků při SMS rovněž vyreportovat na support@moravia-consulting.com ...

PavelR.
Bud_Bundy (116)|14.6.2004 19:22
[QUOTE="yasmeene2"]Mě to funguje (vkládání kontaktů) mam mda2 1.72ku. Máš zaplou současně i anglickou AWC? Já jo..[/QUOTE]Vůbec nezáleží na AWC, ať je zapnuté nebo ne, stejně mi to nejde. ROM 1.72 jsem ještě nezkoušel, ale chystám se na to. Možná, že to vyřeší problém s vkládáním adresáta, ale určitě ne s ořezáním háčků a čárek. :([QUOTE="PavelR."]Ohledně SMS u WM2003 Phone Edition se teprve ukáže - každopádně je to dobrý nápad na zlepšení ... :) Jinak vzhledem ke svému současnému chaotickému stavu nebudu schopen vývoj v této oblasti moc sledovat, tudíž zkus pls. ořezávání znaků při SMS rovněž vyreportovat na support@moravia-consulting.com ...PavelR.[/QUOTE]Obojí jsem reportoval, uvidíme co odpoví.
yasmeene2 (794)|22.6.2004 18:38
[QUOTE="Bud"][QUOTE="yasmeene2"]Mě to funguje (vkládání kontaktů) mam mda2 1.72ku. Máš zaplou současně i anglickou AWC? Já jo..[/QUOTE]Vůbec nezáleží na AWC, ať je zapnuté nebo ne, stejně mi to nejde. ROM 1.72 jsem ještě nezkoušel, ale chystám se na to. Možná, že to vyřeší problém s vkládáním adresáta, ale určitě ne s ořezáním háčků a čárek. :([/QUOTE]

Taky sem si všiml, že aby mi to zobrazilo ten kontakt, tak musim napsat jmeno a pak mezeru, pak až mi to nabídne
Dangar_ce4you (19)|28.6.2004 11:50
S touto verzi lokalizace mi nefunguje klavesa del. Kdyz dam shift a misto backspace se ukaze del a kdyz na to zmacknu tak to nic neudela :sarcastic:
PavelR. (2184)|28.6.2004 13:50
[QUOTE="Dangar"]S touto verzi lokalizace mi nefunguje klavesa del. Kdyz dam shift a misto backspace se ukaze del a kdyz na to zmacknu tak to nic neudela :sarcastic: [/QUOTE]

... ano potvrzuji - tj. na mém iPAQu 2210 se LEng chová stejně, už to píšu do MC ...

PavelR.
Milan Švec (938)|12.7.2004 09:07
S vynikajícím nápadem na možnost editace souboru nabízených slov přišel Suoraj a s řešením Pavel Radkovský. Detaily tady.
Butch_ce4you (73)|26.7.2004 16:46
Jenom, takový poznatek - stáhnul jsem si z MC novou verzi češtiny a po instalaci AWC nefungovalo. Tak jem vypnul Leng,resetoval MDA,spustil znova instalaci češtiny a chodí to naprosto v pohodě.
hajekm (308)|26.7.2004 16:59
[QUOTE="Milan Švec"]S vynikajícím nápadem na možnost editace souboru nabízených slov přišel Suoraj a s řešením Pavel Radkovský. Detaily tady.[/QUOTE]

Mimochodem ten soubor cz.user jde na PC v TotalCommanderu s instalovanym doplnkem pro winCE editovat primo a za chodu ! WOW!
Milan
Separator (6)|11.8.2004 15:12
Bude někdy vypuštěna do světa nová verze LE pro WM2003? Mám pořád tu první, která byla stáhnutelná hned na začátku této diskuse... Nebo zatím nebyla žádná novější k dispozici?
Pavlucha (1496)|11.8.2004 15:19
[QUOTE="Separator"]Bude někdy vypuštěna do světa nová verze LE pro WM2003? Mám pořád tu první, která byla stáhnutelná hned na začátku této diskuse... Nebo zatím nebyla žádná novější k dispozici?[/QUOTE]

A kterou máš?
PavelR. (2184)|11.8.2004 15:36
[QUOTE="Separator"]Bude někdy vypuštěna do světa nová verze LE pro WM2003? Mám pořád tu první, která byla stáhnutelná hned na začátku této diskuse... Nebo zatím nebyla žádná novější k dispozici?[/QUOTE]

... nejpovolanější místo na tento dotaz je na support@moravia-consulting.com ... Podle toho co vím, v současné verzi je např. opraveno automatické doplňování e-mailových adres v Inboxu (to před tím s AWC nefungovalo) plus nějaké další úpravy spíše kosmetického charakteru.

PavelR.