Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact I - WM2003 a problem pri flashovani z Windows Vista

pett.pett (1)|5.5.2008 09:46
Troufá si někdo mi pomoci ????
Mam MDA Compact, takze WM 2003. Stahnul jsem si novejsi verzi firmwaru primo z T-mobile, ale ne českého T-mobile. A mam windows Visty, takze se mi povedlo s MDA komunikovat přes Windows Mobile Centrum jen diky bluethootu. Přes USB mi PC proste MDA nenasel (vlastne nasel, ale pouze "Nezname zarizeni", ke kteremu jsem nemohl ani doinstalovat ovladace stazene z internetu primo na MDA Compact Windows Vista). Tak jsem spustil instalaci te novejsi verze firmwaru, přes bluetooth to najelo, naslo mou verzi WM a ukazalo tu novejsi, tak jsem dal upgrade a ono to najelo na bootloader, tim padem se MDA vypnul, s PC samozrejme prestal komunikovat (jelikož se odpojilo spojeni bluethoot) a tot vse. Když dam restart MDA jak soft nebo hard tak to najede jen na bootloader. A když vyndam kryt baterky a dam zpet, zapnu MDA tak zacne nabihat klasicka instalace (všechny ty balicky a atd.), ale po dokonceni instalace to najede zpet do bootloader a jsem zase na zacatku. Asi se prepsal nejaky soubor v ROM a uz to proste nenajede. A cetl jsem na netu tolik diskuzi, ze uz me z toho boli hlava, ze to jde jen na XPckach, pak ze to umi i Visty, ale me se to nepovedlo ani na XP po nainstalovani ActiveSync 4.5. Jelikoz po připojeni MDA k PC, když na displeji MDA sviti "SERIAL" v 1.02 tak se pri pripojeni kabelu USB, nachvili zmeni napis "SERIAL" na "USB" (ale jen na vterinku, místo toho aby se po pripojeni kabelu USB napis zustal a tim padem by ho PC snad naslo). A zkousel jsem ten program updaterom.exe kde by se při tomto pripojeni mělo objevit na vyber PORT - COM1 (či jiny) a plus \\.\WCEUSBSH001 a to se prave neukaze. Takze nemuzu ani udelat zalohu ROM na SD kartu (mam 512MB, 2GB a 4GB). No ted je tady ten problem, ze jsem v Irsku a MDA jsem používal hlavne jako navigaci, protože jsem tu kratce. Ted spoleham jen na ty jejich silene označené cesty kudy kam. Nemohl by jste mi tedy nekdo meilem poslat zalohu z jineho MDA Compaktu abych to nahral na SD a pak udelal zálohu přímo v MDA???? Uz jsem to resil i s oddelenim T-mobilu, ale ti mi akorat poslali email na HTC Technic support zde do Irska, kam jsem samozrejme psal, ale ti se mi ani po 2 tydnech neozvali. Uz fakt nevim co mam delat. Jo a rady at si koupim nove, tech me prosim usetrete ;). Jsem se svym MDA spokojen.

Dekuji moc za odpoved. Velice si toho budu vazit.

Petr S.
Pavel Koza (4761)|5.5.2008 10:53
MDA Compacta jednicku mam, tak kdyz mi napisete presny postup (pro blby:) jak na kartu dostat to, co potrebujete, tak to muzu zkusit.