Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IrDA přenos do psion s5mx

josuk (7)|14.4.2008 15:28
Dobrá den, mám prosbičku: mám asus 696 a chtěl bych přenést občas nějaké soubory přes infraport z/do psiona S5mx. Tam vcelku dobře fungoval vždycky plBeam, který přes infra přenese kdeco třeba do telefonu (k odeslání mailem, jako zálohu).
Bohužel ani plBeam s Asusem prostě nekomunikuje, zkoušel jsem Peacemaker, ale ten se spustí jen v kontaktech a nepřenese nic, ani Total commander nepomohl. (Receiveit jak jsem pochopil je jen pro Palmy..?)

Nyní to dělám tak, že napsaný text přenesu do nějakého telefonu (např. siemens S65) a z něj bez problémů do Asuse nebo obráceně.

Asus 696 s PsionemS5mx přes IrDA prostě nemluví... za každý tip budu rád. Díky
josuk (7)|15.4.2008 07:57
jen poznámku: nainstalovaný Tomtom 6 zabraňuje nejen řádné odinstalaci některých programů, ale také instalaci např. Peacemakeru!! Takže je potřeba Tomtom odisntaloval - mapy můžou samozřejmě zůstat - a pak znova instalovat.
Nic na tom že mi to stejně nechodí... :(
Zdenek Malinsky (9781)|15.4.2008 10:34
Psion BT asi nemá, že? To by se myslím vyřešilo.

Pokud chceš vyloučit vliv nějakého programu v PDA, můžeš zkusit udělat zálohu, pak HR a testovat s prázným PDA.

Problém může být i se vzájemnou "nekompatibilitou IR" u těchto 2 zařízení. Bratr si asi před rokem koupil sporttester Polar, takže si koupil do PC infraport. No, běhěm týdne jsme jich vyzkoušeli min. 6 (pro kontrolu na 2 dalších PC), než se povedlo vybrat jeden, který s Polarem fungoval. Takže vítr může foukat z této strany.

josuk (7)|15.4.2008 12:22
tak poslední poznatek: IRCopy po odklepnutí několika chybových hlášek jeden soubor přenesl ale zopakovat se to nedaří a obráceně to také nejde. Vymění si vzájemně názvy zařízení a konec. Zajímavé je, že s libovolným telefonem oba komunikují přes infraport jak z praku.. :(
Asi opravdu to bude spíš hardwarový problém těch dvou infraportů. No co už, mít tak psion barevný display, wifi, BT a tak do 200g... třeba se dočkáme ;)