Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

soft pre PDA na sifrovane prezeranie internetu cez WiFi

Gembler_ce4you (23)|12.4.2008 13:37
hladam nejaky spolahlivy program/aplikaciu/utilitku/navod/web prehliadac pre PDA Windows Mobile 5 ktory dokaze sifrovat spojenie pri WiFi pripojeni ale nie preto ze by som chcel niekoho hacknut ale kvoli vyssiemu zabezpeceniu sukromnych udajov! ako priklad uvediem ze najdem niekde nejake volne dostupne WiFi hotspot a chcem ist prispiet napr do diskusie na ce4you.cz :)) alebo chcem precitat emaily na azet.sk musim sa prihlasit a tam vlastne zadavam identifikacne udaje - meno a heslo! a prave toto ma zaujima ci je nejaky program ktory dokaze sifrovat spojenie aby si nemohol poskytovatel danej free WiFiny zistit KDE som sa pripajal a hlavne AKE MENO a HESLO SOM ZADAVAL a tymto by bolo vlastne zabezpecenie aj proti hacknutiu - hackrovi ktory by sedel o dve lavicky dalej a odchytaval by data ktore by prenasalo moje PDA s APckom - hacker by vedel ze som na internete ale nedokazal by zistit kde som sa pripajal a ake diskretne udaje som zadaval!
vcera som bol u kamarata ktory ma u nas v dedine free WiFi hotspot a hvoril mi ze bezne keby chcel tak zisti diskretne udaje uzivatela ktory sa pripajal cez jeho WiFi hotspot a trebars si len precital emaily alebo sa prihlasil na pokec, diskusne fora alebo internet bankingu atd :evil:

PS keby existoval aj nejaky emailovy klient, (ICQ, MSN, Skype...) pre PDA ktore by uz pramo dokazalo sifrovat data bolo by to super...
PhSnake (872)|12.4.2008 13:50
myslim ze to o com pises je utopia. To by si sa musel bat sa pripojit aj cez normalneho providera, volat niekomu a pod. Ja viem co je velky brat(zijem v UK a kamera na kazdom rohu) ale to co by si chcel .....
Gembler_ce4you (23)|12.4.2008 14:46
ved hej hej hej ale myslim si ze providerov napr Orange,T-Mobile alebo T-Com by stalo koooopec $$$ aby odpocuvali kazdeho alebo aby zistovali kde sa kto pripajal ake meno heslo zadaval atd... to su maaaxi firmy ktore pri svojom pocte zakaznikov nie su schopny sledovat kazdeho... ale napr taky malililinkaty provider free WiFi hotspotu v dedine alebo meste kde sa denne pripoji max tak 50-100 ludi moze kludne pozerat co len chce :disgusted:
PhSnake (872)|12.4.2008 15:33
hovori ti nieco ustava?Keby si take nieco zistil utekaj na policiu. Bolo by to flagrantne porusovanie tvojich ludskych prav, prav listovych zasielok(tam spadaju aj majly podla judikatury) a pod....
Gembler_ce4you (23)|12.4.2008 16:40
PhSnake prosim ta posledny prispevok bol dost OT ak sa mylim tak mi povedz ako chces zistit ze niekto zistil pocas toho ako sa pripajas na net tvoje citlive data? nebud ako maly chlapec ved keby mali vsetci utekat na policiu tak by boli vsade len same zapchy... radsej tu pisni alebo daj navod ako sa pripajat sifrovane na internet cez WiFinu ;)
PhSnake (872)|12.4.2008 18:07
Ono zistis to napr tak ze z uctu ti zmizne xyz penazi:-(. Velmi ppxybujem ze sa da "sifrovane" pripojit na nesifrovany router. Ak mas vlastny je to o tom ake sifrovanie si nastavis(wpa/wpa2/tkip/wep...) pripadne certifikat. ale do "verejneho" bezhesloveho APN nemas sancu sa pripojit "sifrovane". teoreticky by si si mohol spravit app pre PDA co by heslovala data, poslat ich ce wifi na Tvoju masinu, kde by bola PC verzia, ta by data dekodovala, poslala kam treba(mail ucet)response by ti forwardla.... podla a to nejde, aspon nie tak ako si predstavujes.
xtonda (811)|13.4.2008 11:16
Můžeš použít nějakou VPN, třeba zkus http://www.vpnhosting.cz, ti vypadají, že používají Microsoftí VPN řešení zahrnuté v systému a tedy netřeba nic instalovat a mohlo by to chodit i na windows Mobile. Ale tím problém jen odsouváš, provozovatel té WiFi sice do dat neuvidí, ale mohl by, pokud by chtěl, provozovatel toho VPN serveru a kdokoliv po cestě mezi VPN serverem a stránkou, na kterou přistupuješ.

A taky proto chytré hlavy na to myslely a vymyslely HTTPS, kde šifrování probíhá od klienta až na cílový server, takže prostě používej jen služby, kde se přihlášení a přenos citlivých dat děje přes HTTPS a nemusíš nic řešit.