Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nastavení SMTP pro různé sítě

y2000rtc (10)|10.4.2008 15:45
Nazdar lidi, potřeboval bych poradit ohledně nastavování SMTP pro poštovního klienta v různých bezdrátových sítích. Jde mi o to, že mi nejde odesílat pošta, když se připojím na nějaký HOT-SPOT Wifi. Neznám totiž smtp. Jak bych měl v tomto problému postupovat prosím? Poštovní klient mi je totiž jinak k ničemu. Leda posílat emaily přes webové rozhraní. Děkuji za odpovědi ... mé zařízení je: Loox 720
noiser_ce4you (245)|10.4.2008 16:11
Je jedno, na jakem zarizeni to nastavujes, zpravidla mas vzdy dve moznosti:

1. pouzit SMTP server providera pripojeni k Internetu
To je pro tebe ta horsi, protoze pokud cestujes a pripojujes se ruzne, tak se provider meni a musel bys to pokazde menit, takze
2. pouzit SMTP server providera hostingu (mailboxu)
VETSINOU je server odesilane posty ve tvaru: smtp.domena-tveho-mailu (napr. smtp.seznam.cz atp.) - pak ale zpravidla musis pro odesilani posty nastavit autorizaci ("server odesilane posty pozaduje overeni" nebo podobna volba), kde staci ve vetsine pripadu jen zaskrtnout, ze se pouziva stejne username a heslo jako u prichozi posty.
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2008 17:05
S googlem problemy nebyvaly, jak je to ted nevim.
Nastesti podobne problemy nemusim resit-misto smtp/pop/imap pouzivam exchange server a posta na zadne wifine neni problem.
SPM (182)|10.4.2008 19:24
Jop, vlastní mailserver je dobrý řešení a ani to nemusí bejt iksčendž :)
zapikz (18)|20.8.2008 12:23
Ahoj, potřebuji se zeptat.
Píšete tady, že je dobré si nastavit vlastní smtp sever nebo veřejný. Nenapsali byste ňáké příklady, chci se připojovat přes wifi, kdekoliv. Mám seznam a zařízení Asus P750.

Jaký smtp sever mám teda nastavit? Když smtp.seznam.cz nejde?