Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

QTEK 8310 - Windows Mobile 6.1 Professional

Kyle (279)|7.5.2008 10:45
Tak sem vcera chvili badal, jak funguje ta xT9 v tyhle verzi, a nakonec se mi podarilo rozchodit i ceskej slovnik. Stacilo jen trochu modifikovat anglicky rozlozeni klavesnice... :))
UserN1 (172)|7.5.2008 12:02
Slusna prace, jestli sveho qvitka rozchodim po crashi displeje tak urco vyzkousim :)
vodopadek (274)|7.5.2008 13:20
[QUOTE="VP"]no jsem uplne napnutej. jeste uvidim jestli zkusim WM Professional, nebo koupim Touch Cruise, nebo pockam nejaky cas na HTC Diamond.[/QUOTE]

no ja taky premyslim o novem zarizeni.. lepe receno uz jsem se rozhodnul pro HP Ipaq 614c.. mel jsem ho v ruce a byla to laska na prvni pohled a dotyk:)) ale WM 6.1 prof. budu zkouset aby ten prechod na Ipaqa byl bezproblemovy.. zatim si hraju a zkousim WM 6,1 prof v emulatoru na PC:))
8310 (98)|17.5.2008 20:37
Na XDA-Dev se včera objevila nová verze ROM WM6.1 PRO RC5 made by Kamikadze - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=392933.

EDIT: tak právě jsem ji do Qteka flashnul, takže zatím testuju...ta rychlost té ROM je skvělá :yes:.
8310 (98)|19.5.2008 21:47
Tak aplikace, které jsem zatím zkoušel a ke kterým jsem nepotřeboval FakeCursor:

JBed3dMod (Java)
Pim Backup
pTravelAlarm
Resco Audio Recorder
SPB Mobile Shell2
SPB Phone Suite
SPB Diary
Smartřády
SKTools
WM5torage
a více méně Total Commander

no a pak ty co jsou součástí ROM, tj. Kontakty, Zprávy, Kalendář, Úkoly, Kalkulačka, foťák, task manager, file explorer, WMP a ty různý nastavení. Se zadáním textu pomocí klávesnice taky nebyl nikde problém.

Nastavení GPRS jsem vyřešil nainstalováním CABu ze sekce zde na ce4you - odkaz - ty pro WM5.

EDIT: nedoporučuju instalovat program XnView Pocket. Ten mi způsobil, po jeho instalaci, že se mi na Qtekovi nezhasínal displej ale stále svítil, takže jsem musel udělat HR protože ani odinstalace toho programu nepomohla.
armando (95)|28.5.2008 09:29
Zkouším také tu novou verzi ROM PRO, je velmi zajímavá, nicméně by mě zajímalo jak namapovat tlačítka, někerá jsem nastavil:

Pomocí prográmku SoftKey:
LEVÉ pod displejem jsem dal pro ÚKOLY
PRAVÉ pod displejem jsem dal pro CELE TASK

Pomocí prográmku BUTTONS
CAMERA jsem dal pro FOŤÁK
AP2 jsem dal pro SMS

Bylo přednastaveno:
HOME krátce je nabídka START
HOME dlouze je FAKE CURSOR
POWER krátce je SOFTKEY
POWER dlouze je VYPNOUT
POC je OK
VOL_UP je ZESÍLIT HLASITOST
VOL_DN je ZESLABIT HLASITOST

Nicméně mi nejde nastavit tlačítko pro KONTAKTY a to mě trápí, jde nastavit na pravé nebo levé pod displejem, ale já bych raději přímo na tlačítko KONTAKTY.
Máte nějdo s tímto zkušenosti, prosím pomozte.


EDIT:
ještě mě napadlo, že mi nefunguje TomTom. Jaká verze TomTom Vám funguje s touto verzí ROM 6.1.PRO Kamikadze
8310 (98)|29.5.2008 20:28
To je divný tlačítko kontaktů mi teď taky nejde nastavit přitom před HR, který mi způsobil program XnView, jsem to nastavil normálně :? . Jinak jsem si trošku přenastavil ty tlačítka takže OK/Close mám na tlačítku zpráv a na tlačítku POC mám Wireless Manager. Na tom tlačítku zpráv je to OK/Close pro mě takové praktičtější, např. při ovládání pravou rukou.
armando (95)|29.5.2008 20:47
Tak jsem rozchodil TomTom ve verzi Navigator_6.203.7220 funguje OK, jen je třeba při zadávání cíle použít fakecursor.

Mimochodem tlačítka jsem začal mapovat raději ručně, tedy jednoduše udělám kopii zástupce programu, který chci namapovat a přejmenuju jej na název tlačítka
třeba Short_Home.lnk nebo Long_Home.lnk
Milinek (54)|31.5.2008 23:58
Tak jsem před chvilkou nainstalil RC5-ku a vypadá to skutečně moc dobře. Mám pouze dvě otázky se kterými si nevím (alespoň prozatím) rady a to je.
1, kde se dá v telefonu nastavit zobrazení/nezobrazení mého čísla volanému
2, kde nastavit, aby se mi v konaktech zobrazovaly pouze kontaknty uložené v telefonu a né telefon + SIM dohromady...
Případně na co bych si měl dát při používání této ROM pozor..?? Děkuji za každou dobrou radu
armando (95)|1.6.2008 01:06
1) to nastavení ID je takto:
START - Settings - Phone - Services - Caller ID - Get settings a tam to najdeš.
2) nastavení filtru kontaktu jsem nezkoušel takže nevím
8310 (98)|1.6.2008 09:40
2) nastavení nezobrazování kontaktů ze SIM karty, se dá nastavit v prográmku SKTools, a v něm položka Tune Up! a tam v záložce Phone edition a v tom Show SIM items a vybrat No.
vpx (529)|2.6.2008 10:39
Ahoj,
zkousim taky tu PRO romku, chci se zeptat, jak vyhodim z horni listy tu ikonu vysilace (takova jako vezicka) ? Nekde pres registry ?

armando (95)|2.6.2008 17:15
Věžička je zaplé WIFI, takže najedeš joistickem na Homescreenu na ikonu BT wifi a otevře se ti Wireles manager, kde vypneš wifi
vpx (529)|2.6.2008 17:30
Clovece, asi to nebylo wifi, vypadalo jako roaming indicator, u kazdy wm6 romky to musim vypinat v registrech, kupodivu pomohlo to same i tady u te romky :)
Ted jsem si tam dal HTC home z ala HTC Diamond a je to fakt super.
EDIT: jo a kdyby nekdo potreboval treba poradit, jak se zbavit hodin a datumu v hornim panelu, nebo jak nastavit v htc home weather vlastni mesto, ktere neni v seznamu, muzu poradit
vpx (529)|3.6.2008 22:17
Ahoj,
nevim, jestli Vam nekomu funguje automaticke prepinani profilu na zaklade "busy" udalosti, nebo ne ? Na telefonu mi to normalne fungovalo, ale u ppc verze nevim, jestli to take ma fungovat... Nebo je potreba produkt tretich stran, napr. phonealarmpro ?
8310 (98)|3.6.2008 22:35
VP: jak prosím nastavit v HTC Home weather město, který není v seznamu? Potřeboval bych právě Hradec Králové :) ale nemůžu na to přijít jak to nastavit :?.
vpx (529)|3.6.2008 23:51
1) musis mit patchnuty htchome.dll, staci, kdyz stahnes cely htc home z http://weather.not2advanced.com/files/ , je tam i navod jak pridat mesto
2) najdes ve \windows soubor HH_0409_WeatherCities.xml, zazalohujes si ho nekam treba na disk a pridas tam jeden radek. Zkopirujes si napr. radek, kde je Praha a opravis index a nazev mesta. Pro HK mi to ukazuje EZ02 Az ten soubor uvidis tak to pochopis. kdo chce jine mesto, muze ho zkusit nalezt primo na accuweather.com
3) vypnes htc home v today, nakopirujes tam ten upraveny soubor a zapnes htc home v today. potom by jsi mel mit moznost ve volbe mesta vybrat tebou zadane mesto.
8310 (98)|4.6.2008 16:34
VP: díky moc, už to funguje :yes:.
Milinek (54)|7.6.2008 15:41
Lidi kolik máte volného místa v paměti telefonu... ? Po nainstalování HTC Home mám cca 0.12....
vpx (529)|7.6.2008 17:31
ja mam ucrite vic
Vis co hlavne udelej, prestehuj si htc home customizer na storage card, tim hodne usetris, ale obecne htchome zase takovy zrout neni ....
vpx (529)|7.6.2008 17:33
Jo, takze mam pres 4 MB a to uz tam urcite nejaky kraviny nainstalovany...
Milinek (54)|7.6.2008 18:11
Já mám momentálně 2,65MB a když nainstaluju HTC Home tak mi to klesne na těch cca 0.12MB Skoušel jsem přesunout složku HTC na Storage card, ale pak mi homescreen nefungoval, měl jsem tam prázdné okno....
Milinek (54)|7.6.2008 18:12
[QUOTE="VP"]Jo, takze mam pres 4 MB a to uz tam urcite nejaky kraviny nainstalovany...
[/QUOTE]
Ty 4MB jsem tam něměl snad ani když jsem nahodil PPC romku....
Milinek (54)|7.6.2008 18:13
[QUOTE="VP"]Jo, takze mam pres 4 MB a to uz tam urcite nejaky kraviny nainstalovany...
[/QUOTE]
Ty 4MB jsem tam něměl snad ani když jsem nahodil PPC romku....
Milinek (54)|7.6.2008 18:13
[QUOTE="VP"]Jo, takze mam pres 4 MB a to uz tam urcite nejaky kraviny nainstalovany...
[/QUOTE]
Ty 4MB jsem tam něměl snad ani když jsem nahodil PPC romku....
Milinek (54)|7.6.2008 18:31
Návod na vypnutí kontaktů SIM v adresáři...

Změnit / vytvořit DWORD položku "ShowSIM" zde:
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone\ShowSim

Hodnota "0" skrývá, hodnota "1" odkrývá
8310 (98)|7.6.2008 19:33
Teď mám volnýho místa 3,7MB. A to mám v hlavní paměti nainstalováno jenom HTC Home, SPB Mobile Shell 2 a MagiCall. Pokud máte nainstalováno dost programů (ať už v paměti telefonu a nebo na kartě), tak hodně místa zabírá složka AppMgr umístěná ve složce Windows, v té složce AppMgr jsou nějaké soubory (*.tmp) nainstalovaných programů, které se pak zobrazují ve Start/Settings/System/Remove programs. Já tu složku vždy přesouvám na kartu s tím, že když budu potřebovat odinstalovat nějakej program, tak tu složku přesunu zpět, ušetřím tak někdy i 2MB v paměti telefonu.
Milinek (54)|7.6.2008 19:44
OK na to kouknu, zjistil jsem, že mi hodně místa (cca 9MB) zabíral Garmin, ten se při instalaci vůbec nedotazuje kam se má soft nainstalit... Takže teď už je to OK :-)
vpx (529)|7.6.2008 20:02
Milinek: staci to napsat jednou :D
Ten garmin, to je pravda, ten asi zabere dost a neda se to vubec nebo skoro vubec ovlivnit :( Nacpe si tam ty svoje drivery Quexxxx a "po mne potopa !"
Milinek (54)|10.6.2008 14:37
Jen takový lehký dotaz, taky se vám rozhodí nastavení data a času když vyndáte bateku? (stačí na chvilku, vyndat/nandat SIM)
vpx (529)|10.6.2008 14:57
Jo. Je to ale stav u vsech ROMek. Staci pripojit do activesync a je to zase hned v poradku.
VP

Milinek (54)|11.6.2008 08:30
Podporuje tahle romka paměťové krty SDHC? Nějak jsem to nikde nevyčetl....
vpx (529)|11.6.2008 10:34
Nekde jsem vycetl, ze SDHC nepodporuje hlavne Qtek 8310, i kdyz v ROMkach na to drivery samozrejme jsou, tak ale hardware to nepodporuje (mozna karty chodi, ale na puvodni rychlosti)
armando (95)|13.6.2008 11:40
S tím rozhozením času to není u všech ROMek.
Pokud si dobře vzpomínám, trápilo mě to u WM5 a prvních WM6, při dalších WM6 to už bylo OK, vytáhl jsem baterii, vyndal SIM a miniSD kartu a po vrácení baterie byl čas aktuální, nic méně v WM6.1 PRO se čas rozhodí.
8310 (98)|13.6.2008 20:56
Rozhození času se mi stávalo i na ROMce WM6.1 Standard.

Jinak dneska jsem provedl "menší" změnu today na alá HTC Diamond :D.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
armando (95)|14.6.2008 11:13
dnes se mi stalo, že mi Qtek zahlásil nedostatek paměti telefonu, ať jsem projížděl STORAGE tak jsem nenašel čeho se zbavit, abych uvolnil místo, takže jsem dal novou ROM, vrátil jsem se na verzi 6.1clean ale po flashi se mi zdálo písmo až moc veliké, takže jsem se vrátil zpět na 6.1PRO kamikadze

Jak řešíte problém z malou pamětí STORAGE, já samozřejmě vše instaluju na SDkartu a TEMP mám také na SDkartě ale najednou jsem měl velikost STORAGE 0MB