Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Slovíčka v1.2 ... aneb snadné zkoušení slovíček na PDA (18.10.2009)

react (34)|4.4.2008 19:18
Program Slovíčka je jednoduchý program na zkoušení slovíček pro vaše PDA. Podporuje slovníky, které si můžete definovat dle vašich představ. V rámci testování můžete volit délku testu, směr zkoušení a možnost opakovat špatné odpovědi. Prográmek jsem psal především pro svoji vlastní potřebu. Možná, ale bude užitečný i pro někoho z vás, proto ho zveřejňuji.

Je určený pro PDA se systémem Windows Mobile 5 a 6.

Více na adrese:
http://orico.cz/slovicka

Ochutnávka:




Stručná historie verzí

Verze 1.2 (18.10.2009):
+ přidaná možnost zkoušení slovíček s uvažováním obtížnosti slov (podle odpovědí z minulosti)
+ přidaný editor slovníků pro přidávání, úpravu i mazání slov ve slovníku a tvorbu nových slovníků z prostředí programu (viy Menu - Editor slovníků)
+ v nastavení je možné zatrhnout volbu zkoušení s rozlišením malých a velkých písmen
+ při zkoušení psaním je možné používat "Enter" na klávesnici pro odeslání slova
+ oprava pádu v případě neexistujícího posledního adresáře se slovníkem
+ oprava pádu v případě kliknutí na tlačítko nápovědy během zobrazení správné odpovědi
- odstraněná záložka "Průměr na den" z Historie zkoušení

Verze 1.1 (6.3.2009):
+ nápověda se zobrazuje na místo aktuální odpovědi (dříve to byl MessageBox)
+ opraveno chybné zobrazení počtu dnů zkoušení (0 dní) v historii
+ při omezeném počtu slov testu a „opakování špatných odpovědí“ se pracuje pouze s daným omezeným počtem slov – dříve se tahalo z celého slovníku a chybná odpověď se tak už nemusela zopakovat

Verze 1.0 (1.3.2009):
+ program si pamatuje poslední adresář se slovníkem
+ historiské statistiky zkoušení (Menu – Historie)
+ nastavení preferovaného typu zkoušení (Menu – Nastavení)
+ další optimalizace zobrazení slovíček při zkoušení – zvětšení textových polí v obou režimech
+ nová ikonka programu (nutný restart po instalaci)
+ oprava nezobrazení odpověďi u prvního slovíčka ve slovníku

Verze 0.9 (13.11.2008):
+ celková revize kódu
+ oprava importu slovníku (chyba prázdného řádku slovníku)
+ optimalizace zobrazení slovíček při zkoušení – dlouhé výrazy se automaticky zalamují a nemůže se tak už stát, že by se jejich část zobrazila „mimo obrazovku“
+ tato verze nebyla vydaná veřejně

Verze 0.8 (24.9.2008):
+ instalace nově přes CAB soubor (+ odkaz v "Programy")
+ nový zkoušecí mód "bez psaní"
+ optimalizace zobrazování

Verze 0.7 (14.6.2008):
+ po výběru slovníku si program pamatuje cestu k poslednímu adresáři (až do ukončení programu)
+ mírné grafické změny

Verze 0.6 (14.4.2008):
+ lepší zvýraznění odpovědi
+ doplnění délky testování do výsledků
+ opravena chyba v časování po správně zodpovězeném slově

Verze 0.5 (12.4.2008):
+ opraveny drobné chyby v zobrazování
+ zrušení časového omezení programu

Verze 0.4 (4.4.2008):
+ podpora WM5
+ možnost načítat slovníky ze všech složek
+ volba délky testu
+ volba opakování špatných odpovědí
+ info-obrazovka o stavu testu v průběhu testu
+ kontrola nezáleží na velikosti písma
react (34)|15.4.2008 22:29
Včera jsem dokončil doplňování několika užitečních věcí a je do verze 0.6. Takže ti z vás, kteří jste si stáhnuli některou z dřívějších verzí, doporučuji vám aktualizovat na novou.

Jinak máte-li nápady, jak program vylepšit, sem s nimi :-)
honza-l (74)|16.4.2008 12:46
Je to docela šikovný program jen by mě zajímalo jak vybírá slovíčka ze kterých zkoušet - dal jsem si tam cca200 slovíček nastavil jsem zkoušení 30 a spustil jsem to 2x za sebou a cca 12 slovíček bylo stejných.
Volbu jestli opakovat slovíčka, které byly špatně bych dal u každé špatné odpovědi - pokud to zvolím na začátku, tak mi to opakuje i slovíčka u kterých se pouze překliknu
react (34)|16.4.2008 21:01
[QUOTE="Honza-L"]Je to docela šikovný program jen by mě zajímalo jak vybírá slovíčka ze kterých zkoušet - dal jsem si tam cca200 slovíček nastavil jsem zkoušení 30 a spustil jsem to 2x za sebou a cca 12 slovíček bylo stejných.[/QUOTE]

Číslo slovíčka se generuje náhodně v rozmezí 1 až počet zbylých slov ve slovníku - tedy něko jako rand(1,max). Ale abych pravdu řekl, tak mi taky někdy přijde, že se některá slova opakují "častěji" něž ostatní. S tím se nic moc nenadělá...jedině tam dát paměť, aby třeba nemohl otvírat posledních pár zobrazených slov.

[QUOTE="Honza-L"]Volbu jestli opakovat slovíčka, které byly špatně bych dal u každé špatné odpovědi - pokud to zvolím na začátku, tak mi to opakuje i slovíčka u kterých se pouze překliknu[/QUOTE]

Dobrý nápad. Díky za něj.
react (34)|14.6.2008 10:48
Nové verze 0.7 obsahuje sice drobné, ale příjemné změny.
mareka_ce4you (150)|15.6.2008 14:00
:yes: :yes: :yes: :yes:
to je supr, nešlo by tam ještě integrovaz zkoušení z celých vět?
react (34)|15.6.2008 21:03
[QUOTE="mareka"]to je supr, nešlo by tam ještě integrovaz zkoušení z celých vět?[/QUOTE]

Zkoušet fráze nebo celé věty samozřejmě jde už nyní - na délce slovíčka totiž nezáleží.
mareka_ce4you (150)|16.6.2008 12:12
Aha, takže porovnáváš jen String a nedělíš to po mezerách, aby to hledalo po slovech.
Kdyby to rozdělilo po slovech a následně hledalo, bylo by to kostrbatější, ale stačila by ti jen jedna slovní zásoba a nemusel bys psát celé věty.
react (34)|16.6.2008 19:19
Dost dobře nechámu, jak to myslíš. Porovnává se vždy dvojice na jednom řádku. jestli to je jedno slovo, dvě nebo celá věta je jedno. Dělit větu na jednom řádku na slova není moc dobré řešení, protože ne vždycky jde nějakou větu přeložit slovo po slovu, funguje to jako fráze.
react (34)|2.10.2008 19:09
Máme tu novou verzi Slovíček s poměrně velkými změnami k lepšímu. Přibyl nový zkoušecí mód "bez psaní", snadnější instalace přes CAB soubor a s tím i odkaz v "Programy".
deathka (8)|8.10.2008 15:56
Díky za sympatický prográmek, režim "bez psaní" je moc fajn :)
react (34)|2.3.2009 21:38
S radostí vám oznamuji, že dnes byla vydaná nová verze programu Slovíčka 1.0.

Obsahuje samé příjemné změny - děkuji za vaše nápady, které mi posíláte. Kompletní výpis změn najdete v prvním příspěvku nahoře. Aktualizované screenshoty a odkaz na doplňěnou stránku programu je tam také.
deathka (8)|3.3.2009 16:33
Děkuju za novou verzi a nová vylepšení! Podle popisu změn to vypadá, že byly doladěny všechny věci, které mi na programu trochu vadily. Teď už se jen dokopat k učení :D
react (34)|6.3.2009 18:28
Dnes jsem opravil drobné chyby, na které jste mě mějlem někteří z vás upozornili. Jedná se především o chybu, kdy se při omezeném počtu slov testu a „opakování špatných odpovědí“ pracuje pouze s daným omezeným počtem slov – dříve se tahalo z celého slovníku a chybná odpověď se tak už nemusela zopakovat.

Více info a kompletní seznam změn jsou v prvním příspěvku.
react (34)|18.10.2009 20:10
Po dlouhém čase je tu opět nová verze. Díky vašim námětům jsem se rozhodl implementovat funkci zkoušení podle obtížnosti slov, tedy historie vašich minulých odpovědí. K dispozici je také jednoduchý editor pro přidávání a editaci slovníků.

Více informací v prvním příspěvku zde nebo na webu: http://orico.cz/slovicka