Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak v HTC Shift zplnohodnotit WM 6

Zdenek Malinsky (9781)|18.3.2008 14:02
HTC Shift má kromě Windows Vista také Windows Mobile 6 Professional, bohužel jen v poměrně hodně "odlehčené" verzi. Díky alternativnímu vývojářskému centru HTC = xda-developers se našel návod, jak tuto "ořezanost" WM 6 částečně eliminovat. Uživatelé po této úpravě mohou používat téměř plnohodnotné WM 6, vč. možnosti doinstalování např. PIE, Office Mobile, realVGA...

Více potřebných informací najdete zde.
MilanO_ce4you (187)|23.3.2008 10:13
Ahoj,
je s podivem, že se zde zatím nerozproudila diskuze o tomto zařízení. Po tom zásahu, co zmiňuješ ve svém článku, funguje SHIFT jako plnohodnotné Pocket PC. Mám nainstalováno Agenda Fusion, Ewalet, SPB Finance, Total Comander a další. Vnitřně to synchronizuje s Vistama, meily zvládá POP i IMAP, luxusní provoz SMS, fantastická výdrž na baterie v režimu PPC. Dalo by se pokračovat dál a dál.
MO
lachimahalb (21)|24.3.2008 21:23
Dobrý den, tak se mně povedlo nainstalovat plné WM 6 a mám pár dotazů:
- jak se dají synchronizovat soubory a poznámky
- chtěl bych též synchronizovat kalendář
- je možné abych některá data z "PDA" ukládat na disk nebo na SD KARTU ... pakliže ano tak jak ??
- kde bych mohl sehnat RealVGA ?
Díky za info
Michal
MilanO_ce4you (187)|24.3.2008 22:56
Ahoj,
synchronizace probíhá normálně tak jako na PC a telefonu, v tom video návodu je vysvětleno jak připojit WM část k Vistám. Potom si ve WMDC nastavíš co chceš sznchronizovat
data se nedají přímo ukládat ani na SD, ani na HDD, dají se ale uložit do paměti a potom překopírovat na HDD, myslím tím různé zálohy. WM část ani SD ani HDD nevidí
RealVga tlačítko hledat, ale ne všechny aplikace se s tímto dokáží vyrovnat a já, po zkušenostech s tímto softem na DELL x 51 v, jsem to raději ani neinstaloval
linuxsoft (225)|24.3.2008 23:19
jakou odhadujete tu vydry s wm6?
lachimahalb (21)|25.3.2008 07:23
MilanO:
Díky, synchronizace se povedla.
Je smutné že není možno z WM ukládat data na SD nebo HDD
Mám ještě jeden problém, tentokrát s Wistam - data mám uložena na SD kartě. Když WISTA spustím, tak je karta normálně vidět a mohu z ní číst data. Když ale vypnu systém do režimu "Sleep" nebo "Hibernate" a pak jej znovu putím, tak už SD karta vidět není. Musím systém vypnout "Shut down" pak znovu pustit a mohu data číst. Nedá se to něják obejít aby byla karta vidět vždy ?
Děkuji Michal
MilanO_ce4you (187)|25.3.2008 08:37
Ahoj, mě se takto SD karta nechová. Vidím ji pořád, ale netuším v čem by mohl být problém. Asi bude stačit ji vysunout a zase zasunout, ale to není to pravé řešení.
htcjirka (1875)|16.4.2008 18:26
Tak ode dnes si uz take hraji s timto skvelym zarizenim.Doufejme ze se tu casem rozvine pekna diskuze nejen o zkusenostech ,ale i ruznych vylepsenich.

Lepsi a jednodussi navod na zprovozneni plnych wm6 nez je uvedeno na zacatku tohoto topicu najdete zde
je tam i instruktaz pomoci videa.
Ted uz zbyva jen posledni,aktivace telefonovani..;)