Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neoficiální WM6.1 pro ETEN M700

miramares (246)|4.5.2008 13:04
Tak po delším používání této romky jsem narazil na problém s GPS a bluetooth sluchátky.
Když spustím iGo2006 nebo Smartmaps, tak po nějaké době se mi zobrazí zpráva "Notification error" s hláškou "Cannot execute \Windows\pTAmgr.exe". Netušíte někdo, co to je?? Ten soubor tam skutečně chybí, ale netuším na co je dobrý. Obě aplikace regulérně fungují dál, ale ta hláška pořád vyskakuje a je dost otravná :((
U bluetooth sluchátek mám problém s vypadáváním zvuku. Když normálně chodím, tak je to v pořádku, ale jakmile jedu na kole (fakt nijak extrémně rychle ;)) tak mi nahodile vypadává zvuk. Někdy to a celou písničku neudělá ani jednou, někdy skoro nic neslyším.
Má někdo podobné problémy nebo řešení?? Jinak se asi budu muset vrátit k předchozí verzi, což se mi moc nechce, protože opravdu tahle verze je podstatně rychlejší a má daleko víc dostupné paměti a volná paměť se tak rychle "neztrácí".
samnung (7)|6.5.2008 17:35
Zdarec, po nahrání oficiální romky sem ho poslal na reklamaci, tak uvidíme co oni na to. Jinak nevíte něco o té oficiální 6.1? Sem čet v Computeru, že Microsoft vydá ofic., tak su zvědavej kdy to bude.
scorpik (15)|7.5.2008 08:02
jetli tam mas ofiko rom tak nebude problem.
Microsoft si muze vydavat co chce, ale dokud výrobce wokna neupravy pro sve zarozeni tak mame smulu s ofiko :-) ( obcas je predelavka lepsi nez orig. )

Jinak nevim jak to vypada s podporou E-Tenu ( ACERU ) a novych woken :-)
miramares (246)|17.5.2008 20:21
Tak jem si zkusil flashnout novou romku z eten-users a nezadařilo se :( při nahrávání se tam začali vypisovat samé errory a telefon už nenajede, zobrazí se jen první obrazovka po resetu (zkoušel jsem i hard reset) a dál se nedostanu, na ní to zůstane viset :( je to na vyhození nebo se to dá ještě nějak rozběhat??
Nallim (99)|17.5.2008 20:23
Zkoušel jsi znova flashnout nějakou jinou romku?
miramares (246)|18.5.2008 11:27
Tak nakonec se mi to podařilo rozchodit tím, že jsem flashnul WM5. Ostatní se nechytali. Teda ještě, že jsem měl schovanou starou kartu, z které se to nakonec načetlo ufff
Fanda75 (40)|27.5.2008 23:45
Pouzivam ROM od Voydac uz par dni a musim rict, ze me mile prekvapila. Vzdy jsem mel problemy s pameti a rychlosti a tady je to super. Nicmene mam jeden drobny problem, ktery se mi nedari vyresit (mam ted aktualni 2.5). Pri vyzvaneni hovoru mi nejde ztlumit vyzvaneni tlacitkem "minus". Je na to nejakej "E-Ten program" nebo jednoduche hrabnui do registru ?? Pls poradte...
Fanda75 (40)|28.5.2008 11:31
Tak mi jeste v ty ROMce toci jedna drobnost... Cas od casu mi vyskoci hlaska MMS "Could not receive all the messages" Pritom MMSky chodej normalne... Vypozoroval jsem, ze to udela vzdy po pripojeni k PC (ale i samo jen tak, kdyz si vzpomene)... Pouziva nekdo tuhle ROMku ??
miramares (246)|28.5.2008 11:53
Já ji zkoušel a to je přesně ta, co mi odrovnala foun :(( viz. mé předchozí příspěvky
Fanda75 (40)|28.5.2008 12:07
To spis byla nahodna chybka... Pochybuju, ze nekdo uvari ROM a ona lehne pri nahravani.. To by nesla nikomu ani kucharovi :-) Jestli treba nemas porusenej ten file nebo nezablbo napeti v USB.. Ja ji tam nahulil uplne v poho nahral par aplikaci, ktere postradam v ROM ale tyhle dve veci ne a ne rozlousknout :-((
miramares (246)|28.5.2008 13:37
Nevím, jestli to byla náhodná chyba. Stáhnul jsem ten soubor 2x. Poprvé to jen házelo chyby při nahrávání, tak jsem to stáhnul znovu a stejný problém, ale pak už tam byl problém telefon oživit, naštěstí jsem to rozchodil přes kartu a pak už tam šla flashnout jiná ROMka. Např. ROMka od TB_TB se nahrála v poho napoprvé. Teď jsem si zrovna stáhnul poslední verzi a chystám se jí vyzkoušet...
Fanda75 (40)|28.5.2008 14:39
Tak to je skoro az divny :( a zkousel jsi tu 2.5 nebo starsi ?? Postup jsem delal tak, ze jsem soubor rucne nakopiroval do %temp% a pustil EUUS.exe Nezustal Ti v tempu nejakej starej kousek ?? Jinak ROMku opravdu chvalim, stabilni a rychla a ty pameti :-))
miramares (246)|28.5.2008 14:59
Zkoušel jsem nějakou starší - teď přesně nevím jakou. Pouštěl jsem to přímo přes baťák. Nejdříve se to tvářilo, e to nahrává, ale prakticky hned se to seklo. Na PC se vůbec nehýbal progress bar a na telefonu se mi vypisovalo samé "" pořád za sebou... Asi mám nějakej divnej kousek ;)
Mr.Jina (8)|28.5.2008 16:00
[QUOTE="miramares"]Nevím, jestli to byla náhodná chyba. Stáhnul jsem ten soubor 2x. Poprvé to jen házelo chyby při nahrávání, tak jsem to stáhnul znovu a stejný problém, ale pak už tam byl problém telefon oživit, naštěstí jsem to rozchodil přes kartu a pak už tam šla flashnout jiná ROMka. Např. ROMka od TB_TB se nahrála v poho napoprvé. Teď jsem si zrovna stáhnul poslední verzi a chystám se jí vyzkoušet...[/QUOTE]

Používám 1.1b a občas mi telefon zamrzne.
bajk_ce4you (15)|31.5.2008 15:51
a ako to je s tym ovladanim hlasitosti pomocou tlacitok +/- .... rozbehal to niekto? jedna sa mi hlavne o stisenie vyzvanania prichodzieho hovoru prave pomocou tychto tlacitok, co mi na oficialnej ROMke WM6 slo a na 6.1 to nejde. nie je na to nejaka aplikacia od Etenu, ktoru treba doinstalovat? vdaka
sep_ce4you (351)|1.6.2008 19:30
premyslim o flashi 1.1c .... jake navigaci s ni pouzivate?

jo a jake mate zkusenosti s novou rom a syncanim prez Exchange server ... vse funguje korektne?
Fanda75 (40)|3.6.2008 13:28
[QUOTE="sep"]premyslim o flashi 1.1c .... jake navigaci s ni pouzivate?

jo a jake mate zkusenosti s novou rom a syncanim prez Exchange server ... vse funguje korektne?[/QUOTE]

Trapim se s tim uz dlouho a muzu se uvztekat... Nikde jsem nenasel zadne info cim se to ovlada (nebo spis jaky soft je potreba).
Fanda75 (40)|3.6.2008 13:34
[QUOTE="bajk"]a ako to je s tym ovladanim hlasitosti pomocou tlacitok +/- .... rozbehal to niekto? jedna sa mi hlavne o stisenie vyzvanania prichodzieho hovoru prave pomocou tychto tlacitok, co mi na oficialnej ROMke WM6 slo a na 6.1 to nejde. nie je na to nejaka aplikacia od Etenu, ktoru treba doinstalovat? vdaka[/QUOTE]


Sorry.. uklik jsem se a neprecet si to :-( Patrilo to k tomuto prispevku...
Trapim se s tim uz dlouho a muzu se uvztekat... Nikde jsem nenasel zadne info cim se to ovlada (nebo spis jaky soft je potreba).
Bagacek (12)|11.6.2008 09:46
Tak včera nainstalováno a zatím spokojenost.. Po instalaci dalšího SW vše chodí jak má :))
Tedy zatím ;)
Fanda75 (40)|11.6.2008 19:36
Funguje Ti i to ztlumeni prichoziho hovoru +/- ?
Bagacek (12)|12.6.2008 09:43
Ou ou.. tak už jsem narazil :(( ne zcela korektně funguje česká lokalizace od Mobilnauta. Vše je česky což je fajn, ale nelze odeslat ani jednu sms. po příchodu sms lze zobrazit část sms pouze v seznamu příchozích sms, ale nedá se otevřít. Po kliknutí na kontakt a výběru poslat sms se pouze v záhlaví zobrazí text textové zprávy, ale display se nepřepíše a tedy nelze nic. navíc to pak už nejde pomocí OK zavřít a musí se zavírat přes správce úloh

Takže s lokalizací sms nefunkční :( (PS. jedná se o verzi lokalizace 1.2, zkoušel jsem i 1.1)

Výsledek je stejný u obou instalací.. Jako základní problém vidím asi to, že lokalizace "startmenu" přejmenuje na "nabídka start" a ponechá i startmenu. zkoušel jsem to obejít a .lnk soubory překopírovat, ale bohužel ne všechny jdou. Po instalaci lokalizace tedy přijdete asi o 15 ikon z "neoriginální WM 6.1"

Zůstávám tedy na WM 6.1 ale prozatím bez lokalizace.

Co se týká +/- při tlumení hovoru. na původní ROM jsem nikdy nevyzkoušel takže nevím jak to chodilo.. ale v této verzi nelze hovor tlačítkem -(minus) ztlumit.

Fanda75 (40)|12.6.2008 10:49
Lokalizaci jsem ani nezkousel... neco takoveho jsem bohuzel tusil. To +/- je vyborna vec, kdyz chci nekomu dorict vetu a k tomu mi zvoni telefon, tak to proste nejde :-(( nebo proste jenom ztrlumit telefon a nebrat ho :-))
F.
mellown (16)|13.6.2008 08:47
A jak to vypadá s oficiální verzí WM6.1 pro M700..? Kdy bude venku?
Fanda75 (40)|13.6.2008 09:14
Nemyslim, ze nekdy vubec budou.. Ostatne kdy byla posledni ROMka, to uz si ani nepamatuju.
F.
sep_ce4you (351)|13.6.2008 09:21
cca pred 10 meisic mam pocit, ze byla WM6.0 ... 6.1ky nebudou ...ale zase me prekvapili, ze vubec vysel patch na SDHC oficialne.
Fanda75 (40)|13.6.2008 11:17
Jasan tomu rozumim, ale presne 10mesicu je dost na to aby nekdo zacal delat novou ROM, pro "stary" model. Podle me maj dost prace s novejma modelama a tema co jeste nejsou na trhu. M700 je podle me pro vyrobce "nepodporovane" zarizeni. Hold budeme muset svoje cihlicky obmenit... No je pravda, ze moje baterka uz ma svoji pubertu za sebou a kryt uz vypada jako na stary plastovy Nokii ktera mi po kazdym patym pivu upadne na zem :)
skopecant (2)|25.6.2008 15:19
Da se nekde zmenit nastaveni pro prijate sms do puvodniho tvaru, to sgrupovani podle odesilatele je pro mne dost neprakticke.
Fanda75 (40)|29.6.2008 11:48
Dela to program SMS Mode, je bud v programech a nebo ho mam \Windows\SMS Mode.exe
skopecant (2)|29.6.2008 19:40
Ten program tam nemam, to jsi doinstalovaval?
Fanda75 (40)|30.6.2008 09:30
Ne, je to ve ROM o ktere je tohle vlakno.. pouzivam tedy tu od Voydac. Od vcerejska 2.8.
mellown (16)|9.7.2008 16:45
Zdravim, mám vcelku nově WM6.1 a mám problém.. Po připojení sluchátek mi zařízení stále hraje přes reprák.. když to v settings přenastavim tak to jede vpoho,ale po odpojení sluchátek mi telefon nehraje vůbec protože nepozná že sem sluchátka odpojil.. a pořád manuálně přepínat v settings nastavení mezi Headset a Speaker je blbost takže nevíte někdo jak tohle vošéfovat aby telefon sám poznal že sem připojil sluchátka?
Nallim (99)|9.7.2008 21:13
zaseknutá pružinka, už se to tady několikrát řešilo, jedině servis.

s touto vadou a nefunkčností GPS, jsem to odeslal do servisu a po měsíci se ke mě dostala zpráva, že závada je neopravitelná, tak mi vrátili peníze, nejspíše se jim to nevyplatilo opravovat... ale taky to tak být nemuselo.
Fanda75 (40)|10.7.2008 10:54
Z vadnou GPS jsem to tam mel dvakrat a vzdy nova deska... treba uz jim dosli desky. Jeste mi zbyva asi pul roku do konce zaruky, tak se treba postesti zarizeni obmenit :)
myssak_ce4you (38)|17.7.2008 23:29
Zdravim, mam ROM 6.1 od TB TB , ale nefunguje pripojeni mailu pres IMAP volba je vysedla a funguje pouze POP. Nemate nekdo nejakou radu jak to zprovoznit. Predem dik.
soptik21 (34)|28.7.2008 14:12
Ahoj, chystam se prodat M700 a mam tam wm 6.1...
Kde se da stahnout orig. wm 6? Diky... ;)
Fanda75 (40)|28.7.2008 14:26
Urcite bych volil variantu offic. stranek viz clanek
Fanda
soptik21 (34)|28.7.2008 14:35
ok, diky ;-)
mellown (16)|3.8.2008 14:29
ahoj, tak tu mám zas problém :( na WM6.1 mi najednou přestala fungovat wi-fina.. přes USB se na net připojim vpohodě ale když ve Wireless Manageru kliknu na Wi-Fi tak se nic neděje (Phone a BT jdou vypínat a zapínat vpoho).. nevíte někdo?
ING_Psycho (1)|2.2.2010 16:03
Zdravím, viem že táto téma je dosť stará, ale potreboval by som ROM 6.1 a väčšina odkazov je už mŕtva... na eten-users sa mi nepodarilo registrovať
ak by to niekto ešte mal mohol by tu pls hodiť funkčný odkaz? najlepšie hocičo iné ako rapid
Bruca_ce4you (19)|9.3.2010 11:16
zkus tady, žel rapidshare :(
http://rs613.rapidshare.com/files/207073049/tb_61_1.2.7z

romka je vcelku rychlá, funkční, dá se nastavit i čeština na hw klávesnici (editací souboru, na romce, kterou jsem tam měl předtím mi to nešlo). po hr je volných cca 32 mb ram
audis (98)|11.3.2010 22:58
TBv1,2 taky používám, testováno mnoho rom a tato mi zustala.