Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Mobile Shell 2.0 - tipy, triky a problémy

Honzam75 (130)|9.3.2008 18:50
Nainstaluj si HTC Customizerhttp://www.pocketemu.com/hhc-info.html a tam je v nastaveni odemknout HTC Home. Pak muzes v Today s touto polozkou posouvat a presunout nad ni jiny Today programy...
Marian Veselý (662)|9.3.2008 18:56
mám ale pocit, že nefunguje v CZ verzi ROM. Možná stačí jen přepnout na anglické nastavení, ale nejsem si tím jist.
Skipy (110)|10.3.2008 07:08
Toto by nepomohlo:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Today\Items\"Spb Mobile Shell" změnit parametr Type z 5 na 4
fct.sk (10)|10.3.2008 07:58
[QUOTE="Pulec"]Zdravím! Mám problém se zamykáním kláves u Mobile Shell 2.0. Když chci, aby po zamknutí kláves zůstala obrazovka "nyní", stane se občas, že klávesy znovu neodemknu a musím použít reset. Místo softkey "Odemknout" se zobrazí "Heslo". Tapnutí na toto tlačítko nereaguje. Celkem mě to štve, protože jinak je program moc šikovný. Díky za rady.


přesunuto admin[/QUOTE]

Mne robi presne to iste...netreba resetovat, ale vypnut a po chvilke zapnut. Je to ale dost otravne. Tiez som si vsimol, ze par krat sa po chvilke "heslo" zmeni na "unlock" a ide to v poriadku. Btw, predtym som mal EN verziu a tam som na tento problem nenatrafil. Testujem dalej...fakt slusna aplikacia...vymenil som ju za HTC Home...
fct.sk (10)|10.3.2008 09:17
Ak by si chcel niekto SPB Mobile Shell 2.0 "poslovencit", tak prikladam preklad.
Treba nim nahradit povodny subor v roote programu (u mna v HTC je to Program files\Spb Mobile Shell\SpbMobileShell.txt )
endymion (38)|10.3.2008 15:09
Co říkáte na tenhle styl launcheru v Mobile Shell? Pokud by byl zájem dodám soubory a návod (ale až tak kolem 21:00).
00269024_menu_JHN6.jpg
sinco_ce4you (229)|10.3.2008 17:17
Ten styl launcher je dobry. Prosim jak na to.
endymion (38)|10.3.2008 21:11
1. Do adresáře Program Files\Spb Mobile Shell nakopírujte přiložené dva soubory (původní si radši zálohujte).
2. Pozměňte registry, konkrétně:
a) v části HKLM\Software\Spb Software Housel 2\Spb Mobile Shell\Menu\Root\ přejmenujte položku "Favourites" na "Games"
b) v nově vzniklé části HKLM\Software\Spb Software Housel 2\Spb Mobile Shell\Menu\Root\Games přepište hodnotu položky "Text" z "Favourites" na "Hry"
c) v části HKLM\Software\Spb Software Housel 2\Spb Mobile Shell\Menu\Root\Programs přepište hodnotu položky "Image" z "5" na "8"
3. Proveďte Soft Reset zařízení.
endymion (38)|10.3.2008 22:33
Endymion´s New Mobile Shell Design v1 :D
Po instalaci přiloženého CABu získáte vzhled jako na screenech. Žádné jiné soubory se nemusí kopírovat a ani nic měnit v registrech. Jen nakonec proveďte Soft Reset zařízení.

Edit1: Pokud budete později chtít CAB odinstalovat, tak si nejdříve již před jeho instalací zazálohujte soubory qp_menu_btn.dat a qa_layouts.dat, které se nacházejí v adresáři \Program Files\Spb Mobile Shel. Po odinstalování CABu tyto soubory nakopírujte zpět a proveďte Soft Reset zařízení.

Edit2: Trochu pozměněn CAB, což by mělo odstranit potíže s instalací na některé zařízení.
00269110_launcher_VvBS.jpg 00269110_contacts_i5mr.jpg
fun_thomas_ce4you (74)|11.3.2008 10:18
Vypada to super,ale pri instalaci toho cabu mi to hodi hlasku instalace se nezdarila,program neni urcen pro toto zarizeni. Holt budu muset zkusit tu pracnejsi variantu ;)
endymion (38)|11.3.2008 10:32
Zkus ještě instalaci nového CABu. Pracnější cesta přes nakopírování souborů a změnu v registrech je samozřejmě taky možná, ale dodaný CAB mění více věcí než je uvedeno v postupu v předchozím příspěvku.
Pozn. Jak odstraním přiložený soubor v příspěvku?
fun_thomas_ce4you (74)|11.3.2008 11:03
Nový CAB funguje bez problémů, díky za dobrou práci :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|11.3.2008 11:10
Neodstranis. Co presne chces smazat?
endymion (38)|11.3.2008 11:20
Chtěl bych smazat ten první CAB, ten co je nad screenama.
CommanderZ (1798)|11.3.2008 14:56
Da se nejak zmenit pozadi menu? Rad bych si tam dal obrazek co mam na today, to by pak mohlo vypadat opravdu moc pekne.
endymion (38)|11.3.2008 15:10
Endymion´s New Mobile Shell Design v2 :D

Po instalaci přiloženého CABu získáte vzhled jako na screenu. Žádné jiné soubory se nemusí kopírovat a ani nic měnit v registrech. Jen nakonec proveďte Soft Reset zařízení.

Pokud budete později chtít CAB odinstalovat, tak si nejdříve již před jeho instalací zazálohujte soubory qp_menu_btn.dat, qa_layouts.dat, qa_status.dat, qp_dclock_modern.dat a qp_bkg_now.dat, které se nacházejí v adresáři \Program Files\Spb Mobile Shell. Po odinstalování CABu tyto soubory nakopírujte zpět a proveďte Soft Reset zařízení.

Změny oproti originální verzi Spb Mobile Shell:
Now Screen - nové ikonky nepřijatých sms, emailů a hovorů
- nový vzhled hodin
Launcher - zrušeny ikony posledních použitých programů
- menu rozšířeno na devět položek
- nové ikonky všech položek
Contacts - snížen počet položek na osm
- zvětšeny ikonky kontaktů
Dolní menu - změněn vzhled všech čtyř ikonek
fct.sk (10)|11.3.2008 16:09
No...vyzera to dobre...ja by som vsak nechcel menit ziadny dizajn, nic...len by som rad zrusil tie dva riadky poslednych aplikacii a mal tam radsej 9 tlacitok...da sa to niekde nastavit?
runner111 (75)|11.3.2008 16:24
Dá se to nastavit,zde ke stažení: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachme+...+24&d=1204990077

umaž koncovku .zip a nahraď jím stejný soubor ve složce Mobile Shell
Marian Veselý (662)|11.3.2008 16:54
Nevíte někdo jak dosáhnout toho, aby po kliknutí na schůzku na obrazovce nyní mě to hodilo do denního plánu a ne do defaultně nastaveného Progamu jednání???
Geoffrey_ce4you (189)|12.3.2008 11:16
Narazil jsem na jeden problém. Když si z hlavní obrazovky Shellu spustím celoobrazovkový seznam a někomu z něho zavolám, tak se z toho seznamu nemohu vrátit zpět. Ty ikony dole prostě nereagují a nejde to shodit ani správcem aplikací. Musím resetovat. Máte někdo podobný problém ?
fandap (57)|12.3.2008 12:40
to runner111 : nemohl bys prosím tě ten soubor umístit přímo sem. Abychom ho mohli stáhnout i mym na XDA neregistrovaní ? to vypuštění posledních použitých souborů bych přivítal. díky.

endymion (38)|12.3.2008 13:30
TheMelin (1642)|12.3.2008 13:33
To endymion: Necituj předchozí příspěvek ;)
Unite (159)|13.3.2008 11:28
cim se to chlapci edituje, prosel jsem XDA a svoji chabou anglictinou jsem to nejak nepochopil. Pomozte please

.odpovim si sam , pokud to nekoho zajima , tak :

Hey guys, here's a quick tutorial on how to remove the top 12 pinned icons from your Launcher and center the 6 grid launcher.
---
Copy qa_layouts.dat to your computer. Using a WinZip, extract Launcher.xml, using the password b0fm18zq.

Opening up Launcher.xml in Notepad, you can see how MS reads the file. There are a few layouts that are defined, and are based on screen size and orientation. For my Kasier, 240x320 and 320x240 are the portrait and landscape layouts, respectively.

Under and more specifically under , we find what we're looking for. The first 12 plugins (named rN) are the "pinned menu" buttons, and the next 6 (named mN) are the large buttons. Defined in each Plugin is the following line (with variation on the numbers, of course) . So obviously X and Y are the X and Y positions in pixels, and Width and Height are, well, width and height also in pixels.

If you'd like to remove all the 12 pinned menu buttons, simply remove the following lines (for r0-rB):



Just delete them, and then they're done. Now, this leaves the bigger launcher menu sitting on the bottom, looking pretty odd since there's a big void on the top. To even out the void, I moved each of those big buttons up 45 pixels. Why 45? Well, 45 was the height of one of the icons in the pinned menu, so moving it up that much would leave 45 pixels above and below the big grid.

So just simply subtract 45 from each Y coordinate of each plugin m0-m5, giving you (for m0-m2) 46 and (for the next 3) 137.

Now, the grid still doesn't line up. This is something I've yet to figure out. Fortunately, we can just hide the grid by finding this line at the top of the XML file, under , which is . Simply change the Value to 0, and that will hide the grid lines until we can figure out a way to move them around.

There you go, now the 6 button launcher is in the middle of your Launcher screen, with none of those pesky 12 pinned items. Do the same thing under , except of course change the numbers so that your 6 grid is in the middle of your screen.
Save the file.

Go back to WinZip and add Launcher.xml back into qa_layouts.dat, remembering to overwrite the old Launcher.xml and remembering to encrypt it again with the same password (which is b0fm18zq).

Now replace qa_layouts.dat in the \Program Files\Spb Mobile Shell\ folder and soft reset your phone
Jirka_j (186)|13.3.2008 12:42
chci se zeptat, zda je možné na obrazovce spb shell zobrazovat i celodenní události?
fandap (57)|13.3.2008 12:43
To endymion: díky moc - funguje. Pouze mi tam nejde přidat ta devátá volba - v nastavení SPB Mobile Shell mi to neumožňuje nabídka je zašedlá. Jde Vám to?
Unite (159)|14.3.2008 16:10
volba 9 . menu :
ja to udelal tak,ze jsem si v registrech
HKLM - Software - SPB SoftwareHouse 2 - SPB Mobile Shell - Menu - Root :
Nasel "My Menu" a to jsem normalne zkopiroval pod jinym jmenem napr. l "My Menu 2" .
No a ted ho v nabidce mam
:D :D :D
jumape (7)|15.3.2008 08:14
Zdravim vsetkych. Pripajam sa ku tym nestastnikom, ktorym SpbMS 2.0 cuca bateriu. Mam nainstalovanu CZ verziu ... skusal som ju odinstalovat a opat nainstalovat, nepomohlo. Nepodarilo sa niekomu, kto mal tento problem aj s CZ verziou, odstranit ho?

Nerad by som sa vracal ku 1.5, 2.0 sa mi zda stabilnejsia. ...
Unite (159)|15.3.2008 09:40
to je tezky, nekdo problemy s baterkou ma a nekdo ne. Ja sam nevim, pres noc mi to ubralo 10 % jinak pres den pri telefonovani a sms a atd... to trochu vic zere , ale neni to tolik. Mam ver.2.0 built 3275 CZ
jumape (7)|15.3.2008 10:09
To lososs:

stiahol som teraz SpbMS 2.0.0 Sestaveni 3286. Je to novsie ako to, co pises ty. Skusim preinstalovat a dufam, ze to pomoze.
jumape (7)|15.3.2008 14:50
Takze pre zufalcov:

po poldnovom laborovani a testovani sa skusim podelit o postup, pri odstraneni problemu zo "zravostou baterii" pri verzii Spb Mibile Shell 2.0CZ.

Pred vydanim SpbMS 2.0 som pouzival 1.5CZ. Tuto som preinstaloval verziou 2.0.0CZ Sestaveni 3275. Tak ako obvykle pred vacsim instalovanm upgrade alebo noveho sw som si SPRAVIL ZALOHU. Dnes ma lososs informoval, ze nema ziadne problemy pri tomto 2.0CZ 3275. Pozrel som teda na stranku Spb http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/?cz (odkial som predtym stiahol SpbMS 2.0CZ) a stiahol som CAB este raz. Prekvapila ma rozdielna dlzka suborov a tak som preinstaloval SpbMS 2.0CZ s novo stiahnutym CAB. S prekvapenim som zistil, ze je to SpbMS 2.0.0CZ Sestaveni 3286!!!

Pre meranie spotreby som zacal pouzivat sikovny programcek http://www.acbpocketsoft.com/Products/acbPowerMeter/acbPowerMeter-Overview-2.html. Po preinstalovani 3275 za 3286 sa ale spotreba nezmenila. Pri zapnutom podsvieteni (minimum) ukazoval spotrebu 65-70mAh. Pri vypnutom podsvieteni to bolo 40-45mAh.

Odinstaloval som teda 2.0 a nainstaloval naspat 1.5. Zial spotreba ostala stale rovnaka. Len pre zaujimavost pri naplno nabitej baterii mi ukazovatel stavu baterie (plugin v Spb Pocket Plus 4.0) ukazoval 16:59. A to sa mi nepozdavalo. Matne som si spominal, ze pred instalovanim 2.0 mi ukazoval nieco cez 24:00. Pomocou programcekov, ktore monitoruju aktivitu procesora som pozrel, ci tam nebezi nejaky proces, ktory by zral bateriu, ale nic som neobjavil.

Rozhodol som sa teda vratit do stavu pred prvym instalovanim SpbMS 2.0CZ. Spravil som restore starej zalohy (z 4.3.2008) a s vtedy nainstalovanou verziou 1.5 mi merac spotreby (k mojej velkej radosti) ukazoval spotrebu na urovniach 27-40 mAh pri zapnutom a 10-15mAh pri vypnutom podsvieteni. Bol som teda naspat pri vyuzitelnej spotrebe. Upozornujem na to, ze sa to dostalo do normalu az potom, ked som mobil CELKOM VYPOL, reset nestacil.

Za tych cca 10 dni pouzivania verzie 2.0 som ale ziskal dobry pocit zo stability tejto verzie. Vedel som, ako sa vratit k normalu a tak som cez 1.5 preinstaloval SpbMS 2.0.0CZ Sestaveni 3286. S napatim som spustil merac spotreby a po 5 minutach som otvoril sampus. Spotreba je dole (este aj teraz cca 1hod po resete.)

Budem to este samozrejme sledovat, ale tie hrozive udaje spotreby 65/40 mAh sa uz neukazuju. Ak by sa niezo zmenilo, dam vam vediet.

P.S. ... ja som mal problem s 3275, lososs nie. Sice tomu nerozumiem, ale cez povodne nainstalovanu 1.5 sa mne 3286 sprava slusne ku spotrebe
P.S.2 ... davajte pozor na to, ze Spb software zverejni novsiu verziu sw a neupozorni na to, ze ide o nove Sestaveni!!! To povazujem za nekorektne voci pouzivatelom! Pri ostatnych programoch od Spb (Diary, Backup a Pocket Plus) som stiahol aktualny CAB a porovnal som dlzky suborov ... vsade to sedelo. Zatial som to nepreinstaloval ale istotu, ze to nie je nove Sestaveni, nemam ...
Haldo (138)|16.3.2008 11:38
Pridam sa tiez. Mam verziu 2.0.0.3258 a TyTN II. Instaloval som v piatok rano. O 24 hodin neskor aj napriek flight mode som mal baterku z 96% na 14%. V sobotu rano som teda baterku nabil cez sietovy adapter (vtedy som aj narazil na tuto temu)...aktualny stav po 28 hodinach je 80%. Asi 3,5 hodky som mal flight mode, inac telefon isiel stale a asi 10hodin aj BT. Hovory asi 10minut (nik nevolal nastastie :) ).
Unite (159)|16.3.2008 16:08
Ja fakt nevim, rano v 7,30 hod. jsem to vyndal ze stojanku ( 100% ).
Mam zapnute ICQ , mel jsem 5x hovor a napsal jsem 5x sms.
Baterie je na 85%.
Unite (159)|16.3.2008 16:10
[QUOTE="lososs"]Ja fakt nevim, rano v 7,30 hod. jsem to vyndal ze stojanku ( 100% ).
Mam zapnute ICQ , mel jsem 5x hovor a napsal jsem 5x sms.
Baterie je na 85%.[/QUOTE]
: VCERA JSEM TAM DAL VER 3285
weszter (231)|16.3.2008 17:52
no já sice sežranou baterku nepozoroval, ale před několika dny mi doběhla zkušební doba, tak jsem to odinstaloval a ejhle, to je zase fofr, jak mi ta ludra stará najednou maká rychle.... při instalaci jsem nepozoroval zpomalení systému, ale po odinstalaci jsem zrychlení hned postřehl... aplikace je to pěkná, ale já osobně ji reálně nevyužiji...
valep (19)|16.3.2008 18:05
Dá se nějak na obrazvce s hodinami nastavit víc nadcházejících událostí, ukoly a celodenní události? Zobrazují se mi jen dvě nadcházející události , když zruším dole ten kalendář,tak max. 3 události.
Dík
jumape (7)|16.3.2008 19:12
To Valep:

podla mojich skusenosti sa to neda.
toorek (251)|19.3.2008 11:45
Nevíte někdo, jak udělat, aby si to data pro předpověď počasí bralo z SPB Weather? U verze 1.5 to dělalo automaticky, ale teď mi naskakují dvě naprosto protichlůdné předpovědi a ta z SPB MobileShell 2 má k realitě hodně daleko.
jumape (7)|19.3.2008 12:41
V Spb Mobile Shell zvol Moznosti/Rozsirene/Obrazovka nyni a tam by si mal mat check box na Spb Weather
toorek (251)|19.3.2008 13:04
Mám tam nápis "Žádné moduly nejsou nainstalovány"
jumape (7)|19.3.2008 13:06
mal by si mat nainstalovanu poslednu verziu Spb Weather ... 1.7.4
Geoffrey_ce4you (189)|19.3.2008 13:10
Tak jsem dal poslední verzi 2.0 dneska pryč, do rána se mi Artemiska normálně vybila :mad: To se mě ještě nikdy nestalo :no: Takže uvidíme, kdy přijdou s opravou ;)
toorek (251)|19.3.2008 13:20
jumape: SUPER, DÍKY!!! :yes:
papik.i (171)|19.3.2008 17:36
I já ti díky Jumape...nenapadlo mě, že musím mít poslední verzi.
jumape (7)|19.3.2008 18:38
vďačne ... som rád, že som mohol pomôcť ... :sarcastic:
fandap (57)|21.3.2008 09:33
Záloha
nevíte prosím někdo jak kompletně zazálohovat a po upgradu OS zase obnovit všechna nastavení Mobile Shell
CommanderZ (1798)|24.3.2008 16:57
Vsechna nastaveni jsou v registrech. Nevim ale jestli neco umi zazalohovat pouze cast registru.
lokalnet (64)|27.3.2008 17:16
Zdravim vsechny, daji se nejak menit ikonky programu tak jako u pocket plus ? Myslim ty jsou jsou v SPB shell menu na matrici, treba zastupci programu.....
Diky

[QUOTE="CommanderZ"]Vsechna nastaveni jsou v registrech. Nevim ale jestli neco umi zazalohovat pouze cast registru.[/QUOTE]

No co vim tak to umi bud Resco Explorer, nebo PHM regedit.
janmoris_ce4you (23)|30.3.2008 11:33
Mám dotaz. Šlo by z hlavní nabídky vyhodit ikonu weather? Tuhle záležitost vůbec nepoužívám a místo toho bychhodil jiné pro mě užitečnější záležitosti...
nopl (19)|30.3.2008 21:10
[QUOTE="janmoris"]Mám dotaz. Šlo by z hlavní nabídky vyhodit ikonu weather? Tuhle záležitost vůbec nepoužívám a místo toho bychhodil jiné pro mě užitečnější záležitosti... [/QUOTE]
ak myslis z Today, tak to ide v pohode