Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ hx4700 - Windows Mobile 6.1 (WM 6.1) - zkušenosti atp.

Hansis (16)|29.6.2008 21:20
Jak je to s možností jiné než defaultní klávesnice? U 6.0 mi poměrně chyběly i funkční klávesy jako ESC apod..
TomasT_ce4you (55)|15.7.2008 12:17
Kluci, je mozno pouzivat s WM6.1 i SDHC karty ? Nevim zdali je to zavisle na podpore SW nebo HW. A nechce se mi kupovat kartu abych ji pak na nic nemel. Dik...
toja (366)|15.7.2008 16:09
Na hx4700 so žiadnym WM a ani najnovším nikdy nebudú fungovať SDHC karty. (HW nekompatibilita)
Síce existuje špeciálny adaptér do CF an redukciu na SDHC, ale sa moc neoplatí a sú k nemu rozporuplné komentáre.
Maximálne sa dá použiť SD 4GB ale musí to byť iba SD. Funguje perfektne. Je to v podstate neštandardná SD ktorá sa tvári ako SD. Lebo norma (štandard) SD definuje maximálnu veľkosť SD 2GB
hajekm (308)|15.7.2008 16:36
Ahoj,
potvrzuji informace od ToJa a jen doplňuji, že CF karty tam chodí i ve větších kapacitách (já používám 8GB A-data).

Milan
xIndian_ce4you (32)|15.7.2008 22:36
Tak tak. Osobně používám 16 GB CF + 2 GB SD. Chodí to bez problémů.
toja (366)|16.7.2008 23:15
Tak pánové, cez last week som už s nervami nevydržal a po krátkej rekognoskacií posledného vývoja som naflashoval najposlednejši variantu ROM WM6.1 od Kozhura, modifikovanú-vyladenú remsses-om.
Ten žrút pamete (iGO8) ma vytáča.
Zatiaľ pracuje perfektne a rýchlo (ROM) a tiež funguje čo doteraz fungovalo a funguje aj čo nefungovalo. Napr. v jednej z predošlých modifikácií, ktorú som odporúčal v prvom poste tohoto vlákna nefungovalo USB dobíjanie (je potrebné povoliť v Settings/System/power/USB Carging).
Takže, kto chce flashujte ROM:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Na flash použite bootloader z linku v prvom poste alebo z tohoto (je to to isté, len iný storage):
http://wm6.flyingarizona.net/bootloader.zip

Po x-tý krát zopakujem krátky postup (platí na MSWXP, na Viste som to neskúšal ale ktosi písal že mu to išlo, hmm..., radšej XP):

- PDA je odpojené od PC
- Najprv na PC killnuť (zrušiť) Active Sync v Správcovi úloh/procesy - je to wcescomm.exe
- Potom nakopírovať do prázdnej zložky stiahnutú ROM (Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.nb0)
- Takisto tam nakopírovať bootloader (rozumej subor, ktorý je v tom zipe, teda BootLoader.exe)
- spraviť na PDA HW reset (Contacts+Mail+Reset)+calendar
- Prepneme hx4007 do Bootloader modu (CONTACTS+iTask+RESET)reset podržať 1-2s – display je funkčný ale nepodsvietený (hore nápis „Serial“, v strede logo HP a dole nápis „v1.01“)
- Pripojiť PDA k PC a počkať chvíľu až ho PC detekuje
- Potom spustiť bootloader.exe a v brovseri nájsť a zvoliť ten súbor s ROM (Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.nb0) a potvrdiť
- Potom už len čakať až sa naflashuje (odporúčam nič na PC nerobiť a mať predtým zhodené všetky aplikácie)
- Po naflashovaní sparvíme hard reset (Contacts+Mail+Reset)+calendar a počkáme cca 2 minúty a zase hard reset. Potom po nejakom čase by mal WM. nabootovať (prípadne zopakujeme HR)
hosic (156)|17.7.2008 10:28
Super, o vikendu to taky nahodim a vyzkousium i TT7.
hosic (156)|17.7.2008 18:09
[QUOTE="toja"]
Maximálne sa dá použiť SD 4GB ale musí to byť iba SD. Funguje perfektne. Je to v podstate neštandardná SD ktorá sa tvári ako SD. Lebo norma (štandard) SD definuje maximálnu veľkosť SD 2GB[/QUOTE]

Ahoj, nemas presne typ te fungujici 4GB SD karty?
toja (366)|17.7.2008 20:09
A čo takto prečítať si môj podpis;)
Ale aj iní výrobcovia majú takú.
Ja som kupoval tu: (obrázok je ten istý, akurát s 4GB)
SD 4GB


[QUOTE="toja"]A čo takto prečítať si môj podpis;) [/QUOTE]
A co si naopak sám přečíst pravidla diskutující, zejména část o užívání citací? admin
hosic (156)|18.7.2008 10:17
Diky. :-)

Vybec sem si nevsiml, tak nejak na podpisy moc nekoukam. :-) Ale zacnu. :-)

Dalsi dotaz, kdyz jsem na hx4700 honil puvodni system a pak WM5 tak jsem pouzival ozVGA.
Ted uz asi rok jsem hx4700 pouzival jen jako navigaci TT6 v aute.

Chci ho ale zacit zase aktivne pouzivat jako PDA.

Otazka - jde na WM 6.1 pouzit ozVGA?

Diky
Ada1986 (20)|18.7.2008 16:20
Jj ozVGA pod wm6.1 na hx4700 naprosto bez problémů
mascot_ce4you (10)|20.7.2008 19:19
zdarvím
mám jeden problém. po nainštalovní win6.1 mi všetko šlapalo ako malo. potom som tam nahodil verziu od ramsses-a a teraz mi nejde pripojene Wi-Fi. skúšal som doma aj inde a nikde nefunguje. Prosím o radu lebo to veľmi potrebujem. ďakujem
toja (366)|20.7.2008 20:22
Mne WiFi a prístup na Internet cez router D-link Di-524 (WPA-PSK Data Encryption TKIP) funguje v pohode
hosic (156)|21.7.2008 15:14
[QUOTE="toja"]Tak pánové, cez last week som už s nervami nevydržal a po krátkej rekognoskacií posledného vývoja som naflashoval najposlednejši variantu ROM WM6.1 od Kozhura, modifikovanú-vyladenú remsses-om.
Ten žrút pamete (iGO8) ma vytáča.
[/QUOTE]

Kolik mas po resetu volne pameti?
Me na tom nejde spustit TT7, hlasi ze mam malo pameti.
Mam po resetu volno 37MB
hosic (156)|22.7.2008 12:45
Tak nakonec jsem TT7 zprovoznil, mel jsem nejakou spatnou verzi.
Chodi to krasne.

Co pouzivate na CZ klavesnici?
Resco? Sunnysoft?

Jde dostat do Resca cesky slovnik?

Diky
libor4700 (1)|30.7.2008 23:39
Možná se špatně dívám, ale nikde jsem neviděl postup pro české Visty se SP1. Navíc jsem s tím měl trochu potíže a tak přidávám svůj postup jak na to...
Použit byl BootLoader z http://wm6.flyingarizona.net/bootloader.zip
Doporučuji pro jistotu ukončit firewall a vyndat CF i SD kartu
0. Přepnout PDA do Bootloader modu (CONTACTS+iTask+RESET) reset je nutno chvíli podržet - a PDA dát do kolébky
1. Start->Všechny programy->Centrum zařízení Windows Mobile
Zde Nastavení mobilního zařízení->Nastavení připojení->zrušit zaškrknutí u [Povolit připojení USB]
Pokud to nelze, provést, doporučuji nepřepínat PDA do režimu BootLoaderu (opustíte jej pomocí RESET)
a provést nejprve kroky 1-3. Teprve pak přepnout PDA do Bootloader modu a pokračovat bodem 4
2. Start->do okna zahájit hledání napsat: služby
Zde ověřit, že je spuštěna, a pokud není spustit službu: Windows Mobile-2003-based device connectivity
3. Start->do okna zahájit hledání napsat: správce zařízení
Zde Mobilní zařízení->HP USB Sync->Pravá myš->Aktualizovat software ovladače->Vyhledat ovladač v počítači
Následně Pomocí tlačítka: [Procházet] najít soubor wceusbsh.inf (je v adresáři BootLoader\Vista_Drivers) a dát otevřít.
V další obrazovce vybrat HP USB Sync
4. Pomocí kláves CTRL+SHIFT+ESC spustit správce úloh a na záložce Procesy najít soubor 'WMDC.EXE' ->pravá myš -> ukončit proces
Nyní spustit BootLoader pomocí pravá myš -> Spustit jako správce.
Pokud se objeví hláška o nutnosti instalovat ovladače na Windows Vista, přepnout se opět do správce úloh a ukončit proces Vista_Drivers.exe. Nyní by se již mělo otevřít okno BootLoaderu vyžadující soubor s ROM.
Pokud zde uvidíte hlášku, že nejde otevřít port WCEUSBSH001, pak nemáte správně nainstalovány ovladače USB (viz bod 3)
Další postup již byl popsán několikrát....
moskvic_ce4you (0)|22.8.2008 13:07
Zdravím pokažde když se snažím nahrát nove 6.1 tak mi to vypíše při nahrávání tohle a dál ani krok:
password BOOTLOADER
HTCSPass.< YHTCEUSB>lnb C:\Users\Moskvi\Desktop\SL61V3.nb0
:F=C:\Users\Moskvi\Desktop\SL61V3.nb0
:A=80000000
:O=00040000
:L=FFFFFFFF


start NB image download

Fail to synchronize with the host (1)
USB>


nevíte někdo co to znamená..

Díky všem
Ferry_ce4you (21)|27.8.2008 19:04
Zdravím po delší odmlce všechny příznivce této cihly,
podle mne asi nejlepší, kterou kdy obchodníci v HP dovolili vyrobit.

Možná odpovím na problém instalace tímto dotazem:
Odkaz od pana Toji stahuje "Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.zip"
Tento soubor je po rozbalení malý , cca 51 M.
Existuje ale podobný soubor"Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.rar"
Tento soubor je rozbalení velký, cca 133 M, tak jako byly všechny dosavadní rom.
S tímto souborem zřejmě probíhá instalace bez chyb. Stáhnout se dá např. :http://rapidshare.com/files/130317251/Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.rar | 36456 KB
Zajímá mne zkušenost a rozdíl mezi nimi.

Protože jsem se snažil a neuspěl zvětšit blok paměti na tomto PDA v ČR, chci zkusit cestu instalace verze 6,1 pro možnost použití IGO 8.
Moc tomu ale nevěřím ,souhlasím s panem Tojou, že ji žere, proto chci znovu vyzvat někoho, kdo by pomohl tuto výměnu paměti provádět.
Jak jsem zjistil, překážkou je pouze neuvolnění teplotního manuálu pro pájení.
Bez něj se každý bojí poškodit PDA.

Chci se dále zeptat tohoto publika, zda někdo našel náhradu za záložní baterii .I za cenu , že by byla rozměrově jiná.
Podle zkušeností zřejmě stačí zachovat napětí 1,2V a nabíjitelnost.Postupně nám totiž všechy tato PDA přestanou reagovat na tlačítka.
Varta tyto baterie již zřejmě nevyrábí a je proto nebezpečné koupit předražené skladované originály.

Chtěl jsem toto PDA původně zahodit a nahradit bakelitovým výrobkem HP210, ale když jsem uslyšel jeho odvrácený hlas a zkusil necitlivou ovádací plochu,zastyděl jsem se a jsem u něj zpět.
toja (366)|27.8.2008 23:03
:)) Ja som inštaloval z tohoto file (Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.nb0) a nemal som žiadne problémy (na WXP).
Bootloader si sním poradil.
Ano existuje aj druhá verzia (asi *.nbf), je od toho istého autora.

Čo sa týka iGO8 tak už u najpslednejších verzií niesu problémy s pameťou a aj podľa NavNgo to maká na 64MB RAM a min. 300MHz procesore.
A môžem potvrdiť perfektne, živo vykresluje 3d terrain a pohyb v menu je tiež plynulý. Tak isto skiny nerobia problémy.

No ačo sa týka zvečšenia RAM na 128 MB, tak takisto by som to bral mvšetkými 10timi !!!!!!!!!!!!!!!!!
Spravte niekto zázrak, nemusí byť na počkanie, stačí aj do "troch" dní :))
venas_ce4you (0)|15.9.2008 09:11
Tak jsem taky nasadil WM6.1 od Kozhura (díky toja za návod) a zatím jednoznačně pozitivní zkušenosti, RAMky (program) jsem na ROM SL61V3 nikdy, ani po swresetu při stejné instalaci programů neměl přes 30MB, tady kolikrát i přes 31MB, taky bych řekl, že se mi wiFi připojuje rychleji, IR funguje.
Taky jsem si všiml u CF karty (funguje mi jako storage pro tempy a programy) vidím až uplně do 0 battery, předtím když mi to napsalo kolem 10%baterie, že mi odpojí SD a CF tak to skutečně odpojilo, teď mi CF jede dál (SD odpojí).
kuchta1 (7)|17.9.2008 22:22
Svůj dotaz ohledně problémů při nahrávání novějšího systému mažu, protože se mi to podařilo dát do kupy. Ani nevím jak, ale naráz to funguje. :D
NAzdar.
pupkac (5)|18.9.2008 16:02
Včera som na WM6.1 upgradol 4700-ku manželke a aj keď pred prehodením firmware z WM5 na WM6.1 som sa nedokázal zosynchronizovať s PC, Inštalácia prebehla bez problémov. Musím povedať, že som použil najnovší active sync od M$ 4.5.
space_cowboy (336)|18.9.2008 16:19
[quote=pupkac] nedokázal zosynchronizovať s PC[/quote]
skus zmenit start-settings-system-USB to PC. mal som podobny problem a pomohlo
pupkac (5)|23.9.2008 19:26
Po upgrade to už šlo normálne... Tá WM5 nebola moc vydarená.
RadiusXE (21)|14.10.2008 12:30
v prvnim prispevku nejde link, prosim opravit ci smazat

Na flash použite bootloader z linku v prvom poste alebo z tohoto (je to to isté, len iný storage):
http://wm6.flyingarizona.net/bootloader.zip


zkusim tenhle, snad pujde

Na flashovanie sa osvedčil bootloader z: http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=246529
Práca s ním je jednoduch a spoľahlivá, a navyše posledná verzia má aj drivery na Vistu (neskúšal som). V podstate je to ten čím sa flashovala povodná Kozhurova WM6.
toja (366)|14.10.2008 21:27
[quote=Radiusxe]v prvnim prispevku nejde link, prosim opravit ci smazat[/quote]Opravené, dík za info:yes:

RadiusXE (21)|15.10.2008 10:33
tak jsem upgradoval na Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g a je peknej, mnohem lepsi nez 6.1 od Kozhury, zabira min mista a jsou v nem aplikace jako u kozhury 6 R4, takze gut

ale mam neustale problem s touchpadem, proste mi nefunguje, nevite proc? Predchozi majitel urputne tvrdi, ze proste to u novejsich wm nejde (> 2003, ja mel nainstalovano wm6, pravdepodobne koshura), pak mu rikam, ze wm 5 oficialne podporuje hp, takze to musi jit, tak obratil ze od wm 5 a vys to nejde, asi si teda budu muset sosnout romku pro wm 2003 abych to opravdu zkusil, pac ja uz fakt nvm co s tim

pak jsem nasel tohle
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371079

hodne si tu chvalej rom od Algasystems:
http://rapidshare.com/files/96207302..._1710.zip.html and http://wm6.flyingarizona.net See post #105

zkousel to nekdo?
toja (366)|15.10.2008 16:56
No, čo sa týka tej dotykovej blbosti, tak tá funguje spoľahlivo vo všetkých systémoch, včetne WM6.1.
Môžeš si prepínať možnosť medzi navigačným a kurzorovým modom (skoky po riadkoch alebo šipka ako pri ovládaní myšou). Je to v Settings/Synaptics NavPoint (ale to asi vieš).
To čo Ti tvrdí predchodzí majiteľ je blbosť. Ak nefunguje, máš ho asi šáhnutý.
Čo sa týka tých iných ROM, Algasystém som neskúšal. Zatial som skončil na tom istom čo Ty a nemám problém. Hmmm..., čosi bolo s mailami, ale nepametám si.
To by som musel stále preinštalovávať.
Ja čakám na Kozhuru alebo Alkora. Obidvaja sa nedávno vyhrážali, že niečo v dohladnej dobe vypustia. No ale akosi im to trvá. Tiež nemajú moc času.
Takže mám prekrížene nohy a držím a čakám. Tá horná verzia je na celkom perfektná, ponúka najviac volnej RAM a iGO8 na nej šlape perfektne. Čo už viac môžeme chcieť;)
MichalJ_ce4you (21)|17.10.2008 08:59
Ano, mohu potvrdit, že ve verzi Alkor B2 Ramsses nefunguje mailovy klient. Poštu je možno stáhnout, ale už se neda zobrazit obsah zprávy. Po tapnutí na zprávu se nic neděje, krom toho, že se zpráva označí jako přečtená. Ví někdo co s tím? (Krom reinstalace ROM na jinou verzi) :))
toja (366)|17.10.2008 16:29
Aha už si spomínam, odporúčali inštalovať nejakého iného mail klienta. Ale neskúšal som.
Mali na PDA som používal doma, keď sme sa bili s dcérou o PC. Vyriešil som to tak, že som jej dal notebook a ja mám PC. Mail cez deň vždy vyriešim nejako ináč.
Aj tak sa mi nechcelo pracne spájať PDA cez BT na mobil a ten na net. V podstate nič nieje tak súrne keď nejde o život.
Ale ináč tá ROM maká prefektne a hlavne rýchlo s maximálnou voľnou RAM.
RadiusXE (21)|17.10.2008 20:01
no ja zase zjistil, ze nemam wifi signal na zachode... priznam se, ze jsem si hral s ap a menil jsem fw, proto to jeste musim zkusit s ntb a podle toho se uvidi zda je problem s pda ci s ap, ale uz asi 3 dny jsem byl na zachode na prazdno
Dvora21 (115)|23.11.2008 21:13
Zdravim dlouho sem tu nebyl asi tak rok nwm koukam new styl webu :-D jen sem zrovna vyhrabal hxko z supliku ze ho dam tatovi a ten neumi AJ tak sem se chtel zeptat jesly tu nekdo nema CZ do wm6.1 a ne prosim na rapidu dekuju mam tam bloklou IP .
RadiusXE (21)|23.11.2008 22:22
co jsem zjistil, tak zatim neexistuje, snad jen na wm 5 existuje od sunnysoftu
Dvora21 (115)|12.12.2008 13:09
Zdravim uz me neaky ty WM6.1 nudej tak sme si tam dal zase wndowsi 95 zase nic moc nevite bude neaka novika nebo tu cihlu mam zahodit ??? :D
RadiusXE (21)|12.12.2008 13:36
tak zkus svoji vlastni distribuci :D kdyz se tak nudis, urcite ji nekdo oceni, pokud za neco bude stat
toja (366)|12.12.2008 15:13
[quote=Dvora21]Zdravim uz me neaky ty WM6.1 nudej tak sme si tam dal zase wndowsi 95 zase nic moc nevite bude neaka novika nebo tu cihlu mam zahodit ??? :D [/quote]Patriku, ta "cihla" je na práci a nebo na nejakou solidní činnost, ne na hraní;)

Dvora21 (115)|12.12.2008 18:47
Doted sem ji mel na pokusi :D ne ja dostal HTC TyTN II tak nevim co mam delat s hx4700 asi ho uz neprodam za 4000kc co ???
Vlastislav Šťastný (275)|9.1.2009 21:33
Tak jsem chtěl dát přes své letité WM 2003 SE WM6,1. Když jsem všechno nastudoval a chtěl si stáhnou BOOTLOADER, tak mi AVAST zahlásil, že obsahuje virus a ukončil spojení. A to z obou linků na úvodní straně. Nevíte, jestli se dá stáhnou ještě odjinud nebo je možné dát do hx-ka novou ROM pomocí karty?
RadiusXE (21)|9.1.2009 22:08
hele me to hlasi taky, ale pokud to rozbalis treba pres 7zip., tak je to ok, dle meho v tom nic neni... pozastav avast

ja to taky pres jeden delal, doma mi to teda taky hlasi vir, ale nic s pc nemam, flesoval jsem asi 3x
hosic (156)|19.1.2009 18:12
Zdravim,

jak to vypada s novymi verzemi WM 6.1 ?
Dela to jeste nekdo?

Tak nejak mi prijde, ze hx4700 je uz i v tomhle ohledu mrtve zarizeni (i kdyz je to strasna skoda).
toja (366)|19.1.2009 18:17
Mrtvé:?: :!: :?: :!: :!: :sarcastic:
To teda nie, sleduj ENG, a RU fora.
hosic (156)|19.1.2009 18:26
No, prolezl jsem vsechna fora na nez odkazuje prvni prispevek a zadne nove informace jsem tam nenasel. Vsechno stare tak k zari 2008.
toja (366)|19.1.2009 18:31
Musím tak na hodinu vypadnúť a keď nezabudnem hodím sem nejaké linky na RU.
RadiusXE (21)|19.1.2009 21:14
no abych rekl pravdu, jaky dalsi vyvoj? Jestli muzu mluvit za sebe, tak WM 03 bylo totalne k prdu, WM 6.1 je dle meho uz dost dobre odladene a cihla jede svizne jak svin. Takze v tomto ohledu jsem jiz spokojeny a myslim si, ze uz se vyzdimalo maximum, lepsi uz to nebude, ma jiz celkem malo ram, neumi sdhc, myslim ze pokud je jiz konec, tak je nanejvys dustojny, protoze tolik let neslouzilo snad zadne pda, opravdu je to legenda
toja (366)|19.1.2009 21:24
Hmm...., Česť jej pamiatke, amen:!:
Ale vážne.
Fakt, 6.1 je už perfektná a maká svižne. Ale stále je možnosť aplikovania novšieho WM. A našťastie fandov to ešte neprešlo.
Takže si myslím že naša hračka ešte do večných lovíšť nepatrí a ešte nejaký čas sa s ňou budeme odbavovať.;)
Rosie (63)|19.1.2009 21:47
No v patek sem se odhodlal prejit z WM6 na 6.1. Naflashoval sem SL61V3 (NE-lite verzi) a zda se mi to o kus pomalejsi nez predtim. S tim, ze treba MortPlayer mi ted nejak divne preskakuje pri prehravani...
Takze teda nevim nevim... jakou ROM mate vy?
toja (366)|19.1.2009 22:27
Ja mám od augusta 2008 verziu Alkor_B2_Ramsses_Kozhura_v1g.nb0 a s rýchlosťou nemám problém.
RadiusXE (21)|20.1.2009 00:51
tu mam tez, jede ok, ale udajne ma problem se synchronizaci s outlookem, nepouzivam ho, tak nvm

a taky se mi lehce zda, ze blbne wifi, obcas se to nechce pripojit, takze reset a je to ok
hosic (156)|20.1.2009 13:06
Napsal by sem nekdo nejake linky na novejsi WM 6.1 pro hx4700? Dik.
toja (366)|20.1.2009 19:44
Ako som slúbil, tu sú linky:
Ale bol by som rád keby ste sa [color=red]o skúsenosti s niečim novým a jeho aplikovaním podelil s ostatnými, tu na tomto fóre [/color]:
[quote]http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=70688
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=81209
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1949979
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=398762
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371079
http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=20504
http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=12637[/quote]