Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Resco Keyboard Pro 5.01 - iSkin small + SK + CZ

Cvendzo (9)|8.2.2008 15:18
Pre tych co pouzivaju Resco Keyboard Pro 5.01 som pripravil upraveny skin iSkin_small. je to Zmensena verzia originalneho resko iSkinu Usetril som na vysku 22bodov co dost pomooze pri niektorych applikaciach. Dalej som pridal upravenu mapu klavesnice Sk a CZ.
Navod nakopirujte folder skins\iSkin_small do adresara Program files\resco keyboard pro\Skins a v moznostiach klavesnice si vyberte skin iSkinn_small
Pre nove mapy znakov nakopirujte CZ.map a SK.map a Numeric.map do adresara Program files\resco keyboard pro\Languages

Nova verzia:
http://rapidshare.com/files/97443286/RescoKeyb5_iSkin_Small_by_Cvendzo_v1.1.rar
David_ce4you (199)|9.2.2008 02:03
[QUOTE="Cvendzo"]Dalej som pridal upravenu mapu klavesnice Sk a CZ.[/QUOTE]
Co to přesně znamená? Co jsi tam upravoval?
Asi by to chtělo lépe popsat, příp. nějaký obrázek.
Cvendzo (9)|9.2.2008 13:51
Pridal som screenshoty klavesnice aj CZ aj Sk aj ine
tu je nova verzia:
http://rapidshare.com/files/90389542/RescoKeyb5_iSkin_Small_by_Cvendzo.rar
00263279_overview_0I7.jpg
yndor (222)|9.2.2008 14:28
Díky, to je užitečná věc.
TheMelin (1642)|9.2.2008 16:37
Paráda. Díky
DD_ (331)|11.2.2008 14:10
Super prace. Dik.
TheMelin (1642)|11.2.2008 14:43
Hele máš tam chybu, pod klavesou "_" (podtrzitka) je znak Euro, dale pod "\" je znak dolaru.
Cvendzo (9)|11.2.2008 15:42
[QUOTE="TheMelin"]Hele máš tam chybu, pod klavesou "_" (podtrzitka) je znak Euro, dale pod "\" je znak dolaru. [/QUOTE]

U mna je to v poriadku... mas najnovsiu verziu 5.01 ? Lebo verzia 5.00 mala pevne nakreslene numericke znaky v obrazku a 5.01 to uz riesi inak rovnako ako pismena.
DD_ (331)|11.2.2008 17:13
Mam stejnej problem. Mam verzi 5.01.
Kdyz mam vybranej iSkin (klasickej) tak pri zobrazeni klavesnice se symbolama je ve 2. rade 6-7 klavesa znak Eura a Dolaru .. pri skinu iskin_small jsou na techto mistech symboly podrtzitka a zpetneho lomitka avsak pise to euro a dolar.
Ta symbolova klavesnice u iskin a iskin_small je vubec jina. Treba prepnuti na kalkulacku ma iskin vedle mezery .. iskin small ve 3ti rade kde ma iskin podtrzitko.
Upozornuji ze pouzivam ENG rozlozeni klavesnice.
sikula05 (272)|6.3.2008 01:21
Ahoj, potvrzuji problém se znakem eura a dolaru-ale s tím se dá žít:) co je ale horší-nejdou mě tam ta gesta, resp.se nejsem schopnej dostat do předdefinovaných textů FX. Prosím autora jestli by se na to nepodíval.Děkuji
Cvendzo (9)|6.3.2008 10:45
Riesenie problemu so znakmi Dolar a Euro - zabudol so pridat do baliku suboe Numeric.map ktory treba nakopirovat do language foldera. Aj ked je mi zahadou preco verzia 5.01 vyuziva stale ako podklad preddefinovavy obrazok ale budiz... dufam vam bude toto fungovat spravne.
http://rapidshare.com/files/97443306/Numeric.map
a komplet:
http://rapidshare.com/files/97443286/RescoKeyb5_iSkin_Small_by_Cvendzo_v1.1.rar

to sikula5: mne FX finguju spravne, ak ti nejdu zadavat, daju sa editovat priamo v registroch HKLM\Software\Resco\Keyboard\Fx
sikula05 (272)|6.3.2008 13:21
Mě fungují také dobře /ale mám pocit, že reaguješ na jejich zadávání ne vyvolání/...ale ne s tím tvým skinem...prostě to gesto nic neudělá...dám si iskin...a už je to v pořádku...ale potvrzuji nyní správné psaní eura a dolaru-i tak je to trošku pokrok proti původnímu nesmyslnému rozložení písmen s diakrtitikou na očárkované a oháčkované;)
DD_ (331)|7.3.2008 10:46
Jojo s gestama je problem. Nefunguje ani treba gesto Shift - tazeni nahoru ktere zapina capslock. v iSkinu funguje v pohode.
sikula05 (272)|7.3.2008 11:08
ale autor píše, že jemu vše funguje:O
osch (1330)|7.3.2008 11:31
Cvendzo udělal při zmenšení iSkinu dobrou práci, ale s tím CZ.map si moc práce nedal. Tím, že je potřeba přepsat ten originální, změní se dost razantně funkčnost celého RescoKeyboard. Např. když jsem přepnul na klasický skin, chybělo v něm několik řad znaků. musel jsem tedy oba CZ.map nakombinovat abych došel k pro mě funkčnímu stavu. Je však pravda, že výše zmíněná gesta na shift a fx taky nefungují.

osch (1330)|7.3.2008 16:16
Tak jsem si s tím pohrál a hotovo. Dávám ke stažení mnou upravený zmenšený iSkin pro QVGA. Jediné co jsem použil od Cvendza (díky) je CZ.map a i ten jsem musel pro plnou funkčnost dost upravit. Také jsem zachoval výšku skinu tak jako u Czvenda. Dost zásadně jsem si pohrál se skin.ini souborem. Teď již tedy fungují gesta i fx.

Dovolte abych tedy tuto svou úpravu nazval svým jménem.

Návod k použití: Složku se skinem tak jak je nakopírovat do složky Skins a soubor CZ.map do složky Languages. Následně v nastavení Resco Keyboard vybrat daný skin a hotovo.

Při testování jsem na žádný problém nenarazil, to ale neznamená, že nemůže vzniknout. Proto je pls. popište zde a já se s tím pokusím něco udělat.

thx: Resco za skvělou klávesnici, Adobe za Photoshop a Czvendo za první snahu zmenšit iSkin. A to se cení.
sikula05 (272)|7.3.2008 22:39
Díky, díky, díky...už píšu z nové a velmi povedeně upravené klávesničky :)
Kibitz (212)|7.3.2008 23:47
Mne verze od osch nejde. Pri prepnuti na numerickou klavesku a pak zpet, to vyhodi lasku cannot load the map...
osch (1330)|8.3.2008 12:32
to headquest: Restart klávesnice nepomůže? Pak tedy restart zařízení. Asi si špatně nakopíroval všechny potřebné soubory tam kam patří. Udělej to ještě jednou. CZ.map do Languages a složku osch iSkin do složky Skins.
Kibitz (212)|8.3.2008 17:44
Vsechno jsem udelal spravne, zkusil jsem to 2x, mam spravnou verzi 5.01. Restartoval jsem zarizeni....a nic. Porad ta sama chyba :(
osch (1330)|8.3.2008 18:07
Chyba je na tvém přijímači. Tvou popisovaná hláška znamená, že při přechodu z numerické klávesnice, která používá mapu znaků dle numeric.map na klávesnici s "písmeny", která používá mapu znaků uloženou v CZ.map (pro českou klávesnici) nemůže najít potřebný soubor CZ.map.

Vypadá to, že si vymazal nějakou mapu. Pokud máš nastaveno, že klávka bude primárně a pouze česká, musíš ve složce Languages mít minimálně dva soubory .map (Numeric.map a CZ.map, přičemž pro správnou funkci mnou upraveného iSkinu musíš použít CZ.map který je součástí balíku, který jsem dal ke stažení) a soubor Languages.ini. Pokud máš v nastavení Resco Keyboard nastavenu i sekundární klávesnici, musíš mít i její soubor .map. Pokud tam některý není napíše chybu.

Nejjednodušší způsob opravy vidím v reinstalaci celého RescoKeyboard (přičemž musí být nainstalován do zařízení) a následném nakopírování složky osch iSkin do složky Skins (Program Files\Resco Keyboard Pro\Skins) a přepsáním souboru CZ.map ve složce Languages (Program Files\Resco Keyboard Pro\Languages) stejně pojmenovaným souborem z mnou upraveného skinu. Celé bych to ukončil softresetem.
Kibitz (212)|8.3.2008 19:07
Ok, zkusim to jeste jednou, ale delal jsem to presne dle postupu. Jinak klavesku mam jako primarni a nastaveny jen jazyk cesky

EDIT: takze cely problem byl zrejme v tom, ze se mne nechtel prepsat soubor CZ.map uz by to melo byt ok. Dik za pomoc:yes:
DD_ (331)|10.3.2008 11:09
Super. Diky za upravenou verzi, kde vse jiz funguje jak ma.
wolwZz_ce4you (33)|11.3.2008 19:29
kluci da se nejak prehodit Y s Z ???
osch (1330)|12.3.2008 12:02
Editací CZ.map.
Hikoki (88)|19.5.2008 21:46
[QUOTE="osch"]Tak jsem si s tím pohrál a hotovo. Dávám ke stažení mnou upravený zmenšený iSkin. Jediné co jsem použil od Cvendza (díky) je CZ.map a i ten jsem musel pro plnou funkčnost dost upravit. Také jsem zachoval výšku skinu tak jako u Czvenda. Dost zásadně jsem si pohrál se skin.ini souborem. Teď již tedy fungují gesta i fx.

Dovolte abych tedy tuto svou úpravu nazval svým jménem.

Návod k použití: Složku se skinem tak jak je nakopírovat do složky Skins a soubor CZ.map do složky Languages. Následně v nastavení Resco Keyboard vybrat daný skin a hotovo.

Při testování jsem na žádný problém nenarazil, to ale neznamená, že nemůže vzniknout. Proto je pls. popište zde a já se s tím pokusím něco udělat.

thx: Resco za skvělou klávesnici, Adobe za Photoshop a Czvendo za první snahu zmenšit iSkin. A to se cení.[/QUOTE]

Nešlo by udělat VGA verzi ? Moc bych prosil.:)
berczo (68)|20.5.2008 08:07
2osch: výborná práce :yes: díky
Menšík Radek (4)|5.8.2008 13:17
Mám problém na Compactu IV po instalaci uvedeného iskinu se mi nezobrazuje správná grafika popisu klávesnicových tlačítek, mám HTC Cruise tam je vše v pořádku.
DD_ (331)|5.8.2008 14:33
Hm to vypada na problem mezi VGA a QVGA - rekl bych ze bude potreba udelat novej VGA skin.
Kvako_ce4you (59)|10.8.2008 10:54
úplna bomba aspoň pre mna super díky moc chlape..good work men....
ZAKY_ce4you (53)|11.8.2008 13:31
Dávám ke stažení mnou upravený a zmenšený iskin pro VGA.Díky osch za již upravený CZ.map.

Návod k použití: Složku se skinem tak jak je nakopírovat do složky Skins a soubor CZ.map do složky Languages. Následně v nastavení Resco Keyboard vybrat daný skin a hotovo.
Mac_ce4you (128)|27.8.2008 20:44
Nevite nekdo kde vzit INI k tomu simple skinu, libi se mi nejvic, jelikoz skoro vyhradne pouzivam stylus a tam je vse pohromade, primo se tam da menit i US/CZ atp.

Ale neni ini a tak nemuzu nektere klavesy upravit.
Alekss_ce4you (43)|27.9.2008 14:51
Hola panove, mel bych prosbicku na ZAKYho nebo OSCHe, mohl by nekdo z vas jeste jednou upravit iSkin small pro QVGA podle ZAKYho VGA skinu? OSCHuv skin je sice perfektni, ale pri uprave dle ZAKYho by byl jeste asi o 15 (nebo 30, ted z hlavy nevim) pixelu nizsi a v hodne aplikacich by to dost pomohlo, i kdyz se na zhustenejsi klavesnici o neco hure pise. Hodlam totiz prejit z Diamonda na Touch 3G, VGA iSkin na Diamondu nema chybu. Diky moc
underbeat (26)|18.1.2009 20:24
Hele chlapi nevíte někdo jak udělat, aby jsem měl přehozené A a Z, ale aby klávesnice zůstala tak velká jako předtím? Myslím že určitě se na klávesnici původní píše kůvli větší dálce tlačítek od sebe lépe, ne? Na touch HD mám prostotu na psaní dostatek... díky za rady
janmoris_ce4you (23)|10.9.2009 00:33
ahojte, dlouho jsem používal tento skin ke své velké spokojenosti, nedávno jsem pořídil starší TouchPro a chtěl se vrátit k oblíbenému skinu. problém je, že se mi začalo ozývat psaní na stroji. Když píšu každé tapnutí má zvukový doprovod a nedaří se mi najít v nastavení ani vlastnostech volbu, která by mi to umožnila vypnout. Poradíte někdo prosím?