Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

novacik

Coudysk (11)|7.2.2008 13:18
Zdravim, mam HTC TyTN par dni, ked som nieco nevedel, pohladal som si to na nete, ale ostalo mi zopar nevyriesenych zalezitosti s ktorymi neviem pohnut. Preto prosim o radu:

1. kontakty mam zobrazene ako Meno Priezvisko, ale rad by som ich videl ako Priezvisko Meno. Kontakty som si skopiroval z SE P990, kde som ich tam mal takto ulozene. Meno je zadane v polozke Meno a Priezvisko v polozke Priezvisko. Rucne menit sposob zobrazenia v kontakte je posledna moznost, pretoze ich mam cez 300

2. neexistuje chytry spravca kontaktov pre PC alebo pre WM6 ? Chcel by som si kontakty roztriedit do skupin, ale robit to po jednom kontakte je zdlhave

3. ked som pripojeny na WiFi, tak niektore programy nevyuzivaju WiFi pripojenie ale vytacaju GPRS. Da sa to niekde prestavit ?

4. existuje SW ktory by spravil kompletnu zalohou zariadenia ? (kontakty, sms, mms, nainstalovane programy a aj nastavenia sieti a telefonu). Viem ze existuje PIM backup, ale este nezalohuje MMS a nastavenia telefonov. V activesync 4.5 zas nemam moznost zalohy. Neni ju tam vidno

5. Na starom iPAQ som si mohol zmenit velkost ram medzi storage a memory. Tu taku moznost nevidim, je zbytocne 11MB na storage, ked vsetky aplikacie instalujem na microSD. A hodilo by sa viac RAM na programy.

6. nedari sa mi sprevadzkovat zabudovane VPN pripojenie, pretoze nemozem nastavit niektore ine parametre. Poznate dobreho VPN klienta ?

moje zariadenie je HTC TyTN s orig. WM6 od HTC
Dakujem za rady
Zdenek Malinsky (9781)|7.2.2008 17:53
1 a 2 Outlook v PC (2003 nebo 2007)

4 Backup manager od Spb, Sunnysoft, Sprite

5. Storage je součást ROM, pro běh aplikací je RAM. Na kartu instalovat s "rozumem" - rozhodně tam nepatří task manažer, today pluginy (a apps s tím spojené), všechny programy, které se spouští při startu. Na kartu můžeš dát spíše velké soubory=mapy navigace, videa, knížky, muziku, fotky.
Místo ve storage jde ušetřit např. smazáním (zkopírováním na kartu) zbytečných témátek, vyzvánění, helpů, nepoužívaných jazyk.verzí různých softů, přesměrováním ukládání historie, temp.int.files a cookies na kartu atd. - to tu je už několikrát popsáno.