Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera Mobile 9.5 - Follow the Leader

Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2008 20:01
Všichni víme, že standardní součástí každého zařízení s Windows Mobile je internetový prohlížeč nazvaný Internet Explorer Mobile. Bohužel všichni také moc dobře víme, jaké jsou jeho schopnosti. Na prohlížení textových nebo pro mobilní prohlížeče optimalizovaných stránek ještě stačí, ale cokoliv navíc ho velmi rychle přivede do úzkých. Naštěstí je zde konkurence a to hned z těch nejvýznamnějších - Opera Software. Její prohlížeče pro mobilní zařízení jsou už teď na velmi vysoké úrovni, ale to, co chystá do nové verze Opera Mobile 9.5, vám vyrazí dech. Rychlost, vlastnosti, přívětivé ovládání... To prostě musíte vidět, takže neváhejte a sledujte video!




Mobilní Opera sice není zdarma, ale pokud bude fungovat skutečně tak, jak je ukázané v této demoukázce, peníze za něj utracené se rozhodně vyplatí.

Video najdete na [video=dailymotion;x49rb9]http://www.dailymotion.com/video/x49rb9_opera-mobile-95_tech[/video].

Zdroj: Daily Motion a opera.com
Marian Veselý (662)|5.2.2008 20:56
No, už aby to bylo venku!
sejra (115)|5.2.2008 22:29
Meli by uz konecne nejakym zpusobem zprovoznit mobile flash 8 / 9.. Aby slo youtube a ostatni skopiciny...
Jivo (19)|5.2.2008 23:40
Muze mne nekdo poradit s registraci Opera 8.65.
Zaregistroval jsem se na netu, zaplatil a zadal IMEI.
Dostal kod, ale pri registraci to jiz neukazuje IMEI, ale ID. To je jine a kod to nebere. Jiz jsem pal na podporu, ale zatim bez odpovedi. Zatim men jenom poradili, ze pokud mam jiz vyprsen trial a Opera 8.65 a program se nespusti, stahnete si novou 8.65 (CO TO JE?) z techto stranek http://www.opera.com/support/new2opera/downloadhttp://www.opera.com/support/new2opera/download , odinstalujte, a nainstaluje zase. Ta umoznuje zadani kodu.

Sice si muzu zmenit registracni kod na strance Opery http://www.opera.com/contact/support/?help=registr,ale zase se sem zadava jen IMEI a ja bych nerad skoncil tam, kde jsem. Ma zde nekdo Operu a ma ji zaregistrovanou ?
MilanSu (823)|6.2.2008 01:40
Já ji mám, zaregistrovanou a neměl jsem s registrací nejmenší problém. Bohužel je to již delší dobu, takže nevím co jsem zadával nebo ne
Zdenek Malinsky (9781)|6.2.2008 11:25
V prvním příspěvku jsem doplnil odkaz na stránku výrobce s tiskovou zprávou link.
Zapomněl :oops:
Bronek_ce4you (24)|6.2.2008 23:26
Mám licenci na Operu Mobile taky zakoupenou a s 8.65 jsem měl podobný problém, pomohlo přeinstalování na 8.60 (stále je ke stažení), zaregistrování a následně přeinstalace na 8.65. Klíč evidentně zůstal v registrech a vše funguje. Nicméně používám ji čím dál méně, neboť její spouštění trvá na mém Artemisovi až desítky sekund (zpočátku tomu tak nebylo a start byl rychlejší). Takže IE + MultiIE je pro mne nadále default prohlížeč.
Jivo (19)|7.2.2008 00:59
Oni asi odpovedi na emaily nefunguji. Napsal jsem dotaz opet do toho webformulare na
http://www.opera.com/contact/support/?help=registr
a vybral jsem
I need to register Opera on my new Device
a vypnil formular svoji hroznou anglictinou. Do 12 hod jsem mel odpoved vcetne spravneho klice. Jako dotaz, jsme pouze zkopiroval meil, co jsem uz 3x odesilal na predchozi odpoved, kde jsem si ztezoval na nemoznost zadani reg.kodu.
Takze komunikovat jen pres web rozhrani.
ron.jeremy (92)|7.2.2008 09:31
Teď by mě zajímalo, zda se zpracování bude dít přímo na PDA, nebo to bude používat nějakou "předkousávací" proxy, jako Opera Mini (to by se mi příliš nezamlouvalo).
TheMelin (1642)|7.2.2008 11:39
Dotazy na Operu 8.6x řešte v ZDE. Děkuji
Standa_ce4you (380)|7.2.2008 13:44
Nevíte jak je to s registračníma podmínkama? Když koupím současnou Operu, budu si moct pak volně nebo za příplatek stáhnout Operu 9.5?
TheMelin (1642)|7.2.2008 13:51
Výrobci většinou mívají nějaké podmínky, že pokud jsi pár měsíců předem koupil jejich produkt a vyšel na něj upgrade, máš možnost ho zdarma používat, ale nevím jak je to u oppery. Zkus kouknout na jejich stránky. Popřípadě bych počkal na novou verzi, neboť dosud není oficiálně potvrzeno kdy vyjde. Já osobně bych počkal, kdybych jí ještě neměl koupenou ;)
Standa_ce4you (380)|7.2.2008 14:36
No to jó, ale dneska je tady na Operku akce. Tak bych chtěl trošku ušetřit... :)

(asi ji stejně koupím, protože víc než tři stovky za prohlížeč nedám...)
TheMelin (1642)|7.2.2008 14:51
To je pěkná cena. Tak jen doufat, že tu bude opera 9 co nevidět ;) aby jsi měl upgrade zdarma.
carnero (32)|14.2.2008 23:30
Nechci si tu dělat reklamu, ale usoudil jsem, že ty screeny a video, které jsem dneska půl dne vyráběl by možná mohly místní uživatele Windows Mobile zajímat. Tak posuďte sami:

http://carnero.cc/mobility/opera-mobile-9-5-jaka-bude/

Jedná se o screeny z Opery Mobile 9.0 build 331 (známá jako 9.33, od HTC insider). Jádro je 9.0, nejedná se tedy o Presto/Kestrel, které Operu (Mobile) 9.5 symbolizuje. Ale GUI odpovídá budoucí verzi 9.5 - rozdíl je tedy jen ve vykreslovacím jádru, které je v mnou zkoušené verzi bohužel trochu problematické - hlavně při scrollování. Nicméně i tak je Opera Mobile 9.33 velmi rychlá a dobře ovladatelná. Video kvalitou neoplývá, ale rychlost posoudit lze - připojení bylo použité WiFi a ADSL (4 Mbit).
Jendazhor (26)|17.2.2008 22:16
Co jsem zkousel v Beta verzi Opera 9.5. tak videa z Youtube nejedou. Ale alespon jakstakz funguji treba mapy.cz a taky se treba mohu zalogovat na geocaching.com, coz vitam. Celkove pekne, ale treba igoogle take nejede. Google Reader jakoby slape, ale je to spatne. Posun to je, ale asi nemuzeme ocekavat funkcnost desktop verze.
klooze (6)|24.2.2008 13:28
mam asus p525 a opera mi do nej nejde nainstalovat.nevite cim to muze byt?:((
TheMelin (1642)|12.6.2008 13:25
Chci se zeptat lidiček kteří používají Operu 9.5, zda je tam možnost synchronizace záložek jako to má Opera mini 4.1?
carnero (32)|12.6.2008 13:32
Nevím, jaké to má Opera mini, ale není tam nic, co by znělo jako synchronizace záložek.
TheMelin (1642)|12.6.2008 13:39
V nové desktopové opeře 9.5 můžeš synchronizovat záložky se serverem a potom když jsi někde na cestách, máš tyto záložky přístupné i v Opeře mini. Škoda, že mini to má a mobile ne. Nechápu to, ale třeba to tam přibude ;)
tom028 (64)|13.6.2008 20:45
Je nejaka moznost, jak rozumne ovladat mod fullscreen? Me se to v 9.5 porad prepina do fullcreenu a to v dobre kdy pisu adrsu, coz je neprijemne. Takze jsem vypnul automaticky rexim na celou obrazovku, ale zase nevim, jak nejak rychle ji zapnou, abych nemusel do nastavovani.
moneytoo (45)|21.6.2008 14:19
- Taky vám Opera padá při otevření stránek jako Lupa nebo Root?
- Jde nějak zakázat vyskakování SIPu? Prošel jsem config, ale nic jsem tam nenašel. (Edit: částečně vyřešeno NullKeyboard)
zivan (615)|21.6.2008 16:07
Po vypnuti javascriptu oboji bezi.
Dreix (56)|22.6.2008 15:09
Jde to nejak nainstalovat na Kartu? Pri instalaci se mi to pokazde hodi jedine do Pda a pri presunuti dat na kartu (samozrejme i s updatem registru atd, ala Pocket Mechanic) mi to zatuhava.
moneytoo (45)|22.6.2008 15:57
dreIx
Zkus rovnou nový buildy, který je i s instalačkama na kartu. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401643